PDA

Zobacz pełną wersję : 2,2 VTEC DOHC vs. 2,0 SOHC



Sebek
02-10-06, 14:39
Witam,
moze jakos dacie mi odpowiedz, bo nie interesuja mnie SUCHE dane z tabel (jakie zamieszczam ponizej). Chodzi mi przede wszytskim o spalanie slinika 2litrowego, czy to podane odzwierciedla cokolwiek w realiach. Sa to chyba wartosci usrednione- w meiscie 10 pala przy emeryckiej jezdzie, z cegla na pedale gazu czy tak jak pisze wyzej- to mieszane?
Te 9,2 do 100 wersji 2,0 to tez bajki, czy... no wlasnie? Kazdy narzeka ze jedyny sluszny slinik do praki to H22. A jesli juz to czy automat- tiptronic- w tej budzie to chory pomysl??

http://hondapl.org/prelude/dane97-98.gif

Milek
02-10-06, 16:12
Czesc Sebek
Mialo byc Si a teraz na Prelude sie napalasz? :)
Moj kolega jest ogromnym fanem Preludy, 2 razy robil swapa na 2.2 (oczywiscie w dwoch innych autach) i spalanie ma ogromne. Oczywiscie ma ja troche dlubnieta ale to co jest w tabeli podane to daleko ma sie od rzeczywistosci. Teraz jezdzi o dziwo znowu w gazie i jakos nie narzeka :) Auto swietnie przyspiesza ale slyszalem od niejednej osoby, ze jezeli chodzi o 2.0 silnik to malo kto go chwalil.
Jest forum Preludy ponoc, zarejestruj sie tam, na pewno uzyskasz duzo odpowiedzi
Pzdr.

Wombat
02-10-06, 16:24
silnik w 2.0 pralce to F20A4 czyli te 133KM i SOHC. W mieście pali do 10-10,5 litra przy sredniej ale dynamicznej jeździe. Cisniety nie przekroczy 13. Bardzo mało awaryjne.

Silniki 2.2 sa dwa :)
SOHC bez VTEC w wersjach amerykańkich czyli F22A1 i ma 135KM i nie jest potworem ale reszta parametrów (spalanie, przyspieszenie) w zasadzie identycznie jak przy 2.0
Te 9 z groszami do setki jest realne i osiągalne.

drugi silnik.. a w zasadzie rodzina silników to cała seria H22A czyli 2.2 DOHC VTEC. Moce od 195 do 220KM.
Trwałe. Ale apetyt na paliwo mają spory 13 litrów miasto jest normą. 15 nie zaskakuje. AdamR chwali sie że jego ciąga ponad 20 po mieście ale ma nadłubane i bogato z paliwem. 2.2 VTEC to osiągi z innej bajki i zupełnie inna liga. Tiptronic (pomijając gównianą trwaosc automatów) to chory pomysł. 200konne 2.2 vtec tak przyśpiesza z łopatkami w automacie jak 133KM w manualu. Ta skrzynia "boi sie" zakręcić tym silnikiem. Zwłaszcza ze w wersjach z manualem można było trafic skrzynie ze szperą.
Znalec jednak taka w dobrym stanie to cud. Lepiej kupic bude z 2.0 lub 2.3 których w dobrym stanie jest wiecej i robić swap silnika na H22A. To prosty zabieg i wtedy warto szukac silnika od automatu bo jest niezajechany z przyczyn opisanych powyżej. Automat bardzo dba o silnik.

Sebek
03-10-06, 01:48
Dzieki Wombat, chodząca skarbnico,
chodzilo mi raczej o porownanie tych 2och silnikow z tabeli (2,0 i 2,2- wersja 185).
2,3 to chyba bylo tylko w poprzedniej budzie. No ale choc teraz wiem...czy te cyferki to suche dane producenta..czy to prawda. Dzieki bardzo bo nie szukam paliwozercy ktory by zjadal 15-20ltr :wink:

Wombat
03-10-06, 03:13
wystepował czy nie wystepował to w tym wypadku pomijalna kwestia. komory silnikowe prelud 92-2000 i accorda 90-97 nie róznia sie niczym. Silniki F i H są przekładalne na wszystkie strony i nawet skrzynie pasuja. Co złapiesz to wsadzisz.

2.3 (h23) ma zasadnicza wade. Wiekszosć wykłada sie na skutek kłopotów ze smarowaniem. Spowodowane jest to najprawdopodobniej złym wyważeniem wału. tak czy siak wiekszośc H23 odchodzi nagle w wieku 160-200 tys km na skutek przekręcenia sie panewki lub pekniecia głowizy z przegrzania. jezeli masz taki silnik w dobrym stanie ale ze znaczym porzebiegiem nalezy profilaktycznie wymienic panewki (około 900zeta + robota) oraz wyważyc wał i potem mozna znowu tym jeździc. teoretycznie.

tylko kilka jeździ bezawaryjnie.

Ale to jedyny silnik który honda opieprzyła roverowi bez żalu i w całosci przestając go kontynułowac. Ciagneli serie F, ciągneli H22 a H23 poszło w p...rovera.

Jezeli chcesz coś co nie pali dużo a chętnie chce jechać to do dobrej budy szukaj silnika serii F22Ax lub F22Bx z mocami 148-152KM sa mocniejsze od 2.0 a pala tak samo. te silniki sa tanie i sporo ich jest w angolach (zwłaszcza kombi). Koszt zakupu to 1800-2800zł a po zabiegu masz seryjny silnik i seryjną eksploatacje. Przy tej mocy te samochody schodza do 8.2-8,4 do setki. Sposób na dobra prelude w Pl to kupić tanio taka z zajechanym silnikiem i wstawic "cos". to "cos" zalezy od zasobności kieszeni i potrzeb.

Adam R.
05-10-06, 12:14
hmm... cos by pasowalo napisac :wink:

2.0 to marne 9s do 100km/h
czesci do tuningu silnika bardzo malo

2.2 to juz jest cos
i baaardzo duzo czesci do tuningu


jesli chcesz miec preludke i lubisz sie bawic w zwiekszanie mocy itp... to tylko 2.2

a jesli preludka ma sluzyc wylacznie do spokojnej jazdy to 2.0

tak wiec sam musisz sie zastanowic czy chcesz spokojnie jezdzic (czasem sie zcignac z handlowcem w TDI :wink: ) i miec ladne auto czy jednak lubisz cos pogrzebac, jakis wyscig itp...

to ile pali h22 jest to teria wzgledna, jeden twierdza ze w miescie spalaja 9l a w trasie 8. Inni twierdza ze na trasie przy tej samej predkosci 10l.
Moja pali troszke wiecej ze wzgeldu na troszke inny silnik.

tiptronic w preludkach jest troszke bardziej awaryjny niz w innych autach no i wiecej $$
np.
jesli poleci sprzeglo w H22 to masz SACHS za ok 450pln (na szybko takie najtansze znalazlem)
jesli poleca synchronizatory to przekladasz od taniej skrzyni od 2.0
itp...

a jesli cos poleci w automacie :?: to rozbijasz skarbonke :wink: i idziesz do ASO

Sebek
05-10-06, 14:25
tak wiec sam musisz sie zastanowic czy chcesz spokojnie jezdzic (czasem sie zcignac z handlowcem w TDI :wink: )to żeś mi dojebał :mrgreen: ...mowisz ze 2,0 to sprubuję sie conajwyzej z "dostawcami chrupek" ;)

Romi
05-10-06, 21:28
potwierdzam slowa Adama R...2.0 w prelude to zwykłe ładne auto to przemieszczania sie, 2.2 to juz mozna powalczyc, a propo spalania: wazna jest masa auta i czeso tez "mocny" silnik pali mnie przy tej samej jezdzie co silnik "słabszy"
P.S u mnie w civicu (ok 1000kg) H22A spaliło max 16L/100km (vpower racing), jak nalałem 98oktanów na orlenie to spalanie kształtowało sie ok 20L/100km (masa auta 1000kg)

Sebek
05-10-06, 23:18
P.S u mnie w civicu (ok 1000kg) H22A spaliło max 16L/100km (vpower racing), jak nalałem 98oktanów na orlenie to spalanie kształtowało sie ok 20L/100km (masa auta 1000kg)ze jak?? to16 litrow przy masie 1000kg, to ciezsza o ok 300kg preluda spali jeszcze wieciej?? To przeczy tym co mowil Adam :roll:
to ile pali h22 jest to teria wzgledna, jeden twierdza ze w miescie spalaja 9l a w trasie 8. Inni twierdza ze na trasie przy tej samej predkosci 10l.

P.S. No ja wiem, ze te 9 sek blado wyglada na tle d16 VTEC w civicach (nie wspominajac o B16a), albo lekkich crx'ach... ale porownujac je chocby z pseudosportowym GTI III , audi a4 v6 - to wynik zadowalajacy :? ..Motacie mi panowie :wink:

Wombat
06-10-06, 16:03
masz:

http://dayne.dobrynet.pl/forum/viewtopic.php?t=20