PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka ECO



ant00n
02-10-06, 13:58
WItam.
Nie wem czy taki temat juz był (nie mogłem namierzyć).
W moim Civicu 1995 5D 1,5V-tec wer. ang mam kontrolke ECO.
Jeszcze mi się nigdy nie zapaliła.
W jakich warunkach się zapala,a jeśli sie nie zapala - co może byc przyczyną?

Pozdrawiam

Gruszka
02-10-06, 18:58
Przyczyn moze byc wiele. Zacznij od najprostszej - wyjmij zegary i zmien zaroweczke. Jesli nie bedziesz wiedzial jak to zrobic, poszukaj na forum linka do manuala (z angielskiej strony hondy).

Pozdrawiam,
Gruszka

PS. Silnik pracuje normalnie? Zadnych niepokojacych objawow nie zauwazyles? Ile srednio Ci spala?

tomi
02-10-06, 19:02
po przekreceniu zaplonu kontrolka eco powinna sie zaswiecic na kilka sekund, jezeli sie nie zaswieci to zapewne masz przepalona zaroweczke

ant00n
02-10-06, 19:31
dzieki wielkie

[ Dodano: Pon 02 Paź, 2006 ]
Do pracy silnika nie mam zastrzezen
Sprawdzałem go raz ile pali
w jeździe mieszanej ok 7,3l / 100km
dobrze to czy lipa??
mam ją niedługo

Pozdro

mruwuwua
02-10-06, 21:15
w tym modelu kontrolka normalnie sie swieci w przedziale od powiedzmy 800 -3500 obrotow, przynajmniej ja tak mam. jesli wymiana zarowki niepomoze, to poszukaj na forum bo cos bylo na ten temat z sonda cos nie tak.

-ASQ-
02-10-06, 21:35
Witam!

Lampka nie zapali się jeżeli:

-temperatura cieczy chłodzącej jest niższa niż 65 stopni C (zimny silnik),
-samochód porusza się na I lub II biegu,
-prędkość jazdy jest niższa niż 20 km/h lub wyższa niż 120 km/h.

Ala napewno niespełniłeś któregoś z powyższych warunków więc powinieneś o ile żaróweczka jest sprawna uświadczyć ładne ECO na swej desce :D

:?: :!: Świeci Ci przy zapłonie przez ok 4 s ? razem z Check Engine ?

MARIOpl
02-10-06, 22:29
Witam!

Lampka nie zapali się jeżeli:

wyższa niż 120 km/h.




124

ant00n
03-10-06, 07:13
Jeszcze nie sprawdzałem żaróweczki.
Dam znac jak sprawdzę.
Pozdro

[ Dodano: Sro 04 Paź, 2006 ]
Nio qrcze zrobiłem zamianke lampki SRS na ECO bo nie mam na razie żaróweczki nowej i przy przekręceniu kluczyka nie zapaliła się ani troszkę :? w mordę.
Nie jeździłem jeszcze ale skoro sie nie zapaliła przy kluczyku to pewnie coś jest nie tak głębiej :sad:
Jak pogoda się poprawi to zaczne grzebać.
Jreśli będziecie mieli jakieś wskazówki - czekam.
Pozdro

sunseeker1
08-10-06, 20:01
Witam!

Lampka nie zapali się jeżeli:

wyższa niż 120 km/h.




124

Ostatnio jak jeździłem dużo po niemczech gł. autostrady, to miałem wrażenie że ECU przestroił sie na inny tryb jazdy (utrzymywanie stałej prędkości) i bardzo powoli dodajac gazu, econo paliło sie do 140km/h i to przez cały czas nie tylko z górki.( chociaż w manualu jest chyba napisane ze pali sie do 120)
Robiłem troche testów spalania i tak:
Jadąc z dużymi prędkościami (ok 160km/h) mało oszczędnie przyspieszanie itp spalił mi 8 litrów.
W cyklu mieszanym jadąc bardzo oszczędnie, prędkość do 120km/h (wszystko na odcinku ok 900km) spalił mi 5,6 litra.
Najczęściej jeżdze po warszawie i okolicach wtedy pali ok 6,5-7 litrów. Nigdy nawet w zimie nie spalił wiecej jak 8.
Z klima pali ok 0,6 litra wiecej.
Aha bedac za granica raz zatankowałem 91 i nie było żadnej róznicy.
Generalnie jak wyłącza mi sie econo to czuć taki delikatny zryw.-silnik przechodzi w inny tryb.
Zeby econo sie paliło to silnik musi być rozgrzany, u mnie osiąga temp. pracy bardzo szybko po ok. 1km
Pozdr!

ant00n
09-10-06, 17:52
Dzieki wzystkim za info.
U mnie też juz działa :D
ale takich testów jeszcze nie robiłem.
Pozdrawiam

-ASQ-
11-10-06, 20:47
U mnie też juz działa

Może napiszesz co było przyczyną ,że nie świeciła wczesniej ?

ant00n
12-10-06, 08:30
Masz rację qrcze.
To ja gapa :570:
Żaróweczka w morde przepalona była hihi a ja przekręcając kluczyk nie dotykałem immobilajzerem (bo mam taki dodatkowy).
Po wymianie na nową (troszkę inną) wszystko ok.
Jeszcze nie testowałem za bardzo momentu włączenia itd.
Pozdrawiam

MARIOpl
12-10-06, 09:15
Ostatnio jak jeździłem dużo po niemczech gł. autostrady, to miałem wrażenie że ECU przestroił sie na inny tryb jazdy (utrzymywanie stałej prędkości) i bardzo powoli dodajac gazu, econo paliło sie do 140km/h i to przez cały czas nie tylko z górki.( chociaż w manualu jest chyba napisane ze pali sie do 120)


Pozdr!

do 140 nie ma takiej mozliwosci,nawet na logike wydaje sie to nie mozliwe zeby na ubogiej mieszance samochod jechal z taka predkoscia