PDA

Zobacz pełną wersję : problem z zapalaniem (wiem, że było)



Wojtti
28-05-10, 23:58
[H] Civic
Silnik D15B2 92r

Defekt: Zawsze pali za 1 razem, jednak czasami po przejechaniu jakiegoś mniejszego lub większego dystansu, potrafią być problemy z odpaleniem. Nie gaśnie podczas jazdy lub postoju sama z siebie.

Przypuszczenia: Przypuszczam, że to przekaźnik pompy paliwa jak to gdzieś już wyczytałem, bo nie ma problemu z iskrą (bo jak jest coś w tym kierunku to po prostu raczej nie pali), w dodatku nie słyszę po przekręceniu kluczyka wtedy odgłosu pracującej pompy paliwa.

Pytanie: Gdzie jest przekaźnik pompy paliwa żebym mógł poprawić styki? :) Poproszę o opis w którym miejscu jakie ew oznaczenie czy coś, a w dodatku jak ktoś ma jakieś zdjęcia to mile widziane.

Dzięki z góry.

Bogdan19
29-05-10, 00:00
http://img3.imageshack.us/img3/6190/2abd389d8b91f45amed.jpg (http://img3.imageshack.us/i/2abd389d8b91f45amed.jpg/)

Wojtti
29-05-10, 09:56
ok, dzięki wielkie, mam nadzieję że to pomoże :) tam wystarczy styki przeczyścic, prawda ?

Adi506
29-05-10, 10:31
Nie->musisz sciagnac z niego ta szara plastikowa obudowe wziasc w lapke lutownice i kawalek cyny i przelutowac wszystkie luty;)

Naprawa banalna->ale zazwyczaj pomaga;)

Jakby nie pomogla mam taki przekaznik na sprzedaz;-)

Wojtti
29-05-10, 17:48
spoko, nie takie rzeczy się robi ;) po prostu wcześniej wolę dopytać niż jak potem napotkam coś niespodziewanego to się zastanawiać o co chodzi :) dzięki za pomoc, w poniedzialek z rana przyatakuję dopiero, mam nadzieję, że pomoże, poza tym naprawde rzadko się zdarza, że nie chce odpalić.

GhostAdi
19-05-13, 13:31
Mam ten sam problem, prze lutowałem wszystkie styki, zobaczymy czy się poprawi :)

marek44em
26-05-13, 20:37
Czy przy szwankującym przekaźniku pompy paliwa rozrusznik normalnie kręci a silnik nie zapala czy rozrusznik ma ciężko zakręcić silnikiem?
Coś jest nie tak bo po krótkiej jeździe około 5 km samochód po zgaszeniu odpala normalnie. Po dłuższej przejażdżce, zgaszeniu i ponownej próbie odpalenia auto zachowuje się tak jakby był słaby aku. Ledwo zapala. Po dłuższym postoju i ostygnięciu zapala normalnie. Czy to bardziej wina przekaźnika czy rozrusznika?