PDA

Zobacz pełną wersję : Reset i nauka kompa w D13B2



skaos
22-03-05, 14:43
znalazlem taki oto link:

http://forum.tuning.pl/viewtopic.php?t=59645&highlight=nauka

i w zwiazku z nim mam pytanie czy odniesie to jakikolwiek skutek na moim silniku?

jest tam duzo roznych opinii na temat resetu i nauki i jezeli juz bym robil cos takiego to bym zastosowal sie do rady Wombata tj.:

"- reset przez wyjęcie bezpiecznika (najlepiej na zimnym silniku)
-odpalić i bez gazu dac mu pochodzić do pierwszego włączenia wentylatora.
- jak sie wyłączy wentylator to zgasić silnik.
- odpalić i w droge"

w innych opiniach jest tez zeby na roznych obrotach pojezdzic - moze ktos kumaty moglby podpowiedziec - w jakis przyswajalny sposob - jak to najlepiej zrobic

i na koniec jeszcze jedno pytanie (moze dla niektorych glupie, moze dla niektorych smieszne - ale ja naprawde nie wiem): po czym poznam ze wentylator sie wlaczyl czy wylaczyl? po dzwieku jakos poznam czy bede widzial? - nie smiejcie sie ze mnie za glosno :D

LIO
22-03-05, 15:39
no tak jak napisales nalezy zrobic. Opinia zeby pojezdzic na róznych obrotach zawiera sie we wczesniejszej poradzie. Poprostu jak wykonasz ostatni punkt:


- odpalić i w droge"
nalezy pojezdzic w pelnym zakresie obrotów, wtedy komputer optymalnie sie dostosuje.



po czym poznam ze wentylator sie wlaczyl czy wylaczyl? po dzwieku jakos poznam czy bede widzial?- nie smiejcie sie ze mnie za glosno
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

czekasz az silnik osiagnie wlasciwa temperature (wskaznik na desce) a potem czekasz. Wiatrak bedzie slychac jak sie zalaczy, a napewno bedziesz widzial to wielkie smiglo przed chlodnica, które sie kreci. :-)

jamal
22-03-05, 16:24
umnie jak sie wiatrak wlaczy w d13b2 to wogule go nieslychac dopiero jak otworze maske i stoje i parze sie na niego to wtedy jestem pewnien :D a zadko zadko kiedy sie wlancza :D

GoorY
22-03-05, 17:40
slyszalem teorie ze po reseci lepiej zeby sie grzal przy zamknietej masce... ma to znaczenie, oprocz tego ze nie bedzie widac wentylatora ? :wink:

siemaR
22-03-05, 18:02
slyszalem teorie ze po reseci lepiej zeby sie grzal przy zamknietej masce... ma to znaczenie, oprocz tego ze nie bedzie widac wentylatora ?
raczej dziwna teoria - bo niby co ma dawać zamknięta maska?? To że szybciej albo wolniej silnik osiągnie taką temp. aż się włączy wentylator? Jeśli to miałoby znaczenie to też musiałaby być określona temp. na zewnątrz przy której można resetować ecu - zimą wolniej by się uczył, latem szybciej :wink: A może inaczej się nauczy jak będzie wciśnięty czujnik otwarcia maski ;) Inne różnice nie przychodzą mi do głowy :roll: A jak ktoś ma straszne problemy z namierzeniem czy się wentylator włącza zawsze można do niego podpiąć żarówke - tak żeby się zapalała jak się włączy :P

Furious
22-03-05, 18:12
A ja slyszałem od jednego serwisanta w ASO ze wentylator musi sie włączyć i wyłączyć 3 razy... nie wiem czy to prawda :]

skaos
22-03-05, 18:42
no to chyba jutro sie za to zabiore ale zeby ocenic roznice to bede musial troche pojezdzic dzieki za podpowiedzi

LIO
22-03-05, 21:00
A ja slyszałem od jednego serwisanta w ASO ze wentylator musi sie włączyć i wyłączyć 3 razy... nie wiem czy to prawda :]
NIE, musi sie wlaczyc dwa razy, ale wylaczyc trzy razy ;)

JAPAN
22-03-05, 22:01
EEE, yyyy,nawet nie wiedzialem ze mozna zrobic reset kompa w D13B2.Myslalem ze gaznikowców to nie obejmuje. :D :D :D

szpulek
23-03-05, 10:04
tez mnie to zaskoczylo.. w gazniku taka akcja? moze to ktos zweryfikowac? pzdr

JAPAN
23-03-05, 13:54
To jak,robił ktos juz reset w D13B2??Możliwe to czy nie?Da rade zrobic?
Krótko,i zamykamy temat :D

jamal
23-03-05, 13:59
ja robilem :) wyjolem bezpiecznik poczekalem jakies 20s a puzniej zalaczylem autko i czekalem az wentylator sie wlaczy i wylaczy :) a puzniej jazda probna i jest ok :)

LIO
23-03-05, 13:59
Akcja jest taka. Jak masz kompa, to mozesz go skasowac, a jak nie masz to rzecz jasna -ni ch*ja :D
Tomo w swoim 1.5 gaznik nie ma kompa, a wasze 1.3 podobno maja, wiec kasuje sie go tak jak kazdy inny. Jak nie wiecie czy go wogóle macie, to przypomne, ze pod wykladzina po prawej stronie (na bocznej sciance) przy nogach pasazera (pod schowkiem). :D

jamal
23-03-05, 14:04
tak Lio dokladnie tam sie znajduje i tak samo jak we wszystkich odczytuje sie kody usterek i tak samo sie je kasuje :)

JAPAN
23-03-05, 14:17
To ok,dalej juz chyba wiadomo jak postepowac po resecie ,czyli
mozna zamykac :D

wieshaq
23-03-05, 14:25
eee ciekawy temat!!
tez mam d13b2 i jest komputer ale w jakim celu wlasciwie sie to kasuje? ktos potrafi odpowiedziec bo ten temat juz obczytalem kiedys ale nie znalalzlem odpowiedzi zadnej konkretnej oprocz tej ze kasuje to kody usterek.
czy odlaczenie akumulatora nie zalatwia sprawy? czy ma podtrzymanie?
to jak z tym jest? co to daje?

szpulek
23-03-05, 21:54
imho wyciagniecie bezpiecznika ecu robi to samo co zdjecie klemy.. tylko czy jest sens to robic w d13b2? pzdr

jamal
24-03-05, 00:43
tez zem sie kiedys nadtym zastanawial :Di doszlem do wniosku ze to zabardzo niema sensu bo ino kody skasuje a niczego raczej niepoprawie tym bo wszystkie regulacje sa reczne :D ale od czasu do czasu niezaszkodzi

skaos
24-03-05, 19:58
jakos nie mialem czasu sie do tego resetu zabrac, ale po tym co napisal jamal to nie wiem czy jest sens w ogole to robic

szpulek
25-03-05, 12:09
moze do aso trzeba rpzekrecic czy to cos daje.. pzdr