PDA

Zobacz pełną wersję : Cos nt. oleju



Cywa
01-10-06, 23:51
Witam... model juz znacie :D

Mam kilka pytan..

-czy majac minimum i nawet ponizej minimum powinna sie zapalic jakas kontrolka od oleju ?? Bo poki co to tak jezdze i nic sie nie pali :|

-mozliwe jest to ze vtec majac minimum oleju wogole sie nie wlacza? nie czuje zadnej roznicy po tych 4 tys obrotow...

-ile wchodzi oleju w d16z6 ?

-co zalac ? :) z tego co czytalem to polecacie 15w40 lub 10w40, moze byc CASTROL GTX 10W-40 (Magnatec) ?

Pozdrawiam :)

_Pawel
02-10-06, 08:42
10W40 czyli polsyntetyk, dolej..nie jezdzij poniżej min., lampka zapali sie jak bedzie naprawde malo oleju, w D16Z6 nie czuc tak bardzo załączania sie vteca...ale niski stan oleju zapewne ma znaczenie ..dolej a najlepiej wymien na 10W40. Do D16Z6 wchodzi ok 3 litrów..u mnie weszlo ostatnio 2,85 ..wczesniej natomiast 3 litry :) Zalezy chyba jaki filtr oleju zalożą.

Piotrek Klag
02-10-06, 09:20
Witam... model juz znacie :D

Mam kilka pytan..

-czy majac minimum i nawet ponizej minimum powinna sie zapalic jakas kontrolka od oleju ?? Bo poki co to tak jezdze i nic sie nie pali :|

jak Ci sie zapali to juz jest po zawodach i pół silnika do wymiany - kontrolka to brak smarowania i STOP. Wiec lepiej spradwź i dolewa jak trzeba.

p.s. u mnie w d15b7 jak olej spada to kontrolka sie wolniej uzbraja - po tym widać że oleju jest troche mniej. Podejrzewam że ciesnienie sie wolniej kontroluje stąd taki patent.

Ale lepiej sprawdzać i tyle. Kontrolka sie pali jak juz jest po zawodach.

Co do oleju - poczytaj i daj życ - było 34324324324 razy.

havok
02-10-06, 16:37
Mogę Ci dać poł litra Motula 10W-40, półsyntetyk. Mnie niepotrzebny (bo mi nie bierze), a niedługo i tak czas na cały olej do wymiany.
O szczegółach na pw lub osobiście ;).

Cywa
03-10-06, 03:01
Dzieki wielkie havok za propozycje :)

Wymienilem dzis caly... kupilem tak jak mowiliscie 10w40, weszlo 3 litry, zdziwilo mnie to ze w moim autku siedzial chyba jeszcze oryginalny japonski filtr oleju ;o i wcale w zlym stanie nie byl ;o

Co do vteca... uwierzcie ze poziom oleju jednak zalezy od tego czy sie wlacza czy nie, teraz to wogole co innego po tych 4 tys :D

Pozdro ;]

[ Dodano: Wto 03 Paź, 2006 ]
Jeszcze jedno... czy mozna przejsc z 5w40 na 10w40 ?? Czy niczym to nie grozi ??

havok
03-10-06, 18:43
Dlaczego weszło Ci tylko 3 litry? Wchodzi 3,3...

Cywa
04-10-06, 00:24
Pisalem w przyblizeniu :D i rzeczywiscie dzis na zimnym silniku sprawdzilem miarke i jest leciutko pod maximum na miarce :) doleje jutro troche i bedzie gicior :) Pozdro ;]

tomekk
04-10-06, 00:41
doleje jutro troche i bedzie gicior
Ale po co chcesz dolewać, skoro jest prawie maks?


Dlaczego weszło Ci tylko 3 litry? Wchodzi 3,3...
Ja w D16 wlewam równo 3 literki i stan mam tak na 2/3 zakresu na bagnecie, więc jest idealnie :)

rafalb33
04-10-06, 06:56
To ile wchodzi czy 3 czy tam 3,3 litra zależy tez od wielkosci filtra oleju. Jak kupiełem civica i zmieniałem olej to filtr który ja kupiłem byl prawie dwa razy wiekszy niz ten co był.

mozes
04-10-06, 08:47
Pisalem w przyblizeniu :D i rzeczywiscie dzis na zimnym silniku sprawdzilem miarke i jest leciutko pod maximum na miarce :) doleje jutro troche i bedzie gicior :) Pozdro ;]
Poziom oleju powinien być międzi MIN a MAX czyli pośrodku tych znaków ani mniej ani więcej.