PDA

Zobacz pełną wersję : szumy chyba ze skrzyni jak sie trzyma rekę na lewarku



Lao
21-03-05, 22:10
jak w temacie, na początku mi to nie przeskadzało ale odgłosy sa coraz silniejsze, zaczynają dochodzić nawet bez trzymania reki na lewarku. Nie mam pojecia co to moze być. Skrzynia, łącznik niedokrecony, sprzęgło to chyba nie. Może ktoś sie spotkał juz z czym takim

please help :sad:

michal750
21-03-05, 22:42
Sprawdz poziom oleju w skrzyni i bedziemy myslec co dalej.

Lao
22-03-05, 07:12
Sprawdzałem jest full, ale zastanawiałem sie tez nad wymianą. Ale watpie żeby to pomogło

emg
22-03-05, 07:51
mogły się drążki sterujące np. pogiąć, albo łożysko oporowe się skończyło

Koser
22-03-05, 18:09
miałem podobny objaw na początku,było prawie nie słyszalne potem co raz bardziej i bardziej szumiało,aż zaczeło rzęzić. Okazało się że poszły łożyska w skrzyni. Miałem do wyboru albo reperować skrzynie albo kupić używke. Opcja z używką oczywiście się bardziej opłacała i teraz smigam.

Lao
22-03-05, 18:32
A w jakich cenach można kupic uzywki? ja mam d15b7 silnik i pewnie czeba dopasowac żeby sie przekładnie zgadzały. A w sumie to krutsza skrzynia np. od d14 była by fajniejsza :grin: ale czy pasuje?
A tak bardziej serio to mnie troche zasmuciłeś i to że nie opłaca się reperować, ciekawe jaki koszt ci powiedzieli.

Koser
22-03-05, 23:40
no więc tak nowa skrzynia w aso kosztuje 11 tysięcy :)

1. reperowanie - nie wiessz dokładnie ile łożysk poszło(w jednym aso powiedzieli mi ze jest 7 a w drugim że jest 14), rozebranie jakieś 400 - 500 (albo i więcej)zeta + koszty łożysk(nie wiesz ile, dopiero dowiesz się po rozebraniu). Ale skrzynia już jest złożona ręcznie przez mechaniora co mnie nie przekonuje. (dlatego bo kupiłem od babki auto i na fakturach byo aż 3 razy remont skrzyni czyli wymiana łożysk i za każdym razem się potem jebało).+ olej jeśli w aso to 120.

2. 2 opcja kupujesz używke cena realna jaką powinieneś dać według mnie to max 1200 zł(Za super stan). Ale to kwestia stanu i zasobu :) + jak będziesz zmieniał robocizna jakieś 400-500 zeta + olej jeśl w aso to 120 zeta. I jeszcze kwestia tego że skrzynie przekladke robią ci w jeden dzień a nie bawienie się w rozkladanie i składanie skrzyni i nie wiadomo co z tego bedzie.

ALE oczywiście pisze co było u mnie - podobne objawy. Może u Ciebie to jakiś banał i wcale nie musisz teg robić.

Lao
23-03-05, 07:20
ok dzieki musze pojeździć po mechezach i zobaczymy co oni będą stwierdzać, bo często jest tak ile mechaników tyle różnych opini :sad:

Koser
23-03-05, 12:01
podjedź poprostu do aso hondy najlepiej dówch i niech zobaczą.

mariush
23-03-05, 12:34
U mnie rowniez sie cos takiego dzieje :( ile moze kosztowac uzywana skrzynia do d16z9?

Koser
23-03-05, 12:36
no ja jak szukałem do d14a4 a ceny są podobne, to najtańsza była za 800 a najdroższa za 1850.