PDA

Zobacz pełną wersję : obroty silnika



yzzi
01-10-06, 13:32
Witam! jestem szczesliwym uzytkownikiem Hondy Civic 5D 1.4i S od 3-m-cy, mam problem, po zdjeciu nogi z gazu obroty spadaja blisko 0 i wracaja ponownie na ok 800, czasami sie zdarza ze motor gasnie-jaka moze byc przyczyna-moze ktos mial ten problem?
Za pomoc z gory thx :smile:

Gruszka
01-10-06, 13:44
Witaj Mariusz,

Wyczysc silnik krokowy (instrukcje znajdziesz w dziale Teksty).

Pozdrawiam,
Gruszka

Diups
01-10-06, 14:46
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=19439

pewnie masz cos podobnego do mnie wiec zagladnij do linka ktorego Ci tu pokazalem :) :)
kolega Tomasz dobrze Ci radzi :)

pozdrawiam

yzzi
01-10-06, 19:12
Dzieki Tomek i Marek- juz jestem madrzejszy- wiem gdzie i co :) pozdr

TeeS1975
02-10-06, 00:14
yzzi, a jeździsz na benzynie czy gazie i czy tak się dzieje na obu paliwach ?

yzzi
02-10-06, 15:57
jazdze na paliwie, gazu nie mam silnik 1,4 iS 99r, 145 tys. sytuacja sie powtarza za kazdym razem jednorazowo- sciagam noge z gazu na luzie obroty leca-wracaja i sa stabilne w najgorszym przypadku przy jezdzie powyzej 100km/h potrafi gasnac,w miescie b.rzadko, dojezdzajac do swiatel czuje sie niepewnie...to chyba wszystko

Civic '99
02-10-06, 16:53
też tak miałem u mnie wystarczylo przeczyścic przepustnice i silnik krokowy od tamtego czasu jest sopko ale nie ustało w 100% czasami potrafi zejsc z obrotami do ok 250 ale nigdy nie gasnie

yzzi
27-10-06, 20:21
Dlugo sie zabieralem, ale silnik krokowy przeczyszczony przepustnica takze( przez fachowca :) ) komp zresetowany i bylo dobrze przez godzinke, potem wszystko wrocilo. Chyba mnie czeka wymiana silnika krokowego :( , chociaz da sie jakos jezdzic, uwazam ze silnik powinien pracowac normalnie.

TrOuBLE
27-10-06, 21:05
Miałem taki problem w mojej poprzedniej Hani (3d, 1992r).
Po przeczyszczeniu silnika krokowego nic sie nie poprawiło.
Wymieniłem też na inny (używany) i było podobnie.
Problemu nie rozwiązałem (może to nie był silniczek, a może ten uzywany też był zły).
Teraz w Hani (tamtą sprzedałem) nie mam tego problemu, ale pamiętam jak wtedy mnie to strasznie stresowało, więc życzę powodzenia w szybkim rozwiązaniu problemu!

yzzi
27-10-06, 22:20
Thx Arek za podtrzymanie na duchu :) , a Twoja Hania to tak jak moja (rok,motor, etc) musze wrzucic pare fotek... :oops:

[ Dodano: Sob 28 Paź, 2006 ]
Heh, przemylem wtyczki i gniazda od s.krokowego,resecik kompa i sie poprawilo, przejechalem 50 km i jest w normie :grin: ale czy to nie przedwczesnia radosc :039: ?

[ Dodano: Sro 08 Lis, 2006 ]
Radosc trwala krotko, 2 dzionki i obroty dalej plywaja, chyba silnik krokowy sie klania :(