PDA

Zobacz pełną wersję : Szyba w drzwiach kierowcy...



rradekk4
30-09-06, 11:27
Szyba w drzwiach kierowcy zle sie zamyka(szyby na korbke). przy zamykaniu wychodzi z uszczelki(przechyla sie do przodu) i jest szczelina. widzialem juz to w kilku hondach. jak zdjac boczek z drzwi?? da sie cos zrobic zeby do przodu nie leciala. szczelina jest pionowa przy drugim slupku. civic z 93.

Geez
01-10-06, 08:20
ja tez mialem ten problem , ale po rozkreceniu boczka nic nie wskurałem , ta gumowa uszczelka u mnie byla powodem złego zamykania szyby , musisz ja poprawic i dobrze ulozyc , ale na wszelki wypadek sprawdz czy nic w srdoku Ci nie przeszkadza , pozdrawiam

mutaba
01-10-06, 08:32
.... mam podobny problem z elektrycznymi szybami od strony kierowcy jak zamykam szyba w połowie odchodzi od uszczelki a pod koniec powraca zawijając uszczelkę = już rozkręcałem boczek, smarowałem prowadnicę, ustawiałem śrubą i nic to nie dało =ma ktoś jakies propozycje na rozwiazanie tego problemu ? ;)

mozes
01-10-06, 09:00
Witam
Przerabiałem dokładnie ten sam temat i był on już na forum ale do rzeczy.
Musisz zdjąć boczek, regulacji dokonuje się śrubką, która znajduje się przy zamku (jest dziura w kształcie fasolki) popuść ją i obniż maksymalnie - jeżeli to nic nie pomoże to albo jakaś rzeźba z regulacją żeby niżej ją opuścić niż pozwala na to otwór w drzwiach albo wymiana podnośnika.

rradekk4
02-10-06, 15:24
Geez,
A jak ten boczek sie zdejmuje? jedna srubka w otwieraniu, jedna w uchwycie do zamykania... I co dalej? na sile wyjac czy jeszcze jakos inaczej?

Furious
02-10-06, 15:30
Geez,
A jak ten boczek sie zdejmuje? jedna srubka w otwieraniu, jedna w uchwycie do zamykania... I co dalej? na sile wyjac czy jeszcze jakos inaczej?
byly juz omawiane to nie raz na forum - SZUKAJ!

mozes
02-10-06, 16:42
Geez,
A jak ten boczek sie zdejmuje? jedna srubka w otwieraniu, jedna w uchwycie do zamykania... I co dalej? na sile wyjac czy jeszcze jakos inaczej?
Boczek jest na wpinki musisz użyć troszke siły

_Pawel
02-10-06, 19:21
ja mialem ten problem..i okazalo sie że cały mechanizm sie poluzowal..zamknij szybe prawidlowo i dokręć caly mechanizm..zdaje sie 4 wkręty.

Cywa
03-10-06, 03:07
A moze mial ktos problem ze przy elektrycznych szybach... otwierajac je do 1/3 wysokosci schodza normalnie... pozniej jakby z oporem.. wolniej.. a przy podnoszeniu do 2/3 wysokosci jest tragedia... ida bardzoo powoli a pozniej przy samej koncowce ida idealnie, szybko, pryskalem na ta pseudo prowadnice w drzwiach (gumowa) i nic to nie dalo, nie wiem w czym jest opor i o co chodzi :|

mozes
03-10-06, 06:41
A moze mial ktos problem ze przy elektrycznych szybach... otwierajac je do 1/3 wysokosci schodza normalnie... pozniej jakby z oporem.. wolniej.. a przy podnoszeniu do 2/3 wysokosci jest tragedia... ida bardzoo powoli a pozniej przy samej koncowce ida idealnie, szybko, pryskalem na ta pseudo prowadnice w drzwiach (gumowa) i nic to nie dalo, nie wiem w czym jest opor i o co chodzi :|
Na moje mechanizm jest już zużyty u mnie też szyba chodziła bardzo wolno smarowałem cudami całe prowadnice ale z marnym skutkiem poza tym zakres regulacji ustawienia szyby był już niemożliwy - wymieniłem mechanizm i jest ok.

Cywa
04-10-06, 00:22
Jaki jest tego koszt ?

mozes
04-10-06, 07:43
Jaki jest tego koszt ?
Ja znalazłem na allegro mechanizm "elektryka" drzwi przednie lewe za 40 zł warto poszukać.
np. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1689583
to jest akurat prawa strona ale zadzwoń do gościa i się dogadaj może i lewą też ma no i cena nie najgorsza

marksimus
05-10-06, 15:25
miałem ten sam problem - byłem z tym nawet w serwisie - naprawili ...ale na niby bo po paru dniach szyba znowu sama wypadla z prowadnicy...
i co? i sie wkur... i sam naprawiłem :evil: choc nie mam o mechnice zielonego pojecia... i pierwszy raz w zyciu zajałem się naprawy elektrycznej szyby w aucie... po krótkiej lekturze instrukcji serwisowej ściągnietej z netu dzięki niniejszemu forum 8)
szybę utrzymuja dwie prowadnice z uszczelką: tylna i przednia(regulowana śrubą w dolnej części drzwi) - w serwisie naprawiali zgodnie z instrukcja czyli połozeniem prowadnicy przedniej z pomoca wspomnianej śruby... kombinowali z godzine :570: ślepaki...
problem w tym, że szyba była cały czas źle umiejscowiona w prowadnicy tylnej!!!! co stwierdziłem na wyczucie własnymi palcyma i w sumie chyba przypadkowo bo wyglądało to jakby wszystko było ok a tak naprwde szyba nie była dobrze wsadzona w uszczelke - na co serwisanci nie wpadli!!!
musiało tak być od dłuższego czasu pewnie juz długo woził sie z tym poprzedni właściciel... bo sama uszczelka była źle ułozona i mocno już odkształcona - ale w serwisach takich juz mamy fachowców... :570:
ten mechanizm jest tak prosty, że nic nie ma prawa tam sie zurzyć czy zepsuć - wiec moim zdaniem jakiekolwiek wymiany na nowe mechanizmy nie maja racji bytu o ile stary szybe podnosi i opuszcza... trzeba wszystko po prostu dobrze spasować 8)
szybę trzeba po prostu dokładnie wprowadzić w uszczelke prowadnicy tylnej - potem wsadzić w prowadnice przednia i przednia prowadnice wyregulować śrubą
jak wszystko jest dobrze zrobione przy podnoszeniu i opuszczaniu szyby prowadnica przednia choć jest mało sztywna to praktycznie nie ma prawa się poruszać czy odkształcać pod naporem prowadzonej szyby ani wykonywać jakichkolwiek nerwowych ruchów

mozes
05-10-06, 18:32
Pięknie to opisałeś ale nie wszyscy mają źle pozakładane szyby w drzwiach, mój mechanizm się poprostu zużył mogłem jeszcze go eksploatować ale przy w pełni opuszczonych oknach lewym i prawym i jednoszczesnym ich domykaniu moja strona puchła - domykał dwa razy wolniej i dziwne dźwięki wydawał.
Pozdr

szpulek
07-10-06, 13:03
marksimus, regulowales prowadnice przy szybie opuszczonej czy podniesionej? ja tez mam problem, prowadnice sa proste, ale za cholere nie umiem tego wyregulowac, uszczelki juz wyciagalem i wkladalem ponownie z dokladnym ulozeniem, ale nadal szyba sie przechyla do przodu..
pzdr

marksimus
11-10-06, 15:41
regulować trzeba przy szybie opuszczonej - jak jest dobrze umocowana to nie ma prawa sie ani odrobine przechylać - dobrze sprawdź prowadnice i uszczelke tylna (tą od wyższej strony szyby) to jest kluczowa sprawa - szyba musi być w uszczelce wewnątrz prowadnicy - sprawdź dokladnie bo łatwo sie nabrać ze jest wszystko ok - a w rzeczywistości szyba jest źle umiejscowiona

szpulek
11-10-06, 18:30
juz to mniej wiecej poukladalem i na razie chodzi OK, wtrysne tam jeszcze troche silikonowego smaru choc i tak mam opory, zeby otwierac ta szybe bo wizja np nocnego rozbierania drzwi mnie nie cieszy..
pzdr

cisoboy
26-06-07, 03:44
Podłącze się z problemem szyby kierowcy.
Czym przykleić ta szybę do tych dwóch uchwytów plastikowych co ją trzymają? ??
Przyklejałem silikonem, do szyby lapie ale od plastiku sie odkleja !
Prosze o pomoc bo przy tych upałach gdyby nie szyberdach to bym zdechł !

szpulek
26-06-07, 08:54
po co chcesz ja przykleic? pzdr

mozes
26-06-07, 09:13
zym przykleić ta szybę do tych dwóch uchwytów plastikowych co ją trzymają?
Ja przykleiłem na silikon i trzyma poprzedni właściciel po włamie źle przykleił te czarne plastikowe uchwyty i były za duże naprężenia podczas opuszczania i silikon tego nie wytrzymywał poprawiłem mocowanie i zasmarkałem to silikonem i problem znikł :))

cisoboy
27-06-07, 05:22
po co chcesz ja przykleic? pzdr

Żeby mieć możliwość podnosić i opuszczać szybe (dwa białe uchwyty).

Skąd załatwić te białe plastikowe rolki co są w mechanizmie podnoszenia szyby (elektryka) ?
Jedną dorobiłem mosiężną, ale na przyszłość by sie przydały.

Silikon trzyma szybe ale plastik nie. Połączyłem wiec silikon z plastikiem klejem w rodzaju cyjanopanu. Przesmarowalem uszczelki silikonem i smiga!

szpulek
27-06-07, 08:35
hmm, troche dawno juz to rozbieralem, ale nie umiem sobie przypomniec, bym cos przyklejal :) pzdr