PDA

Zobacz pełną wersję : Nierówna praca, silnika brak mocy chodzi jak maluch



Paris
25-05-10, 20:31
Mój silnik 1.4 D14A3 odblokowany do 90KM.

Silnik chodzi dziwnie nie równo po odpaleniu na zimnym obroty utrzymują się na poziomie 500 następnie rosną do 1000 i znów spadają. Samochód zupełnie nie ma mocy na niskich obrotach ciężko się rusza i słychać warkot jak w maluchu. Silnik pracuje jak by na 2 gary.

Wymieniłem juz filtr paliwa, kable wysokiego napięcia, świece, palec z kopułką, Sprawdzone zostało także ciśnienie paliwa które wynosiło 2,5. Miałem także wkręcony cały aparat zapłonowy ze szrotu odnotowałem znaczną poprawę ale to jeszcze nie to wiec oddałem. Wykonałem samodiagnostykę i wywaliło błędu nr 12, 16, i 18 oraz dziwny 61 (chyba coś zle policzyłem bo nigdzie nie znalazłem błędu nr 61 ale było 6 mignięć długich po 2 sekundy oraz jeden krótki wiec chyba to 61)

Dziś spróbowałem zabawy przy wtryskach i po odłączeniu kostek od wtrysku nr2 i 3 silnik w ogóle nie zareagował, kiedy odłączyłem 1 lub 4 silnik po chwili zgasł. Świece po wykręceniu po 2 dniach jazdy przedstawiały się następująco 1 i 4 normalne białe a 2 i 3 całe sczerniałe.

Proszę o pomoc forumowiczów bo już mi ręce opadają a nie chcę oddać fury do mechanika który po kolei będzie mi wymieniał wszystkie podzespołu auta póki nie znajdzie usterki.

rider143
25-05-10, 20:45
Sprawdzałeś czy jest iskra na wszystkich świecach?

Paris
25-05-10, 20:49
Iskra jest na wszystkich świecach.

rider143
25-05-10, 20:55
Sprawdź połączenie między wtryskami a kompem, jeśli wszystko będzie ok to podmień ECU.

karpik85
26-05-10, 07:54
U mnie taka sytuacja miała niedawno miejsce i winne były przewody zapłonowe, też niby była iskra ale cuda się działy, szczególnie na niskich obrotach. No ale Ty piszesz, że swoje podmienialeś.

Paris
01-06-10, 09:03
Poddałem się i oddałem do mechanika stwierdzili że to cewka zapłonowa. Tylko że teraz zaczęły się kolejne schody bo w całym kraju nagle nie ma takiej cewki

Jest to taka sama cewka jakiej szukał nasz kolega z forum
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=65358&highlight=hitachi+cm1t

W związku z powyższym mam pytanko czy ktoś z was wie gdzie mogę się zaopatrzyć w taką cewkę.

s3b
01-06-10, 09:13
http://www.zumi.pl/68692,Auto_Czesci_Malik._Marek_Malik,Pabianice,fir ma.html

Zadzwoń do tego gościa. On ma dostęp do gratów z ASO i w dobrych cenach to może Ci coś załatwi, koledze załatwiał cewkę i moduł do D16Z6.