PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc "please"



jarciu
21-03-05, 17:20
Czy jest możliwe przejeschanie okło 10-15 tyś km na pekniętej głowicy w ten sposów, że plyn chlodniczy jest spalany w komorze spalania i wskutej czego ubywa płynu w zbiorniku wyrównawczym?

LIO
21-03-05, 17:26
Proponuje po pierwsze zmienic temat, bo potem uzywajac opcji szukaj nic nie znajdziemy, bo pomocy "please" moze znaczyc wszystko i nic zarazem.

Mozliwe jest to co piszesz, chociaz bardziej prawdopodobne jest pekniecie uszczelki pod glowica.
Napisz cos wiecej, jakie masz spostrzezenia, dlaczego sadzisz, ze to glowica itd. wtedy wiecej bedziemy mogli ci doradzic.

michal750
21-03-05, 17:44
http://forum.civicklub.pl/viewtopic.php?t=911&highlight=zbiorniczku

kosiniak
21-03-05, 18:52
a masz gaz w aucie??

jarciu
21-03-05, 20:25
za temat sory
A dlaczego mysle ze to glowica bo uszczelke juz zmienialem pod glowica i dalej ubywa plynu. po przedni wlasiciel tez twierdzil ze plynu ubywa a wyciekow nie ma.
Jak sie okazaloło to puscila chlodnica ja tez juz wymienlem na nowa firmy "denso". Tego plynu ubywa szybciej gdy na dworze byl mróz, bo nawet okolo dwoch setek na 300-500 km a jak jest teraz cieplej to tez go ubywa ale tak okolo dwoch setek ale na 3000 km.

wieshaq
21-03-05, 20:45
ja bym sie upieral przy pompie wody. masz typowe objawy jesli ubywa ci plynu a nie widzisz wyciekow. plyn dopiero po nagrzaniu zwieksza cisnienie i przeciska sie przez uszkodzona uszczelke pompy. dla tego nie widzisz wyciekow jak auto stoji

SAJENS
21-03-05, 20:54
Dokladnie tak jak napisal wieshaq plyn sie rozszeza przy wiekszej temperaturce i reperaturka w pompie wodnej takze zaczyna inaczej funkcjonowac dodatkowo w haniach jest pompa ktora nie jest cudem techniki, wirnik jest nabijany na sworzen co moze spowodowac lekkie ssuniecie go z sworznia (nie ma zadnego klinu zabezpieczajacego) poczym rozszczelnia sie reperaturka. To tez moze byc przyczyna.
Pozdrawiam SAJENS

emg
21-03-05, 21:49
a jak masz pękniętą głowicę i płyn się spala to nie przejeździsz tyle

jarciu
22-03-05, 10:59
czy taka uszczelke pompy wody mozna wymienic?
a jesli tak to ile to bedzie kosztowac?
i czy to ma sens?
czy taka wymiana wiaze sie z wyciagnieciem caelj pompy?

emg
22-03-05, 11:09
czy taka wymiana wiaze sie z wyciagnieciem caelj pompy?
wiąże się, a nawet wiąże się z ustawianiem rozrządu od nowa

jarciu
22-03-05, 11:23
czyli plyn caly trzeba wywalic.
a jesli chodzi o te uszczelka przy pompie wody to mozna ja wymienic czy trzeba cala pompe?

wieshaq
22-03-05, 11:31
nie wiem jak wyglada dokladnie sprawa bo nie mialem jeszcze okazji jej wymieniac ale raczej jest to integracyjna czesc pompy i nie ma sensu sie bawic w wymiane uszczelki tylko wymienic cala pompe bo ona tez ma swoj przebieg pewnie. a jak sajens napisal nie jest codem techniki. calosc nie jest taka droga - mysle ze okolo 300 ale strzelam. polecam wymiane na nowa zapomnisz o problenie

SAJENS
22-03-05, 12:41
Nowa pompa w serwisie aut japonskich na dlugosza kosztuje 150 zł dokladnie taka sama jaka proponuja w serwisie hondy za 450 zł :) wiem bo sprawdzalem dwie pompy mialem w rece :). Nie ma sensu wymieniac reperaturki bo (fakt mozna kupic ja za grosze w sklepie z uszczelniaczami np inkom) rozebrac pompe i ja zlozyc to nie problem ale w momecie kiedy roszysz wirnik to on pozniej bedzie sie zsuwal z trzpienia i to nie ma najmniejszego sensu, a dodatkowo reperaturka sama w sobie moze sie uszkodzic przy montazu bo to nie jest zwykla gumka i bedzie puszczala woge :) Takze polecam wymiane pompy na nowa. SAJENS

wieshaq
22-03-05, 15:27
sprawdz tez w JC Auto z wroclawia bo chyba jestes z okolic.
tel (071) 325 60 88

wogole polecam ten sklep
tanio i wszystko maja

jarciu
22-03-05, 18:25
z gory dzieki za informacje
wiec raczej to nie glowica tak mowicie
to dobrze bo t cholera duzy wydatek