PDA

Zobacz pełną wersję : D16Y3 - automatyczna skrzynia biegów



Bizum
28-09-06, 21:54
Witam
mam problem z automatyczna skrzynia biegow(dalej zwana ASB ;] )

Honda 5D D16Y3 '95r automat 4 biegi

Po odpaleniu silnika działa przez około 15-30 sekund. Następnie wyłącza biegi i i koniec. Nie da sie nic zrobić, nie słychać żeby skrzynia pracowała przy ruchu dzwignią. Wyłączam silnik na minute i ASB znowu działa przez 15-30 sekund. Czy ktoś może powiedzieć co to MOŻE być? Hydraulika? Może niskie ciśnienie płynu w skrzyni? Jest zalana ATF i jest go tyle ile powinno być ;]
Jeden mechanik mówi że to może być czujnik jakiś uszkodzony(prędkości czy jakoś tak) inni że oczywiście skrzynia do wymiany lub regeneracji i oni jak najbardziej to robią(ale za dużo chcą za to ;p )
Jutro będę robił samodiagnostykę, może wyskoczy coś ale wątpie w to bo nie pali sie Check Engine.
Ma ktoś jakiś pomysł? Nie uśmiecha mi sie regeneracja skrzyni, jak już to wymiana ale jeśli sie okaże że to jakiś glupi szczegół...
Pozdro i licze na pomoc

tomi
28-09-06, 22:45
Podjedz do gości http://www.automat.pl/news.php i tam ci zdiagnozują i będziesz wiedział co i jak, niestety automatyczne skrzynie biegow to trudny temat sam sie o tym przekonałem , bo walczę od 2 lat ze skrzynia w passacie poszło juz na to około 7 000zł i nadal nie chodzi jak trzeba. Jezeli usterka będzie poważniejsza to moja rada jest taka że bardziej opłaca sie kupić używaną skrzynie niz naprawiać własną, z drugiej strony też nie wiadomo jaka ta używaną skrzynia bedzie, Być może użytkowniczka Inuś z tego forum będzie sprzedawała swoja skrzynie bo będzie sie szykował swap na manuala, takie rozwiązanie jest najlepsze bo przed ewentualnym zakupem taką skrzynie możną sobie sprawdzić

Inuś
29-09-06, 09:52
Bizum nie za wesoło masz z ta skrzynia, myslę że najlepiej by było podjechac do zakładu który stricte zajmuję się automatami i mają o tym pojęcie, jechanie do jakiegoś tam mechanika może na nie wiele się zdać. Co do mojej skrzyni to nie szykuję się póki co jej sprzedawać ani robić swap na manuala, wygodnie mi z tym moim "powolnym" automacikiem Tomi:) Życze powodzenia w naprawie skrzyni Bizum, oby była niegroźna i groszowa. Pozdrawiam.

Bizum
29-09-06, 19:15
cos mi sie wydaje ze skoczy sie na wymianie skrzyni ;]
Koszt okolo 1000zł :D
Jeszcze jutro rano jade do mechanika od automatow, zobaczymy co powie.
Warto robic swapa na manuala? Na aftamacie naprawde fajnie sie jezdzi.

TeeS1975
01-10-06, 11:06
Na aftamacie naprawde fajnie sie jezdzi.

Ale zabija osiągi :D

Bizum
02-10-06, 12:36
Ze niby jak? ;]

TeeS1975
02-10-06, 14:23
Ze niby jak? ;]

no normalnie, auto na automacie nigdy nie będzie miało takich osiągów jak przy tym samym silniku manual :D

Windykator
02-10-06, 15:15
Ze niby jak? ;]
Osiągi (przyśpieszenie) lepsze masz na manualu na którym możesz sobie kręcić do 6500 spokojnie,a automat Ci tyle nie wykręci:)

tomi
02-10-06, 16:48
i wiecej pali ;)

Bizum
02-10-06, 22:39
Ze niby jak? ;]
Osiągi (przyśpieszenie) lepsze masz na manualu na którym możesz sobie kręcić do 6500 spokojnie,a automat Ci tyle nie wykręci:)

Oj chyba nigdy autoamtem nie jezdziles ;]
Mi przelacza biegi zaraz przed czerwonym ;p jak sie cisnie pedal w podloge. Nie wierzysz? moge cie przewiezc jak tylko auto z warsztatu odbiore ;D

Wiecej pali? kumpej jezdzi Cifem 4gen 1,4 i jemu pali wiecej, a jest w manualu ;p Nie po to kupujemy samochody z silnikami 1.4 -2.0 ktore lubia wysokie obroty, zeby martwic sie o spalanie ;]

Windykator - czytalem ze rozporke kupiles i nie wiesz jak zalozyc;] Ja tez kupilem(ASO ;p ) i zalozylem. potrzebujesz 4 srub fi-8 okolo 25mm dlugosci, lepkami do dolu, nakrecasz 2 nakretki(nie kupuj zadnych z teflonem, samoblokujacych bo to badziew). Mozna u mnie oblookac tylko bede mial skrzynie sprawna ;)

tomi
02-10-06, 23:00
Wiecej pali? kumpej jezdzi Cifem 4gen 1,4 i jemu pali wiecej, a jest w manualu
To chyba ma cos bardzo nie tak z tym samochodem....

Gruszka
03-10-06, 00:04
Bizum zacznij wpadac na spoty a najlepiej w sobote do Adasia podjedz - sprawdzimy co ten Twoj automat potrafi :wink: Inka ma 1.4 w automacie i daje rade :)

Temat o spotach:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=16727&postdays=0&postorder=asc&start=420

Bizum
03-10-06, 08:29
bylem kiedys na jednym spocie, i niestety odnioslem wrazenie ze nowi ludzie nie sa mile widziani...

Gruszka
03-10-06, 09:16
Na ktorym? Na Bemowie? Nie przesadzaj... :wink: Bo na spocie "pieciodrzwiowcow i innych" jeszcze nie byles :)

Inuś
03-10-06, 10:00
Bizum wpadnij jutro na Bemowo zobaczysz, że jest fajnie i że nowi są bardzo mile widziani. :wink:

Bizum
03-10-06, 10:37
Wpadlbym jutro ale niestety nie moge, wlasnie odstawilem autko do naprawy skrzyni. Odbior w piatek.
Bylem na spocie w Arkadii. Juz dosyc dawno temu.