PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie są skutki braku rezonatora ?



bulikcbr
22-05-10, 18:26
Witam nie mam rezonatora w aucie tylko filtr w puszcze(było bite takie juz kupiłem) jak jego brak wpływa na jazde?

Wojtti
22-05-10, 19:46
nijak, nic się nie stanie

azyl82
22-05-10, 20:03
Rezonator tworzy turbulencje której zadaniem jest oczyszczać powietrze z cząsteczek stałych jak pył, piasek, czasem krople wody. Dzięki czemu filtr wolniej się brudzi...Jego wada to dławienie przepływy powietrza przez co jego dolot do filtra jest bardzo ograniczony... jego brak spowoduje częstszą potrzebę wymiany wkładki...jak masz stożek problem znika bo wolniej się brudzi:)

Shelby26
22-05-10, 20:15
Właśnie niedawno wyjąłem rezonator owszem czuć, że fajniej chodzi ale dudnienie jest nie do zniesienia

Arturvf500
22-05-10, 22:06
Rezonator tworzy turbulencje której zadaniem jest oczyszczać powietrze z cząsteczek stałych jak pył, piasek, czasem krople wody. Dzięki czemu filtr wolniej się brudzi...Jego wada to dławienie przepływy powietrza przez co jego dolot do filtra jest bardzo ograniczony... jego brak spowoduje częstszą potrzebę wymiany wkładki...jak masz stożek problem znika bo wolniej się brudzi:)

a tlumik to taki filtr czastek stalych zeby spaliny byly czystrze; wiekszych bzdur w zyciu nie slyszalem

aleks_ej2
22-05-10, 23:30
Rezonator ma jedynie za zadanie wyciszać dźwięk zasysanego powietrza. Cytat z manuala: "A resonator in the air intake pipe provides additional silencing as air is drawn into system."

skolopendra
23-05-10, 10:13
Jakie są skutki braku rezonatora ?

szukaj leniu !

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=2004&highlight=brak+rezonatora




.....................http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Budziniak
23-05-10, 10:53
a tlumik to taki filtr czastek stalych zeby spaliny byly czystrze; wiekszych bzdur w zyciu nie slyszalem

Kurde a już myślałem że odwieczna zagadka się wyjaśniła :D

azyl82
25-05-10, 09:20
a tlumik to taki filtr czastek stalych zeby spaliny byly czystrze; wiekszych bzdur w zyciu nie slyszalem

Tłumik z filtrem cząstek stałych??? w wielu autach tak jest! Zwłaszcza tych z samozapłonem! Wyciszenie układu przez rezonator jak najbardziej tak tylko że tylko w pewnym zakresie obrotów co jest logiczne dla układów drgających posiadających stałą masę no chyba że ty masz puszkę o zmiennej masie w funkcji obrotów silnika! A może znasz lepiej zagadnienia drgań cząsteczek niż ja? Zmienna średnica w układzie przepływowym wywoła zmianę ciśnienia czasem nawet kawitację a w miejscu ponownej zwężki powstanie zawirowanie strumienia. W którym Siła odśrodkowa wiru będzie wyrzucać cząstki o większej masie na boki puszki...i tym bardzo dziwnym trafem w rezonatorze zawszę gromadzi się sporo syfu. Jak już krytykujesz i wyśmiewasz się z czyjeś wypowiedzi to użyj argumentów.

kenny
25-05-10, 12:59
Ooo widzę, że jakieś konkrety. Paweł, napisałbyś coś teoretycznego o budowie takich układów. Wydaje mi się, że wiele osób by chętnie poczytało.

woz1938
25-05-10, 13:20
wkladaj stozek doprowadz powietrze nie badz pipa:D hehe:)