PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena alufelg



amidiot
19-05-10, 13:16
Witam
mam do kupienia felgi 15` z oponami 195/50/15 i chcialbym poznac wasze opinie czy warto:)
Sa widoczne otarcia na rantach szczegolnie na ostatniej i koles zapewnia ze nie byly prostowane ani spawane. Problem jest w tym ze nie moge ich zobaczyc na zywo tylko na jpegach.

Chce za nie 350zł

http://i48.tinypic.com/rab1c2.jpg
http://i49.tinypic.com/2cej8ls.jpg
http://i45.tinypic.com/2l9o784.jpg
http://i48.tinypic.com/20uya89.jpg

mixturant
19-05-10, 13:19
Poproś o zdjęcia od środka felg i będziesz wiedział czy były prostowane czy nie. I ewentualnie w jakim są stanie po ilości ciężarków wyważających (jeśli mało to są proste).

Pzdr

amidiot
19-05-10, 13:24
Nie znam sie na ocenie takich rzeczy i na co zwrocic uwage jak zobacze je od srodka? Czy nie ma zadnych wygiec czy co? A te ciezarki widac golym okiem tak?bo nie wiem za bardzo o co chodzi:)

mixturant
19-05-10, 13:29
Tak ciężarki widać gołym okiem. To są takie doklejane kostki wewnątrz felgi. A jak będziesz patrzył od środka to zwróć uwagę na jakiekolwiek ślady uszkodzenia rantu felgi oraz na ewentualne ślady spawania lub przetopienia felgi:)

amidiot
19-05-10, 13:37
dzieki za odpowiedz!!
A myslisz ze przez te otarcia z zewnatrz na rantach moge miec jakies niedogodnosci?

No i czy warto Twoim zdaniem:)

ygor
19-05-10, 13:38
to jak sie nie znasz to moze od razu go zapytaj po ile na feldze jest , nie chcialbym cie oszukac ale zdaje sie ze na jednej fgeldze nie wpoinno byc wiecej niz 60g (to juz jest duzo)

z tym ze tak naprawde jedynym sposobem sprawdzenia felgi jest wywazarka - moze byc tak ze felga jest prosta a bedzie duzo ciezarkow (nieumiejetny wulkanizator - nie zdjal starych ciezarkow , nie chcialo mu sie optymalizowac opony na feldze) a moze byc ze jest malo a felga jest krzywa (np dostala w kosc juz po wywazeniu). skrzywienia na zdjeciach zobaczysz tylko jak bedzie mocno pogieta i w jednej plaszczyznie - moze miec odchylenie w plaszczyznie poziomej i tego juz nie zobaczysz a to podobno wiekszy bol, dochoodzi do tego jeszcze uszkodzenie opon - bąble itd itp

takze jezeli juz musisz kupic wysylkowo to niech bedzie przez allegro i niech kolo tam napisze ze wszystko ok felgi proste , opony sprawne itd , wtedy jak juz dostaniesz felgi bedziesz mogl go ewentualnie gonic


dzieki za odpowiedz!!
A myslisz ze przez te otarcia z zewnatrz na rantach moge miec jakies niedogodnosci?

No i czy warto Twoim zdaniem:)

przez otarcia raczej nie - aczkolwiek tez tutaj braki w materiale moga spowodoowac dorzucenie wiekszych ciezarkow

czy warto ? wg mnie jakie felgi taka cena , sa obrzydliwe i ja bym ich nie kupil , nie bez powodu sa w cenie zlomu ;)

amidiot
19-05-10, 13:51
O estetyke mi nie chodzi tutaj tylko o stan techniczny,geometie.
Wiec zobaczyc od srodka i i sprawdzic te ciezarki.

mixturant
19-05-10, 14:01
Sprawdź jeszcze stan opon i czy nie maja bąbli i wżerów od krawężników, wysokość bieżnika. No i rocznik bo to też ważne.

Pzdr.

art81
19-05-10, 15:18
Ciężarki nawet na fotach widać. 350 zł to podejrzanie tanio jak na komplet 15-stek z oponami, nawet takiego wzoru.

gruszkin
19-05-10, 15:39
za 350pln szuka kolega niemal nowych felg widzę;)

amidiot
19-05-10, 15:43
Dodam ze opony przednie sa raczej do wymiany po sezonie a tył jest 5-6mm
Mam jeszcze pytanko wiecie moze gdzie mozna najtaniej transport dostac?
Trasa 260km i ile takie cos moze kosztowac <mysli>

mixturant
19-05-10, 15:48
Ja za wysyłkę felg z oponami firmą Siódemka płaciłem coś około 140zł. A poczta polska chyba nie przyjmie takiej dużej i cięzkiej paczki. Ewentualnie Pocztex, ale kosztów nie znam.

art81
19-05-10, 18:30
Ja bym Ci radził przemyśleć zakup. Jeżeli jest to od jakiegoś handlarza to na 99% będą raczej na śmietnik się nadawały i felgi i opony. Zakładam, że człowiek ów nie działa harytatywnie i nie ma słabości do Hondziarzy:). Gdyby były ok to przynajmniej 600-700 zł by wziął ze te ,,cudeńka'' a nie opychał za półdarmo. Pozdrawiam

amidiot
20-05-10, 10:15
Dadam jeszcze ze 3 felgi maja po 5 ciezarkow i jedna 3 ale i tak nie wiem czy to duzo.