PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpanie kierownica / stukot z przodu.



hacyy
19-05-10, 08:38
Witam, szukalem i znalazlem wiele tematow lecz zblizonych do mojego, otoz, pewnego dnia jechalem sobie z kolegami na studia 95KM w jedna strone moim aute i jak wszystkich odwiozlem spowrotem do domow to jadac zaczelo mi na prostej drodze rwac kierownica, mialem wtedy zalozone wielosezonowe 185/60R14 na stalfelgach... na drugi dzien jezdzichalem sobie na stacje zalac do baczku i slysze dziwny stukot z przodu, przyjechalem do domu lapie za lewe kolo(najbardziej bylo slychac z lewej i czuc pod noga) i na kolo ma luzny i puka przy ciaganiu do siebie i od siebie... sciagam golo i lapie za tarcze... slucham, slucham, patrze, a tu wahacz gorny a konkretnie sworzeń, ze też za pozno sie obczailem ze mozna go wymienic to zakupilem nowy wahacz gorny, razem z wahaczem przyszly mi felgi aluminiowe z oponami 195/50/R15 letnie.. Za jednym zamachem zalozylem wszystko i niby teraz szarpie za kolo i cisza... Trzeciego dnia zas jadac do dziewojki :D slusze spowrotem stukanie w kole, zauwazylem ze rozpedze sie do 100KM/H na 4 biegu puszczam gaz(nie wrzucam na luz, caly czas bieg) i stuka... dodaje gazu cisza... puszczam znowu tak jak wyzej i stuka az zwolni auto do 20-30KM/H, dzis rano jadac do pracy podjechalem do skrzyzowania, przede mna byl samochod, powili sie podsuwa zeby skrecic w lewa, to i ja powoli dotaczam sie samym sprzeglem, a tu bach kierownica skacze w prawa strone... Po pracy jade na stacje do znajomego podniose i poszarpie zawieszeniem...

Dodatkowe informacje: honda civic 5g 94r. coupe, wielosezonowki 185/60R14 - nic sie nie dzialo, dopiero po czasie / letnie 195/50/R15 ( felgi wywazone przez wczesniejszego wlasciciela)

Moje podejrzenie - kola nie robia roznicy dzialo sie to na stalowych i aluminiowych, sworzen w wahaczu gornym byl definitywnie lozny i ruszajac nim byl znajomy stukot, kolega mi doradzil ze w 90% moglo wywalic tez tuleje na wahaczu dolnym...

Prosze was koledzy o wypowiedzenie sie :)

delsolgdynia
20-05-10, 09:21
ja bym stawiał na przegub i boje sie że nie zewnętrzny a raczej wewnętrzny

hacyy
20-05-10, 09:50
wszystko wyszlo na stacji, padly sworzen wahacza dolnego z prawej strony, oraz wyszly 4 tuleje wahacza dolnego z obu stron.. do tego w domu przy zdejmowaniu prawego kola pokazal sie sworzen gorny wahacza(tez wysypany, bardziej niz lewy)

-= problem rozwiazany=- mozna zamknac

matizrdw
08-01-14, 13:38
witam, odświeżam temat!!

Jadąc dzisiaj zaczęło coś tłuc w przednim prawym kole, pierwsza myśl nie dokręcone koło, okazało się że koło dokręcone ale jest luz( góra-dół ). ostatnio zaczął się odzywać przegub w skręcie w lewo, kupiłem nowy, ale nie zdążyłem go jeszcze wymienić.
Sytuacja wygląda tak że jadąc do przodu ( max. 20km/h, więcej nie mam odwagi ) tłucze w prawym kole i szarpie kierownicą ( mocno ) - jadąc prosto i skręcając w lewo, skręcając w prawo stukot i szarpanie praktycznie ustępuje. Jadąc do tyłu nie występuje ani stukot ani szarpanie. dodtkowo zaczęło ściągać w lewo, wcześniej prowadziła się idealnie. Dolny sworzeń wahacza? Łożysko? Górne były wymieniane jakieś 10tys km temu. Dzięki za szybką odpowiedź, Pozdrawiam

matizrdw
09-01-14, 00:55
podpowie ktoś?

Jedras
09-01-14, 08:40
Przegub Panie przegub...wymień raz dwa bo Ci się rozleci w najmniej oczekiwanym momencie

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

probestic
09-01-14, 08:44
Przegub Panie przegub...wymień raz dwa bo Ci się rozleci w najmniej oczekiwanym momencie

Hehe :) Nom, jakiś wirus umierających przegubów i ukręcanych półosiek ;)

matizrdw
09-01-14, 10:15
ten nieoczekiwany moment już nastąpił, a o dalszej jeździe z tymi stukami i szarpaniem nawet nie myślę ;) Wielkie dzięki Panowie za odpowiedź ! :)

Jedras
09-01-14, 12:27
Hehe :) Nom, jakiś wirus umierających przegubów i ukręcanych półosiek ;)

Zaiste Święte słowa :-D

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

redcode
12-01-14, 09:32
Ciekawe, mi już mechanicy wróżą rychły koniec półosi od dwóch lat. Jednak nie mam żadnych nietypowych objawów. W razie awarii, kupować używane czy jakiś zamiennik, a jeśli zamiennik to jaki?