PDA

Zobacz pełną wersję : spadajace obroty na zimnym silniku



jz
25-09-06, 16:33
Witam,

Mam taka sytuacje. Odpalam auto, silnik troszke popracuje zanim zamkne garaz i brame. Gdy dojezdzam do pierwszego zakretu np. 90stopni, gdzie musze sie zatrzymac, silnik spada na bardzo niskie obroty, nie wazne czy jade szybko czy wolno. Czasami nawet zgasnie i mam wtedy problem z jego odpaleniem, dlatego dojezdzajac do zakretu gazuje mu lekko na luzie, zeby nie zgasl. Jak sie nagrzeje, to trzyma obroty na 900 i nie obroty nie spadaja, nawet jak szybko dojezdzam do skrzyzowania na luzie.
Co moze byc tego powodem? Jeszcze miesiac temu bylo ok.

Druga sprawa, byc moze powiazana, choc nie wiem. Raz na jakis czas mam problem z odpaleniem silnika (nie wazne czy jest cieply czy zimny). Rozrusznik pracuje, a silnik nie chce odpalic. Pompa paliwowa dziala. Jak nie chce odpalic, to czasami mecze sie z nim nawet 20min, az nagle za ktoryms razem zapali. Przewody przy cewce sa ok, kable WN chyba tez, swiec nie wykrecalem.

Dzida
25-09-06, 17:07
To wszystko dzieje się na benzynie czy na gazie?

maciekha
25-09-06, 18:39
filtr paliwa i powietrza , wymien
swiece - niech mechanik zerknie,
pojedz do aso i niech sprawdzą sonde lambda (podlacza komputer, i beda widziec bląd-jakies kilkadziesiat zł to kosztuje)

ja tak mialem w accordzie 1,8i to byla sonda, podobne objawy byly

a jak gasnie to musisz wyciagnac i wsadzic kluczyk i dopiero zapali , czy poprostu musisz zakrecic rozrusznikiem i zapala?

a zaswieca sie "check engine" , taka kontrolka ?

jz
26-09-06, 12:01
filtr paliwa i powietrza , wymien
swiece - niech mechanik zerknie,
pojedz do aso i niech sprawdzą sonde lambda (podlacza komputer, i beda widziec bląd-jakies kilkadziesiat zł to kosztuje)

ja tak mialem w accordzie 1,8i to byla sonda, podobne objawy byly

a jak gasnie to musisz wyciagnac i wsadzic kluczyk i dopiero zapali , czy poprostu musisz zakrecic rozrusznikiem i zapala?

a zaswieca sie "check engine" , taka kontrolka ?

Jesli chodzi o spadajace obroty na zimnym, to nie wiem czy tak sie dzieje rowniez na benzynie, musze sprawdzic.
Filtr powietrza wydaje sie byc czysty, swiece musze wykrecic i obejrzec.
Kontrolka "check engine" sie nie zapala, wiec chyba bledu zadnego nie ma.
Co do sondy, to jak miales uszkodzona, to jakie dokladnie objawy miales? Problem z odpaleniem co jakis czas czy spadajace obroty i gasniecie na luzie przy zimnym silniku? Czy w przypadku awarii sondy nie dostane bledu na "check engine"?

Jak gasnie, to po prostu krece jeszcze raz rozrusznikiem. Za pierwszym razem sprobuje odpalic, ale zgasnie. Za drugim odpali. <- to w przypadku gdy zgasnie na zimnym silniku przy dojezdzaniu do skrzyzowania.
W drugim przypadku, jesli nie moge go odpalic na postoju (nie wazne czy zimny czy cieply), nie pomaga ani wyjmowanie kluczyka, ani krecenie przez dluzszy czas. Moge go probowac odpalac 10min lub 20min, w koncu nagle odpali "od kopa".

Tak to wyglada.

maciekha
27-09-06, 11:43
Co do sondy, to jak miales uszkodzona, to jakie dokladnie objawy miales? Problem z odpaleniem co jakis czas czy spadajace obroty i gasniecie na luzie przy zimnym silniku? Czy w przypadku awarii sondy nie dostane bledu na "check engine"?
rano zapala zawsze normalnie, ale po przejechaniu kilkuset metrow po kazdzm wcisnieciu sprzegla zamiast trzymac obroty to zgasl!
i zaswiecala sie kontrolka check engine.
no ale jak ty masz lpg to pewnie wina tam jest, ja mialem tylko benzyne

Wombat
28-09-06, 05:02
a co zapale Check Engine? ktory bład?

jz
02-10-06, 01:36
Sprawdzilem na paliwku, obroty na zimnym silniku spadaja tylko na gazie. Na benzynie jest ok, wiec wina lezy prawdopodobnie po stronie regulacji instalacji gazowej...