PDA

Zobacz pełną wersję : (D15Z6) Woda w Bagażniku 97r hatchback



pacha
18-05-10, 01:58
Witam Wiem że temat był napewno już nie raz wałkowany szukałem na forum ale nadal do końca niewiem dlaczego w miejscu mojego koła zapasowego zbiera sie woda wydaje mi sie że to z nadkoli... są tam takie dwie okrągłe gumowe uszczelki i wokoł nich widze wilgoć a dosyć dużo wody zebrało mi sie w miejscu koła zapasowego.... Dobrzy Ludzie Prosze o Pomoc Swoją Hanke Hanke posiadam od 3 dni i chce jej jakoś pomóc

breczek
18-05-10, 03:18
W mojej Hani również woda zbierała sie w miejscu koła zapasowego, a wilgoc zchodziła własnie z nadkoli, po poszukiwaniu i zdjeciu plastyków, okazało sie, że za jedna z lamp w miejscu łaczenia blachy jest mała szczelina. Zostało to zalepione jakims elastycznym środkiem i problem znikł. Lepiej się za to zabierz bo ja doprowadziłem do tego, ze wody było na tyle, że dostawała sie przy hamowaniu pod filc na podłodze i zaczeło niemiło zajezdzac. Oczywiście nie wiem co jest przyczyną Twojej wilgoci w aucie, ale warto poszukać winnego bo pogoda nie jest zbyt piękna.
Pozdrawiam

R3SUM3
21-05-10, 02:45
Ja też miałem coś takiego, winą była chyba mierna uszczelka na lewej lampie. Woda ściekała klapą bagażnika i widocznie uszczelka lampy nie wytrzymała - według mnie to może być coś takiego. Jeżeli nie masz czasu tego robić - wsadź kawałek gąbki i pod nią folię - w miejscu gdzie lampa łączy się klapą - jest tam wyraźne miejsce ściekania wody, przy czarnej gumie od lampy - pomoże do czasu naprawy.

skolopendra
21-05-10, 08:57
Wiem że temat był napewno już nie raz wałkowany szukałem na forum ale nadal do końca niewiem dlaczego

i się nie dowiesz ja nie ściągniesz boczków zderzaka tylnego :cool:

resztę opisów znajdziesz w licznych tematach na forum

szukaj :
http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

hellrider
24-05-10, 20:50
Ja pracuje w firmie reklamowej w ktorej drukujemy banery. Tez mi sie lalo spod lamp, maja tandetne uszczelki ktore z czasem tracą swoje wlasciwosci ''gąbczaste''. Wyciagnalem uszczelke, zeskanowalem, obrysowalem w corelu, i wycialem sobie laserem 4 sztuki. Zalozylem na lampe moja uszczelke, potem ta oryginalna i potem znow moja. Od kad zakrecilem ani kropelki w bagazniku nie ma........

azarro
30-05-10, 00:18
Witam ja też miałem ten problem, mozna zastosować silikon bezbarwny żeby się poratować:) objechać od środka plastik i tyle:)

pablo12
30-05-10, 10:29
najlepszym najszybszy i najtańszym rozwiązaniem jest po prostu przykleić silikonem uszczelkę lampy do blachy objechać dodatkowo wokoło niej odczekać chwile delikatnie skręcić lampę odczekać z 30min polać wodą po karoserii obok lampy lub czekać na deszcz i wyjdzie czy nie leci już mi w sedanie ej9 taka operacja pomogła zero wody i sucho ale mi na pewno leciało przez lampy bo może także przez odpowietrzniki za zderzakiem wtedy zderzak out i czyścimy- kleimy wokoło tych ramek

azarro
30-05-10, 12:48
mi leciało przez lampę bo była lekko odłupana troche to zabezpieczyłem i jest ok:) pozdro