PDA

Zobacz pełną wersję : Bujajacy się fotel.



knedi
24-09-06, 19:33
Od pewnego czasu w mojej Hondzie D14A8 fotel kierowcy zaczął bujac się w przód i tył. Jest to dosyć denerwujące, ponieważ podczas jazdy kierowca nie czuje się stabilnie. Muszę miec obnizony do samego dołu bo w takim przypadku bujanie jest mniejsze.
Czy ktos z użytkowników spotkal sie z takim problemem?

bency
24-09-06, 20:29
musisz wykręcić fotel, wyjąć z autka i obejrzeć.. przyczyną może być poluzowana któraś ze śrub (tak było u mnie) albo kulki w prowadnicach fotela.

Gregu
25-09-06, 11:32
Miałem to samo. Przyczyną były poluzowane przednie śruby mocujące fotel kierowcy z obu stron do szyny. Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 ]
Patrz zdjęcie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/023d1fa07b5edd8f.html

qba1983
19-12-07, 23:14
odswierze troche temat, u mnie tez sie zaczol bujac fotel. sprawdzilem i podokrecalem wszystkie srobki(byly luzy, ale po dokreceniu nic to nie zmienilo)
u mnie jest troche inaczej niz u kolegi zakladajacego temat, otoż zeby nie bujal sie fotel musze podniesz fotel do mometu az taki "pałąk" (do ktorego sa doczepione sprezyny) ustawi sie pionowo. mam wrazenie ze to wina tych sprzezyn ze sa za slabe i pozwalaja sie bujac fotelowi w tyl i nie dociagaja fotela na miejsce. macie jakies pomysly ?? juz nie wiem, co ma zrobic...

qba1983
19-12-07, 23:14
odswierze troche temat, u mnie tez sie zaczol bujac fotel. sprawdzilem i podokrecalem wszystkie srobki(byly luzy, ale po dokreceniu nic to nie zmienilo)
u mnie jest troche inaczej niz u kolegi zakladajacego temat, otoż zeby nie bujal sie fotel musze podniesz fotel do mometu az taki "pałąk" (do ktorego sa doczepione sprezyny) ustawi sie pionowo. mam wrazenie ze to wina tych sprzezyn ze sa za slabe i pozwalaja sie bujac fotelowi w tyl i nie dociagaja fotela na miejsce. macie jakies pomysly ?? juz nie wiem, co ma zrobic...

roocky
20-12-07, 17:11
Miałem to samo. Przyczyną były poluzowane przednie śruby mocujące fotel kierowcy z obu stron do szyny. Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 ]
Patrz zdjęcie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/023d1fa07b5edd8f.html
MAm poluzowane to śruby ale jak mam tam dojśc trzeba odkręcić cały fotel??bo z góry nie ga rady...pozdrawiam

tommee25
20-12-07, 17:23
Ja też mam taki problem. Buja się fotel kierowcy. Dokręciłem śroby mocujące do podłogi ale nadal sie buja. Z moich obserwacji wynika, że przyczyną jest coś w środku fotela jakies mocowanie wewnątrz przy tych plastiakch chyba.
Co zrobić? Dodam, że regulacja pokrętłami nic nie zmienia.
Wykręcićcały fotel i obadać czy macie jakies inne pomysły?

qba1983
20-12-07, 17:24
MAm poluzowane to śruby ale jak mam tam dojśc trzeba odkręcić cały fotel??bo z góry nie ga rady...pozdrawiambez odkrrecania fotela dokrecilem tylko ta pierwsza srobe, zeby dokrecic obie trzeba wykrecic fotel, lub konsole srodkowa(latwiej bedzie fotel - to tylko 4 sroby, przewracasz fotel i dokrecasz)

[ Dodano: Czw 20 Gru, 2007 ]

Wykręcićcały fotel i obadać czy macie jakies inne pomysły?
no bez odkrecania i ogledzin raczej sie nie naprawi.

podokrecaj wszystkie mozliwe sroby i zobacz czy ci pomoglo