PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki komp w civicu ej9 d14a4



Luty
16-05-10, 09:51
Witam chcialem sie dowiedziec was jakiego kompa mam w swojej ej9 z silinikiem d14a4 is z 1998r. jest to obd1 cz moze obd2 bo niemam bladego pojecia na ten temat;) dzieki za pomoc:)

PeJot
16-05-10, 11:04
Jak masz dwie sondy lambda to masz OBD2b a jak jedną to OBD2a.

Generalnie nie ma się co rozwodzić nad tym ECU gdyż możliwości jego strojenia czy modyfikacji są żadne (strojenia robi się zazwyczaj na komputerach z D16Z6 - P28).

skolopendra
16-05-10, 12:24
OBD2

niestety ,lecz zawsze można dołożyć prosiaka

spychu
16-05-10, 13:34
Co wy za bzdury gadacie OBD z D14 nie ma nic wspólnego czy to z 2a czy 2b o OBD1 już nie wspominając.

W D14 jest jakiś wymysł z kosmosu i ten co to wymyślił musiał być podczas tworzenia równo napity :D

skolopendra
16-05-10, 13:42
jak by tego nie nazwać technologicznie jest to obd2

Luty
16-05-10, 16:04
a pytam sie bo zmienilismy z kolega ssaka z d15b7 i jakby mial za bogata mieszanke i myslalem ze moze byc to wina przepustnicy bo zostala ta z 1.4 noi jest jeszcze sprawa drugiego typu ze po wcisnieciu gazu obr spadaja na 1500 a po 3 sek dopiero na 900 wydaje mi sie ze moze to byc wina krokowca bo teraz mam przy przepustnicy krokowy ten z 1.4 a w d15b7 byl w kolektorze srode zalorze przepustnice z 1.6 i krokowca i sprzawdze i mam pytanie jeszcze do czujnika ktory byl wsadzony orginalnie w puszke nad filtrem i teraz wsadzilem go w rure plastkiowa niewiem cz go calkiem wyciagnac jest on potrzebny?? dzieki za uwage sorry ze tak sie rozpisalem ale mam troche rzeczy do wyjasnienia;)

skolopendra
16-05-10, 16:09
jakby mial za bogata mieszanke i myslalem ze moze byc to wina przepustnicy bo zostala ta z 1.4 noi jest jeszcze

nie będzie to wina przepustnicy ,ani mieszanki :D


srode zalorze przepustnice z 1.6

jest taka sama jak 1,4

wina będzie prędzej po stronie nieszczelności


teraz wsadzilem go w rure plastkiowa niewiem cz go calkiem wyciagnac jest on potrzebny?

może tam być,i niech tam zostanie

Luty
16-05-10, 16:21
bo tak naprawde wszystko dokladnie robilismy...i niechce mi sie wierzyc ze cos moze byc nieszczelne...co tam posprawdzac bo naprawde jak pogazuje czuc jakby zabogata mieszanka byla...?a jak myslisz z tymi obrotami co moze byc?

PeJot
16-05-10, 18:25
Co wy za bzdury gadacie OBD z D14 nie ma nic wspólnego czy to z 2a czy 2b o OBD1 już nie wspominając.

W D14 jest jakiś wymysł z kosmosu i ten co to wymyślił musiał być podczas tworzenia równo napity :D

Jeszcze do tego jest kilka odmian sterowników, normalnie czeski film :D

Luty
16-05-10, 21:32
jutro wsadzimy listwe z d15b7 i wtryski i rzezbilismy wtedy troche powrot tak wiec tez to sprawdzimy...ogolnie fura sie odmulila ale nie pokoi mnie ta za bogata mieszanka i ze tak dymi na bialo wielka chmura

spychu
16-05-10, 21:37
jutro wsadzimy listwe z d15b7 i wtryski i rzezbilismy wtedy troche powrot tak wiec tez to sprawdzimy...ogolnie fura sie odmulila ale nie pokoi mnie ta za bogata mieszanka i ze tak dymi na bialo wielka chmura

A niby dlaczego uważasz, że masz za bogatą mieszankę ? Rozumiem, że wsadzałeś sonde w wydech i mierzyłeś ?

Jak wtryski zostawiłeś seryjne z D14 to nie ma szans na za bogatą mieszankę, leją tyle samo co przy ssaku z D14 a motor dostaje na ssaku B7 więcej powietrza więc jeśli już powinna być za uboga. Chjyba, że coś zostało dodatkowo zmajstrowane przy montażu, że nie wiadomo z jakich powodów leje paliwem jak głupie.

Wkładanie wtrysków z B7 jeszcze bardziej pogorszy sprawę, bo przy bucie jak bedzie lało z map będzie przelewać jeszcze bardziej ze względu na wtryski 240cc a nie 190cc.

Rozumiem, że rzeźbiłeś listwe z D14 aby dopasować do kolektora z B7 ?

Luty
16-05-10, 21:56
tak rzezbilismy troche listwe noi teraz dochodzimy dlaczego tak jest myslalem ze moze powrot jest cos nie tak wiec jutro zalorzymy nowy waz bo tez tam troche rzezby bylo... nie trzeba bylo sony wsadzac czuc to jak sie gaz wcisnie tym bardziej swiece odkrecalismy i i to zauwazylismy ze jakby lalo a nie mialo gdzie uciekac no niewiem spr ten powrot moze tam jest blad...wszystko szczelne jest przy kolektorze bo sprawdzalismy z 10 razy dzisiaj

lewe powietrze niema prawa sie nigdzie dostawac jeszcze martwi mnie jedno ze po wisnieciu gazu spadnie na 1500 obr a po 4 sek dopiero spoda na 900 ale mysle ze moze to jest sprawa krokowca gdyz tak jest miejsce orginalnie przy kolektorzei zaslepilismy je i wrzucona jest przepustnica z 1.4 i przy niej jest krokowy wsadze przepustnice z 1.6 noi tego krokowca w orginalne miejce mam nadzieje ze ten problem sie ogarnie..