PDA

Zobacz pełną wersję : D15B2 zrobilem co trzeba a dalej kopci i bierze olej co robi



krzysiekxp
23-09-06, 15:18
Witajcie!

Znowu przychodze w łaskę. Moja honda kopcila i brala olej wiec pocztalem na forum. Wymienilem uszczelniacze zaworuw uszczelke pod glowica i cos tam jeszcze troche kasy mi poszlo. Jednak olej dalej znika i dalej kopci na wysokich obrotach chociaz juz mniej niz wczesniej. Kasa własciwie sie juz konczy a ja jestem w kropce i nie wiem czy dalej robic Honde a jak tak to co jeszcze i jaki to koszt? Czy moze olac lac olej i pomykac. Normalnie niewiem co robic :(

Furious
23-09-06, 15:59
bo olej przedostaje sie w wiekszosci przez pierscienie tlokowe a nie uszczelniacze.... musisz wymienic pierscienie

zed
23-09-06, 18:01
To pozorna oszczednosc lepiej zrobic wszystko raz a dobrze.Mi tez bierze duzo oleju chociaz cisnienie na cylindrach jest bardzo dobre.Pewnie sam pierscien olejowy jest walniety. Wymieniam niedlugo uszczelniacze+pierscienie+uszczelka pod glowice zeby nie bylo tak ze za pol roku bede rozbieral silnik znowu.Koszt pierscieni to 200-250zl no chyba ze masz jakies znizki a zdjecie glowicy itd. to juz zalezy od mechaniora.Na razie sprawdzaj lej olej i zbieraj $ na pierscienie powodzenia pozdro

GrzechuLSi
25-09-06, 12:47
a ile ci tego oleju biere?

YodaMaster.
26-09-06, 09:16
Witam ja tez mam ten problem zre mi olej na morgi okolo 1L na 300 km i po wymianie wszystkiego w glowicy wiem ze to pierscienie. Chcialem wymienic je kiedy byl rozebrany silnik ale mechanik uoarcie twierdzil ze to nie pierscienie(juz nigdy do niego nie pojade). Teraz okazuje sie jednak ze tak. Koszty? pierscienie to kwota 177zl wymiana ich to w moim przypadku 150-200 zl ale kolega bedzie wymienial.

TENCIO
26-09-06, 11:41
cala taka operacja u mojego znajomego mechanika na markowych zamiennikach(nie tych najtanszych na sztuke!) to koszt ok 850zł. mowa o uszczelniaczach, pierscieniach, uszczelkach, robociznie. jezeli ktos chce namiar to podaje na PW. ma za soba parenascie takich remontow serii D i serii B(tu koszta wieksze).