PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to przegub?



Zbyszek
19-03-05, 22:50
Witam,
Sprawa jest taka. Od pewnego czasu przy ruszaniu na I ale tez na II, III slychac
gdzies w przodzie stuki (chyba z lewej strony). Szczegolnie przy puszczaniu
sprzegla ale nie tylko. W serwisie stwierdzili ze to nie docisk, tylko
"kamienie" przegubu wybieraja luz (taka uroda). Ale nie bylo tego wczesniej i
problem narasta, teraz stuka nawet gdy zwiekszam obroty silnika i furka
przyspiesza. Nowy przegub org. ok 1000 PLN a proponuja podrobke za ok. 220 PLN (podobno przyzwoita). Moze macie jakis sugestie co do zamienników ?
Czy ktos moze cos doradzic ? Przebieg auta 90000km.
Z gory dziekuje

juniorohw
20-03-05, 02:39
Jesli łorginalny kosztuje 1000 :shock: to sie nie zastanawiaj !! Ja kupilem sobie jakies zamieniki jakies 2 lata temu i jak na razie gra i bucy :D Nie pamietam jakiej firmy i ile dalem. Moim zdaniem powinienes brac zaminnik.

Artek
20-03-05, 09:08
dokładnie odpusc sobie oryginal

PaW
20-03-05, 12:14
Ja mam większy problem, civic '94 coupe 1.5, do wymiany mam przeguby przy skrzyni biegów 2x, nie ma zamienników z moich inf. (moze sie mylę), więc w grę wchodzą tylko org. (odpada), używanych nie chcę, a ostatnie wyjście to ściągnąć ze stanów, i co byście zrobili ?

szpulek
20-03-05, 12:28
sytuacja przerabana, ja mialem cos podobengo ale w carinieE, w toyocie krzykneli 2tys za jedna strone (polos ze wszystkim), popukalem sie i tak sprzedalem auto.. pzdr

jinjet
20-03-05, 12:40
wes zamiennik, trwalosc bedzie prawdopodobnie taka sama a 800zl zostanie w kieszeni.

jarodbartenders
22-03-05, 19:25
My sprzedajemy przeguby HDK i sa *****iste gdyż jak narazie nikt nam ich nie zwrócioł, a poza tym sam na nich jeżdże i nic w nich nie puka.

LIO
22-03-05, 20:58
My sprzedajemy przeguby HDK i sa *****iste gdyż jak narazie nikt nam ich nie zwrócioł
moja ciocia robi *****iste obiady, bo do tej pory nikt ich nie zwrócil :D

dobre kryterium oceny, nie ma co

jarodbartenders
22-03-05, 23:36
Chętnie poznam ciocie, nie ma co , pewnie z niej jest ekstra kucharka.

No bo tak już jest jak jakas firma robi częsci o niskiej jakości to bardzo często, wracają one na gwarancji.

Cairo
10-12-05, 19:24
Odświeżam temat. Padł przegub i umnie. Znalazłem na allegro coś takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75461355 . Jak myślicie jakiś paść czy można wziąść?
Pozatym czy orientujecie się ile krzyczą mechanicy za wymianę?
Z góry dzięki.

szpulek
10-12-05, 23:46
witam, nie polecam przegubow w cenie ~100pln, przyklad: kupilem niecaly miesiac temu przegub z JC do mojego accorda ce2, 160pln, przejechalem 600km i co? ma wieksze luzy niz ten stary, nadaje sie na smietnik.. teraz czeka mnie nudna procedura odzyskiwania kasy z reklamacji o ile ja uznaja... kupie jakis niby japonski za 260pln, zobaczymy ile wytrzyma..
pzdr

jacek5m
14-12-05, 20:35
Witam,
nie wiem czy sie nie myle, ale w moim przypadku temat przegubow dotyczyl kol przednich :), konkretnie 1 kola, przez uszkodzona oslone gumowa :(

Chrubotalo mi na "szybkich" lukach i przy mocno skreconych kolach.
Byc moze przy bardziej zuzytym jest to takze slyszalne na wprost ?!

Niech inni sie wypowiedza.
Osobiscie kupilem zamiennik za jakies 170zl, wymienilem i juz mam za soba 7k i odpukac wszystko ok. Ale zawsze moze sie cos trafic :/

Prawdziwy fachowiec od razu oceni w aucie co boli :D
Ja przed wymiana zastanawialem sie -> moze i lozysko?!, ale mechanik powiedzial, ze wszystko bylo ok.
A w kwestii technicznej :) -> info od mechanika:
na zuzytym przegubie mozna jezdzic :), rozsypie sie tylko na mocno skreconych kolach,
przy ruszaniu z piskiem opon :D, a tak raczej nie :)

Temat przegubow kol przednich byl juz poruszany, takze przeze mnie :D

Pozdr
Jacek

Cairo
15-12-05, 06:16
No niestety. Ja byłem umówiony na wymiane przegubu na ponidziałek, a ten oczywiście rozsypał się w nedziele. I to nie przy ruszaniu z pisakiem. Od tygodnia jeździłem płynniej niż taksówkarz. Zero szarpnięć w zakrętach całkowicie bez gazu a nawet na luzie. A rozsypał się na prostej przy 60-70km/h. Zaczęło mi nagle szarpać kierownicą jakby mi całkowicie powietrze z opony zeszło. Zatrzymałem się oceniłem że koło w porzo więc przegub powolutku udało mi się dotoczyć 4km do domu wujka i na podjeździe pod sammym domem autko się zatrzymało i już cza było pchać.

woodie
15-12-05, 10:47
Dokladnie... mozna na takim przegubie jezdzic... poki sie nie rozsypie. I nie trzeba do tego wariackiej jazdy. Rowniez poparte doswiadczeniem...

jacek5m
19-01-06, 09:23
Jak sie jest mlodym i glupim....?! :( tak niektorzy mowia :D

wczoraj krecilem kolka na sniegu, aby pocwiczyc manewry :), przez jakies 30' i po zabawie
na ostatnim kolku UWAGA
klekl naped ;(
silnik pracuje, przy zwolnieniu sprzegla cichy chrubot ?!!!

co sie stalo ?? rozlaczenie przegubów ?? czy cos ze skrzynia ??

z obserwacji pod autem, zauwazylem ze jedna, chyba polos, przy kole przy przegubie
obraca sie ?! druga nie !

nie sprawdzalem jak jest normalnie :(, mechanikiem nie jestem.

Autko jak w opisie, 147kkm

Jakies rady, sugestie??
??? !!!!
ogolnie jestem zdolowany ;( nastepne wydatki :(

i pytanie - czy moglo sie cos takiego stac, czy mialo prawo, i dlaczego sie
stalo :((
??????????

Cairo
19-01-06, 09:59
99% przegub zewnętrzny na tej stronie na której jest obracająca się półoś. Przgub się rozsypał i nie przekazuje napędu na koło. Kręci się tylko jedna półoś ponieważ od tego jest mechanizm różnicowy (dyferencjał) aby przenosić napęd na stronę która stawia mniejszy opór. Nie jedziesz ponieważ mniejszy opór jest na "zepsutej" stronie i tam jest przekazywany napęd.

SUGESTIA:
Kup przegub za cenę powyżej 150pln - niemiecki albo japoński. Nie kupuj turecki, koreańskich za ok 100-120. Zaoszczędzisz, ale ich jakość pozostawia pewne wątpliwości. Pamiętaj, że praca mechanika też kosztuje więc nie warto wymieniać za pół roku znowu przegubu. Mechanik krzyknie Ci 70-100pln.

jacek5m
19-01-06, 10:39
Z historii auta;
Po zakupie wymienialem 1 przegub gdyz chrubotal :(
zakupilem cos z JC i mechanik mi zalozyl;

mam nadzieje ze rozsypal sie ten starszy :( i ze to przegub;
dzis wieczorem sie okaze;
ale w nocy spac nie moglem :( zalamany awaria :(

piszesz, ze warto dac wiecej $$ na lepszy przegub ?? masz jakies namiary??
na allegro w Aktyw sa za jakies 120zeta -> nie polecasz ??

jakies inne??
prosze o info

ps. czy to mialo prawo sie stac i dlaczego sie stalo ??

woodie
19-01-06, 10:52
Co moglo sie stac?
1) Przegub sie rozsypal
2) Przegub scial kryze i zjechal troche z polosi (moglo sie tak stac jesli mechanik wadliwie zalozyl po wymianie)
Co zrobic?
1) Masz wiecej kasy - kup oryginalny
2) Masz mniej kasy - znajdz dobry szrot, ktory daje jakas gwarancje (W sz-nie Xedos). Bedzie tanio i nie powinno sie rozpadac.

Diups
19-01-06, 13:02
No to temat na czasie... mi tez padl przegub.... gdzie w Krk kupic jakis dobry a niedrogi.... oraz gdzie to tanio wymienie ?? jak to jest? bo jak skrecam w lewo to mocno strzela.... czyli prawy przegub do wymiany ? jest roznica jaki kupie ?

Cairo
19-01-06, 19:55
W krakowie za 190pln kupił mi mechanik oryginalny. Mogę go zapytać gdzie.
Na allegro znalazłem takie:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75151654 nie ma ich w tym momencie na aukcji, ale możesz się spróbować skontaktować ze sprzedającym, i takie:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81370300

Diups
19-01-06, 20:39
dzieki... a za ile Ci to gosciu zrobil??

Cairo
19-01-06, 21:29
80pln, b.dobry mechanik w wieliczce. koleś naprawde zna się na robocie i go polecam.

szpulek
20-01-06, 01:09
nie musial poleciec przegub wewn, mogl kleknac mechanizm roznicowy.. ponadto mogla wyskoczyc polos, wszystkie te 3 opcje przerabialem, natomiast 80pln za wymiane przegubu to troche duzo :) pzdr

Cairo
20-01-06, 06:29
nie musial poleciec przegub wewn, mogl kleknac mechanizm roznicowy.. ponadto mogla wyskoczyc polos, wszystkie te 3 opcje przerabialem, natomiast 80pln za wymiane przegubu to troche duzo :) pzdr
Czy dużo to nie wiem. Bo ja pytałem u kilku i ceba wahała się 90-100pln. Być może zależy od regionu.

szpulek
20-01-06, 09:43
Masz racje, moj mechanik to moj znajomy, wiec ceny sa troche inne. Ponadto polecam tego goscia: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=149301, kupowalem juz sporo rzeczy, sprawdzone czesci, na dodatek gwarancja dziala :) pzdr

jacek5m
20-01-06, 11:41
Witam,
szczescie w nieszczesciu :)
Juz po naprawie, przegub caly :D
Zerwalem jakas ?! spinke zabezpieczajaca przy przegubie i to bylo powodem, ze sie
rozlaczyl :/

Jesli beda chetni prosze o wyjasnienia i szczegoly techniczne dotyczace mocowania.
Bo jak widac moj opis powyzszy jest bardzo lakoniczny :)

A podobno moglo sie to stac przy mocno skreconych i rozpedzonych kolach, gdy zlapalem
asfalt :(

Ale juz ok, Koszt naprawy 60zl
Jestem spokojny :)
Pozdr

szpulek
20-01-06, 12:29
No to niezlego strzala dostala bo ona jest dosc solidna. Chodzi pewnie o zabezpieczenie na przegubie, takie samo zreszta jest od strony kola.. W civicu swego czasu jezdzilem bez niego :)
A wyskoczylo pewnie przy gwaltownej zmianie wysokosci i zlapaniu przyczepnosci...
pzdr

Pitbull
07-02-08, 12:50
Witam, mam taki am problem jak kolega wyżej, tzn jechałem sobie 50 i nagle coś walnęło i zaczęło chrobotać cos tak jakb pod silnikiem, zaczeło też walić kierownicą. dojechałem do domu, samochód na podnośnik, zdjałem koła, i odpaliłem samochód, chrobocze bezwzgledu na to jaki jest bieg, jeden przegób zewnetrzny na pewno jest do wymiany więc go zdjałem no i odpaliłem samochód i dalej trzeszczy( tata trzymał ręką półoś).
Wyżej padła sugestia ze może to bys mechanizm różnicowy, lub półos wyskoczyła, jak sprawdzić czy półos nie wyskoczyła i czy mechanizm jest okej, przegób wewnetrzny raczej wykluczam bo te gumy sa całe i wszystko ładnie wygląda.
Aha i jak wyjac półosie ze skrzyni biegów?

pozdrawiam

szpulek
07-02-08, 13:37
poloski trzeba wybic, przeguby wewnetrzne mogly pasc w srodku, ale jak nagle cos dupnelo to moze bedziesz musial i do skrzynki zagladnac..

Pitbull
07-02-08, 14:39
Ale jak je wybić? Wydaje mi się że półoś wchodzi w przegub a dopiero on wchodzi w skrznie, w co mam uderzać żeby wylazła? Boje sie żeby czegos nie popsuć. Chce zrobic taki test że wyjmę obie półosie i odpale silnik, bede wrzócał kolejno biegi i jak dalej bedzie rekotało tzn że cos w skzyni, albo układ różnicowy.

A czy możliwe jest ze coś w sprzeglę sie zrobiło? okładzina sie odkleiła albo coś?


Dodam że podczas zmieniania biegów wszystko jest okej( koła w górze oczywiście) tylko to trekotanie :/

szpulek
07-02-08, 15:15
jak wyciagniesz obie poloski to ciekawe co z olejem :) poloski da sie w calosci wyjac..

Pitbull
07-02-08, 15:38
kurcze czyli lipa z mojego testu, sam juz nie wiem co robić, brakuje mi pomysłów

szpulek
07-02-08, 15:43
auto wysoko do gory po jednej stronie, w duzym przechyle mozna wyjac poloske, sprawdzic luzy na polosce, zlozyc i druga strona, jak nie ma luzow na poloskach to skrzynia i najpewniej roznicowy..

Pitbull
07-02-08, 17:12
Aha i jeszcze jedno, zauważyłem że da sie ruszać tą półosią( ta ze zdjętym przegubem) tzn da sie ją takjakby wpychać i wyciągać ze skrzyni tak ok 3, 4 centymetry, wydaje mi sie ze te ruchy sa na przegubie wewnetrznym, czy to normalne??? Może poprostu tylko przegub wewnetrzny się rozleciał, bo jak sobie pomyśle ze bede musiał skrzynie wymieniać to :(

qba1983
07-02-08, 18:55
wydaje mi sie ze te ruchy sa na przegubie wewnetrznym, czy to normalne???
tak to jest normalne.
klego, pol osie mozesz sprawdzic inaczej, tz, sprawdz co sie dzieje jak je recznie obracasz.
jak bedziej obracal jedna to droga powinna krecic sie w odwrotna strone, i na odwrot, jesli nie bedzie zadnych chrobotow, to wiesz ze mechanizm roznicowy jest dobry i polosie tez.
mi sie ywdaje ze to moze byc sprzeglo, bo jak by ci w skrzyni cos padlo to nie wiem czy bys tak mogl wbijac wszystkie biegi i normalnie na nich jechac...

Pitbull
07-02-08, 19:51
Jak obracam jedną półosią to druga wcale się kręci

qba1983
07-02-08, 21:24
a wyczowasz jakies chrobotanie?? codzi glownie o to czy czujes ze przegub jest caly czy popekany??

jesli pol osie wedlug ciebie sa ok to moze to byc mechanizm roznicowy. zlap za obie polosie i obraca w ta sama strone, zobacz co sie dzieje

a i jeszcze, jak jedziesz na luzie to tez ci chrobotalo??

MesserW
07-02-08, 21:31
Jak obracam jedną półosią to druga wcale się kręci

ale rób to z wbitym biegiem jakimś

przegub wewnętrzny wystarczy zdjąć tą większą opaskę z gumy i wciągnąć delikatnie taki trójgłów z obudowy przegubu. na każdej z główek jest pierścień obrotowy na igiełkach. uważaj żeby nie spadł żaden. wewnątrz muszą być wyżłobienia w obudowie trzy a pierścienie muszą być gładkie i luźno sie obracać na główkach. półoś mogła wypaść tam na przegubie. żeby wyjąć całość ze skrzyni trzeba podważyć dużym śrubokrętem albo łyżką między obudową przegubu wewn. a skrzynią i lekko szarpnąć. może wylecieć olej jeśli miałeś pełen stan i szczelne simmeringi

Pitbull
07-02-08, 22:11
Tak na luzie tęż, nawet tak jakby bardziej

EDIT:

A czy jak oś wypadnie na przegubie wweewnętrznym to dalej się bedzie obracała? Bo u mnie się obraca

Edit:

Okazało sie że poszedł prawe przegub zawnętrzny, wymieniłem i hania śmiga jak ta lala :brawo:

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdro

DamianPietras
11-02-08, 17:15
:/ coż za fachowiec :czerwona kartka:

MrUkAs
18-02-08, 13:40
Tez mam przegub do wymiany. Zamowilem jakiejs wloskiej firmy za 170zl (sprzedawca powiedzial, ze nie narzeka). Warto odbierac? Na Allegro nic nie widze...Pozatym mam jeszcze oslone do wymiany (20zl zawolal sprzedawca) i koncowke drazka (zawolal 70zl za jakis lepszy).

Bassmaster
19-02-08, 16:11
Tu masz link do przegubu HDK jeśli masz ABS:
http://moto.allegro.pl/item315251355_przegub_hdk_japonski_honda_civic_crx _prelude.html
A tu bez ABS:
http://moto.allegro.pl/item315709997_japonski_przegub_napedowy_honda_civi c_crx_prelud.html
Osłonę masz w zestawie, tylko daj lepsze obejmy (te są za słabe)
Innych bym nie brał, te są na 100% made in Japan.

MrUkAs
19-02-08, 16:18
Dzieki. ;) Wzialem tutaj: http://allegro.pl/item315251307_przegub_hdk_japan_honda_civic_aerode ck_crx_prelude.html ;)

Lukash1
19-04-08, 19:30
koledzy a moze ktos mial taka przypadlosc???:
za kazdym razem gdy zmieniam bieg i puszczam pedal sprzegla (szczegolnie slychac to na nizszych biegach) slychac stukniecie (takie jakby byl luz miedzy kolami a tym co je napedza). Stukniecie tez slychac gdy auto jest wylaczone i jest np na 1 biegu i rusza sie nim do przodu i tylu, wtedy stuka za kazdym razem. dodam ze przy jezdzie na zakrecie nie stuka.
czy ktos pomoze?

Badman
19-04-08, 19:47
tez tak mam :) na bezpłatnym przeglądzie w ASO nic nie wykryli :) w poniedziałek jadę do mechanika i wtedy będę wiedział co to jest. Moim zdaniem to przegub

BolzZ
19-04-08, 21:25
Tez tak mam (stukanie podczas zmiany biegów zwlaszcza gdy po zmianie nie przyspieszam), mam nadzieje ze to nic zlego, bo lada dzien zbankrutuje przez ta moja hanie :( Na bezplatnym przegladzie nic nie powiedzieli, chyba nie zignorowali by takiego zrodla pieniedzy jak wymiana przegubów? Nawet glupia koncówke drążka chcieliby wymieniac, bo troszke podniszczona jest guma, a przegub by pomineli?

skolopendra
20-04-08, 09:37
a przegub by pomineli?

zmień aso pewnie tam gdzie byłeś mają mechaników do d..y :)

BolzZ
20-04-08, 09:55
Jestes pewien?

skolopendra
20-04-08, 11:18
pewny nie,bo niby jak
ale wiem że niektóre aso w kraku są wręcz unikane ze względu na kiepskich mechaników

więc sytuacja powtórzyć sie moze wszędzie

BolzZ
20-04-08, 12:04
ze moga byc kiepscy, to rozumiem. ale czy jestes pewien ze ten jakby "luz" slyszalny czasem przy zmianie biegow bez rozpędzania się, to konczący się przegub?

Lukash1
20-04-08, 13:11
widzę że to jednak popularna przypadłość
koledzy zobaczymy w poniedziałek jaka otrzyma diagnozę nasz kolega Badman po wizycie w warsztacie.

Badman
20-04-08, 14:37
jako, że nie daje mi to spokoju otworzyłem maskę i rozruszałem Hanię w przód i w tył.
Stuki słychać na środku czyli przy półosiach, zobaczymy co powie mój mechanik w poniedziałek ale mam nadzieję, że to jednak przegub :(

iro
20-04-08, 15:26
A moze to stuka poduszka silnika- ta z tyłu silnika.

Lukash1
24-04-08, 21:49
to jak koledzy zna ktos odpowiedz???

BolzZ
25-04-08, 17:12
No właśnie, ja również czekam... Naprawdę dużo tych "typowych przypadłości" mają te nasze 5D :(

CIV85
25-04-08, 18:32
wedlug mnie najprawdopodobniej bedzie to poduszka pod skrzynia.a jak jedziesz i nacisniesz sprzeglo to tez jest stukanie czy odrazu sie wycisza ??? przegub odpada na moj gust bo przeguby najbardziej by walily na skreconych kolach

bolas
25-04-08, 19:58
ja bym bardziej stawiał na sprzęgło albo mechanizm różnicowy bo jezeli chodzi o przeguby to jest taki charakterystyczny terkot (przeg. zewnętrzne)

skolopendra
25-04-08, 20:04
ale czy jestes pewien ze ten jakby "luz" slyszalny czasem przy zmianie biegow bez rozpędzania się, to konczący się przegub?

raczej nie przegub,bo

przeguby najbardziej by walily na skreconych kolac


to jest taki charakterystyczny terkot (przeg. zewnętrzne)

u mnie to terkocze czasem abs przy ruszaniu :/

bolas
25-04-08, 20:23
u mnie to terkocze czasem abs przy ruszaniu :/

ABS przy ruszaniu :coo2: juz prędzej przy hamowaniu. jak już tak się sprawa ma to sprawdź pompę bo coś mi tu nie halo

ale nie za bardzo mi sie w to chce wierzyć

skolopendra
25-04-08, 20:26
ABS przy ruszaniu :coo2:

paskuda nie :/ .ponoć się jakiś elektrozawór przycina w modulatorze ,wyrównując cisnienie w układzie i tak już od roku,a zepsuć się nie chce :agent:

Lukash1
14-05-08, 21:57
to jak z tym stukaniem?

Djadi
03-06-08, 12:10
jako, że nie daje mi to spokoju otworzyłem maskę i rozruszałem Hanię w przód i w tył. Stuki słychać na środku czyli przy półosiach, :( dokładnie mam to samo jak ruszam w przód i w tył :/ i jak byłeś na warsztacie jaka diagnoza?

Konrad84
03-06-08, 15:34
przegub wewnętrzny.

Djadi
03-06-08, 18:31
przegub wewnętrzny.

Konrad a jak sprawdzić który to jest dokładnie bo jak byłem w kanale to prawy ma większy luz niż lewy aha i jeszcze jak otworze maskę wrzucę bieg ruszam autkiem przód tył to wyraźnie słychać że to prawy czyli na otwartej masce patrząc z góry to lewy :) trochę namieszałem ale myślę że wiesz o co chodzi

Konrad84
03-06-08, 18:36
może to obydwa :) I obydwa bym zmienił, ale jak brak funduszy to wymień najpierw ten, który ma luz.

megob
03-06-08, 22:46
Ja mam to samo. My powiedzieli ze to nic wielkiego i to pewnie luz w mechanizmie roznicowym... i tak wogole to wszytkie luzy w ukladzie napedowym sie pododawaly przez co jest ten stukot.
Czyli co to przeguby wewnetrzne jak stuka przy ruszaniu ?

Bo juz zaczynam glosniej sluchac radia :(

wilku81
21-07-08, 10:00
U mnie również stukanie przy ruszaniu :(. Znacie może jakiś warsztat w Warszawie godny polecenia i nie za drogi dla którego nie będzie problemem dopasowanie przegubów ? (ponoć jest kilka rodzajów - Civic 1,4 96rok hatchback).

mirrr
17-10-08, 12:11
Mi też stuka przy ruszaniu i na dwójce przy przyspieszaniu z niskich obrotów, terkot dochodzi z prawej strony i ustaje przy większych prędkościach, natomiast na skręcie go nie ma.

Djadi
17-10-08, 13:03
przegub odpada na moj gust bo przeguby najbardziej by walily na skreconych kolach
Mylisz się, tak owszem przeguby walą na skręconych kołach ale zewnętrzne a nie wewnętrzne :rolleyes:

miazik
17-10-08, 16:09
Witam.mam tez taki problem.przegub lewy od skrzyni.az sie boje kosztow.

bowwer
22-11-08, 08:02
Witam. Mam hanie ej9 1.4 97rok mam pytanie od pewnego czasu.. przy ruszaniu lub puszczaniu sprzegła coś puka w lewym kole od czasu do czasu.. na skreconych kołach jest ok. Na postoju jak wrzucę jedynkę i szybko puszczam sprzęgło słyszę puki po lewej stronie co to może być? Chciałbym się wybrać do mechanika ale nie wiem czy dobrze to zdiagnozują choć trzeba i tak to zrobić. Proszę o pomoc. Tak samo jak zmieniam bieg na I lu II i puszcze sprzęgło potrafi puknąć coś tam jeszcze nie wiem co :(

cola
20-02-09, 12:37
Mam tez takie same objawy. Nie mam pojecia co to jest :(

chubik
20-02-09, 14:00
Prawdopodobnie Panowie to przegub wewnetrzny.Droga sprawa.Można troche przeciągnąć ściągając go i czyszcząc.Dać mu nową osłonke i świeżutki smarek.Może pociągnąć jeszcze pare tyś km. Lepsze to niż kupowanie zapewne takiej samej używki czy nowego za ponad 1000 PLN.

drex87
21-02-09, 10:39
Witam. Mam hanie ej9 1.4 97rok (

tak przy okazji to nie ten dział

makoś
26-06-09, 09:54
mi tez zdjagnozowano przeglub wewnetrzny czy nie ma nigdzie zamiennikow????? oryginał za drogi jest! mam honde 3d (ej9) 99r.

MikeFoto
26-06-09, 10:28
mi tez zdjagnozowano przeglub wewnetrzny czy nie ma nigdzie zamiennikow????? oryginał za drogi jest! mam honde 3d (ej9) 99r.

Kolego nie ten dział. Pytasz w dziale 5D MA/MB/MC - zapytaj tutaj -> http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/forumdisplay.php?f=14

makoś
26-06-09, 11:30
ok dzieki ;)