PDA

Zobacz pełną wersję : Wam też pyka cały czas w drzwiach przy hamowaniu?



tomazi78
23-09-06, 12:34
siemka,
cały czas pyka coś denerwująco w drzwiach od kierowcy i to przy przyśpieszeniu i hamowaniu. to jest takie pojedyńcze pyknięcie. nie wiecie jak to usunąć???

stempel
23-09-06, 13:50
[ Dodano: Sob 23 Wrz, 2006 ]
mi tak pykalo, musialem dokrecic zawiasy bo sie odkrecl jeden ,natomiast w innych pyka mi caly czas bo jest luz na zawiasie.prawda danerwuje. Otworz drzwi maxymalnie i poruszaj nimi gora ,dol jak bedzie luz to znaczy ze moze wlasnie jest to TO

Diups
23-09-06, 16:08
jak to zlikwidowac ? bo u mnie jedne i drugie drzwi tak robia... przez glebe, glownie od tego ze otwiera moja dziewczyna np... wsiada po czym okazuje sie ze drzwi wisza na chodniku bo auto siadlo i musi wysiasc i jeszcze raz wsiasc... no i zawias sie rusza drzwi tez... jak to zlikwidowac ? bo mnie juz **** strzela z tym stukaniem ... co ruszam i co hamuje to tak jest :/

stempel
24-09-06, 09:15
W zawiasach sa takie bolce i to one sie wycieraja. wystarczy go wybic i wymienic.

TeeS1975
25-09-06, 10:47
u mnie pyka ogranicznik otwarcia drzwi i nie wiem jak go chama zmusić do ciszej współpracy :(

lukass
25-09-06, 11:04
Mi pyka tak wlasnie w bagażniku cos..i szlag mnie chce wziąść bo nie wiem co to..może ktoś tak miał ?

tomazi78
25-09-06, 14:34
w Espero tak miałem z tym pykaniem (w drzwiach) i wymieniłem rzeczywiście ten bolec w zawiasie, ale to pomogło tylko na 2 tyg. Podobno to zależy jeszcze od zużycia tych otworów przez które przechodzi bolec - jak są mało zużyte, to bolec podobno pomaga. Nie wiecie ile to może kosztować w serwisie?

Gruszka
25-09-06, 22:22
Bolec w ASO bedzie kosztowal pewnie tyle co uzywane drzwi na szrocie. Zmierz go i podjedz do jakiegos warsztatu, to Ci wytocza za polowke albo i taniej.

tomi
25-09-06, 22:40
Bolec w ASO bedzie kosztowal pewnie tyle co uzywane drzwi na szrocie. Zmierz go i podjedz do jakiegos warsztatu, to Ci wytocza za polowke albo i taniej.

Niekoniecznie, czasem warto sprawdzic i mozna byc mile zaskoczonym :wink:


co ruszam i co hamuje to tak jest

Dziwne co ma do tego hamowania i przyspieszanie jakies przeciążenia ?? u mnie w drzwiach pasażera delikatnie postukuje ten zawiasik ale tylko przy otwieraniu i zamykaniu

Diups
25-09-06, 22:50
Tomi nie wiem... chrobocze przy ruszaniu, hamowaniu... tak jakby sie drzwi ruszaly do przodu i do tylu... moze przez ten taki bolec co tu wszyscy pisza. Wiem ze mam wyrobione zawiasy bo jak przy otwartym aucie ruszam drzwiami to sie ruszaja gora dol

Gruszka
25-09-06, 22:59
Niekoniecznie, czasem warto sprawdzic i mozna byc mile zaskoczonym :wink:

Masz racje Tomi, ostanio sam bylem pozytywnie zaskoczony cena paru czesci, ale cena zarowki R3 podswietlajacej przyciski (prawie 20pln) mnie wk....a :)

ARA
16-03-07, 14:54
Ostatnio pytałem o tą część: Kołek ogranicznika drzwi, kod 75760-SB2-003, koszt 21,00PLN w serwisie oczywiście.

cifek wawa
20-05-07, 00:03
Kołek ogranicznika drzwi
..to chyba nie o ten kolek chodzi...

lukaskus
20-05-07, 10:09
U mnie tez stukalo i przyczyną byla uszczelka od prowadnicy szyby (w dolnej czesci) która latała jak szmata :d

Ja bym najpierw sciagnal boczek i zajrzał do środka drzwi :-)

Pozdr.

abarth81
20-05-07, 13:20
u mnie tez pyka jak chamuje....psikłem castrol olej w sprayu i narazie cisza wystarcza tak na tydzien hehe.. za tydzien kolejny zabieg.

okayplayer
19-03-08, 15:29
u mnie pyka gdzieś w okolicach lewych drzwi chyba przednich przy ruszaniu i mnie to denerwuje bo nie wiem co to za przyczyna

okayplayer
19-03-08, 15:29
u mnie pyka gdzieś w okolicach lewych drzwi chyba przednich przy ruszaniu i mnie to denerwuje bo nie wiem co to za przyczyna

s3kawek
26-03-08, 15:45
U mnie tez stukalo i przyczyną byla uszczelka od prowadnicy szyby (w dolnej czesci) która latała jak szmata :d

Ja bym najpierw sciagnal boczek i zajrzał do środka drzwi :-)

Pozdr.

Po mojemu to wlaśnie jest związane z mechanizmem podnoszenia szyb. Pykanie zeszło się w czasie z przykaszaniem szyby w tych drzwiach. Jeszcze tego nie robiłem ale jak rozkrecilem żeby zobaczyć to prowadnica mi się telepała i podejrzewam że to to bo szarpanie drzwiami nie wykazuje żadnych luzów.

equinox
27-03-08, 16:35
u mnie też występuje opisane wyżej stukanie, jutro rozbieram drzwi, wieczorem napiszę co się działo.

michalk
27-03-08, 17:22
u mnie też występuje opisane wyżej stukanie, jutro rozbieram drzwi, wieczorem napiszę co się działo.

A gdy opuścisz delikatnie szybę ustaje czy niema różnicy

equinox
27-03-08, 20:24
A gdy opuścisz delikatnie szybę ustaje czy niema różnicy


wracając dziś z pracy opuściłem szybę na max i nie pomogło, rano sprobuje opuszczać stopniowo i zobacze kiedy ewentualnie pomoże, albo nie pomoże :-)

ferio
28-03-08, 09:05
zawiasy na 100%
mam to samo :d

equinox
31-03-08, 20:50
...dzis sprawdziłem drzwi, po zdjęciu boczków, dokładne oględzieny i ......... nic. Potem zerknął na to wszystko znajomy mechanik i stwierdził, że to jednak zawiasy. Ewentualnie mogłoby pomóc wybicie i wymiana tego bolca, ale nie daje 100% gwarancji. Po dzisiejszym "ruszaniu" drzwiami pomogło, ale pewnie nie na długo.

TeeS1975
02-04-08, 10:40
wymień ten bolec na pewno nie zaszkodzi

tomaszolodz
06-08-08, 15:01
mam to samo....bolec wybity do wymiany ale to pomoze na kilka m-cy.w zawiasach tez są tulejki trzeba wybić i je dorobic do przetoczonego bolca "spasować".ja daje to koledze tokarzowi :):)

virusek
07-08-08, 11:54
U mnie pyka ale tylko wtedy, gdy szyba jest zasunięta do końca. Sprawcą jest ten bolec do zamykania drzwi. Umocowany jest on przy pomocy plastikowej tulejki, która się wyrobiła. Bolec lata i uderza o zasuniętą szybę. Jak na razie nie znalazłem dobrego rozwiązania tego problemu a wymienić na razie mi się nie chce - więc pyka dalej :)

Marcin_G
07-08-08, 18:14
U mnie pykał właśnie sworzeń w zawiasie drzwi. Czasami jak jechałem po bruku, to było można szału dostać, a przy ruszaniu i hamowaniu też stukało. W końcu kupiłem używany zawias w lepszym stanie i obecnie cisza jak makiem zasiał :)