PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o olej



mumin13
14-05-10, 19:52
witam
o tym że silnik bierze olej było dużo ale mam troche łagodniejszy przypadek ale do rzeczy, właśnie zrobiłem pierwsze 10000 km moją Hanią na półsyntetyku Shell 10W40 silnik d16y7 i wzieła mi około 2,5 litra, czy mogą to być tylko uszczelniacze zaworowe czy coś poważniejszego (czy się tym nie przejmować) dodam że silnik jest suchutki przebieg 164 tys, czy zalać go mineralnym przebieg może nie być oryginalny.
z góry dzięki za odpowiedź.
pozdo.

Skowron48
14-05-10, 22:25
nie narzekaj :) wiele na forum było jak silnik brał 0,5 L na 1000 km : D. Wg możesz jeździć, tylko pilnuj oleju. Możesz także dolać pewien środek Forte. w zaznajomionym warsztacie znajomemu brał silnik olej, pojechał. Wlali do oleju Forte Motor Flush, potem przed zalaniem nowym olejem środek Forte Fortifer i oleju bierze o połowę mniej a już jest po kilku wymianach oleju od tej operacji. Mineralny to jest niczym samobójstwo dla silnika Hondy. Sam miałem mineralny i zaraz uciekłem na połówkę. Na mineralnym, auto bardziej rzęzi niż jedzie . pzdr.

TENCIO
15-05-10, 13:41
plukanka silnika i dobry polsyntetyk. nie wiesz ci ile km zmienial olej poprzedni wlasiciel, moze byc sporo szlamu, ktory zblokowal pierscienie. gdybys byl zainteresowany produktami motula to zapraszam do siebie :)

mumin13
15-05-10, 15:29
plukanka silnika i dobry polsyntetyk. nie wiesz ci ile km zmienial olej poprzedni wlasiciel, moze byc sporo szlamu, ktory zblokowal pierscienie. gdybys byl zainteresowany produktami motula to zapraszam do siebie :)

nie wiem bo auto przytargane z niemiec niby z książką ale różnie to bywa,olejem był bym zainteresowany poczytałem troche po forum i zastanawiam sie nad tym 15w50 lub mineralnym motula jak uwarzasz.
Bo o tych płukaniach silnika to też są różne opinie.

lar
15-05-10, 15:32
2,5l na 10000km to znowu tragedii nie ma. To tak w sam raz jak kupisz 5 litrową bańke motula 15w40 czy nawet 10w40 to wlewasz jakieś 3 litry przy wymianie i te 2 litry zostają na dolewke :)

olqszteam
15-05-10, 17:57
heh...temat walkowany i klepany...ja osobiscie zostawilbym to...takie spalanie to zadne spalanie.
ja mam zrobione 6.5tys km i wlalem juz 2 litry - auto nie kopci bardzo (bo nie powiem nieraz chmurke pusci) moc ma...,to nie ma co ruszac. bierze raczej jak go krece mocno jak spokojnie jezdze to nic prawie.(a osobiscie nie polecam zednych specyfikow - moze plukanie silnika jedynie)
policz ile cie kosztuje dolewka (2.5litra mysle okolo 50zl) a ile remont...jak co ci litr bedzie brac to wtedy pomysl:)
pzd

skolopendra
15-05-10, 18:18
witam
o tym że silnik bierze olej było dużo ale mam troche łagodniejszy przypadek ale do rzeczy, właśnie zrobiłem pierwsze 10000 km moją Hanią na półsyntetyku Shell 10W40 silnik d16y7 i wzieła mi około 2,5 litra, czy mogą to być tylko uszczelniacze zaworowe czy coś poważniejszego (czy się tym nie przejmować) dodam że silnik jest suchutki przebieg 164 tys, czy zalać go mineralnym przebieg może nie być oryginalny.
z góry dzięki za odpowiedź.
pozdo.

po pierwsze zacznij od tego :

http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

elviss09
16-05-10, 20:17
Mowicie ze 2.5litra to nie jest duzo? to ile wam pala oleju auta ze tak mowiecie? u mnie znika jakies 0.5-1.2litra polsyntetyku (w zaleznosci od krecenia ale silniczek lekko nie ma) na 10tys km i zrobilbym juz dawno glowice i pierscienie tylko ze szykuje sie od razu do minime..

a jesli myslisz o przejsciu na mineralny to juz lepiej lac litr polsyntetyku na tys km niz przejsc na mineralny

straznik
17-05-10, 11:05
2,5 litra to nie duzo? W D14Z4 wchodzi okolo 3,5 litra oleju. Ja mam 200 kkm, olej pełny syntetyk nie dolewam ani kropli. Silnik wprawdzie nie jest wyczynowy, ale często kręcony do 6000 rpm. Moim zdaniem 2,5 litra do bardzo dużo.

TENCIO
17-05-10, 13:59
nie wiem bo auto przytargane z niemiec niby z książką ale różnie to bywa,olejem był bym zainteresowany poczytałem troche po forum i zastanawiam sie nad tym 15w50 lub mineralnym motula jak uwarzasz.
Bo o tych płukaniach silnika to też są różne opinie.

odpusc sobie minerala, zalej ja wspomnianym polsyntetykiem, a plukanki nie musisz sie obawiac, sprzedaje tego duzo i nie mailem zadnej reklamacji, zreszta sam tez ja stosowalem kilkakrotnie z pozytywnym skutkiem ( nie jest to autorekalama :) )

Skowron48
17-05-10, 16:26
Dokładnie zrób tak ja TENCIO mówi. Każdy bełkocze i żadnej konkretnej odpowiedzi. Zlej ten syf(mineralny) razem z płukanką(stosowałem ostatnio i bez żadnego strachu choć miałem obawy bo dużo czytałem na forum :) ) potem kup od kolegi TENCIO Motul 10W40 , zalewaj i śmigaj. Możesz także nalać najpiewr jakiś olej 10W40 np. Mobil Super S a potem Motul(oczywiście jest 100 razy lepszy od Mobila).

Barti88
17-05-10, 17:12
ta płukanke jak się stosuje ? wlewa się ja z jakims olejem czy tylko samą płukanke ? ile tego trzeba wlać ?

TENCIO
17-05-10, 17:25
opakowanie 300ml wlewasz do starego ciepłego oleju w silniku, nastepnie zostaw wlaczony silnik na biegu jałowym przez ok 15 min, potem zlewasz calosc i zalewasz docelowy olej. tutaj link do filmiku , ktory obrazuje jak to dziala:
http://www.youtube.com/watch?v=aOln8-zeLQk

Skowron48
17-05-10, 17:29
podobnie ja Tencio mówi. Ja wracałem z miasta, czyli ok 20 km, potem wlałem 400 ml płukanki i silnik na jałowym chodził 50 min. potem dalsza część operacji.

TENCIO
17-05-10, 17:31
producent zaleca 15 min i tego raczej bym sie trzymal. nie ma opakowan 400ml, sa 300ml

Skowron48
17-05-10, 17:50
Tencio, akurat to dotyczy oferty Motula :D ja stosowałem Forte :)

skolopendra
17-05-10, 18:05
może by pora zamknąć już ten tema o olejach :cool: