PDA

Zobacz pełną wersję : Dym ala w zimie z wydechu!



itam999
13-05-10, 20:15
Hej!
Szybki opis sytuacji - Wymieniona została uszczelka pod głowica, klawiatura + wycięty został kat.
Wynik tego jest taki ze Hanka zaczęła dymić z wydechu, podobny dym jak w zimie na zimnym silniku.

Przejechałem nią możne jakieś 20 km max od modyfikacji i sa dwie tezy kiepskie paliwo czyli woda w zbiorniku albo nadmiar oleju i takie są skutki jego wypalania ?

zakit
13-05-10, 20:18
Hej!
Szybki opis sytuacji - Wymieniona została uszczelka pod głowica, klawiatura + wycięty został kat.
Wynik tego jest taki ze Hanka zaczęła dymić z wydechu, podobny dym jak w zimie na zimnym silniku.

Przejechałem nią możne jakieś 20 km max od modyfikacji i sa dwie tezy kiepskie paliwo czyli woda w zbiorniku albo nadmiar oleju i takie są skutki jego wypalania ?

woda to bylby bialy, olej - niebieski.

zobacz czy ci plynu chlodniczego nie ubywa, moze ktos zle ci ta uszczelke wyminil (nie wiem jak to mozliwe ale jednak..)

pavel5000
13-05-10, 21:16
A dymi jak silnik jest ciepły czy zimny? Pytam bo u mnie po wywaleniu katalizatora też pojawił się dymek z wydechu i jest to spowodowane szybszym opróżnianiem spalin z układu wydechowego:)

kaaliber
13-05-10, 22:01
duzo tego dymu?

itam999
13-05-10, 23:27
duzo tego dymu?


Wczoraj silnik był dobrze rozgrzany po czym na ok 20 minut wyłączony i ujechałem ok 1 możne 2 km i pojawiło się naprawdę sporo dymu kiedy stałem na poboczu i go "przygazowałem"


A dymi jak silnik jest ciepły czy zimny? Pytam bo u mnie po wywaleniu katalizatora też pojawił się dymek z wydechu i jest to spowodowane szybszym opróżnianiem spalin z układu wydechowego:)

Rozumiem ze po jakimś czasie przestał ?


Dzisiaj w sumie zrobiłem ok 50 km i dym leci ale chyba już nie tak dożo jak było.
Ale cały czas towarzyszy taki zapach jak z 2-suwa - mam nadzieje ze ktoś zrozumie :D

Skoti
14-05-10, 09:32
kontroluj stan płynu chłodzącego. jeśli będzie obywać to uszczelka pod głowicą

itam999
14-05-10, 11:11
Jest jeszcze jedna sprawa bo głowica nie była oddana do planowania i kolejna teza opiera się właśnie na tym.

Zaldier
14-05-10, 11:25
Jest jeszcze jedna sprawa bo głowica nie była oddana do planowania i kolejna teza opiera się właśnie na tym.

To już sobie odpowiedziałeś na pytanie :rolleyes:
Głowicę za każdym razem się planuje, jeśli uszczelka idzie na wymianę!

Skoti
14-05-10, 11:38
sprawdzaj czy nie ubywa ci płyn chłodzący
czy nie masz maści szarej na korku oleju
lub syfu w chłodnicy w postaci "błota"
prawdopodbnie będziesz na nowo wymieniał uszczelkę pod głowicą

karas
14-05-10, 11:50
Jest jeszcze jedna sprawa bo głowica nie była oddana do planowania i kolejna teza opiera się właśnie na tym.
no to przygotuj sie na ponowna wymiane uszczelki.

itam999
14-05-10, 14:44
sprawdzaj czy nie ubywa ci płyn chłodzący
czy nie masz maści szarej na korku oleju
lub syfu w chłodnicy w postaci "błota"
prawdopodbnie będziesz na nowo wymieniał uszczelkę pod głowicą

Korek czysty, w chłodnicy stan max tylko w wyrównawczym chyba trochę mniej.

Oleju jest raz ponad normę ale to chyba nic nie zmienia ?...
http://img208.imageshack.us/img208/6468/20100514089.jpg

yautja
14-05-10, 14:51
Stan ponad maksimum jest bardzo niewskazany. Jeśli do tego ten olej śmierdzi benzyną, to zmienia wiele...

Skoti
14-05-10, 15:32
zlej troche oleju. nie mozna miec ponad max.
pamietaj zeby olej sprawdzac na rownej powierzni

itam999
14-05-10, 19:41
W niedziele odleje nadmiar do tego czasu Hanka będzie garażować :)
Myślę ze jednak głowica jest ok bo przejechałem ok 70 km i stan płynów jest taki sam.

astan
14-05-10, 20:14
natychmiast spuść olej. Z tego co widzę masz ponad litr za dużo. W silniku wytwarza się za duże ciśnienie i olej wypycha wszelkimi dziurami. Między innymi zostaje spalony w cylindrach. stąd ten dym.

itam999
17-05-10, 19:03
Olej spuszczony ok 1L+
Przestało DYMIĆ :D Dziękuje wszystkim za pomoc...

PS. Ile oleju wchodzi do Hanki ?

Silent
17-05-10, 20:47
ja mam u siebie katalogowo w D14Z2 3,4L