PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wchodzeniem biegow (5gen)



Cywa
21-09-06, 23:03
Witam wszystkich serdecznie. Kupilem Honde Civic 5 gen rocznik 94 z silnikiem d16z6 i mam problem... mianowicie zmiana biegow przy wylaczonym silniku i przy wlaczonym ale na biegu jalowym jest idealna, wszystko wchodzi idealnie i lekko zas przy jezdzie, im wyzsze obroty tym ciezej wchodzi nastepny bieg, niekiedy naprawde ciezko jest go zmienic... co moze byc nie tak ?? :|

Jeszcze jedna sprawa.. przy uchylaniu szyb (automatyczne) do polowy schodza dobrze zas po polowie otwieraja sie baaaaardzo powoli, czy mieliscie takie przypadki? i co moze byc problemem ?

Pozdrawiam ! ;]

Edit:
Podam jeszcze kilka szczegolow.. moze sie cos przyda :)
-sprzeglo bierze baaaardzo nisko praktycznie przy samej podlodze
-przy zmianie biegow NIC nie zgrzyta, poprostu na obrotach ciezko one wchodza... trzeba uzyc nieraz duzej sily

Kumpel mi mowil ze mozliwe ze w samochodzie zostalo wymienione sprzeglo i do konca nie wysprzegla (musi sie dotrzec) stad ten opor przy zmianie biegow.

Co wy o tym wszystkim sadzicie ? jak cos jeszcze chcecie wiedziec to pytajcie a odpowiem.

Seth
21-09-06, 23:24
mimo ze sie nie znam to mysle ze wina lezy po stronie oleju w skrzyni.. albo jest go za malo, albo trzeba go wymienic.. u mnie w szczecinie to koszt okolo 170zl, ale nie dam sobie glowy uciac ze to w tym lezy problem... no chyba ze rzeczywiscie chodzi tu o docieranie... O.o

co do szyb - tez to mam, ale tylko przy wylaczonym silniku i to w dodatku tylko rano :P jak bateryjka jest po calej nocy zmarznieta :P
grzebales cos przy drzwiach? wymiana kabelkow czy cos od HI-FI ? :P mozliwe ze cos tam chaczy - rozbierz drzwi i sprobuj na samym szkielecie to obadac.. jak sciagniesz tapicerke, i nie bedzie normalnie dzialac - czyli bedzie mulic, to pewnie NIE bedzie to wina uszczelek ..

taak.. to sa wlasnie domysly i przemyslenia poczatkujacego uzytkownika hondy :] prosze sie nie smiac :]

Pozdrawiam, Seth

wieshaq
22-09-06, 09:52
mianowicie zmiana biegow przy wylaczonym silniku i przy wlaczonym ale na biegu jalowym jest idealna, wszystko wchodzi idealnie i lekko zas przy jezdzie, im wyzsze obroty tym ciezej wchodzi nastepny bieg, niekiedy naprawde ciezko jest go zmienic... co moze byc nie tak ??
tez sie znam srednio ale z tego co piszesz to synchronizatory i typowe tego objawy



Kumpel mi mowil ze mozliwe ze w samochodzie zostalo wymienione sprzeglo i do konca nie wysprzegla (musi sie dotrzec) stad ten opor przy zmianie biegow.
ulala :roll:

Piotrek Klag
22-09-06, 10:43
-sprzeglo bierze baaaardzo nisko praktycznie przy samej podlodze

typowy objaw jak sprzęgło jest źle odpowietrzone lub za mało jest płynu- polecan zmaine plynu (DOT 4) oraz reperaturki sprzęgła i wysprzęglika przy okazji zrobic - po 15 zł za uszczelki dasz i już 0 czyszczenie pompy itd i odpowietrzenie i powinno zniknąc branie chyba że juz sprzęgło jst po prostu wyrąbane na maxa....

Cywa
22-09-06, 16:20
Jeszcze jedna rzecz... przy puszczaniu sprzegla wlasnie gdzies z okolic sprzegla wybiega taki dziwny dzwiek.. jakby tlumik obijal sie o blache (wiecie o co chodzi zapewne), z tym ze nie jestem do konca pewny czy to ze sprzegla czy moze tlumik jest luzny, z tego co dzis sprawdzalem na kanale to tlumik jest raczej dobrze przykrecony...

W sklepie powiedzieli mi ze to docisk sprzegla, i tu mam pytanie ile mniej wiecej kosztuje kompletna wymiana sprzegla + robocizna w warsztacie ? Tak +/-

Moze ktos dokladnie wie co jest zwalone bo teraz to juz nie wiem sam jak powstalo 10 roznych wersji..

Pozdrawiam

havok
22-09-06, 17:28
Robocizna za wymianę sprzęgła to 200 PLN. A za ile znajdziesz sprzęgło, to już inna bajka. Pamiętaj, że rozpiętość jest ogromna - od 200 PLN za używkę średniej jakości firmy, do ponad 1000 za zabawki tuningowe typu Exedy Racing.

Furious
22-09-06, 21:11
Moze ktos dokladnie wie co jest zwalone bo teraz to juz nie wiem sam jak powstalo 10 roznych wersji..
sprawdz te rozne wersje aby wyeliminowac pewnie problemy....
-czy masz olej w skrzyni
-czy masz plyn sprzegla (ew. odpowietrzyc, wymienic)
-moze to tylko kwestia regulacji skoku pedała (moze ktos sie nim kiedys bawil)
-na koncu zostaje samo sprzeglo lub wina skrzyni

RDK
22-09-06, 21:18
moze masz poduszki silnika wywalone, to podobno tez jest przyczyną gorszego wchodzenia biegów

Cywa
23-09-06, 10:06
Moze ktos dokladnie wie co jest zwalone bo teraz to juz nie wiem sam jak powstalo 10 roznych wersji..
sprawdz te rozne wersje aby wyeliminowac pewnie problemy....
-czy masz olej w skrzyni
-czy masz plyn sprzegla (ew. odpowietrzyc, wymienic)
-moze to tylko kwestia regulacji skoku pedała (moze ktos sie nim kiedys bawil)
-na koncu zostaje samo sprzeglo lub wina skrzyni

Sadzicie ze to naprawde moze byc wina skrzyni :( mam nadzieje ze nie bo juz z zabawa w skrzyni cena troche podskakuje ;( ;(

Co do regulacji sprzegla tez mowil mi to jeden kumpel (pracuje w warsztacie)

Jaki warsztat polecacie aby sprawdzic te plyny oleje itd - chodzi o dobrego fachowca ktory moglby szybko stwierdzic co jest nie tak bo zaczyna mnie to juz mocno denerwowac :|

Pozdrawiam[/b]

[ Dodano: Nie 24 Wrz, 2006 ]
Jeszcze mam pytanie.. da sie tam jakos regulowac wycisk / sprzeglo ? Bo z tego co widzialem to jest hydrauliczne, odpowietrzylem je ale dalej to samo :|

[ Dodano: Pon 25 Wrz, 2006 ]
Patrzylem na wycisk pod ta guma... ma chyba za maly skok przy maxymalnie wcisnietym sprzegle ok 1,5 - 2cm :|

Co do plynu to troche jest.. chodzi o ten maly zbiorniczek obok plynu hamulcowego tak? Tam tez sie leje plyn taki jak do hamulcow, dot3 lub dot4 ? Czy mozna je razem mieszac?