PDA

Zobacz pełną wersję : błąd nr 22



ejzon
12-05-10, 13:18
wczoraj wracając do domu podczas kręcenia do ponad 7 tyś na 3 biegu mojego Z6 nagle wywaliło cheka, dokładnie stało się to gdy wskazówka obrotomierza przekroczyła 7 tyś. Po ponownym odpaleniu check juz się nie zapalił ale po sprawdzeniu wywaliło błąd nr. 22 czyli

Wyłącznik ciśnieniowy oleju ustawienia zaworów ... co to za cholerstwo, ma ktoś pojęcie ? jedyne czym sobie to tłumacze to to że miałem zbyt niski poziom oleju i może przez to właśnie wywaliło taki błąd ... macie inne teorie albo doświadczenia w tym temacie ?

majdan
12-05-10, 13:19
Wysrał Ci sie VTEC, być moze jakas kostka sie tylko odpięła - sprawdź kostki przy zaworze VTEC

ejzon
12-05-10, 13:22
a jak to nie kostka ? mogło to byś spowodowane zbyt niskim ciśnieniem oleju ?

majdan
12-05-10, 13:24
A jak nie kostka - to kto wie.. moze panweka? Stuka w silniku?

Jesli miałes mało oleju, to mogło to byc przyczyną. Za małe ciśnienie oleju i VTEC nie działa.
Sprawdź poziom i ewentualnie dolej olej

ejzon
12-05-10, 13:28
nie panewka napewno nie bo by stukało ;) może faktycznie miał chwilowy kryzys z powodu braku wystarczającej ilości oleju

majdan
12-05-10, 13:29
Oby

Yotomeczek86
12-05-10, 14:50
Jak można jeździć z małą ilością oleju ? Przecież to prośba o zatarcie silnika...

ejzon
12-05-10, 15:11
Jak można jeździć z małą ilością oleju ? Przecież to prośba o zatarcie silnika...

jak by tobie palił tyle oleju co mi też byś się zagapil z dolewką ;)

Yotomeczek86
12-05-10, 15:44
Też mi ubywa oleju ale z innego powodu... dlatego co wyjazd sprawdzam jego stan

vutendo
03-04-12, 19:10
Witam, podepnę się pod temat chodź już stary on jest;)
Ja mianowicie przy dłuższej jeździe z max prędkością (2-4 minuty) na 5 biegu czyli ok 2 setek zapala mi się check engine, po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu check już sie nie pojawia, ale na samodiagnostyce wyskakuje błąd 22, myślałem że mało oleju ale po dolaniu do max punktu na miarce problem pozostał:mad: silnik D16Z9 Pozdrawiam

lozek
03-04-12, 22:21
Witam, podepnę się pod temat chodź już stary on jest;)
Ja mianowicie przy dłuższej jeździe z max prędkością (2-4 minuty) na 5 biegu czyli ok 2 setek zapala mi się check engine, po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu check już sie nie pojawia, ale na samodiagnostyce wyskakuje błąd 22, myślałem że mało oleju ale po dolaniu do max punktu na miarce problem pozostał:mad: silnik D16Z9 Pozdrawiam

Może olej się robi za rzadki i ciśnienie spada.