PDA

Zobacz pełną wersję : polerowanie reflektorów



SIVA
21-09-06, 14:32
hejka, mam taka nietypowa sprawe :D czy wie ktos gdzie mozna wypolerować reflektory :? chodzi konkretnie o wypolerowanie wewnątrz zeby znikły kreseczki i były przeźroczyste 8)

ppm702
21-09-06, 14:37
chodzi Ci o zrobienie z seryjnych rozpraszających kloszy przezroczyste? Jeśli tak to jest to niewykonalne

MTI
21-09-06, 14:44
jedyna mozliwosc to kupic nowe ktore od poczatku maja klosze gladkie :]

qba1983
21-09-06, 14:50
to ja sie podczepie, moj lewy klosz jest bardziej zolty a patrzac z bliska widac plamki(jak na zdjeciu)
http://img209.imageshack.us/img209/3653/pict1153mi5.th.jpg (http://img209.imageshack.us/my.php?image=pict1153mi5.jpg)
rozebralem klosz i myslalem ze wystarczy przetrzec lub umyc czyms dobrym, jednak okazalo sie ze nie, probowalem tez pasta polerska i nic, czy jest na to jakas rada :?: (oczywiscie po za kupnem nowego klosza :P )

SIVA
21-09-06, 15:22
chodzi Ci o zrobienie z seryjnych rozpraszających kloszy przezroczyste? Jeśli tak to jest to niewykonalne

jest wykonalne bo robili juz takie cuda tylko chodzi o to ze nie ma jak sie dowiedziec gdzie to robili :D wiec pomyslalam ze moze ktos na forum wie gdzie

Wombat
21-09-06, 18:59
jest wykonalne bo robili juz takie cuda

tylko efekty były z dupy. Ale wypolerowac można. Jak chcesz wstawiac paliniki lub soczewki to szyka musi byc z odpowiedniego rodzaju poliweglanu a nie polerowanego szkiełka.

SIVA
21-09-06, 22:21
tylko efekty były z dupy
jakby efekty byly z dupy to bym nie pytala gdzie robia

Szymon Septic
21-09-06, 22:44
Odezwij sie siva na PW jesli jestes zainteresowana polerowaniem....wychodzi bardzo przyzwoicie jest to wykonalne i po wlozeniu soczewki w lampe nic nie rozprasza swiatla...pozdro

rozebralem klosz i myslalem ze wystarczy przetrzec lub umyc czyms dobrym, jednak okazalo sie ze nie, probowalem tez pasta polerska i nic, czy jest na to jakas rada (oczywiscie po za kupnem nowego klosza )
raczej nie ma rady ziomie bo twoj klosz jest z tworzywa a nie szklany...jedyna rada zmienic niestety

kiiirysek
10-12-06, 15:05
WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla SZYMONA i SIVEJ za pomoc w polerce szkiełek :mrgreen: :mrgreen: WIELKIE DZIĘKI bez WAS nie dał bym radę


DZIĘKI WIELKIE pozdro




ps.oby więcej takich ziomków :mrgreen:

Szymon Septic
10-12-06, 21:02
Polecam sie na przyszlosc ;)

Vex
11-12-06, 00:02
No coz warto bylo odkopac temat a moderator spi, pasjonujac sie pieknem zimowej niedzieli :)

b.negative
06-11-08, 06:58
Dawno nikt tu nie zaglądał...
Chciałem się dowiedzieć, czy ktoś używał do polerowania reflektorów tlenku ceru? Jeśli tak, to czy da się spolerować ręcznie przednie szkło lampy w zadowalającym stopniu? Może macie jakieś inne pomysły?
PZDR

spidek
19-01-13, 00:55
Polerował ktoś lampki w polifcie vii gen. ? Jeżeli tak to jakimi środkami.

stolarz
19-01-13, 01:39
najlepszy sposób na spolerowanie reflektorów plastikowych to papier ścierny 2500 na mokro a potem pasta polerska na polerce mechanicznej z regulacją obrotów ( taka jak do polerki lakieru) i ta pasta też z niewielką ilością wody aby nie przypalić klosza polerką. Maksymalnie 30 minut roboty jeśli się wie jak to robić a efekty naprawdę dobre

Camellia Racing
19-01-13, 10:17
Są nawet gotowe zestawy do renowacji reflektorów na przykład Meguiars włączając w nie pasty, pady itd.

kamil.m1988
23-01-13, 18:23
ja robie co jakiś czas w swojej pracy takie zabiegi jak polerowanie plastikowych kloszy lamp. i wszystko zalezy od stanu w jakim są. lampy plastikowe są pokrywane warstwą ochronną uv. można to zauważyć czasem(ledwo widoczna zacieniona cześć reflektora). i ogólnie to jest tak. jesli ta warstwa ochronna nie została naruszona to można to robić drobnymi papierami wodnymi 1500 2000 2000 i polerowanie pastą grubo ścierną-polerką oczywiscie jak kolega wczesniej mówil. jesli warstwa jest uszkodzona lub jesli mamy grubą ryse na lampie- a chce sie mieć efekt bliski ideałowi to ja robie np tak. szlifierka oscylacyjna i papier 500 na sucho-zdejmuje warstwe uv z lampy lub likwiduje ryse i szlifuje już ładnie cały klosz zeby nie było tych smug po UV. a dalej papiery na mokro 600 800 1000 1500 2000 2500. niektóre gradacje morżna opuscic ale trzeba dokładniej trzeć drobniejszymi papierami . a na koniec polerka i efekt igła;p