PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawic aparat zaplonowy przy lekkim doprezeniu silnika zeby nie zrobic mu kuku?



NOLAN
11-05-10, 01:01
Otoz moja sytuacja jest nastepujaca,w trakcie remontu swojego d16z9 wsadzilem do niego tloki pm6,co wg kalkulatorow internetowych wraz z delikatnym planowaniem glowicy daje mi CR w okolicy 9.9-10.0

Pytanie moje brzmi jak ustawic aparat zaplonowy zeby nie robic alka silnikowi dopuki sie nie dotrze i nie bede mial kasy na porzadne strojenie?


Jak dobrze kombinuje to zaplon powinien byc opozniony delikatnie,w chwili obecnej aparat jest przestawiony na maksa w prawa storne(przod auta) ale szczerze mowiac nie mam zielonego pojecia czy nie robie mu przez to krzywdy.



Jak to ustawic zeby bylo w miare "neutralnie" ?

Konrad84
11-05-10, 07:41
aparat w lewo.

piroman
11-05-10, 08:08
Jak masz w maksymalnie w prawo to jest max opóźniony więc nic stukac nie powinno tym bardziej że doprężenie nie jest jakieś duże.
Ja po minime przy CR w okolicy 10.2 mam aparat mniej wiecej na środku fasolki i nic nie stuka, ale na max przyspieszonym już stukało na PB95

skolopendra
11-05-10, 08:33
a czy nie robie mu przez to krzywdy.

dopóki niema stuku, nic opóźniać nie musisz

Konrad84
11-05-10, 09:24
a przy cr 10 raczej go nie będzie :)

azyl82
11-05-10, 10:02
mnie też to czeka wiec słucham co modrego mówicie...

NOLAN
11-05-10, 11:01
Nie mam pojecia jak brzmi spalanie stukowe,a ten silniczek chodzi inaczej zupelnie niz d15b2 wiec nie mam jak sie do tego odniesc,czyli najbezpieczniej bedzie go ustawic po srodku czy opoznic zaplon maksymalnie?


Ew jak sprawdzic czy zachodzi spalanie stukowe?

Konrad84
11-05-10, 11:14
jak byś sypał piach na blachę. Bardzo charakterystyczny dźwięk, jak usłyszysz od razu skojarzysz z blachą i piaskiem.

jogal
11-05-10, 12:39
Dźwięk spalania stykowego to taki, jakby ktoś młotkiem uderzał w silnik, no i auto nie jedzie tak jak trzeba. Najlepiej podjedź na ustawienie zapłonu lampą na znaki i będzie w porządku, Hanki mają dużo zapasu...

NOLAN
12-05-10, 00:09
Hmmm ja jestem strasznym paranoikiem i ten silnik chodzi dziwnie dosc,tak troche hmmm "bulgocze" przy wkrecaniu sie na obroty,i nie mam z kim porownac czy nic nie sknocone przy skladaniu silnika.

A co do dzwieku spalania stukowego jest on lepiej slyszalny podczas jazdy czy przy gazowaniu na postoju z zewnatrz?

jogal
12-05-10, 00:20
dobrze to słychać jadać np na 5 biegu pod górkę, między 2000-3000 rpm z pedałem gazu w podłodze...

81saren
12-05-10, 11:42
Stuk slyszany jest tylko przy obciazonym silniku, na postoju tego niebedzie , Sluchaj podczas przyspieszania..

majdan
12-05-10, 14:10
Polecam strojenie - aby sprawdzic czy jest spalanie stukowe i je wyeliminować.


jak byś sypał piach na blachę. Bardzo charakterystyczny dźwięk, jak usłyszysz od razu skojarzysz z blachą i piaskiem.

Kolega ma racje, dźwięk jest nietypowy, u siebie na początku miałem wrażenie że nasadka od klucza gdzies mi wpadła i sie obija... :p

NOLAN
12-05-10, 16:24
Zrobilem tak jak pisal jogal,i macie racje dziwek piachu sypanego na blache az milo.

Aparat zaplonowy mam ustawiony w ten sposob:

http://zapodaj.net/81edda6b6562.jpg.html







Strojenie w planie ale to jak beda fundusze dopiero,co zrobic moge narazie zeby nie rozpieprzyc silnika zanim udam sie na strojenie?

majdan
12-05-10, 17:45
Tankuj wysokooktanowe paliwo BP98.

jogal
12-05-10, 18:13
Na zdjeciu widać ze jest na maksa przyspieszony, ustaw na środku i powinno być dobrze. Jeśli masz tak ustawiony zapłon lampą, to prawdopodobnie masz źle rozrzad ustawiony dodatkowo...

NOLAN
12-05-10, 18:48
Lampa nie byl ustawiany tylko "na oko" ale to jak jest w koncu? Jest maksymalnie przyspieszony czy opozniony? Bo nie wiem sam jak sie do tego odniesc bo to dosc wzgledne pojecie :D

jogal
12-05-10, 21:39
jest na maksa przyspieszony. W stronę kabiny się przyspiesza, a w stronę zderzaka się opóźnia. Co mam Ci jeszcze z manuala screena pokazać??

NOLAN
12-05-10, 23:35
Ok wiec dam go do pionu ew minimalnie dalej i zobacze czy bedzie poprawa ;)



BTW czy stukowe moze miec wplyw na zbyt szybkie nabieranie temperatury przez silnik?Bo swoim autkiem nie jezdzilem od huhu marca mozna powiedziec i nie wiem czy to zwiazane z temp otoczenia czy jestem przewrazliwony czy poprostu stuka az tak ze wskazowka sie podnosi o polowe szybciej niz kiedys?

muzammil
13-05-10, 01:18
jest wiosna, silnik szybko lapie temperature. U mnie tez jest znaczaca roznica miedzy zima a teraz.
U siebie mam dosc wysokie CR(cos pod 12), aparat maksymalnie wyprzedzony(musialem jeszcze go troche rozwiercic zeby poszedl jeszcze dalej-wynik zalozenia walka od A6), strojone i lane tylko Pb98. Nic nie stuka.

majdan
13-05-10, 02:38
jest na maksa przyspieszony. W stronę kabiny się przyspiesza, a w stronę zderzaka się opóźnia. Co mam Ci jeszcze z manuala screena pokazać??

faktycznie, pomyliłem się

skolopendra
13-05-10, 08:37
Na zdjeciu widać ze jest na maksa przyspieszony,

dokładnie aż dziw że nie stuka :)

NOLAN
13-05-10, 15:18
No wlasnie ze stukal,dalem go teraz troszke od pozycji pionowej do przodu,i chyba na moje laickie ucho piasek o blache ustal,ale moze to byc bardzo subiektywne odczucie.



Czy to ze autko ma zle ustawiony zaplon moze wplywac na spalanie?Bo na 130km po miescie wciagnelo mi jakies 1/4 skali paliwka(powyzej polowy skali) ?

NorbertJDM
13-05-10, 16:42
Witam, nie chce zakladac nowego tematu wiec sie tutaj spytam. Mam zrobione mini me na bloku od b7, do tego zrobiony jest wydech i dolot. Na ile moge przyspieszyc aparat? Tak bardzo, dopuki nie zacznie stukac? Czy jesli ja go przyspiesze sapalania stukowego nie bedzie to czy swiece nie beda dostawaly po dupie? Najlepiej gdyby ktos wrzucil zdjecie ustawienia swojego aparatu (oczywiscie autka tylko po minime)

karmel
13-05-10, 17:40
Bo na 130km po miescie wciagnelo mi jakies 1/4 skali paliwka(powyzej polowy skali) ?

Nie patrz na wskazówke tylko na dystrybutor jak lejesz, wskaźnik pokazuje tylko orientacyjnie, ciężko stwierdzić z jaką dokładnością, ale raczej marną

skolopendra
13-05-10, 19:02
Czy to ze autko ma zle ustawiony zaplon moze wplywac na spalanie?

bez przesady

ale ciężka noga ,na pewno :D