PDA

Zobacz pełną wersję : budowa lpg emulatory ???????



polololo21
20-09-06, 22:11
Witam mam jeszce kilka pytań odnośnie tego ze zamierzam założyc instalacje gazową (niestety względy ekonomiczne ) Zamierzam założyć instalacje II generacji czy mogł by mi ktoś powiedzieć o takiej instalacji mianowicie

1 czy powinienem mieć zamontowane jakies emulatory (sondy wtrysków lub jakies inne) czytałem o tym na forum ale nie wiem czy powinienem mieć to u siebie

2 jakie znaczenie ma reduktor czy jak wybiore jakiś tanszy nie lovato bede odczuwał jkieś tego skutki

3 czy komputer musi moze byc polski czy lepiej jakiś inny np włoski

4 i czy powinienem coś jeszcze dopilnować jak bedą mi zakłądać zeby mnie gaziarze nie wyrolowali


jesli ktoś bedzie wiedział i mi pomorze bede wdzieczny bo nie znam sie na tym zupełnie a skoro już to akładam chciał bym zeby bylo juz ok
takze z góry dzieki

greczko
20-09-06, 22:34
Gazownicy i tak będa kombinować, gdy Ci się przytrafi jakaś usterka instalacji gazowej. Moja Hondka miała trudności z odpalaniem, instalacja ma dwa lata. Co zrobili gazownicy:
:twisted: - wymienili przewody wys.napięcia i świece (bo "bez tego nie ma co się zabierać do regulacji") - 200 + 60 + usługa wymiany
:evil: - potem wymienili komputer od instalacji "bo miał przerdzewiałe styki i nie dało się ich oczyścić" - 200 + regulacja
:evil: - zaproponowali regenerację membrany reduktora albo kupno nowego (200 zł - nie zgodziłem się)

Pojeździłem 3 dni, a usterka znowu się pojawiła. Na nieszczęście nie było mnie wtedy w Wawie i żona ponownie do nich zajechała.
:evil: S****iele wymienili emulator (300 zł) i usterka wtedy ustąpiła; podejrzewam, że to była prawdziwa przyczyna, a pozostałe części - może oprócz świec - były OK; Jak później słyszałem, wciskanie klientom tych kitów to standard, każdemu to samo proponują bo chyba nie są w stanie stwierdzić empirycznie, co nawaliło (a stacja ma autoryzację Boscha i wdrożone normy ISO) !!! Teraz na szczęście od dwóch miesięcy mam święty spokój.

Co do reduktora, to kupuj jakiś popularny, do którego będziesz za parę lat mógł znaleźć częsci zamienne czyli membranę. Ona niestety z biegiem czasu twardnieje.

tomekk
20-09-06, 23:09
1 - nawet niewiadomo jaki masz silnik :roll:
2 - zawsze lepiej jak będzie coś lepszej jakości - w każdym razie do większej mocy reduktor musi być odpowiednio duży
3 - może być polski (np. stag-gaz)
4 - pytasz, czy masz stać nad nimi i patrzeć im na ręce? Skoro i tak się niezbyt znasz, to pewnie niewiele Ci to da - efekr będzie widać. Najlepiej wybierz jakiś zaufany i polecany zakład - na tym trzeba się znać, a pseudofachowców teraz w tej dziedzinie nie brakuje. Zadbaj o to, żeby świece i kable były w dobrym stanie.

polololo21
21-09-06, 00:30
małe niedopatrzenie d15b7 wiec jak z tymi emulatorami????????

R2r
21-09-06, 17:52
Jeżeli nie wybrałeś jeszcze warsztatu mogę jeden Ci polecić. Jest w Nadarzynie 20 km od wawy. Założyłem tam instalkę około 2 tyg. temu, choć nie byłem przekonany do tego zabiegu. Co mnie przekonało? Gazownik jeździ hondą, jak twierdzi to już 4 auto tej marki które posiada i które zagazował. Zanim odpowiedział na pytanie czy ten silnik będzie jeździł na gazie obejrzał go. Z góry powiedział, że jeżeli nie chce mieć kłopotów to trzeba zakładać to co najlpesze na rynku. Zapytałem o cenę miało być 1800 stanęło na 1600 (to z racji jego sentymentu do tej marki). Przejechałem do tej pory ok 1kkm, pali 10, ale jeżdżę w korkach po mieście. Zero problemów z obrotami odpalaniem itp. Wkrótce mam pojechać tam na dodatkową regulację, co ma związek z układaniem membran, ma to spowodować jeszcze niższe spalanie. Tak więc na początek jestem zadowolony. Aha w cenie, korek wlewu gazu zaamontowany obok wlewu paliwa, odłączenie pompy paliwa po przełączeni na gaz, tak więc się nie spali zatrze lub coś takiego i opcaj ustawienia przełączenia na zasilanie gazowe po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury (to istotne zimą , kiedy wczesne przełączenie na gaz może spowodować tzw strzał w kolektor dolotowy). Jeżeli będziesz zaintersowany to przekażę Ci namiary do warsztatu. Numer do mnie 501976280.

polololo21
21-09-06, 22:29
w zasadzie mam już gazownika własnie polecanego przez wielu znajomych powiedział mi 1400zł z butla w kole wlewem pod klapką i reduktorem lovato ale to 100 km za warszawą interesowały mnie raczej porady takiego typu jak odcięcie pompy czy ten przełącznik bo takie rzeczy jedni gaziarze zakładają a inni nie i dlatego warto tego samemu dopilnować
NIE MNIEJ WIELKIE DZIĘKI ZA WSKAZÓWKI w sobote załoze to zobaczymy co i jak