PDA

Zobacz pełną wersję : Grzejący się tunel i konsola



galaka76
20-09-06, 14:36
Witam.Temat jest w mym aucie tak stary ze az sobie nim przestalem zawracac głowę(bedzie ze 2 lata),alle może wiecie co jest przyczyna.Jak sie pojezdzi troszkę dluzej w trasie a i w miescie tez szczegollnie w cieple dni to sie nagrzewa tunel srodkowy,plastiki na nim i dzwignia ręcznego.W bagazniku miejsce tlumika koncowego tez jest gorące momo wykladziny.Autowest serwis mowil ze wszystko o,k i wyslali do tłumikarza speca od hond-osłony ma miejscu ,katalizator mówi że dobry a dalej jest cieplo.Moż ektoś ma pomysł dlaczego? Auto nie ma A/C więc w upal grzeje ze wszystkich stron .Pozdrawiam

boomer
20-09-06, 14:39
po prostu wydech sie nagrzewa, domyslam sie ze przy spokojnej jezdzie jest ok, przy palowaniu mocniej grzeje. Nie kumam, czy to jest jakis problem? Gorzej auto jezdzi? Moze kat zapchany byc

rembik
20-09-06, 14:41
W moim aucie tez tak jest. Specjalista z warsztatu Hondy powiedział że ten typ tak ma i żeby się nie przejmować - to się nie przejmuję.

pozdrawiam

boomer
20-09-06, 14:45
Nie kumam. Gdzie jest problem jezeli samochod normalnie jezdzi, zuzywa normalna ilosc oleju i wachy i nic zlego sie nie dzieje. Spaliny maja swoja temperature wiec ciezko zeby wydech byl ciagle zimny

galaka76
20-09-06, 21:48
Wydech sie grzeje o,k ale dlaczego w srodku tez jest gorąco wtedy? Tłumiki muszą byc gorące ale dlaczego nadwozie nie izoluje tego ciepla i ja je czuje w kabinie? Jeżdzi normalnie oleju nie żre najechane 170 tys, caly czas na syntetyku ale jezdze tez innymi technologiami i te inne(primera,laguna ,corolla,octavia) w środku sie nie podgrzewały nawet po ostrym palowaniu.

Dzida
20-09-06, 21:49
Bo między wydechem a wnętrzem masz kawałeczek blachy i dalej jakaś wykładzinka i plastik. Temperatura po dłuższym czasie też przez to przejdzie.

Leeo
20-09-06, 23:29
no a mi sie lekko wydech wygial i dotyka to tej blaszki i tez sie nagrzewa.. nie ma co sobie brac do glowy !!

tomborek
21-09-06, 08:48
a u mnie blaszka daawno poszla w penis, bo lajza przerdzewiala na zaczepach.. ale niestety przegrzewanie sie w tym miejscu ma ogromna wade.. uszkodzeniu moze ulec powloka antykorozyjne (jesli tam w ogole cos takiego jest) no i zapiekly/zardzewialy mi sruby, ktorymi tunel plastikowy jest przykrecony do podlogi.. wiec nie moge qwa wymienic zarowek w konsoli, bo nie moge zdemontowac tego gowna :evil:

Behemoth
24-09-06, 15:40
hmmm a można to jakoś od spodu zaizolować? bo mam cos takiego ze jadąc lubie trzymać dłon tam w dziurze ( --> buahaha :D ) czasem za ręczny trzymając ( -->buehehe znowu:D ) .. no i jak jest lato to mi non stop sie dłoń poci :)

prosze bez komentarzy na temat dwuznacznosci :D:D hehe

boomer
24-09-06, 16:54
owin kolektor i wydech tasma termoizolacyjna, powinno cos pomoc

TDP
24-09-06, 23:52
wiec nie moge qwa wymienic zarowek w konsoli, bo nie moge zdemontowac tego gowna

szczypce - przedłuż rączke rurkami - aby zmocnić ucisk i pójdzie ... ja sie męczyłem 3 dni ... rozwaliłem 2 pary kombinerek :-)

ktoś długo myślał nad tymi śrubami

tomborek
25-09-06, 10:04
wiec nie moge qwa wymienic zarowek w konsoli, bo nie moge zdemontowac tego gowna

szczypce - przedłuż rączke rurkami - aby zmocnić ucisk i pójdzie ... ja sie męczyłem 3 dni ... rozwaliłem 2 pary kombinerek :-)

ktoś długo myślał nad tymi śrubami
w sensie zeby za leb ta srube od gory scisnac szczypcami?? bo juz rozwazalem wiercenie mendy na wylot..