PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 1.3 gaśnie na niskich obrotach



jerzuXXX
08-05-10, 16:47
Witam,

samochód to:

honda civic Hatchback
pojemność silnika (cm3) 1343
moc silnika (kW/KM) 55 kW / 75 KM
rok produkcji 1994

Problem z autem jest taki, że gaśnie w momencie gdy nie naciskam gazu. Czyli praktycznie rzecz biorąc, samochód gaśnie np. za każdym razem gdy się podjedzie do skrzyżowania (o ile nie będę gazował). Problem drugi jest taki, że jak już zgaśnie, to bardzo trudno jest ją odpalić. Trzeba mocno gazować podczas uruchamiania i przy odrobinie szczęścia załapie po 30s... Natomiast jak zgaśnie rozpędzone to jedyna metoda na zapłon to: jedynka i noga out ze sprzęgła. Problem dotyczy zarówno silnika rozgrzanego jak i zimnego.

Nie wiem czy problem ten może mieć związek z tym, że odpadł mi tłumik końcowy. W sensie przerdzewiał i odpadła sama końcówka. Z takim defektem przejechanych zostało ok 150km. Nie znam się zbytnio na autach, stąd moja prośba o pomoc. Dzięki

Plebansk8
08-05-10, 17:41
lpg jest? ja miałem podobny problem tyle że w gazie wystarczyło wyregulować obroty...

jerzuXXX
08-05-10, 19:09
zapomniałem napisać, benzyna.

a to gaśnięcie zaczęło się tak po prostu. Podczas zwykłej jazdy 60km/h...

yautja
09-05-10, 14:02
Świece dawno temu wymieniane? Może nie ma dobrej iskry.

jerzuXXX
10-05-10, 20:33
Świece dawno temu wymieniane? Może nie ma dobrej iskry.

spróbuję wymienić...

mayday-82
11-05-10, 00:33
wyczysc silniczek krokowy opis i fotostory http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=7624

Skoti
11-05-10, 09:24
miałem tą przypadłość już 2 razy w tym silniku. oddaj auto na regulacje gaźnika. w moim przypadku 2 razy to było winą. Chyba że jakiś wężyk od podciśnienia ci strzelił.

NNiemYY
11-05-10, 11:47
mam to samo sprawdz jakie masz cisnienie na cylindrach mozliwe ze jeden z 4 zaworow na jednym z cylindrow sie przepalil i jest lipa koszt przeplanowania glowicy 2000 zl moze tylko on sie zawiesza i bedzie cie to kosztowac 350zl najpierw pojedz na ustawienie zaworow . przyczyn moze byc wiele mozliwe ze kopulke lub kable lub swiece masz do wymiany . najwazniejsze to zrob te zawory druga sprawa sprawdz stan kabli wysokiego napiecia i kopulke . Mozliwe tez ze masz zawor iglicowy w gazniku do wymiany on odpowiada za nieprzelewanie sie gaznika na wolnych obrotach . Aha i jak ktos ci pisze ze w silniku d13b2 jest silnik krokowy to nie ma pojecia o czym pisze w tym silniku znajduje sie zawor obejsciowy EACV . pozdrawiam

Skoti
11-05-10, 11:53
mam to samo sprawdz jakie masz cisnienie na cylindrach mozliwe ze jeden z 4 zaworow na jednym z cylindrow sie przepalil i jest lipa koszt przeplanowania glowicy 2000 zl moze tylko on sie zawiesza i bedzie cie to kosztowac 350zl najpierw pojedz na ustawienie zaworow . przyczyn moze byc wiele mozliwe ze kopulke lub kable lub swiece masz do wymiany . najwazniejsze to zrob te zawory druga sprawa sprawdz stan kabli wysokiego napiecia i kopulke . Mozliwe tez ze masz zawor iglicowy w gazniku do wymiany on odpowiada za nieprzelewanie sie gaznika na wolnych obrotach . Aha i jak ktos ci pisze ze w silniku d13b2 jest silnik krokowy to nie ma pojecia o czym pisze w tym silniku znajduje sie zawor obejsciowy EACV . pozdrawiam

to w takim razie co mamy po prawej stronie gaznika przykrecone na 2 śrubkach(11) ?
skoro wygląda to identycznie jak silnik krokowy ale nim nie jest ?

NNiemYY
11-05-10, 12:03
to w takim razie co mamy po prawej stronie gaznika przykrecone na 2 śrubkach(11) ?
skoro wygląda to identycznie jak silnik krokowy ale nim nie jest ?
to jest zawor obejsciowy EACV a nie silnik krokowy silnik krokowy to masz d15b2 .....
w hondach ktore maja wtrysk . On ma gaznik .zapytaj sie gaznikowca a nie pierwszego lepszego paparucha to ci powie . Ja tez sie sluchalem paparuchow na pierwszym lepszym warsztacie i wyszlo na to ze teraz najprawdopodobniej bede mial glowice do robienia ;/

slepyurp
11-05-10, 12:12
Radziłbym najpierw zmienic świece, koszt niewielki a moze pomóc, u mnie przy identycznych objawach wymiana swiec pomogła 8)

Skoti
11-05-10, 13:19
nie słucham pierwszych lepszych "mechaników" tylko staram się samemu robić auto bo potem taka maniana wychodzi jak u ciebie. mi juz raz załatwili samochód i więcej tego nei zrobią
Co do krokowca to jak pamietam manual opisuje to jako silnik krokowy. moze gaznikowiec to tak nazywa gdyz w normalnych autach z gaznikiem krokowca nie ma jednak ten silnik Hondy jest idealnym przykładem co japończycy potrafią zrobić.
Gdy wykrecisz ten dla ciebie zawór dla mnie krokowiec i wykrecisz krokowca z d15b2 to zasadzie działania są identyczne.
ale może poczekajmy az ktoś z większym doświadczeniem się odezwie

i jak kolega wyzej pisze upewnij sie ze świece, kable, kopułka i palec sa sprawne

RyBa
14-05-10, 00:01
mialem podobnie.. wymieniłem swiece nic.. EACV czyscilem jako pierwszy, kopułke czysciłem a gaznikowiec wyczyscił gaznik za 50 i Hanka gada jak nowa :)

Chmielpit2
18-05-10, 21:29
Mam chyba podobny przypadek.
Jedziesz - wszystko gra. Po raz kolejny wciskasz sprzęgło - obroty spadają, samochód gaśnie. Da się spoko odpalić podczas jazdy, ale trzeba trzymać na biegu bo zgaśnie. Po minucie, dwóch takiej jazdy z trochę ksztuszącym się silnikiem nagle wszystko wraca do normy i jest OK.

Wymienione świece, silnik 1,3 benzyna Civi 3D '94
Nie pomogło

Skoti
19-05-10, 13:49
regulacja gaźnika, prawdopodobnie go zalewa.