PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka mankamentów 6 gen



JaHu
07-05-10, 22:49
Elo. Jestem młodym kierowcą i wiecie - każdy kiedyś zaczynał. Oto pare mankamentów Hondzi który mnie martwią:
Gdy mam włączone wycieraczki to czuje stuki na pedałach w rytm wycieraczek :confused: Po odpaleniu na zimnym silniku trzyma około 1,5 tys. obrotów Po zdjęciu zwężki i zresetowaniu ECU zaczął brać ponad 8 litrów na 100 km Niekiedy obroty delikatnie falują na zimnym jak i ciepłym silniku Gdy włączone radio i spryskam przednią szybę słyszę szumy w głośnikach Trochę kopci


Prosiłbym o porady. W razie gdybym jeszcze coś znalazł będę pisał w tym temacie. Pozdrawiam

CroX
07-05-10, 23:02
A więc tak:
1. Mozę tylko Ci się wydaje...
2. Ssanie się załącza dlatego takie obroty.
3. Po resecie ECU robiłeś uczenie w sensie wyłączenia wszystkich odbiorników i nie gazowaniu ani nic? Jeżeli coś robiłeś to mogło przez to wyniknąć to spalanie.
4. Silniczek krokowy przeczyść i powinno być ok.
5. To są zakłócenia. Ja tak miałem w CB radiu jak wycieraczkę włączyłem to brzęczało w rytm wycieraczek.

JaHu
07-05-10, 23:16
3. Po resecie ECU robiłeś uczenie w sensie wyłączenia wszystkich odbiorników i nie gazowaniu ani nic? Jeżeli coś robiłeś to mogło przez to wyniknąć to spalanie.

To znaczy tak: wyjąłem bezpiecznik, po 5 minutach włożyłem, wyłączyłem radia, nawiewy itd., odpaliłem, dałem pochodzić 25 minut, zgasiłem, odpaliłem, wyjechałem. Jechałem spokojnie z włączonym radiem i nawiewem, lecz potem przydusiłem mu do 7 tys. na 1, 2 i 3. Preferowane jest zrobienie tego samego ale spokojniej?

CroX
07-05-10, 23:32
Wiesz niby mówią żeby spokojnie i depnąć...ja zrobiłem to wszystko tylko nie jeździłem specjalnie i jeździ normalnie i pali tak samo...także nie wiem...

lozek
07-05-10, 23:36
pryskanie szyb i szum w radiu - też tak mam i nic z tym nie robie. ja nie słucham radia w sumie, tylko cd/mp3 po kablu

Też mam pykanie na pedałach jak wycieraczki chodzą, też nic z tym nie robię, bo niby co ;)

Cierpisz, że pali ci 8 litrów na 100km? chciałbym mieć takie spalanie....

markotny
07-05-10, 23:58
IMHO:

Ad1. Możliwe choć ja u siebie tego nie zauważyłem albo poprostu nie zwróciłem na to uwagi:D
Ad2. Normalne na zimnym silniku
Ad3. No jak wywaliłes zweżke to jak silnik dostaje teraz więcej powietrza to i potrzebuje też więcej paliwa żeby zrównoważyć mieszankę wtryskiwaną do garów....po to właśnie sie robi reset i nauke po takich zabiegach:)
Ad4. Jeżeli ci delikatnie falują to olej temat....w danej chwili to może byc wpływ np. działających jakiś urządzeń typu klima
Ad5. Ten szum to normalka...jak pisali koledzy wyżej to są zakłócenia pochodzące z instalacji elektrycznej auta
Ad6. Na jaki kolor ci kopci?? przy jakich warunkach zewnętrznych??

jasiek09
08-05-10, 00:21
Po samym wyjeciu bezpiecznika nie ma zdolnosci adaptacyjnej wiec nic sie nie stalo

JaHu
08-05-10, 00:34
Ad6. Na jaki kolor ci kopci?? przy jakich warunkach zewnętrznych??

Dziś, 9*C biały dym, przy 14 też kopci.

Serek_s91
08-05-10, 02:43
jak dymi na biało podczas rozruchu to para wodna

Skoti
08-05-10, 11:47
1.sprawdz czy wycieraczki nie uderzaja ci o budę
2. normalne- włącza się ssanie aż do nagrzania silnika
3. sprawdz filtr powietrza i ciśniene w kołach. możliwe ze brał już wcześniej ale tego nie zuwazyłeś. po zdjęciu zwęzki nie powinien palić wiecej
4. Wyczyść silnik krokowy. kable, świece, kopułka jak wyglądają ?
5. to standard... swoją drogą da sie to jakoś wyeliminować ? bo CB słuchać nie mogę
6. kontroluj stan płynu chłodzącego. może to normalne ale na twoim miejscu nie zaszkodzi kontrolowac sytuacji

Witoszcz
08-05-10, 13:05
8 l na 100 też bym tak chciał :rolleyes::rolleyes:

alone4ever
09-05-10, 15:20
ludzie jak czytam tu o spalaniu w Hondach to jestem w szoku :| mówią że BMW dużo pali, ale tam przynajmniej jest komfort i faktycznie można *******alać ostro, a w civiku ;o
8 litrów beny w siliku 1.4 to mało ??? no bez jaj, wiadomo jest mnóstwo czynników od których zależy spalanie ale 8 litrów na ten silnik to i tak dużo,
mój d16y7 pali 7-9 ale gazu !!! a A6 1.8T którym również często jeżdze pali ok 11l beny, ale tam jest przynajmniej co przycisnąć...
ja tam na spalanie w mojej qpie nie narzekam, ale jak kupowałem Hondę to mówili mi że to ekonomiczne auta... czytając Wasze posty okazuje się coś zupełnie innego...
sorry za off topic ;p

pwl
09-05-10, 19:47
ludzie jak czytam tu o spalaniu w Hondach to jestem w szoku :| mówią że BMW dużo pali, ale tam przynajmniej jest komfort i faktycznie można *******alać ostro, a w civiku ;o
8 litrów beny w siliku 1.4 to mało ??? no bez jaj, wiadomo jest mnóstwo czynników od których zależy spalanie ale 8 litrów na ten silnik to i tak dużo,
mój d16y7 pali 7-9 ale gazu !!! a A6 1.8T którym również często jeżdze pali ok 11l beny, ale tam jest przynajmniej co przycisnąć...
ja tam na spalanie w mojej qpie nie narzekam, ale jak kupowałem Hondę to mówili mi że to ekonomiczne auta... czytając Wasze posty okazuje się coś zupełnie innego...
sorry za off topic ;p

Przyciśnij to A6 tak jak to "jest co" to nie będzie 11, zaufaj mi.

Dla mnie moje spalanie średnie wynoszące 8,5 litra jest akceptowalne, ale fakt - 1.4 rekordzistą pod tym względem nie jest.

teg
10-05-10, 01:25
A ile ma palić 1.4? Słaby silnik do auta o tej masie to się męczy, a chciałoby się lepiej tym jechać to się ciśnie... To naprawdę nie jest tak, że silnik o małej pojemności zawsze mniej pali.