PDA

Zobacz pełną wersję : olej w ssącym



Seb@l
07-05-10, 22:05
skad moze sie wziasc olej w ssącym? tzn w kanalach ssących głowicy i kanałach ssącego? dodam ze motor jest swiezo po remoncie i chyba nie mozliwe jest zeby uszczelniacze poszły?? Auto kopci jak cholera :( przez 800 km bylo luks...

jasiek09
07-05-10, 22:06
odmą?

skolopendra
07-05-10, 22:45
odmą?

tak

zakit
07-05-10, 23:21
oil catch tank albo filterek na odme :)

Evan1982
08-05-10, 01:45
Co można jeszcze dodać? Silnik Ci się dociera i musisz jeszcze chwilę poczekać z pałowaniem. Potem zmienisz olej na właściwy i myślę, że powinno być ok.

81saren
08-05-10, 02:23
Sprawdz zaworek - odma skrzyni korbowej , idacy do kolektora ssacego.
Moze tedy ssie olej ....
Sprawdz Przepustnice jezeli motylek jest tez usyfiony to zasysa przez odme pokrywy zaworow.

dsdamian
08-05-10, 19:16
oil catch tank

wlasnie.. jak to sie ma do silników benzynowych, i takiego o - civica,
dało by to rade?


ps.
kurna musze sobie sprawdzic bo może silnik mam ok, a mi olej tamtędy ucieka :cool: :D

zakit
08-05-10, 23:21
oil catch tank

wlasnie.. jak to sie ma do silników benzynowych, i takiego o - civica,
dało by to rade?


ps.
kurna musze sobie sprawdzic bo może silnik mam ok, a mi olej tamtędy ucieka :cool: :D


mowi sie ze oil catch tank jest do turbo, ale kilka osob ma w n/a i tez jezdzi, nie wiem jak to sie ma do praktyki :)

stolarz
09-05-10, 00:37
u mnie szło odmą. teraz mam oddzielny filterek i jest spokój

Evan1982
09-05-10, 22:38
mowi sie ze oil catch tank jest do turbo, ale kilka osob ma w n/a i tez jezdzi, nie wiem jak to sie ma do praktyki
Zapytaj Konrad84, on ma oil catch tank w n/a, ale nie wiem czy nie lepiej będzie zrobić tak jak ma stolarz.

Konrad84
09-05-10, 23:08
filterek na odmę z pokrywy zaworów to jedna sprawa, jest jeszcze odma skrzyni korbowej. Odmą głowicy powietrze jest zasysane, ewentualnie przy najwyższych obrotach może nastąpić zwrot, tu nie potrzeba catch tanka. Może zdarzyć się że masz nie drożną odmę skrzyni korbowej i wtedy syf może lecieć odmą głowicy. Seryjnie niby jest catch tank na odmie skrzyni korbowej, ale mimo wszystko w dodatkowym zbiorniku pojawia się olej, który w seryjnej instalacji wędruje przez kolektor do komory spalania, co powoduje niewielkie dymienie. Na miejscu Seb@l najpierw sprawdził bym drożność odmy skrzyni korbowej, potem zainstalował catch tanka. Pisałeś o remoncie, rozumiem pierścienie (jeżeli nie ma owalizacji), prowadnice i uszczelniacze zaworowe ?

JarekEJ2
26-06-10, 11:30
Odświeżam :)

Moje D15B7 z jakiegoś powodu ma w kolektorze dolotowym masę oleju.Trzy kanały są całe brudne a w głębi widoczny stojący olej, trzy tłoki od strony rozrządu są zalane, czwarty mocno okopcony - sprawa nie wygląda ciekawie.
Wszystko wskazuje na wessanie oleju przez przewód przewietrzania skrzyni korbowej. Nie specjalnie wiem jak to działa więc nie wiem co jest grane i co zrobić. Co wyczyścić co przetkać a co wymienić.
Dodam, że górna odma jest czysta i nie rzuca oleju do dolotu. Ostatnio zmuszony byłem wracać z pracy objazdem co wiązało się z pokonywaniem około trzy kilometrowego odcinka hamując silnikiem i utrzymując je w okolicach 4.5 - 5.5 tysi. Fakt że w kolektorze musiało być spore podciśnienie i to przez dłuższy czas ale to chyba nie tłumaczy wessania tak dużej ilości oleju, ktoś w hondzie chyba to przewidział i jakoś temu powinien zapobiec.

hellrider
26-06-10, 12:20
Mi sie wydaje ze,,, wiadomo ze ciagnie olej przez odme, wiekszosc silnikow samochodowych ma takie rozwiazanie. Producent mogl dac tez jakis zbiorniczek zamias odmy w ktorym zbieralby sie olej. Ale mi sie wydaje ze... Honda jak to Japonczyk ma obroty. A obroty to znow szybsze zuzycie sie silnika. Wiec mysle ze troszke oleju z odmy na tloki nic nie zaszkodzi, niech troszke smaruje nam cylindry od strony spalania. Nic sie raczej nie stanie a dla silnika troszke lepiej. Oczywiscie jesli ten olej dostaje sie w ilosciach graniczacych z rozsadkiem. Takie moje zdanie. Nie wiem moze sie myle, jesli tak to mnie poprawcie.


Z reszta gdzies czytalem ze honda w danych techn. ma zapisane.... Moze wziasc od 0.4 do 0.9 l na 1000 km czy cos takiego.

Wiec jesli mamy nowe pierscienie, uszczelniacze, uszczelki itd. to ktoredy ten olej ucieka ? Chyba przez odmę :)

kj-19871
26-06-10, 14:00
A oleju nie masz ponad stan ? :> mi tez waliło odmą az stożek był mokry na dole :/ zanim kupie filterek wsadziłem ciasno gabke w przewód do dolotu i mam spokój

JarekEJ2
26-06-10, 14:23
Oleju w ciągła zdecydowanie za dużo, uwierz na słowo. Poziom oleju w silniku był jak najbardziej w porządku.
I powtarzam, chodzi o przewietrzanie skrzyni korbowej a nie odmę z dekla - tu jak najbardziej jest wszystko w porządku.

dzordzmakowiec
18-09-12, 13:03
Siema. B18c4, CAI zaślepiony i filterek przy pokrywie. Pluje olejem z filtra. Na 1 otwor zalozyc filterek a 2 wezykiem do pokrywy i bedzie git? http://www.j-parts.pl/sklep-tuning/618/32/OIL-CATCH-TANK-D1-SPEC-BLUE.html