PDA

Zobacz pełną wersję : Ej9, 1.4 IS, 98 r,3-drzwi - USZCZELNIACZ WALU



skandha
19-09-06, 20:23
Witam!

Przegladam posty na ten temat, bo zaczyna mnie trapic chyba problem przecieku oleju (laczenie silnika ze skrzynia) - czyli ten CIVIC`owy uszczelniacz chyba... Znalazlem posty, aczkolwiek mam jeszcze pytania...

Moje pytanie jest nastepujace:
1) Jaki koszt szacowanej robocizny (w sensie czas, demontaz, itd, trudnosci, niebezpieczenstwa)
2) Zamiennik Czy ASO - koszt uszczelki - ewentualny nr katalogowy
3) W ktorym poscie czytalem, ze sa dwa uszczelniacze - ktos pisal o tylnim i przednim - jak to diagnozowac...

Bardzo prosze o odpowiedz, dziekuje, AJJ!

zolw84
25-09-06, 02:32
Nie pamiętam dokładnie który się wymienia jak cieknie z silnika ale chyba przedni. Zresztą jak zdejmą skrzynię to napewno będą wiedzieć. Dobry fachwiec powie ci nawet bez oglądania o który uszczelniacz chodzi. Koszty wymiany to koło 250zł za robocizne plus uszczelniacz koło 30zł. Tak w 300zł powinieneś się zmieścić bez problemu. Robocizna jest droga bo trzeba skrzynię zwalać.

bartol
25-09-06, 16:12
Nie pamiętam dokładnie który się wymienia jak cieknie z silnika ale chyba przedni. Zresztą jak zdejmą skrzynię to napewno będą wiedzieć. Dobry fachwiec powie ci nawet bez oglądania o który uszczelniacz chodzi. Koszty wymiany to koło 250zł za robocizne plus uszczelniacz koło 30zł. Tak w 300zł powinieneś się zmieścić bez problemu. Robocizna jest droga bo trzeba skrzynię zwalać.

Czesto sprzeglo dochodzi jak juz sie skrzynie zdejmie...coby potem dwa razy nie placic za robiciznie jak sie za pol roku okaze ze sprzeglo zrobilo kaput ale jak zdejma skrzynie to bedzie wiadomo :roll:

mozes
28-09-06, 20:36
Przedni uszczelniacz wału jest po stronie rozrządu a od strony skrzyni jest tylni.


Przy tej okazji podepnę się pod temat i zapytam. Mam do wymiany w silniku D15B2 jak sądzę po wycieku uszczelniacz wału ale przedni (od strony rozrządu) czy po zdjęciu pokrywy od paska złapię się za głowę tzn. czy od tego uszczelniacza jest szansa że olej zapaskudzi mi pasek rozrządu itd?