PDA

Zobacz pełną wersję : 2 problemy - przegrzewanie sie / wskaźnik prędkościomierza



voogee
19-09-06, 10:03
Witam,
przeszukalem forum, aby odnalezc odpowiedzi na swoje pytania-ale niestety dalej mam watpliwosci...mam ostatnio problem ze swoim Civic'kiem Coupe 1.5 - a wlasciwie to 2 problemy...

Problem 1. (najbardziej denerwujacy) - PRZEGRZEWANIE SIE AUTA
W cieple dni, robiac ok. 30 km, stajac w korkach czy nawet nie... wskazowka od temperatury podnosi sie dosc wysoko... Na pewno znacie ten problem, bo byl opisywany tutaj na forum - jednak ja nie moge dojsc czego to moze byc konkretnie przyczyna, bo jak mam stwierdzic czy jest to wina:
- korka chlodnicy
- termostatu (choc tu jestem pewien, ze to nie to)
- uszczeliki glowicy
- czy samej glowicy...

a moze czegos zupelnie innego?

Fakt jest taki, ze teraz przed kazda jazda musze dolewac plynu do chlodnicy, bo zauwazylem, ze za kazdym razem go brakuje i wycieka poprzez zbiorniczek wyrownawczy - gora - przez ten korek... Moze ktos ma pomysl co to moze byc, bo mechanik u ktorego to sprawdzalismy nie ma zielonego pojecia - dla niego wszystko wyglada na sprawne...

Zauwazylem takze, ze mam duzo plynu w zbiorniczku wyrownawczym - tzn. delikatnie ponad poziom MAX... nie wiem czy to ma jakies znaczenie - ale dzisiaj troche go stamtad odleje i odpowietrze caly uklad - choc tez nie wiem czy to ma jakies znaczenie... :(

Problem 2. WSKAZóWKA PREDKOSCIOMIERZA
Czasami dziala, czasami nie dziala... ponoc przeczyszczenie styków pomaga - u mnie nie pomoglo - co moze byc tego przyczyna? Wszystko jest bardzo losowe - czasami dlugo jest po czym spada do ZERA... a czasami od odpalenia juz nie dziala a wraca podczas jazdy (wskazowka)...

Z góry dziekuje za pomoc czy cokolwiek co mnie naprowadzi na rozwiazanie tych problemow :)

michal750
19-09-06, 12:47
Mialem te same problemy co Ty.
W pierwszym przypadku wymienilem termostat, zmienilem plyn chlodniczy odpowietrzylem uklad ale to nic nie pomoglo. Problemem okazala sie niedrozna chlodnica. Po wymianie problem zniknal.

W drugim przypadku czyscilem czujnik predkosci przy skrzyni biegow, sprawdzalem wszytskie przewody i kostki wchodze do licznika. Niestety problemu nie rozwiazalem az do sprzedazy auta. Aha przypomnialo mi sie , ze jak wskazowka opadla mi na zero w czasie jazdy to po wcisnieciu przycisku zerujacego km wskazowka znow pokazywala predkosc.

A moze Ty kupiles moje byle auto? :)

Wally
19-09-06, 13:48
Civic'kiem Coupe 1.4 a byly Civy Coupe 1.4 :?:

Piotrek Klag
19-09-06, 13:59
Zauwazylem takze, ze mam duzo plynu w zbiorniczku wyrownawczym - tzn. delikatnie ponad poziom MAX... nie wiem czy to ma jakies znaczenie - ale dzisiaj troche go stamtad odleje i odpowietrze caly uklad - choc tez nie wiem czy to ma jakies znaczenie... :(

pzmietaj o tym że poziom w wyrównaczym zmienia sie - wynika to z rozszerzania sie objętości cieczy do temperatur że tak powiem :D i jak masz za dużo w wyrówanaczym - ponad max to sie nie dziw że Ci potem strzela z korka...

Z co do problemu - 5 wątków w dół/góre jest ten sam temat więc lepiej jego kontunuuj bo 2 razy mi sie nie che pisac tego samego

[ Dodano: Wto 19 Wrz, 2006 ]


Civic'kiem Coupe 1.4 a byly Civy Coupe 1.4 :?:
a to dobre bez kity ;-) - chyba że to sedan stał sie kupetą ;)

voogee
19-09-06, 14:53
Oczywiscie od razu mowie, ze chodzi o 1.5 a nie o 1.4 - zwykla pomylka - sorry :)

Zrobilem dzisiaj taki test - wlalem do zbiorniczka wyrownawczego plynu tylko MIN - ale niestety okazalo sie, ze auto znowu sie nagrzewa za bardzo - gdy otworzylem maske okazalo sie, ze plyn juz prawie wyskakuje ze zbiorniczka oraz......... okazalo sie, ze wiatrak sie nie wlaczyl! Jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o takie auto-naprawy, wiec bede wdzieczny za kazda pomoc :)

Co do licznika - to tez sprobuje - sam jestem ciekaw czy to zadziala u mnie :)

michal750 No nie wydaje mi sie, zeby to byl Twoj - chociaz kto wie ;-)

Pozdrawiam!

sajmon1100
19-09-06, 15:01
Oczywiscie od razu mowie, ze chodzi o 1.5 a nie o 1.4 - zwykla pomylka - sorry :)

Zrobilem dzisiaj taki test - wlalem do zbiorniczka wyrownawczego plynu tylko MIN - ale niestety okazalo sie, ze auto znowu sie nagrzewa za bardzo - gdy otworzylem maske okazalo sie, ze plyn juz prawie wyskakuje ze zbiorniczka oraz......... okazalo sie, ze wiatrak sie nie wlaczyl! Jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o takie auto-naprawy, wiec bede wdzieczny za kazda pomoc :)

Co do licznika - to tez sprobuje - sam jestem ciekaw czy to zadziala u mnie :)

michal750 No nie wydaje mi sie, zeby to byl Twoj - chociaz kto wie ;-)

Pozdrawiam!
na bank uszczelka - kompresj a przedostaje ci sie do ukladu chłodzenia- wywala płyn i robi sie powietrze w ukladzie-wiatrak sie nie włancza bo chłodnica z powietrzem -ale sprawdz jeszcze termostat

wunat
19-09-06, 15:13
cos duzo tych uszczelek ostatnio pada ...

Piotrek Klag
19-09-06, 16:19
na bank uszczelka - kompresj a przedostaje ci sie do ukladu chłodzenia- wywala płyn i robi sie powietrze w ukladzie-wiatrak sie nie w
łancza bo chłodnica z powietrzem -ale sprawdz jeszcze termostat
albo czujnik w chłodnicy i sie gotuje normalnie bo sie wiatrak nie włącza... gdzie co i jak i po co to tak jak pisałem było 100 razy i nie ma co dublować tematu.

Blend
19-09-06, 18:21
Spróbuj podłšczyć wiatrak na krótko, żeby cały czas chodził i zobacz czy będzie się grzał.

voogee
27-09-06, 10:47
Naprawione - wszystko jest OK - okazalo sie, ze do wymiany jest USZCZELKA POD GLOWICA - teraz auto sie juz nie grzeje.

Dziekuje za Wasza pomoc!!!

Natomiast problem nr 2 - z predkosciomierzem na razie nie zostal rozwiazany :/

btw. Michal750 napisales:

"Aha przypomnialo mi sie , ze jak wskazowka opadla mi na zero w czasie jazdy to po wcisnieciu przycisku zerujacego km wskazowka znow pokazywala predkosc. "

U mnie nie ma takiego efektu... bede dalej szukal rozwiazania.

szarmx
27-09-06, 19:25
voogee, jak sie dowiesz o co chosi z tymi obrotami to daj znac, bo mam ten sam problem i nie wiem jak mu zadzialac :(