PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana rozrządu



Cheeroki
15-09-06, 16:18
No własnie kupiłem civa z takim silniczkiem i wypadałoby wiedziec po jakim przebiegu zalecana jest wymiana rozrządu / napinacza / pompy wodnej. Ktoś pomoże?;)

tomay
15-09-06, 16:19
wymiana rozrządu zalecana jest natychmiast po zakupie!

webi
15-09-06, 16:22
zgodze sie z kolega bo niewiadomo kiedy byl ostatni raz wymieniany a puzniej to ok 50-60tys nie ufaj sprzedawcy auta ani kartkom przyklejonym

Lipek
15-09-06, 19:06
Wymieniaj, na tym sie nie oszczedza!!!!

Cheeroki
15-09-06, 21:00
to wiem;) tym bardziej ze to groszowe sprawy pytanie tylko czy pompe wodna rowniez. nie przygladalem sie i szczerze mowiac nie wiem czy jest na tym samym pasku czy nie.

ppm702
15-09-06, 21:06
pompa wody również jesli masz podejrzenia, że auto może mieć więcej niż 200 tys przebiegu

Cheeroki
17-09-06, 18:21
auto ma dokladnie 100tkm przebieg udokumentowany w niemczech... i pytanie czy robota jest trudna bo jezeli nie ma zadnych dziwnych tak kluczy tak jak w nowych autach to zrobie to sam...

Piotrek Klag
17-09-06, 19:50
auto ma dokladnie 100tkm przebieg udokumentowany w niemczech... i pytanie czy robota jest trudna bo jezeli nie ma zadnych dziwnych tak kluczy tak jak w nowych autach to zrobie to sam...

1. to lepiej sam nie rób - przeskoczy Ci rozrząd i ząbek i problem murowany

2. udokumentowany to musi byc dobrze jak auto 9 letnie ma tylko 100.000 bo inaczej to bym w życiu nie uwierzył

qba1983
17-09-06, 21:31
2. udokumentowany to musi byc dobrze jak auto 9 letnie ma tylko 100.000 bo inaczej to bym w życiu nie uwierzył

przestancie juz, z tymi podejzeniami... zawsze wszystko w czarnych kolorach :roll: 9 letnie moze miec taki przebieg i tyle, juz raz pisalem, ale sie powtorze ze kolezanka kupila 12 letnia toyote corolle i mial przejechane 54tys km., moje autko jak kupilem mialo 8 latek i 105tys km wiec...

a tak po mojemu, jak masz zdolnosci manualne i juz kiedy kolwiek zmieniales pasek i masz narzedzia, to zciagnij sobie manuala i zrob to sam.
pompe niby sie wymienia co 200tys km, a przy 100 tylko ja kontroluje.
a i pamietaj ze jak kupisz nie oryginalny pasek to nastepnym razem zmieniasz po 60tys km
pozdrawiam
pozdrawiam,

Cheeroki
17-09-06, 21:42
na taka odpowiedz czekałem...gdzie znajde takie manuala? co do zdolnosci to zbudowałem sam auto do sportu z wraku wraz ze zmiana silnika gaznikowego na inny mpi z samochodu 15lat mlodszego wiec chyba sobie poradze;D

damios
17-09-06, 21:44
manual (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6565&start=0)

Cheeroki
17-09-06, 22:02
dzieki wielkie

Piotrek Klag
17-09-06, 22:10
2. udokumentowany to musi byc dobrze jak auto 9 letnie ma tylko 100.000 bo inaczej to bym w życiu nie uwierzył

przestancie juz, z tymi podejzeniami... zawsze wszystko w czarnych kolorach :roll: 9 letnie moze miec taki przebieg i tyle, juz raz pisalem, ale sie powtorze ze kolezanka kupila 12 letnia toyote corolle i mial przejechane 54tys km., moje autko jak kupilem mialo 8 latek i 105tys km wiec...

samo życie kolego - kupisz auto kiedys z 100.000 a sie okaże że było 250 a ty tego nie sprwadzileś to sie nieźle zdziwisz - niestey żyjemy w PL a to jest dziwny kraj - szczególnie cymbały handlujące autami są tego przykładem
tyle mojego...

qba1983
17-09-06, 22:22
no masz racje, dlatego zawsze wszystkim odradzam kupowanie auta na przebieg, za to najwazniejsza zecza to jego stan techniczny i tylko tego nalezy sie trzymac.
bynajmniej przebieg co nieco moze ci powiedziec o tym co czeka cie w przyszlosci(jakie elementy moga poleciec)

p.s. jesli chodzi o moje autko to nie dam glowy ze mial tyle przejechane, choc w ksiazce servisowej byl osttni wpis przy 80tys km 1,5 roku przed zakupem, a auto kolezanki mialo tyle na bank, bo wlasciciel to s.p. dziadek mojego kolegi i raz na tydzien do kosciola nim jezdzil :lol:

Cheeroki
17-09-06, 22:36
ja sprawdzałem wszystko co sie dało a wnetrze jest jak nowe śrubki przy zegarach nienaruszone nie bylo nic co by wprowadzało watpliwosci no i auto z niemiec wiec tam raczej im sie nie chce az tak kombinowac...

ppm702
17-09-06, 23:53
koniec OT Panowie, nie o przebiegach ten watek :? Nie chcę wyciągać konsekwencji

Cheeroki
20-09-06, 21:42
Ma ktoś może takiego manuala na dysku? bo te z forum jeden link to wogole nie działa a na drugim sa manuale ale nie zwiazane z silnikiem. potrzebuje manuala lub chociaz jakis szkic czy cokolwiek rozrzadu w d14a3. pozdro

Wallia
20-09-06, 21:50
Szkic? To schemat widniejący na pudełku gatesa od paska do twojego auta. Może sie przyda jeśli chodzi o to jak ustawić koła.

http://img453.imageshack.us/img453/5364/clipboard013232ge7.jpg

Cheeroki
20-09-06, 22:36
a cos takiego gdzie jest pokazane co trzeba i gdzie odkrecac?

krystian194
20-09-06, 23:29
co wy macie z tymi przbiegami???????????--ja kupilem honde z 99 roku i ma przejechane 67.tys 700 kilometrow i mam dokumenty na ten przebieg-zreszta auto wyglada jak nowe-i kazdy kto widzial przyznal mi racje----panowie troszke wiecej optymizmu to naprawde sie zdaza

[ Dodano: Sro 20 Wrz, 2006 ]
sory panie admin za pisanko o przebiegu---kurde postaram sie zalatwic jakies foty jak dam rade co do tego rozrzadu

Cheeroki
21-09-06, 00:35
thx

HokaHey
21-09-06, 01:28
A jak się sprawdza czy rozrząd jest zużyty ?

P.S. Przy okazji to jaka jest różnica w cenie pomiędzy oryginalnym rozrządem a zamiennikiem ?

Wallia
21-09-06, 07:55
Zużycie paska czyli ile miałeś szczęścia zanim się zerwie można w sumie ocenić po tym jak już zdejmiesz stary i po wywróceniu go na lewą stronę zegniesz go mocno,jak widać rozdarcia pomiędzy ząbkami to masz fuksa i gratuluj sobie jasności umysłu :grin: (no chyba że masz już powyrywane ząbki to stwierdzisz to już po zdjęciu osłony;zjawisko w opel vectra a często występujące heh). Bo tak wiesz po tym czy napisy są wytarte na pasku na tej gładkiej stronie to raczej nie stwierdzisz zużycia. Może być np ta gładka powierzchnia taka jakby drobno porysowana to by świadczyło że może piasek i brud leci na rorząd przez pekniętą osłonę itd. Mechanicy mają opinie żeby przy 100 tyś wymienić bo przy 150 tyś się zerwie heh więc jakaś tam tolerancja jest.


Co to znaczy wg ciebie zamiennik a orginał? Że pisze na nim honda?
U mnie na 5 rozrządów od np najpopularniejszego 5 gena, jak przynoszą na wzór to 4ry mają pasek gatesa i napinacz nsk. I takie też mają od nowości pozakładane. Lepszego zestawu nie ma wg mnie do cifa. Np napinacze do cifa firmy INA notabene ( trudne słowo :) ) SKF, najwyższa półka to w pudełku też jest NSK. Odradzałbym serwowane przez jc i inne w tych niebeiskich pudełkach mitsobushi i inne wynalazki. Poza wpadająca w ucho nazwą to kiszka. Na plus bo pudełko jest niebieskie i w sklepie powiedzą ze to japonia. To tak jakbym miał zachwalić zawieszeniówkę 555.Japońska kiszka, ale jak przychodzi klient to możesz mu nawtykać że Panie 555? nie zna pan to subaru na rajdach na 555 naklejkach takich latało na drzwiach w telewizji pan widział na rajdzie,no no to dobre musi być to wezme. heh

Cena to wiesz też róznie,hurt a detal można kupić taki pasek z wspomnianego gatesa za brutto 30zł a napinacz z nsk ok 45zł w detalu każdy przywala ze 100%. A w aso to ja wiem z 300-400zł? A w praktyce w serwisie podjadą do sklepu i kupią zamiennik za groszę a ciebie skasują cię kupę kasy.

HokaHey
21-09-06, 12:26
Wallia - thx konkretne informacje :grin: . Takie pytanko czy taki zestawik byłby w miarę dobry ? Wiem że pasuje do mojego silnika bo jest w opisie ale tak żeby się upewnić czy to aby na pewno dobre będzie ?

http://www.allegro.pl/item126584992_rozrzad_komplet_honda_civic_concerto _gates.html

P.S. Coś jeszcze trzeba by dokupić przy wymianie rozrządu ?

Piotrek Klag
21-09-06, 12:35
P.S. Coś jeszcze trzeba by dokupić przy wymianie rozrządu ?
jak auto sie zbliżą do 200.000 to trzeba wymienic za jednym zamachem pompe wody - nie którzy wymianiaje nezależnie od przebiegu bo koszt grosze - koło 130 zl - a spokój święty - jak juz chcesz to kup pompe AISIN - ale pompy to na allegro nie kupuj - do mojego d15b7 pasowało 5 ze sklepu ;) - w końcy musiałem przywieźć swoja na wzór bo inaczej nic nie dało sie wymyslec :D

HokaHey
21-09-06, 12:42
Póki co stuknęło mi 160000 tyś a kupiłem jak było 158000 :mrgreen: Kupiłem od pierwszego właściciela który twierdził że rozrząd zmieniał przy 140000 tyś...


P.S. Pomyliłem się...

http://www.allegro.pl/item126584992_rozrzad_komplet_honda_civic_concerto _gates.html

pasuje do silnika poniżej a mój silnik to D14A4 :

Do samochodów
HONDA Civic
1.3 D13B1, D13B2
1.4i D14A1, D14A2, D14A5
1.5i D15B2, D15Z1, D15B7
HONDA Concerto
1.4 D14A1, D14A8
1.5i D15B2

Czyli raczej odpada ten zestaw ? :sad: Bo na allegro nie widzę nic do mojego silnika, może ktoś coś doradzić ?

Wallia
21-09-06, 13:11
D14A4 ?
Pasek z gatesa numer 5409XS. Taki sam numer jest na aukcji z linka jaki podałeś. Więc pasuje. Cena w sumie oki. Nie przyciął za wiele. Warto kupić.

HokaHey
21-09-06, 13:16
D14A4 ?
Pasek z gatesa numer 5409XS. Taki sam numer jest na aukcji z linka jaki podałeś. Więc pasuje. Cena w sumie oki. Nie przyciął za wiele. Warto kupić.

Hmm to czemu nie napisał mojego silnika w opisie ? i Czy napinacz będzie pasował ?

P.S. Moja Hania jest z 1998r

wunat
21-09-06, 14:03
Wallia, mozesz sprecyzowac dlaczego nie warto paskow Mitsuboshi? polowa klubu na nich jezdzi a z reguly wrasnie odradzaja Gatesa ...

Wallia
21-09-06, 14:11
Sprecyzowałem to parę postów wyżej. Na 5 starych rozrządów jakie mi przynoszą 4 to paski gates z napinaczem nsk. Takie skosy zakładały w fabrykach i tak ma być. A co do mitsoboszi, to wychodzi ze połowa klubowiczów jest w błędzie :grin:
A dlaczego nie gates?? Bo poszła kiedyś fama że na rynku były podróbki pasków gatesa bodajże do daewoo i stad opinia publiczna stwierdziła ze gates jest feeee.Proste.

HokaHey >
taki numer wychodzi mi z mojego programu sprzedaży. Napinacz gmb to może być ten brytyjski robiony w polsce heh. Obstaje przy popartych praktyką zestawach gates + nsk

wunat
21-09-06, 14:13
nie, nie wyjasniles dlaczego Mitsuboshi jest be. Podales tylko teorie ze takie sa wkladane fabrycznie, a to 2 rozne zagadnienia.

HokaHey
21-09-06, 14:52
Wallia - a nie wiesz gidze mogę dostać napinacz NSK ?

P.S. A co sądzisz o tym napinaczu w komplecie GMB ?

Cheeroki
21-09-06, 19:09
a ja przypominam ze nadal szukam jakiegos schematu manuala czy cego kolwiek co pomogłoby mi sie zabrac za to. ale ciagniemy watek dalej tez jestem ciekaw ktory wkoncu zestaw najlepszy;)

damios
21-09-06, 20:35
Przeciez Ci dalem link do tematu z manualami :) Jak cos to moge Ci zgrac "Sam naprawiam Honda Civic" albo Manuala do 96-98

Angella
09-11-15, 14:41
Witam,

właśnie zakupiłam Civica V 1,6 Gti 160KM silnik B16a2 chciała bym wymienić w nim rozrząd. Co polecacie jakie zestawy jakich marek. Chodzi mi o najlepszą jakość

Matt_Btw
09-11-15, 14:45
Witam,

właśnie zakupiłam Civica V 1,6 Gti 160KM silnik B16a2 chciała bym wymienić w nim rozrząd. Co polecacie jakie zestawy jakich marek. Chodzi mi o najlepszą jakość

Gti ? To nie Golf... :D

pasek gates/napinacz koyo/blueprint / pompa wody aisin

Angella
09-11-15, 14:47
o boszz co ja napisałam :( VTI oczywiście ... mam jeszcze suzuki swifta GTI i się myli heh.
Te marki co napisałeś to najwyższa półka? Raczej w IC tego nie dostanę...