PDA

Zobacz pełną wersję : przewody, kopułka, palec ??



lukiasz
06-09-04, 18:53
najwyższy czas wymienic, a że postanowilem jeszcze troche pojezdzic moim cifikiem to chce coś lepszego.

Jak myślicie na co warto wydać kase. nie bardzo mi sie chce ciagnac cos z zagranicy ale jak ktos jest chent to poczekam jak bedzie w normalnej cenie :)

czekam na info najlepiej gratow ktore sami testowaliscie lub wiecie ze sa dobre :D

myslalem o przewodach NGK tych grubych silikonowych a kopułke może Bero (tak ta firma chyba sie nazywa)

aha auto wiadome honda civic silnik b16a2
standardowo dale mtez na forum streetracing kurde za duzo tych for i nei wiadomo kto gdzie zaglada wiec i co napisze hehe
pozdr.

DzejDzej
06-09-04, 21:39
W rozsadnej cenie, z tego co sie orientuje, sa tylko przewody oryginalne... wypadaja czesto albo na rowni z innymi niby lepszymi... ja bym nie ryzykowal jesli nie kombinujesz za bardzo z silnikiem... latwo przeplacic a efektow zadnych, a Hondowskie 10 lat pociagna ;)

lukiasz
07-09-04, 00:44
problem jest w tym ze przez najblizesz miesiace bede kombinowal z silnikiem i to bardzo :D

dlatego chce teraz kupic zeby potem sie nie okazalo ze musze jeszcze raz wydac kase!

Pati
07-09-04, 10:21
przewody wychodza najlepiej seryjne. do kopułki możesz co najwyżej zapodać jakis MSD Coil blaster wzmacniający iskrę.

cihy
07-09-04, 15:11
przewody wychodza najlepiej seryjne. do kopułki możesz co najwyżej zapodać jakis MSD Coil blaster wzmacniający iskrę.

a ja tak hobbystycznie zapytam ;) co to jest ten Coil Blaster, znaczy jak działa i co daje?
pozdr

Pati
07-09-04, 15:50
wzmacnia iskrę
inne wyroby MSD służą do regulowania zapłonu.

Nevada
07-09-04, 17:36
tak z ciekawości: ile kosztują kable w ASO?

wiem że jakieś Jap* zamiennik koło 150zł (D15)

cihy
07-09-04, 18:58
wzmacnia iskrę
inne wyroby MSD służą do regulowania zapłonu.
nie no ja rozumiem, że to wzmacnia iskrę, ale co dalej? lepsze spalanie? pełniejsze? większej ilości mieszanki? chodzi mi o skutki, no i jak ze świecami w związku z tym

Pati
07-09-04, 19:33
pewniejsza iskra, mniejsza szansa, ze ja zdmuchnie i tak dalej.

DzejDzej
07-09-04, 19:49
Kable w ASO kosztuja (do CRKi) 400zł. komplet a na sztuki sa chyba po 110zł. Kopulka z "osprzetem" to jakies 130zł.

Yrek
06-03-07, 11:13
Znalazłem na allegro coś takiego:
http://www.allegro.pl/item172866993__civic_92_95_kopulka_palec_msd.html

Czy warto w to zainwestować (np. gdy jest potrzeba wymiany starej kopułki) ?

Co faktycznie daje ta mocniejsza iskra ? Ktoś to u siebie sprawdzał, bo jakoś trudno mi wymyślić jakieś faktyczne korzyści z posiadania takiego gadżetu...

Lcfr
08-03-07, 17:43
Co faktycznie daje ta mocniejsza iskra ? Ktoś to u siebie sprawdzał, bo jakoś trudno mi wymyślić jakieś faktyczne korzyści z posiadania takiego gadżetu...

zwiększa sie "poziom lansu" o jakies 3-4pkty ;)
i widac iskre jak sobie biega chyba....
ogólnie moze poprawic.... samopoczucie własicielowi :d

hcc
08-03-07, 19:04
Co faktycznie daje ta mocniejsza iskra ? Ktoś to u siebie sprawdzał, bo jakoś trudno mi wymyślić jakieś faktyczne korzyści z posiadania takiego gadżetu...

ja posiadam zestaw MSD, niezbedny gdy przekroczylem doladownie 16PSI i zdmuchilawo iskre. w seryjnej hondzie nie widze zastosowania.