PDA

Zobacz pełną wersję : jak sie przygotowac na dluzsza trase co sprawdzic w hani d13b2?



NNiemYY
28-04-10, 10:50
witam mam pytanie w przyszlym tygodniu czeka mnie dluzsza trasa swoja hania mianowicie az za warszawe w ta i spowrotem w ciagu jednego dnia jest to okolo 1200 km lacznie co musze jeszcze sprawdzic lub gdzie najlepiej podjechac zeby mi przejzeli hanke . dodam ze mam nowe swiece ,kable ,wszystkie plyny , rozrzad pompe wymienione, zawieszenie na szarpakach sprawdzone zero luzow, tak samo hamulce w normie , nowe opony ... :PMoj silnik d13b2 jak te hanki sie sprawuja na dluzsze trasy na co zwrocic uwage.:)

s3b
28-04-10, 10:54
Jedź na byle jaką stację diagnostyczną, niech zrobią Ci test zawieszenia i niech sprawdzą czy nie ma w nim luzów. Sprawdź później olej w silniku i inne płyny ustrojowe. Na koniec polecam sprawdzić jeszcze alternator, sprawdź miernikiem czy masz ładowanie powyżej 14.0V i w sumie to wszystko. A co do silnika D13B2 to pomimo, że jest on jednym ze słabszym w palecie Hond 5 generacji, ale według mnie jest to silnik nie do zajechania, więc jak Twoje auto jest w dobrej kondycji to na pewno pojedziesz i wrócisz bez żadnego problemu.

NNiemYY
28-04-10, 10:59
dzieki wielkie w tamtym tyg bylem na stacji diagnostycznej mam zero luzow zawieszenie w bardzo dobrym stanie amortyzatory na 78% zero luzów na tulejach olej w silniku wymienialem 5 tys km temu castrol syntetyk takze taz jest spoko jak sprawdzic alternator? przy właczonym silniku podpiac miernik do akumulatora i powinien wskazywac 14 V ? co jeszcze moge sprawdzic ?

luki11122
28-04-10, 11:05
wiec szerokiej drogi kolego:) ja d13b2 bardzo czesto w trase jade:) na lpg troche ciezko przy wyprzedzaniu ale daje rade
pozdro

s3b
28-04-10, 11:08
jak sprawdzic alternator?

Odpalasz auto, włączasz przednie światła i przytykasz miernik do akumulatora, oczywiście plus do plusa, minus do minusa i powinien Ci miernik wskazać czy ładowanie jest powyżej 14V. Jedź do pierwszego lepszego elektryka to Ci to za 5-10 zł sprawdzi. A to jest ważne, bo jak będziesz miał za słabe ładowanie akumulatora to może Ci nie odpalić auto jak wyjeździsz akumulator do zera i będzie problem.

NNiemYY
28-04-10, 11:33
oki dzieki wielkie sprawdze :)

jeszcze jedno pytanie jaka pojemnosc dokladnie ma bak paliwa w hani d13b2?

elvis586
28-04-10, 12:45
o ile się nie myle to 45l albo 40, jeśli na stacji wszystko było ok to śmiało możesz jechać.

art.fb
28-04-10, 15:23
raczej 45l
spokojnie dojedziesz:) w zeszłe wakacje do bułgarii i z powrotem (4kkm). Z tym że nie byłem na stacji diagnostycznej tylko w warsztacie mi obejrzeli silnik i hamulce, wymieniłem olej, filtry. Pojechałem jeszcze na zwariowanym gaźniku (rozregulowanym lekko). Dasz radę:D

NNiemYY
28-04-10, 18:50
dzieki wielkie za info teraz tylko czekam do piatku moja hania wychodzi od lakiernika i jade perełką do warszawy :)pozdro