PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic D13b2 problem z ssaniem



SaXo
25-04-10, 19:08
Witam wszystkich:)
mam hannę z 93 roku o silniku 1.3 problem polega mianowicie na tym iz honda na zimnym silniku , podczas ssania dostaje duzo obrotow ale to nie jest głownym problemem chodzi mi glownie o to ze podczas ssania jak wrzuce bieg samochod sam dodaje sobie gazu , sam przyspiesza a jak sie go zatrzyma jeszcze dodaje troche obrotow jest to troche nie bezpieczne poniewaz w zasadzie sam jedzie i wlasnie o to mi chodzi dlaczego sam sobie przyspiesza jak temu zaradzic bylem u mechanika to spojrzal popatrzyl posmial sie i nic nie zrobil taki magik =/ :eek::mad::mad::mad:, jak samochod sie nagrzeje ssanie sie wylancza :Di samochodz dziala super wczesniej tak nie bylo:confused::confused: , regulowalem gaznik i nic prosze o pomoc w wyzej wymienionym temacie:(:(:(:(:(:(:(

pozdrawiam:cool:

kaaliber
25-04-10, 22:26
zacina ci sie krokowy!! u mnie było dokładnie to samo. wyczyść krokowca i powinno być ok:d

Skoti
25-04-10, 22:52
1 faza ssania powinna miec 2-2,3tys obrotow. mi czasami tez podskakuje do ponad 2,5tys ale to wina ssania. krokowca czyściłem i nic nie pomogło. po prostu się przyzwyczaiłem

SaXo
25-04-10, 23:00
nie no obroty mi nie przeszkadzaja tylko chodzi o to ze sam przyspiesza wyjezdzam z bloku mam skrzyzowanie nie mam pierszenstwa a on sam przyspiesza o to chodzi jutro podejme sie krokowca wyczysczenie zobaczymy co da

elvis586
26-04-10, 10:44
dużo osób miało podobne objawy i chyba we wszystkich to był "problem" z krokowcem, wyczyść a jak to nic nie da to pisz

Muzyk-Grzes
26-04-10, 12:34
A co ma krokowy do ssania? Panowie w manualu jest jak "byk" napisane ,który wężyk należy odpiąć i ustawić obroty na ssaniu i która śruba sie to reguluje. Niestety 90% mechaników traktuje gaźnik hondy jak ten z malucha i ustawia obroty na biegu jałowym srubą od regulacji przepustnicy ,która reguluje sie właśnie obroty na ssaniu. jak dobrze Skoti zauważył obroty powinny być 2,2 tysiąca +/- 500. Jesli po wyregulowaniu obrotów ssania ,na biegu jałowym ( ciepły silnik ) auto zaczyna gasnąć to trzeba wyregulowac obroty jałowe na ciepłym silniku śrubą plastikową z tyłu gaźnika.

yautja
26-04-10, 12:47
To jest normalne (chyba, że dzieje Ci się tak po wciśnięciu sprzęgła...). Trzeba operować sprzęgłem ;)

mixturant
26-04-10, 12:57
U mnie też tak jest. Trzeba się do tego przyzwyczaić:)

Muzyk-Grzes
26-04-10, 13:29
Oczywiście że układ ssania spowoduje samoistne przyspieszanie podnosząc obroty do 2,2 tysięcy ,ale jak napisano w manualu obroty na ssaniu mają być 2,2 +/- 500 więc mozna by ustawić 1700 obrotów i nie było by problemu.

Skoti
26-04-10, 14:03
Wyregulować 1 faza ssania na niżej jak kolega pisze i będzie o wiele lepiej.

yautja
26-04-10, 14:20
Jeśli już, to w drugim stopniu ssania. Pierwszy (2000 obr/min) przy obecnych temperaturach powinien działać zaledwie kilkanaście pierwszych sekund po uruchomieniu silnika.

Muzyk-Grzes
26-04-10, 17:39
Saxo a w ogóle to ile masz na ssaniu obrotów? bo piszesz że za dużo....,ale nie piszesz ile.

SaXo
26-04-10, 18:08
no ale jak ustawie nisza faze ssanie to samochod na zimnym silniku odpala i odrazu gasnie bo za niskie obroty sa i tak trzeba z 6 razy i dopiero cos zalapi a na tym co mam teraz ustawione ssanie jest dobre tylko mi chodzi o problem SAMOJEZDNY mi wcale obroty nie przeszkadaja sedno tematu jest to ze samochod SAM JEDZIE a nie powinnien , i na dodatek wczesniej tak nie bylo w zasadzie mi obroty czy to bedzie 1700 czy 2600 albo i nawet 3000 nie przeszkadza byle by sam nie pedzil do przodu jest to nie bezpieczne i uciazliwe ale sie przyzwyczailem natomias chce aby samochod byl sprawny bo moze bede chcial go sprzedac i nie bedzie czasu na naprawe wtedy i automatycznie jest cos uszkodzone i pare zl w plecy

a wiec drodzy koledzy ile mam obrotow ? nie wiem sam .... mam wersje kanadyjska bez obrotomierza a dokupic licznik z obrotomierzem to co ludzie proponuja to jest paranoja 150 zł.... cena jest wysoka ze wzgledu ze towar jest chodliwy i wiele osob jest w podonej sytuacji natomiast liczniki do np hondy civic 6 gen jest duzo tanszy bo poprostu wszedzie byly obrotomierze a wiec nie mam obrotomierza i nie wiem ile jest

art.fb
27-04-10, 15:21
Witam, miałem podobny problem. Pomógł mi pan od gaźników, Winiarski 602734893 :)
Nie znam się na tym, ale jak przedmówcy pisali, pokręcił własnie jakąś śrubką i obroty wróciły do normy (ssanie 2k, po nagrzaniu ok 900).
Sam ponad pół roku jeździłem na ssaniu 3k i jazda z takim tempomatem to rzeczywiście słaba sprawa, trzeba sprzęgłem operować i da się okiełznać... ;)

Przy okazji zapytam, jak jest z tymi fazami ssania?
po ww. regulacji było 2k --> 900,
ale teraz 2.2k do 2.5k --> 1.5k --> 900

Mozliwe to, że przy gwałtownym przyhamowaniu cos sie poprzestawiało? Mogę do pracy 10km na 1.5k dojechać a czasem ustawiają się na 900 niedługo po ruszeniu... Skąd taka róznica?

EDIT:
Ten pan to w Warszawie... ;)

SaXo
27-04-10, 18:08
Witam, miałem podobny problem. Pomógł mi pan od gaźników, Winiarski 602734893 :)
Nie znam się na tym, ale jak przedmówcy pisali, pokręcił własnie jakąś śrubką i obroty wróciły do normy (ssanie 2k, po nagrzaniu ok 900).
Sam ponad pół roku jeździłem na ssaniu 3k i jazda z takim tempomatem to rzeczywiście słaba sprawa, trzeba sprzęgłem operować i da się okiełznać... ;)

Przy okazji zapytam, jak jest z tymi fazami ssania?
po ww. regulacji było 2k --> 900,
ale teraz 2.2k do 2.5k --> 1.5k --> 900

Mozliwe to, że przy gwałtownym przyhamowaniu cos sie poprzestawiało? Mogę do pracy 10km na 1.5k dojechać a czasem ustawiają się na 900 niedługo po ruszeniu... Skąd taka róznica?

EDIT:
Ten pan to w Warszawie... ;)

aha najpierw w piatek wyczyszcze caly krokowy jezeli to nic nie da to zajade do tego ziutka :P a ile bierze za regulacje?

yautja
28-04-10, 08:54
ale teraz 2.2k do 2.5k --> 1.5k --> 900
I to jest prawidłowo.

art.fb
28-04-10, 14:14
I to jest prawidłowo.

ok :)

zastanawia mnie jeszcze czas trwania stanu na 1.5k. Zalezy od temperatury? Gość mówił że to czasowe, choć nie wydaje mi się...

Skoti
28-04-10, 20:15
czas trwania tak długo az wskazówka podniesie się do prawidłowej pozycji(czyt silnik się nagrzeje)

art.fb
28-04-10, 20:44
ok, przyjmę taką odpowiedź ;) choć kiedys wydawało mi się ze szybciej schodziło... dzisiaj wszystko szybko się ustabilizowało więc sobie odpuszczę dywagacje :)

Skoti
28-04-10, 21:31
czasami jest tak że jesteśmy za bardzo uczuleni na problemy.Silnik raz się szybciej nagrzewa raz wolniej. zalezy od jazdy. Chyba ze temrostat ci się zacina ale jest go koszt to grosze

SaXo
02-05-10, 14:50
nie termostat wymieniony jest na nowy bo akurat w civicach czesto pada tu tez nie chodzi o nagrzewanie , przeczyscilem wczoraj krokowy i przepustnice nadal to samo