PDA

Zobacz pełną wersję : Sprężarka klimatyzacji



darecki2059
25-04-10, 17:22
Witam szanownych forumowiczów. Mam problem ze sprężarką klimatyzacji w samochodzie honda civic 5D Z 1999 roku silnik D14Z4. Klimatyzacja ogólnie działa ale sprężarka non stop włącza sie i wyłącza. Sprawdziłem ilośc czynnika chłodzącego i jest ok. Czym może być spowodowane takie działanie spręzarki? Moze ktoś miał podobny objaw , który udało mu sie rozwiązać. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam .Darecki2059.

Skoti
25-04-10, 22:58
mam podobny problem w d13b2. nie bedzie to raczej sprezarka poniewaz się zalacza co wskazuje na to ze jest sprawna. u mnie prawdopodbnie wina lezy po stronie jakiegos ustrojstwa co odpowiada za podnoszenie obrotów. ja mam objaw taki ze na biegu jalowym sie wlacza i wylaczy co chwile. ale jak np dziwgne obroty do 2tys to sprezarka sie zalaczy i wszystko gra jak nalezy. masz tak samo ?

darecki2059
26-04-10, 10:16
Nie sprawdzałem jak sprawa wygląda po podniesieniu obrotów. objaw zauważyłem na biegu jałowym. A może jakis czujnik sprawia problemy bo napewno jest gdzieś w układzie zamontowany. Pytałem niedawno w necie o opinie co może być z tą sprężarką i otrzymałem odpowiedz że nie ma w tym nic dziwnego że sie tak czesto sprężarka włącza i wyłącza i teraz już sam nie wiem co o tym myśleć.A może inni koledzy mający klimatyzacje w swoich hondziach wypowiedzą sie na ten temat. Jak u nich wyglada praca sprężarki po włączeniu klimatyzacji.Wszystkie opinie będa bardzo cenne . Pozdrawiam Darecki2059.

Skoti
26-04-10, 12:45
sprawdz czy masz taki sam objaw jak u mnie. podniesc obroty do powiedzmy 2tys i niech 2 osoba sprawdza czy sprezarka dalej wariuje. mi też mówili sprężarka i sprężarka. odwiedziłem pare zakładów od klimatyzacji i tam słyszę że sprężarka jest jak najbardziej sprawna

amon
26-04-10, 18:48
poczytajcie o roli zaworu rozprężnego w układzie klimatyzaji - to rozwieje wasze wszelkie wątpliwości. Wasze sprężarki działają prawidłowo!!!

darecki2059
26-04-10, 19:34
Dziekuje za rozwianie moich wątpliwosci co do sprężarki. Pozdrawiam. Darecki2059.

paFeł
26-06-10, 21:35
ODGRZEWAM:p Mam te same objawy co darecki2059, wymieniłem już nawet sprężarkę na drugą i jest to sam. Zawór rozprężny??? Czy to może on jest przyczyną takich objawów??? Gdzie on się znajduje???

spychu
27-06-10, 11:42
Czlowieku czytaj uwaznie, to, ze sprezarka sie wlacza i wylacza jest najnormalniejsze w swiecie i tak powinna dzialac sprawna klimatyzacja.

Tomasz1985
27-06-10, 12:28
Ja mam D14Z2 i mam tak samo i tak powinno byc. Wiec nie ma powodow do paniki klima chlodzi wiec wszystko jest ok.

paFeł
28-06-10, 18:31
Tzn że w Hondzie klima działa właśnie na takiej zasadzie? Jeżdżę różnymi autami i w nich sprężarka po włączeniu działa non stop, dla tego te pytanie.

pwl
28-06-10, 18:55
Odpala się - chłodzi. Jak ochłodzi to się wyłącza. Jak temperatura wzrośnie chłodzi znowu i tak w kółko. Czytaj ze zrozumieniem na przyszłość, bo teraz jesteś kilka zł w plecy :D

paFeł
28-06-10, 19:13
Czytam i Wy też czytajcie

pavel5000
28-06-10, 21:01
paFeł Twoja sprężarka działa poprawnie, w innych autach mogło być inaczej rozwiązane sprzęgło sprężarki:D

paFeł
28-06-10, 23:32
Acha, no i właśnie dla tego mnie to dziwi

witolldo
24-11-10, 09:38
Witam;

Mam pytanie usłyszałem dziś od mechanika, iż moja sprężarka się nie załącza. Po czym sprawdzić czy sprężarka się załącza, bo wiatrak się włącza co jakiś czas ale nie wiem jak z tą sprężarką??

Pozdrawiam