PDA

Zobacz pełną wersję : D15Z1 problem



Maju
13-09-06, 16:31
Proszę sprawdźcie ile minut upływa w waszych civicach VEi od momenty przekręcenia kluczyka w stacyjce do momentu osiągnięcia minimalnych obrotów.Czyli jednym słowem jak długo trwa ssanie w waszych furach.
Tu nie chodzi o pobicie rekordu ale prawdziwy czas bo w moim Vei trwa to b.długo i spala dużo benzyny (specjalnie nie podaje ile żeby się nikt nie sugerował)
Proszę o pomoc

LIO
13-09-06, 21:16
zalezne to jest od temperatury otoczenia, sposobu jazdy, tego czy obieg powietrza jest otwarty czy zamkniety, czy wloty w zderzaku sa zasloniete czy tez nie

Maju
13-09-06, 21:50
To wszystko zrozumiałe ale chodzi mi o samochód stojący w miejscu o tej porze roku, bo mam 2 civici i ten ekonomiczny 90 KM pije benzyne i dwa razy dłużej schodzi do min, obrotów niż drugi 125 KM.Wiem że coś z nim jest nie tak dlatego pytam o ten czas bo nie znam osobiście nikogo z VTEC-E żebym mógł to sprawdzić.

mortas
13-09-06, 22:27
Maju moim d15z1 tez jest podobnie bo jak przekrece kluczyk i po odpaleniu silnik chodzi caly czas na ok 1800 rpm nawet jak sie zagrzeje to za cholere nie chce zejsc do 700 rpm jak powinien, dopiero jak wylacze silnik i odpale ponownie to obroty sa juz takie jak powinny (700rpm).Wydaje mi sie ze to cos ze ssaniem tak jak by sie cos zacielo.Pisalem o tym ale nikt mi jeszce konkretnie nie odpowiedzial.

Maju
13-09-06, 22:48
No właśnie widze że nikt się nie rwie do odpisania, może to sonda lambda jest jakaś dziwna, czytałem gdzieś że może być leniwa.W miejscu rozgrzewa mi się 9 min. przy obecnej temp. praktycznie nie nadaje się do jeżdżenia po mieście i zamiast ekonomika mam smoka na wache.Drugi civic moment łapie wolne obroty i nie narzekam.
Nie pisałbym tego ale Vei kupiłem ojcu ze względów ekonomi spalania (trasa wyśmienicie) ale miasto #@!#$!!!
Może ktoś będzie wiedział w czym tkwi problem, gdzie wyregulować te obroty na ssaniu albo na co zwrócić uwagę.

mortas
13-09-06, 23:08
Powiem ci maju ze ja mam na 100% walnieta sonde , moze to przez to ale narazie nie mam kasy zeby kupic jakas uzywaną a wiem ze do tych silnikow sonda jest dosc nietypowa i dosc kosztowna w porównaniu do innych sond.

Maju
13-09-06, 23:33
A wywala Ci błąd, po czym sądzisz że jest walnięta?

mortas
13-09-06, 23:45
Powiem ci tak wywala mi blad podajze kod 48 niepamietam juz a po drugie to mam urwaną tą gorną czesc sondy i tak mam sonde w dwóch czesciach osobno, dlatego na gwalt musze kupic jakąsc dobrą uzywke, naszczescie maciexxx ma do sprzedania za 400zl i jak nikt jej nie kupi przedemna to ja wezme w przyszlym miesiacu.