PDA

Zobacz pełną wersję : modyfikacja gaźnika d13b2



lizak
25-04-10, 13:48
Jednostka napędowa d13b2... mam go od niedawno i mam zamir podlubac troszke przy gaźniku zeby chociaż troszke podnieść osiągi auta.
Mam takie pytanie czy te modyfikacje ( odblkowanie drugiej przepustnicy przez usunięcie ogranicznika) można wykonac bez ściąganie puszki filtra powietrza? Wiem że może byc to trudne ale nie mam możliwości odkręcenia przez instalacje LPG. Czy może ktoś próbował robić to i modyfikacje zwiazane z wezykiem nr 3 itp bez ściąganie obudowy filtra ?

CroX
25-04-10, 14:23
Da radę ale natrudzisz się tyle ze brak słów. Lepiej zdejmij w jakiś sposób "patelke" i wtedy dasz radę. Ogólnie po zdjeciu aptelki nie jest łatwo. Niektórzy nawet gaźnik zdejmują...także najlepsza opcja to zdejmij patelkę ;)

lizak
25-04-10, 14:30
ale jak wspomnialem wczesniej mam instalacje gazową brc 1 generacji i węzę od instalacji są poprowadzone do tej patelki i i miejsce otworów do tych przewódow jest szczelnie zasilikonowane.

CroX
25-04-10, 14:39
Zrób fotkę jak możesz to coś więcej poradzę bo inaczej ciężko to widzę...

KrzyChules
25-04-10, 14:41
a nie lepiej rozlanczyc gaz gdzies na laczeniu ze srubą ? wtedy zdejmiesz patelnie z tym calym ustrojstwem od gazu , co w niej siedzi

Gorliś
25-04-10, 14:43
Ja nie zdejmowalem patelni. Tylko sie trzeba troche wiertelkiem natrudzic zeby rozwiercic ta srubke od blokady.

CroX
25-04-10, 14:56
Właśnie o tym mówię dokładnie co Gorliś napisał. Można przy tym uszkodzić gaźnik jak ktoś nie ma dobrych zdolności manualnych. A po co sobie dodatkowe koszta szykować czy coś :)

lizak
25-04-10, 15:33
skorzystam z innego zdjęcia na zamieszczonego na tym forum przez innego uzytkownika.
u mnie wygląda to tak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0851bb4f6dd75234.html
tylko ze otwory gdzie wchodzą te ęże do obudowy są zasilikonowane wkoło no i tego silikonu jest sporo.

kaaliber
25-04-10, 16:41
nie musisz całkiem ściągać patelni wystarczy że ją odkręcisz i przesuniesz troche do tyłu i to wystarczy. nie musisz rozpinać gazu. ja robiłem tak u siebie i naprawde nie ma z tym najmniejszego problemu. dostęp BDB :D

lizak
25-04-10, 16:51
aha no to git a jak sie zabrac za odkręcanie tej patelni ? wczoraj rozglądałem a co tam trzeba odkrecic zeby przesunąc tą patelnie ?

generealnie chodzi o to które śrubki trzeba odkręcic ;]

kaaliber
25-04-10, 22:47
musisz zdjąć pokrywke:D (motyl na środku i 4 zaczepy do okoła) i później 3 śróbki na których jest przymocowana cała patelnia do gaźnika (2x te na sitku) i jedna na pokrywie klawiatury:D kilka przewodów podciśnieniowych i patelnie odsuniesz bez problemu:D

lizak
25-04-10, 22:51
ok dzięki wielkie jutro się tym zajmę :)

kaaliber
25-04-10, 22:54
jak bd wiercił to pamiętaj żeby nie uszkodziźć gaźnika. powodzenia i daj znac jak ci poszło:D