PDA

Zobacz pełną wersję : Co Wymienic Po Kupnie Civic'a VI Coupe



MAT3U5Z
25-04-10, 00:12
Co radzicie wymienić w Civic'u VI Coupe 96r z 180tys na liczniku, żeby móc spać spokojnie? Chciałbym wiedzieć co i za ile, żeby później nie zrobić wielkich oczu po otrzymaniu fakturki z serwisu.

headone
25-04-10, 00:28
na moje to tak:
- rozrząd
- płyny, olej
- przejrzeć hamulce
- przejrzeć zawieszenie
Ja tak robiłem w swoim :)

misiek707
25-04-10, 00:41
iKolego nie ma recepty na jezdzenie bez awari. Jezeli chcesz jezdzic dlugo i bez awaryjnie musisz stale dbac o maszyne i od czasu do czasu przegladnac dookola i od spodu co tam sie dzieje we wszystkich mechanizmach. To ze wymienisz rozrzad olej i costamejszcze teraz to nei naczy ze puzniej nic nie moze ci sie pospusc i ze masz tylko jezdzic i nie patrzec na nic....

CroX
25-04-10, 03:17
Jak robić to w warsztatach u jakiegoś znanego i dobrego Pana Mietka a nie jakieś ahh i ohh bo tam rachunek za głupią pierdołę może być kolosalny :) dla własnego spokoju tak jak pisał headone:
- rozrząd
- płyny i oleje
- możesz paski na wszelaki wypadek wymienić jeżeli chcesz już wszystko
- no i dać do dobrego i zaufanego mechanika na przejrzenie całego zawieszenia, układu kierowniczego itp...ogólnie sprawdzenie całego auta i wtedy dowiesz się co ewentualnie wymienić żeby być spokojnym. Wiadomo nic nie jest wieczne więc raz do roku jak mechanik obejrzy całe Twoje autko nic się nie stanie a będzie spokojniejszy :)

AniolStraz
25-04-10, 06:59
sprawdzaj olej dosyc czesto :)

zakit
25-04-10, 10:21
Co radzicie wymienić w Civic'u VI Coupe 96r z 180tys na liczniku, żeby móc spać spokojnie? Chciałbym wiedzieć co i za ile, żeby później nie zrobić wielkich oczu po otrzymaniu fakturki z serwisu.

generalnie to zawieche i inne tym podobne to sie sprawdza zanim kupisz a nie po kupnie...

MAT3U5Z
25-04-10, 19:50
generalnie to zawieche i inne tym podobne to sie sprawdza zanim kupisz a nie po kupnie... no złota myśl :P to normalne, że przed zakupem sprawdzę całe auto. Jednak nie oszukujmy się przy samochodzie który ma 14lat nie uniknie się wkładu finansowego na starcie. A ja chcę wiedzieć jaki będzie to wkład w przypadku Hondy. Posiadacze Civic'a znający ten samochód wiedzą co dopieścić. W takim roczniku zawsze będzie coś do zrobienia. Ale za taką cenę nic lepszego się wg mnie nie spotka.

karmel
25-04-10, 20:16
sprawdzaj olej dosyc czesto :)

To jest chyba najlepsza rada:D

zakit
25-04-10, 23:25
no złota myśl :P to normalne, że przed zakupem sprawdzę całe auto. Jednak nie oszukujmy się przy samochodzie który ma 14lat nie uniknie się wkładu finansowego na starcie. A ja chcę wiedzieć jaki będzie to wkład w przypadku Hondy. Posiadacze Civic'a znający ten samochód wiedzą co dopieścić. W takim roczniku zawsze będzie coś do zrobienia. Ale za taką cenę nic lepszego się wg mnie nie spotka.

ja moze nie kupilem zadbanwego samochodu, ale zawiecha byla ideał, i sprawdzilem to najpierw, jak wiele innych rzeczy, wiec mow co chcesz, ale chyba lepiej sprawdzic wczesniej niz pakowac kase tylko dlatego ze sie wczesniej bylo za leniwym...

MAT3U5Z
26-04-10, 00:14
mow co chcesz, ale chyba lepiej sprawdzic wczesniej niz pakowac kase tylko dlatego ze sie wczesniej bylo za leniwym...
ale ja się z Tobą w 100% zgadzam a ta delikatna ironia wynikała z tego, że napisałeś rzecz wydawało by się całkowicie oczywistą. :)

Skoti
26-04-10, 13:57
wkład do hondy będzie taki sam jak do innych aut. ceny nie różnią się.