PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z silnikiem, obroty faluja, ubywa plyn chlodniczy



kiler113
20-04-10, 10:12
Sluchajcie mam taki problem

Civic dzialal dobrze, nic sie nie dzialo, a w niedziele prawie mi sie zagotowal, temp wody skoczyla do 98C, w chlodnicy okazalo sie ze jest susza, mimio ze kontrolowalem ilosc plynu, na dodatek na luzie civic ledwo trzymal obroty, nie gasl ale ledwo chodzil

Dzis natomiast obroty zaczely falowac tak od 1000-1500rpm, faluja caly czas, wskazowka ciepla pokazuje juz optymalna temp czyli minimalnie ponizej polowy, natomiast wskaznik wody nawet jeszcze nie rusza z 50C

Przyjechalem z uczelni, zagladam pod maske i sie okazuje ze w chlodnicy szusza jak na Saharze, w niedziele dolalismy na spocie plynu do chlodnicy do maxa, do wyrownawczego to samo a tu susza...

Dodam jeszcze ze pod koniec grudnia byl robiony remont silnika(pierscienie, uszczelniacze, uszczelka pod glowica itp itd) na dodatek wsadzona zostala nowa oryginalna chlodnica...

no i pytanie: co jest nie tak??????

CroX
20-04-10, 10:38
Zerknij czy nie cieknie z chłodnicy do dołu nigdzie...ewentualnie otwórz maskę jak silnik zimny a niech ktoś odpali silnik. Ja miałem dziurkę w wężyku i w ciągu 2 godzin cały płyn uciekł. Nie miałem jak zlokalizować. Dopiero jak kumpel zerkał a ja odpaliłem i pojawiło się ciśnienie w wężykach to trysneło z jednego i okazało się że była mała dziurka. Skoro robiłeś remont to uszczelka pod głowicą to być nie powinna...W zbiorniczku wyrównawczym nie masz na dole ani grama oleju? Gdzieś musi byc nieszczelność skoro płyn ucieka. Albo uszczelka...

Magdolka
20-04-10, 10:54
Albo zobacz czy nie masz wody w oleju, bagnetem... jak jest szary to cos z blokiem uszczelka pod glowica albo sama glowica

Skoti
20-04-10, 11:08
jeśli głowica była dobrze zrobiona to ciężko żeby szczeliła ponownie. w twoim przypadku zbyt duża ilośc płynu znika i też obstawiam na jakiś wyciek.
stań na suchym podłożu i patrz czy nie leci gdzieś. pamiętaj żeby braku uzupełniać bo jak przegrzejesz auto to uszczelka będzie cię czekać ponownie.
Nie możesz też wlewać zimnego płynu do rozgrzanego silnika bo też strzeli uszczelka.

kiler113
20-04-10, 13:03
chyba pekniety kolektor wydechowy jest...