PDA

Zobacz pełną wersję : Centralny zamek problem..



wtr2
19-04-10, 23:22
witam
Mam problem z centralnym zamkiem w mojej Coupe 96r. sprawa wygląda tak..

Podczas zamykania z pilota zamykają się tylko drzwi pasażera.Przy otwieraniu z pilota nic się nie dzieje.Kluczykiem mogę otworzyć drzwi kierowcy, pasażera dalej zostają zamknięte.przy zamykaniu kluczykiem również jest problem bo drzwi pasażera nie reagują a kierowcy nie chcą się zamknąć jakby coś blokowało.jeżeli
już uda się je zamknąć to rygiel jakby nie dochodził do końca.Rozebrałem dzisiaj boczek i chciałem dostać się do siłownika ale nie bardzo wiem jak go wymontować.Odkręciłem zamek i jedno cięgno i na tym się skończyło,nie chce czegoś uszkodzić:mad:
Jeżeli ktoś przerabiał ten temat będę wdzięczny za jakieś wskazówki:)

draksson20
20-04-10, 09:27
na poczatek proponuje sprawdzic bezpiecznik pod kierownica!u mnie tez tak swirowal i jak na razie pomoglo!

Skoti
20-04-10, 10:02
docisnij kostki co są w dzwiach, możliwe że któraś nie styka.
to jest seryjny centralny ?

wtr2
20-04-10, 11:02
tak zamek jest seryjny a kostki już sprawdzałem. Zobaczę jeszcze ten bezpiecznik może akurat tam tkwi problem:) ale raczej obstawiałbym siłownik albo sam zamek bo coś się blokuje.jak pociągnę za wewnętrzna klamkę to rygiel działa normalnie tzn.bez zacinania a centralny jak nie działał tak nie działa:confused:

Skoti
20-04-10, 12:11
centralka syryjna jest w dzwiach kierowcy a tobie zamykają się dzwi pasażera.
wygląda na to jakby siłownik w dzwiach kierowcy nie działał w ogole(lub też jakis kabel nie daje impulsu/napięcia) a problem otwierania z kluczyka może lezec po stronie pilota. musisz szukać

wtr2
20-04-10, 22:39
problem udało się częściowo rozwiązać:) rozebrałem siłownik przeczyściłem i przesmarowałem ale centralny działa tylko z pilota.Z kluczyka niestety nie chce ani otwierać ani zamykać:mad: