PDA

Zobacz pełną wersję : D15Z1 Vtec-e wysokie obroty



Maju
10-09-06, 18:45
Hej, mam problem, po odpaleniu D15Z1 (zimnego silnika) obroty idą na 2000 tyś i jest to normalne gdyby nie to że taki stan utrzymuje się dość długo, nie chcę tutaj pisać ile ale dobre kilka minut zanim zejdą do 750.Spala wtedy straszne ilości paliwa a to w końcu VTEC-e.
Pytam czy ktoś się orientuje jak te obroty zmniejszyć, przyspieszyć ich zwolnienie bo np w drugim moim cifie D16Z9 odbywa się to dużo szybciej i nie widze znacznych różnic w spalaniu.
Proszę o pomoc, jako dodatkową informację dodam że świece na 2,3,4 cylindrze są częściowo osmolone , na pierwszym kołnierz jest biały.Może ktoś skojarzy te dwa fakty i pomoże.
Z góry dziękuje.

MacK
11-09-06, 10:23
u siebie przyśpieszyłem nagrzewanie wymieniając termostat na nowy, możesz sprawdzić ta ścieżkę na początek

mortas
11-09-06, 19:34
Mack a ile dales za termostat jesli mozna wiedziec

Maju
11-09-06, 21:39
Może ktoś mi powie dlaczego przed moim tematem jest takie małe kółeczko, jestem nowy i poprostu nie wiem, czy istnieje tu gdzieś legenda tych różnych oznaczeń???

A i jeszcze jedno, termostat wykluczam on się otwiera z tego co wiem dopiero gdy silnik jest bardzo gorący aby chłodzić cieczą i chyba tak powinno być a obroty powinny spadać praktycznie pare chwil po odpaleniu i w ciągu 2 minut osiągnąć 1000.

qba1983
11-09-06, 22:52
Może ktoś mi powie dlaczego przed moim tematem jest takie małe kółeczko, jestem nowy i poprostu nie wiem, czy istnieje tu gdzieś legenda tych różnych oznaczeń???

to oznacza ze w tym watku sa twoje posty :D

MacK
11-09-06, 22:52
a ile dales za termostat
40 pln + własna wymiana