PDA

Zobacz pełną wersję : rynienki w dachu (woda w bagażniku) spotrzebna szybka i fachowa pomoc



mazik15
18-04-10, 13:44
Witam ostatnio walczę z woda w bagażniku i najprawdopodobniej dostaje się gdzieś z pod tych 2 uszczelek co biegną przez cały dach od przedniej szyby do tylnej bo mam calom tapicerkę wywalona i z tych okolic wydostaje się woda ale na 100% sprawdzę to od góry ściągając te gumki z tych rowków i tu moje pytanie jak to jest zamocowane i jak się do tego zabrać żeby to rozbebeszyc:/ dodam ze mam hb V gen.
morze ktoś już to ściągał lub wie jak to zrobić. z góry podziękowania za pomoc

elvis586
18-04-10, 18:57
nie pamiętam dokładnie ale to się przesuwało na pewno tylko nie pamiętam czy do przodu czy do tyłu

karmel
19-04-10, 00:44
Czynność ta jest opisana w podręczniku "Sam naprawiam: Honda Civic" który jest na forum do pobrania.

Należy podważyć listwę 10 cm od końca wkrętakiem, dzięki temu wysuwa się kołek z końca listwy i można już ją sciągnąć. Mam ten sam problem, musze w najbliższy weekend przyglądnąć się temu;)

mazik15
19-04-10, 21:47
dzięki wielkie za konkretne odp karmel jak ogarniesz temat to napisz jak to rozwiązałeś bo ja jeszcze nie wiem jak się do tego zabrac:/

karmel
19-04-10, 22:14
Do soboty kupa czasu, bede w domu to zabiore się za robote;) W tej książce jest rysunek, zachęcam do ściągnięcia:D

mazik15
19-04-10, 23:16
a gdzie znajde to do pobrania?

karmel
20-04-10, 01:02
a gdzie znajde to do pobrania?

W przyklejonym temacie w tym dziale:rolleyes: Kto szuka nie błądzi...

mazik15
22-04-10, 19:25
już znalazłem i już próbowałem ściągnąć te rynienki i nawet się udało i znalazłem przyczynę przecieku chyba znalazłem bo jak załatam to wtedy się okaże czy to to.

karmel
22-04-10, 19:27
Trudno było je ściągnąć? Ja niestety w ten weekend nie będę miał czasu, dopiero w przyszłym tygodniu:mad:

mazik15
24-04-10, 21:09
a ja już temat załatwiłem już nie cieknie z dachu teraz mi jeszcze zostało uszczelnienie łączenia blach wokół lamp:/ ale z tym myślę ze pójdzie już łatwiej bo w poprzedniej H tez tak miałem i zrobiłem:) a jeśli chodzi o rynienki to na początku było kombinowanie żeby nie złamać ale teraz to już pestka jest na 4 zatrzaskach i trzeba lecieć poklei od jednej ze stron ja zaczelem od przedniej szyby i delikatnie podważałem śrubokrętem jak pisało w sam naprawiam

myh4u
03-06-10, 00:02
Witam! Wkleję się w ten temat może ktoś odpisze. Mam ostatnio problem z przeciekaniem mojej hanki z przodu od strony pasarzera. Jak tylko umyję auto lub popada deszczyk to zaraz robi mi się ogromna kałuża na dywaniku :( Czego może to być wina? Błagam POMOCY!!!!

Witoszcz
03-06-10, 00:08
poszukaj na forum bo juz gdzie to bylo , z tego co pamietam to gdzies pod szyba pod plastikiem , tam szukaj

myh4u
03-06-10, 00:20
No właśnie cały dzień dzisiaj siedzę grzebię i NIC a pamiętam że już gdzieś widziałem to opisane ze zdjęciami jak rozebrać i uszczelnic :( A na pewno to jest wina tej listwy na szybie czy może dachem po słupku i dalej ta woda nagina??