PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to normalne że szarpie przy redukcji



LechuLK
18-04-10, 09:47
Czy to normalne że szarpie przy redukcji na drugim biegu jak dojeżdżam do skrzyżowania i mam trochę powyżej 1tyś obr ? Przed ustawieniem zapłonu wydaje mi się że tego nie było. Zapłon mam ustawiony na 18 stopni, tak jak radził jogal do przerobionego kompa ale nie wiem czy przy ustawieniu mechanik wyjmował zworkę.

nike69
18-04-10, 14:46
ale redukujesz bez dodania gazu? jesli tak i jesli po redukcji obroty ci skocza na 2k albo wiecej to moze szarpnac jesli sie to zrobi gwaltownie, wogole 2 bieg jest jeszcze bardzo "czuly" ze tak powiem i podczas zmiany z 1 na 2 jak i podczas redukcji jak nie dopasujesz odpowiednio obrotow i puscisz sprzeglo szybko to szarpnie.. przynajmniej u mnie tak jest :)

lar
18-04-10, 15:11
Czy to normalne że szarpie przy redukcji na drugim biegu jak dojeżdżam do skrzyżowania i mam trochę powyżej 1tyś obr
czy chodzi Ci o to ze jak hamujesz silnikiem na 2 biegu i kiedy obroty spadają do 1tys to zaczyna szarpać? to chyba normalne bo przy tak niskich obrotach komputer zaczyna podawać paliwo zeby silnik nie zgasł. Zrób test rozpędź se np na 3 biegu i puść pedał gazu, i nie wciskaj nic i gdy auto tak zwolni że zacznie szarpać oznacza to ze komputer zaczyna podawać paliwo i dzieje sia tak właśnie w zakresie ok 1tys obr.

wogole 2 bieg jest jeszcze bardzo "czuly" ze tak powiem i podczas zmiany z 1 na 2 jak i podczas redukcji jak nie dopasujesz odpowiednio obrotow i puscisz sprzeglo szybko to szarpnie
u mnie jest tak samo jak nie dopasujesz odpowiednio obrotów przy redukcji to tak własnie poszarpie przez chwile i najbardziej to czyć przy redukcji z 1 na 2

LechuLK
26-04-10, 00:57
Chyba źle się wyraziłem z tą redukcją. Chodziło mi o to jak na 2 biegu auto zaczyna zwalniać do trochę ponad 1tyś obr i wtedy zaczyna szarpać. Na innych biegach chyba tego nie ma.

sublove
26-04-10, 12:14
to 1tys czy trochę ponad? :)
W pewnym momencie poprostu obroty biegu jałowego nie mają siły napędzać Ci skrzyni... co w tym dziwnego, że auto zaczyna wtedy szarpać?
Ew. sprawdź jakie masz ustawione wonle obroty, może trzeba troszkę podnieść?

ygor
26-04-10, 12:35
jak dla mnie to normalne ze auto na wolnych obrotach zaczyna szarpac , a juz szczegolnie civiki - innymi autami bez problemu mozna ruyszac i jezdzic bez gazu natomiast civic i ten i poprzedni moje mial z tym problemy , nawet jak w korku jechalem bez gazu to byle przeszkoda powodowala ze zaczynal szarpac