PDA

Zobacz pełną wersję : filtr stożkowy, wkladki itd ...



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7

zielaq
10-09-06, 14:36
witam wszystkich.
spędziłem pół nocy nad szukaniem takiego tematy ale nieznalazłem, a jesli takowy temat jest to przepraszam ale po prostu go nie znalazłem.

ogolnie tematy dotyczące filtrów stożkowych są ale są to odpowiedzi na konkretne pytania a ja chciałbym się dowiedziec od początku.
jakie są plusy i minusy montażu filtra stożkowego, z modyfikacją jakich elementów to się wiąże jak to zamontowac co musiałbym kupic i ile mniejwięcej mogło by to kosztowac.
ogolnie rzecz biorąc poszukuje wszelkich informacji dotyczących tej modyfikacji.
konkretnie chodzi o stożek do civica 1.5 rocznik 92 w wersji sedan z silnikiem d15b2.

jeśli wie gdzie są takie informację to prosiłbym o linka a jak nie to o jakies FAQ.

ppm702
10-09-06, 20:34
przenoszę do odpowiedniego działu na tuning. BTW wystarczy logicznie pomyśleć i poczytać, a odpowiedzi same się znajdą :)

mighty
10-09-06, 21:34
musisz miec filtr i opaske co by sie trzymał.
minusów nie doznałem, a plusy to lepszy dźwięk silnika.

zielaq
10-09-06, 23:42
i wszystkie te elementy ktore są w tej chwili oryginalnie rozumiem ze mam wyjąc i na ich miejsce wstawic po prosut stożkowy filtr ? to jest cała logika tego ?

mighty
11-09-06, 00:18
wykladasz puszke z filtrem powietrza.

BRACIA
11-09-06, 00:42
Widzisz ogolnie z filtarmi to bywa roznie, zawyczaj nie oplaca sie kupowac tanich a to z kilku powodow:
- cena mowi wszystko, jezeli jest niska to zawsze sa gdzie uciete koszta, czy to w materiale czy to w osrodkach badawczo rozwojowych itd
- filtrowanie - patrz wyzej ciecie kosztow na materialach
- niepotzrebne turbulencje w procesie ssania powietrza - patrz wyzej osrodki badawczo rozwojowe
- co miesiac nie kupujesz dolotu wiec kup raz a porzadnie

Wracajac do filtra , jezeli nie nosisz sie z zamiarem kompletnej modyfikacji ukladu dolotowego to kup sobie tzw. wkladke, ktora zastepuje oryginalny filtr a posiada zwiekoszony wspolczynnik przeplywu powietrza, zmnieniajac jedynie stozek powoduje sie zmiane w procesie doladowania dynamicznego na ktory to zostal wyliczony fabrycznie ten dolot jednoczesnie wywolujac turbulencje. Wniosek: przy checi zmiany filtra na stozek warto jest wymienic caly uklad na dedykowany do auta jakiejs renomowanej firmy ,ktora wlasnie posiada dzial badawczo rozwojowy, a ktora przeliczyla juz sobie ten dolot pod konkretny silnik. Druga wazna sprawa a dosc czesto pomijana jest material z jakiego jest wykonany dolot, ten material ma jak najmniej sie nagrzewac, niestety w tanich konstrukacjach zastosowano tanie materialy i zamiast dostarczac jak najbardziej chlodne powietrze to dodatkowo je ogrzewaja.

zielaq
11-09-06, 09:56
BRACIA, a powiedz mi jeszcze w takim razie jakie korzyści może przynieśc za sobą zmiane samej wkładki w filtrze na taką ze zwiększonym wspolczynnikiem przepływu powietrza? stożek chyba sobie odpuszcze bo wysłuchałem opini różnych osob i twierdzą ze przy normalnej jezdzie w miescie stożek nie bedzie się spisywał.

RDK
11-09-06, 10:25
przy normalnej jezdzie w miescie stożek nie bedzie się spisywał.

wiesz, idąc tym tropem można spokojnie wywnioskować, że w takim przypadku nie potrzebna jest zadna modyfikacja, bo niby po co Ci 200 koni skoro tego w jezdzie po miescie nie wykorzystasz ;) stożek to dobra rzecz, napewno lepszy dźwięk silnika, jeżeli chodzi o zużycie silnika - to co wyzej pisal jeden z braci - im lepsza jakosc (czyt. wyzsza cena) tym mozesz spac spokojniej ze podczas kazdej jazdy nie zasyszasz calego syfu jaki idzie z powietrzem. stare powiedzenie i stwierdzenie zarazem, ze "tuning nie jest tani" trzeba sobie wziąć do serca, bo zjebać za małe pieniadze można bardzo szybko ;)

BRACIA
11-09-06, 16:20
BRACIA, a powiedz mi jeszcze w takim razie jakie korzyści może przynieśc za sobą zmiane samej wkładki w filtrze na taką ze zwiększonym wspolczynnikiem przepływu powietrza?
Np bedzie brak niewlasciwych zawirowan w procesie ssania powietrza, z doswiadczenia wiem ze wkladka pozwoli na zwawsze wkrecanie sie samochodu, stanie sie on troche bardziej dynamiczny,minimalnie tez powinna wzorsnac predkosc maxymalna od tej jaka do tej pory osiagales, wyzej wymienione doswiadczenia uzyskalem na podstawie mazdy mx-3 1,8 v6. Poprostu taka wkladka bedzie stawiac mniejsze opory w procesie ssania.

Pron!
13-09-06, 09:51
Przypnę się do tematu troszkę...
Czy ktoś wie czym się czyści filtry stożkowe ale suche?
Mam taki w komplecie z dolotem AEM i jużby sie przydało to cudo wyczyścić, a nie wiem czym, jakimi środkami...
Jest jakiś specjalny specyfik do tego typu filtrów? Czy moze tym samym środkiem co do mycia filtrów nasączanych, tylko nie nasączać później olejkiem?

LIO
13-09-06, 10:27
nie nasaczac olejkiem

MTI
14-09-06, 14:32
a co sadzicie o ukladach dolotowych i stozkach firmy K&N i AOMA?

Pati
14-09-06, 14:51
nie pisz tego w jednym zdaniu. powinno to być:
K&N







AOMA

MTI
14-09-06, 14:54
Hehe ok zrozumialem juz :)

Black KnightIII
14-09-06, 23:08
nie pisz tego w jednym zdaniu. powinno to być:
K&N







AOMA



Jacky?

Pati
14-09-06, 23:18
na równi z aoma lub niewiele wyżej. niewiele.

Lcfr
15-09-06, 21:03
Pati.....
Dobrze zrozumiałem?


K&N

potem spora przerwa....

i dopiero AOMA + Jacky...

to miałes na mysli?

Pati
15-09-06, 21:24
tak

kosiniak
15-09-06, 21:31
bieri K&N :)

vtecmatti
16-09-06, 21:18
a jak jest z pipercross i KD :?:

manuel
22-09-06, 00:03
jakiej firmy filtr mam zakupić?? do hani d15b2? 92 rocznik? czy moze lepiej wymienić wkładke ? bo mam 150zl na filtr przeznaczone - doradzcie cos

virus2999
23-09-06, 22:51
Witam, dolanczam sie od przedmowcy jestem posiadaczem Civic 1.5 16V 90PS 2D 94r, jaki filtr najlepszy? wybrac do naszej hani?? oraz jakie sa roznice w stozek/wkladka? dosc spore? by zainwestowac lepiej w stozek? oraz jak to idze co do dzwieku? czy wkladka jest cichsza zalezy mi na delikatnym lepszym brzmieniu oraz jak wiaodomo na znacznej poprawie zasysania powietrza
Pozdrawiam

3dan
28-09-06, 17:21
Druga wazna sprawa a dosc czesto pomijana jest material z jakiego jest wykonany dolot, ten material ma jak najmniej sie nagrzewac, niestety w tanich konstrukacjach zastosowano tanie materialy i zamiast dostarczac jak najbardziej chlodne powietrze to dodatkowo je ogrzewaja.

Najlepiej byloby kupic dolot renomowanej firmy ale niestety nie stac mnie w tym momencie na taki wydatek i w zwiazku z tym moje pytanie odnosnie materialow.Wiekszosc dolotow "No-Name" jest wykonana z nierdzewki (ogolnie metal) i zastanawiam sie,bo jezeli nawet doprowadze chlodne powietrze do stozk,odizoluje go od silnika to material z ktorego jest wykonany dolot bedzie sie w miare szybko nagrzewal i ogrzewal powietrze w power rurze wiec koncowy efekt lipa,tak sobie gdybam niech mnie ktos poprawi jezeli sie myle!!

Jak sadzicie ktore rozwiazanie bedzie lepsze:

1.Co myslicie o tym zeby stozek zamontowac na seryjnym dolocie ewentualnie droche go przedluzyc(np rura pcv) dla najoptymalniejszego umiejscowienia fitra i oczywiscie doprowadzic dolot z zimnym powietrzem do filtra.Czy cos takiego bedzie lepsze niz metalowy dolot(nie bedzie sie tak nagrzewalo powietrze w dolocie wkoncu to seryjny dolot wiec fabryka musiala wziac to pod uwage dokonujac wyboru materialu,Czy moze zle mi sie wydaje???

2.Kupic dolt "No-name" ze stali pod konkretny silnik i tasme termiczna(o ile tak sie to nazywa) czy cos takiego coby okleic power rure zeby sie nie nagrzewala.Jest to wogule mozliwe??

Zamierzam zalozyc stozek i bede wdzieczny za Sugestie!!!
POZDRO

BRACIA
28-09-06, 18:23
Jak sadzicie ktore rozwiazanie bedzie lepsze:

1.Co myslicie o tym zeby stozek zamontowac na seryjnym dolocie ewentualnie droche go przedluzyc(np rura pcv) dla najoptymalniejszego umiejscowienia fitra i oczywiscie doprowadzic dolot z zimnym powietrzem do filtra.Czy cos takiego bedzie lepsze niz metalowy dolot(nie bedzie sie tak nagrzewalo powietrze w dolocie wkoncu to seryjny dolot wiec fabryka musiala wziac to pod uwage dokonujac wyboru materialu,Czy moze zle mi sie wydaje???

2.Kupic dolt "No-name" ze stali pod konkretny silnik i tasme termiczna(o ile tak sie to nazywa) czy cos takiego coby okleic power rure zeby sie nie nagrzewala.Jest to wogule mozliwe??

Zamierzam zalozyc stozek i bede wdzieczny za Sugestie!!!
POZDRO
Jest jeszcze jedno rozwiazanie, daj sobie na wstrzymanie, uzbieraj kasiorke i kup to co trzeba.

michael
28-09-06, 23:36
powiem wam co ja zrobiłem :P a mam taki sam silniczek jak twój więc bedzie działać na pewno!!!!
no więc uno kupiłem stożek,rure pcv, i rure kominkówkę
od początku (z tym sie liczyłem) był problem z przekrojem dolotu- jaki rozmiar rury mam kupic?? mysłalem że najlepszy byłby około 60mm niestety, dostepne są tylko 50 i 75mm i inne ale duzo wieksze bądź mniejsze. co kupiłem pewnie że 75 a co, będe jakąś tam rureczke 50 wstawiał. przecie im wieksza rura tym powietrza wiecej bedzie i bedzie lepiej zapier....!! NIC BARDZIEJ MYLNEGO- bynajmniej w silniku 114 konnym 8) no wiec po założeniu 75mm była tragedia na wolnych obrotach- hania nie chciala w ogóle jechać,czuć że moment spadł bo rozkręcała się jak bus. ale po przekroczeniu 5000-6000 obrotów czuć było że seryjna wkładka to była lipa!! szkoda że dopiero w tym zakresie. spowodowane było to tym, iż te silniki nie potrzebują aż tak duzo powietrza i nie ciagneły w rurze-nie było ciśnienia,doładowania które wtłaczłoby to do komory spalania. ogólnie lipa pomyslałem i spróbowałem na próbe założyć tąmniejsza rure o przekroju 50mm. ponieważ nie chciało mi się tego wszystkiego demontować i stożek miał większe wejście niż50mm postanowiłem włożyc tą 50mm
włożyć w tą 75mm :twisted: i wiecie co?? *****IOZA podwójna izolacja termiczna z tworzywa sztucznego zrobiła swoje- nawet w korku latem wiem ,że ta rura50 jest chłodna bo oziebia sie powietrzem przelatujacym przez nią. a powietrze aż słychać jak syczy tak wciąga- dopiero teraz wiem co to jest efekt doładowania !!! różnice czuc od razu na pedał gazu reakcja jest natychmiastowa.
jedyny mankament (dla niektórych plus) jest taki iż te dwie rury wytłumiają dzwiek powietrza i jest dużo ciszej niż wtedy jak była jedna 75mm. ale coż coś za coś -ja to akuat lubiałem :P
a tutaj zdjecie:
http://img149.imageshack.us/img149/4505/p9181466dolotzmniejszonytn6.jpg (http://imageshack.us)

3dan
29-09-06, 00:41
Jest jeszcze jedno rozwiazanie, daj sobie na wstrzymanie, uzbieraj kasiorke i kup to co trzeba
Gdyby mnie bylo stac na wydanie 1000pln na AEM-a to bym nie kombinowal!!,a czytajac forum widzialem rozne rozwiazania dolotow,i kazdy twierdzi ze jest git,zarowno Ci ,ktorzy maja metalowy jak i z pcv i jeszcze inne w zwiazku z tym chcialem sie poradzic kogos kto ma z dolotami do czynienia,z tad te moje teoretyczne (byc moze farmazony)rozwiazania.Dzieki za wszystkie sugestie

szpulek
07-10-06, 14:29
podlacze sie pod temat stozkowy..
znalazlem w sprzedazy zestawy ze stozkiem u gory (tak jak na foto wyzej) jak i zestawy z wyprowadzeniem stozka na dol (nadkole/zderzak)..
jaka jest praktyczna roznica?
pzdr

MTI
07-10-06, 18:14
w przypadku drugim jest to tzw CAI czyli wiecej mocy przez pobieranie powietrza chlodnego nie ogrzewanego przez islnik ( jak jest w przypadku pierwszym ) ale tez wieksze narazenie na zabrudzenia itd ( ze wzgeldu na umieszczenie )

szpulek
08-10-06, 00:12
dzieki za wytluamczenie, ale rodzi sie kolejne pytanie, czy stozek da sie czyscic czy po prostu co jakis czas trzeba go wymieniac? pzdr

sambo
09-10-06, 17:27
przepraszam ze sie wtrace ale mam nurtujace pytanie jestem początkujacym fanem Hani i tuningu i mam pytanko Co to jest?? zaznaczylem to na obrazku michaela.

http://img429.imageshack.us/my.php?image=p9181466dolotzmniejszonytn6oe2.jpg

http://img115.imageshack.us/my.php?image=p9181466dolotzmniejszonytn6pa2.jpg

sorka ze tak zalaczone fotki ale nie potrafie wrzucic tego tak zeby bylo widac na forum.

szpulek
09-10-06, 17:44
sambo, to jest rozporka kielichow, z tego co widze oryginalna z VTI.. pzdr

sambo
09-10-06, 17:45
a moge zapytac w czym to pomaga??

szpulek
09-10-06, 17:57
mysle, ze w zlym miejscu pytasz, popatrz na:
http://www.civicklub.pl/fi/viewforum.php?f=36
a rozporka usztywnia bude..
pzdr

sambo
09-10-06, 17:59
Dzieki :)

michael
14-10-06, 00:28
dzieki szpulek- nic dodac nic ująć 8)

Rogal
06-01-07, 18:49
To i ja się podłącze pod temat, z tym że z zapytaniem który z tych stożków na allegro jest warty zakupu ? Bo teraz jakieś dziwne cuda się pojawiły http://moto.allegro.pl/item153071431_najnowsza_technologia_filtr_stozkowy _pro_racing_.html dla mnie to wygląda jak mikser, ale może to coś warte ? :P Tak w ogóle to mój silniczek to D14A4 i wiem że stożki można czyścić, ale ja postanowiłem jednak kupić nowy. Chcę wydać tak w granicach 50-100zł, nie wiem czy to możliwe ? Myśle w sumie najbardziej o czymś takim http://moto.allegro.pl/item153539425_filtr_stozkowy_poj_0_9_1_6l_najwyzsz a_jakosc_.html

marcin_mlody
07-01-07, 01:13
JAk już to bierz ten pierwszy... Bo z tego co wiem (może sie myle i zostane zjechany :P ) Tego rodzaju filtr lepiej spełnia swoje zadanie, jakoś sie te powietrze zawirowywuje :P....

[ Dodano: Nie 07 Sty, 2007 ]
A jeszcze taka sprawa... Czy ktoś z was bawił sie może z dolotem w d13b2 ? Bo każdy robi tak, że zakłada stożek na fabryczną obudowe, przy okazji wyjmując oryginalny filtr... ( w sumie to się samo przez się rozumie :P ) Raz tylko widziałem jak ktoś zabrał się za to inaczej, zrobił puche z rurą kiblową ....

Lcfr
07-01-07, 12:27
A jeszcze taka sprawa... Czy ktoś z was bawił sie może z dolotem w d13b2 ? Bo każdy robi tak, że zakłada stożek na fabryczną obudowe, przy okazji wyjmując oryginalny filtr... ( w sumie to się samo przez się rozumie :P ) Raz tylko widziałem jak ktoś zabrał się za to inaczej, zrobił puche z rurą kiblową ....

jest spory temat w archeo nt. dolotu w gaźnikowcach...

glebanos
08-01-07, 23:20
a co powiecie o wlocie na masce?

Vex
09-01-07, 01:46
Dobrze zbiera powietrze

Lcfr
09-01-07, 11:02
Dobrze zbiera powietrze

oraz wode....

duzo o tym tez bylo... trzeba szukac

Feniks
17-01-07, 08:36
podepne sie poda temat, czytalem rozne linki i zdecydowalem sie budowac swoj uklad sam moje pytanie brzmi czy rurka 50mm jest n naprawde lepsza niz 75mm, czy stozki np. simoty i aomy tak strasznie roznia sie jakoscia od k&n i co myslicie o stozkach stalowych bo kusi mnie cos takiego przynajmniej mozna ekstrakcyjna za 3zl potraktowac jak sie upierdzieli. i ostatnie spostrzezenie czy montujac CAI istnieje duze prawdopodobienstwo ze zassie wode?? dzieki za wszystkie wypowiedzi.

Lcfr
17-01-07, 13:01
praktycznie na kazde z tych pytan masz tu odpowiedz jak uwaznie poczytasz...



moje pytanie brzmi czy rurka 50mm jest n naprawde lepsza niz 75mm, .
to zalezy od silnika i innych komponentów... u mnie 75mm bylo stanowczo lepiej...
nie ma uniwersalnej srednicy....


czy stozki np. simoty i aomy tak strasznie roznia sie jakoscia od k&n i co myslicie o stozkach stalowych bo kusi mnie cos takiego przynajmniej mozna ekstrakcyjna za 3zl potraktowac jak sie upierdzieli.

troche szukania (jakies 5sekund)
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=21214&highlight=sto%BFek+jamex
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=22567&highlight=sto%BFek
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=13299&highlight=sto%BFek




i ostatnie spostrzezenie czy montujac CAI istnieje duze prawdopodobienstwo ze zassie wode?? dzieki za wszystkie wypowiedzi.

istnieje takie prawdopodobienstwo... moze nie jest duze ale sa takie przypadki... wystaczy wpasc w głebsza dziure prawym nadkolem i porzadnie zakrecic silnikiem...

cichy_
18-01-07, 14:26
Lcfr mam do ciebie pytanko odnośnie stożka. Mam coupe V gen D15B7
co sądzisz o stożku AOMA? np. ten jak na linku http://moto.allegro.pl/item158519146_oryginalny_filtr_stozkowy_aoma_stoze k_promocja.html, czy dobre rozmiary?
powiedz czy to coś da jak narazie dołącze go zamiast seryjnego do tego gumowego przewodu. Wiesz głównie chodzi mi o dźwięk silnika, bo narazie nie mam kasy na tłumik. Dzięki za twoją opinie, bo widze że znasz sie na tym.

Lcfr
18-01-07, 16:04
link mi nie bangla -nie wiem czy warto - nie wiem jaka cena itd.
te stozki to nie jest jakis cud ale moze tez nie sa najgorsze (nie mailem wiec nie wiem na 100%)
ja osobiscie kupilbym cos markowego (jest jakas gwarancja ze to sie nie rozwali i ze ktos nad tym myslal)
co do dzwieku to kazdy stozek chyba bedzie Ci ryczal
jak masz to zalozyc na seryjna gumowa rure to chociaz ja przedłuz pod sam reflektor

Blondyn
18-01-07, 20:33
Ja zakupielm komplet AEM i powiem ze jestem zadowolony osiagi jak by minimalnie sie poproawily no i ladnie mruczy jak ja krece ;)

ponizej foto mozna powiększyc

http://tunery.x12.pl/hondaa/IMG_0721.jpg

Efyr
18-01-07, 21:00
On ma wejście na odme?

Blondyn
18-01-07, 21:36
tak jak widac :afro:

Vex
19-01-07, 03:50
co do dzwieku to kazdy stozek chyba bedzie Ci ryczal
j

Stozek czy fabryczny filtr zadna roznica, dzwiek bedzie taki sam. Stozek nie jest zrodlem zadnego ryczena. Dzwiek wydobywa sie poprzez zasysanie powietrza w otworku w przepustnicy :) Kwestia tylko wytlumienia dzwieku. Zreguly filtr stozkowy jest otwarty i zero tlumienia, dlatego dzwiek staje sie charakterystyczny. Wystarczy rozkrecic puche od seryjnego filtera albo porobic dziury i bedzie taki sam dzwiek jakbysmy zalozyli filtr stozkowy. Fabryczny uklad jest caly zamkniety, do tego czesto jeszce dochodza rezonatory i dlatego jest wzglednie cicho bo o to chodzilo konstruktora.

[ Dodano: Pią 19 Sty, 2007 ]


Dobrze zbiera powietrze

oraz wode....



muchy i liscie rowniez :)

Feniks
19-01-07, 11:50
Lcfr a co myslisz o filtrach pipercross z nizszej pułki tak okolo 150zl, miales doczynienia z tymi konstrukcjami, czy wykonanie z gabki nie bedzie gorsze od bawełny. i czy te filtry beda w jakis sposob lepsze od simoty i aomy w podobnej cenie??

Vex
19-01-07, 15:02
Kup K&Na za 127zł i bedzie dobrze

Blondyn
19-01-07, 15:27
Sam filtr to jedno K&N LUB AEM ma w ofercie gotowe zestawy z power-rura i to najlepiej kupowac gotowe zestawy, wtedy to spelnia swoja funkcje a nie sprzedawane na allegro kawalki rurki pcv jako power-rura smiech na sali oraz filtry po 30zl ekstra tuning :d buehahaha. Naprawde przekonalem sie o tym nie tylko ja lecz kilku znajmych. Orginalne materialy sprzedawane prze firmy K&N lub AEM dostosowane sa do danego modelu i spelniaja swoja funkcje . Naprawde 3 razy sie zastanow jaki kupujesz bo szkoda wywalic kase na "dziadostwo" lepiej poczekac odlozyc wiecej i kupic cos porzadnego.. :piwo2:

Vex
19-01-07, 19:08
To powiedz mi czym sie rozni filtr K&N uniwersalny od dedykowanego o podobnych wymiarach ? Polecam poprzegladaj wykresy z hamowni ukladow dopracowywanych indywidualnie przez forumowiczow.

Blondyn
19-01-07, 21:34
na pewno czyms sie rozni (na tyle nie wnikalem) jezeli taki zostal wyprodukowany pod konkretny model to znaczy ze tak ma byc... jak cos jest uniwersalne to jest do niczego :] ogolnie przyjeta zasada :p

Vex
19-01-07, 23:01
na pewno czyms sie rozni (na tyle nie wnikalem)

To Ci powiem - ceną. Mozna dostac filtr o identycznych wymiarach jak dedykowany, tylko ze najczesciej nie podaja jaki jest zastosowany. Technologia produkcji jest taka sama, chyba ze powiesz ze do kazdego modelu cos zmieniaja :brawo:
Do tego dochodzi cena cybantow, rury ktora doprowadza powietrze itd. oczywiscie duzo wieksza niz np. w castoramie, ale wiem, to tez sa specjalne cybanty pod model.

BRACIA
20-01-07, 00:13
Vex wiesz za co placisz w AEM K&N i innych? Placisz za to ze jak kupujesz to masz wszystko z bani, wszystko pasuje, wiesz tez ze filtry nie sa lipne, ze ktos to opracowal i sprawdzil ze nie musisz siedziec i myslec, placisz za material(w przypadku AEM jest to jakis stop aluminium lotniczego), za to wszystko placisz i masz z bani. My uzywamy AEM Hybrid, jezdzilismy na nim kawalek czasu zainm zaczelismy modowac nasz silnik i powiem ci ze pomimo zasysania z dolu nie zauwazylismy jakis syfow i uszkodzen silnika podczas rozbierania go na czynniki pierwsze, za to placisz.

Vex
20-01-07, 00:37
To sie zgadza, ale ja mi chodzilo o jakosc filtra stozkowego K&N i takiego z zestawu dedykowanego tego samego producenta, przeciez one sa indetyczne, wiec ja ktos planuje kupic stozek (sam filtr) no name lub jakies aoma simota tanios allegros nie wiadomo jakiej jakosci za 50-100 to uwazam ze godny jest polecenia K&N np. za 127zł i bedzie to taki sam K&N jak z zestawu dedykowanego. Kupujac taki filtr mozna byc pewnym o jakosc filtrowania w przeciwienstwie do produktow malo znanych

Blondyn
20-01-07, 01:02
vex masz racje tez sie zgodze ale... kupujac sam filt gosc nic nie otrzyma powinien w zestawie kupic dedykowana power rure o odpowienidje dlugosci bo bez sesu zakladac filtr na stra rure co byla pucha, chyba ze tylko dla jakiegos tam wygladu i jak nie ktory tweirdza glosnego dzwieku ( co jest w 70% nie prawda) :bicie:

elmer
20-01-07, 02:22
Gdzie są stożki K&N za 127 zł?

sunnboy
20-01-07, 10:53
...wtrace sie...mialem podobne zdanie co do stozkow..tzn jaka jest roznica pomiedzy KN a KN dedykowanym pod dany model i silnik....powiem tak..jezdzilem na stozku KN "zwyklym"potem za namowa kolegi zrobilem dedykowany u Weglarskiego z puszka rezonansowa..koles kazal mi napisac na zamowieniu...jaki model, jaki silnik jaka aktualana moc silnika jakie mody przewidziane itp..takze bylem w szoku :d na 2 dzien dostalem odpowiedz z wykresami rownaniami itp gdzie jasno mialem udokumentowane skad co sie wzielo tzn skad dlugosc rury taki stozek i taka puszka rezonansowa..poprostu pelen profesjonalizm...i powiem tak..teraz bryka zupelnie inaczej chodzi...wiec sa roznice i to naprawde duze jak jest wszystko obliczone przez fachowca...pzdr...

Vex
20-01-07, 12:53
sunnboy, nie rozumiesz roznicy miedzy filtrem powietrza a ukladem dolotowym w ktorego sklad wchodzi filtr powietrza ? Ja caly czas mowie o jednym. Patrzysz jaki filtr jest w dedukowanym, kupujesz o takich samych wymiarach uniwersalny i masz dokladnie to samo - ale TYLKO sam filtr. O ukladach dolotowych nic nie pisalem :) Wiadomo dobre doladowanie rezonansowe + doladowanie dynamiczne podziala lepiej niz same dynamiczne :) W przypadku samorobek to niestety metoda prob i bledow ale jak widac wykresy roznych autek to czesto udaje sie stworzyc lepszy uklad niz nawet AEM :afro: Jak dobrze pamietam np. w CTR AEM V2 za dobrze sie nie sprawdza bo temperatura powietrza zbyt wysoka.

Elmer - w Inter Carsie z klubowa zniszka :) dokladnie mowie o modelu RC-2600. Ceny sa naprawde rozniaste wystarczy troszke poszukac. Mi do 1.5 w zupelnosci podpasowal. Do silnika wolnossacego o malej pojmenosci nie potrzeba wiaderka :)

sunnboy
20-01-07, 18:43
sorki Vex :speszony: ,,poranny kac..niedoczytalem :piwo2:

Bishop
21-01-07, 04:24
To moze podam przyklad z wlasnego doswiadczenia. Poczatkowo zmienilem seryjny filterek na wkladke K&N, oczywiscie do seryjnej puszki. Gdybym mial to pokrotce scharaktreryzowac to powiedziabym ze elastycznosc minimalnie sie poprawila, dzwiek natomiast pozostal seria. Od niedawna mam na pokladzie power-rure + stozek Pipercrossa (gabka) + oslona termiczna ;) z nierdzewki. Jesli chodzi o osiagi to wydaje mi sie, ze sie nie pogorszyly w porownaniu z wkladka, ale to tylko moje subiektywne odczycia i glowy sobie za to uciac nie dam, bo rownoczesnie doszly inne mody i osiagi po samej zmianie ukladu dolotowego nie byly sprawdzane na hamowni (a to chyba najlepszy obiektywny wyznacznik). Co do dzwieku to stozek robi swoje - przy niskich obrotach jest nieco metaliczny podzwiek, natomiast przy depniaciu slychac jak zasysa powietrze, a silniczek sie wkreca, co dla mnie osobiscie nie jest uciazliwe, a wrecz przyjemne dla ucha.

Wnioski: Jak komus zalezy na zachowaniu glosnosci serii lub zblizonej do serii to polecam wkladki sportowe, ktore zawsze "cos tam" daja, przy niewielkich nakladach finansowych. Natomiast jak ktos chce polepszyc o te kilka KM osiagi (nie oszukujmy sie sam uklad dolotowy cudow nie zdziala) i przy tym miec sportowy dzwiek spod maski to powinien zainwestowac w porzadny dolot + renomowany stozek, bo jakos w wynalazki z allegro czy marki typu AOMA lub SIMOTA nie wierze, chociaz osobiscie ich nie testowalem :hinczyk:

Ewentulanie moge dodac fotki zeby bylo widac co i jak :aloha:

sunnboy
21-01-07, 10:38
,,popieram...lepiej dolozyc i kupic konkreta niz potem plakac :( ..no i ten dzwiek :aloha:

....Bishop zapodaj foty jak mozesz chce zobaczyc jak u Ciebie wyglada to..pzdr..

Vex
21-01-07, 11:52
Filtr powietrza to wazny element, czy jakis wynalazek bedzie dobrze filtrowal nie wiadomo, lepiej samemu nie testowac. To nie tlumik ze w najgorszym wypadku przestanie tlumic i rozpadnie sie po "kilku" miesiacach (jak to bywa przy badziewiach). Tu chodzi o zycie silnika :)

elmer
21-01-07, 12:36
renomowany stozek, bo jakos w wynalazki z allegro czy marki typu AOMA lub SIMOTA nie wierze, chociaz osobiscie ich nie testowalem

Akurat Simota robi porządne filtry.

Bishop
21-01-07, 19:01
Akurat Simota robi porządne filtry.


Skoro tak twierdzisz i moze uzywales, to niewyluczone, ze tak wlasnie jest Ziomm ;). Dlatego napisalem, ze nie mialem okazji przetestowac osobiscie ani AOMY ani SIMOTY, po prostu wolalem od razu pojsc w strone czegos sprawdzonego i cieszacego sie dobra opinia czyli Pipercross czy K&N, nie wspominajac juz o najbardziej popularnym chyba AEMie, ale to juz inna polka cenowa. Co do jednego sie chyba zgodzimy, ze wynalazkom z allegro nie mozna ufac i pewnie nie tylko ja balbym sie wsadzic taki filterek pod maske.
Pozostaje jeszcze inny wybor, czyli tzw dolocik customowy, ale tu juz trzeba sie troche znac i miec odpowiednia wiedze, zeby samemu zlozyc cos takiego. Chociaz takie rozwiazanie, jak wiemy z doswiadczenia niektorych klubowiczow moze przyniesc zaskakujace efekty w postaci niezlych przyrostow KM czy Nm, ale to juz inna bajka.

Fotosy postaram sie umiescic za pare dni, jak tylko dotre do swojej hacjendy.

elmer
26-01-07, 11:43
Simota jest na pewno lepsza od AOMA czy Jacky, przynajmniej nie żałują olejku impregnującego. Jednak w porównaniu do JR czy K&N jest jednak wykonana gorzej ("taniej").

lyskacz84
27-01-07, 23:16
Witam
Podlacze sie pod temat
Czy ktos z obecnych na forum moze sie wypowiedziec o jakosci dolotow wykonywanych przez firme MAG SPORT Lecha Weglarskiego??

sunnboy
27-01-07, 23:50
ja mam...sprawuje sie wysmienicie..mam z puszka rezonansowa..koszt okolo 600 stowek..wart tej kasy...

rem36
28-01-07, 12:46
ja mam...sprawuje sie wysmienicie..mam z puszka rezonansowa..koszt okolo 600 stowek..wart tej kasy...

co to znaczy ze sprawuje sie wysmienicie tzn jak? jakie przyrosty jakie roznice w jezdzie jakie roznice w czasach itd...

sunnboy
28-01-07, 12:59
..tzn tak jak pisalem pare postow wyzej...w skrocie..poczulem realna roznice od tkz dolotu no name robionego na przyslowiowa pale i przejscie do dolotu robionego pod silnik specjalnie..niestety nie mam wykresow itp itd..jest to odczucie moje jak i osob ktore jezdzily "przed" i "po" zalozeniu tego czegos..poza tym na jakims forum przeczytalem ze cyferki to nie wszystko ;) poprostu czuje roznice ze sie lepiej zbiera z nizszych.nie jestem fachowcem wiec inaczej nie potrafie wytlumaczyc :hinczyk: pzdr

lyskacz84
28-01-07, 13:58
ja mam...sprawuje sie wysmienicie..mam z puszka rezonansowa..koszt okolo 600 stowek..wart tej kasy...

strumienice dolotowa tez posiadasz??bo wiem ze Weglarski to zaklada i stozek pewnie PROTONA tak??

rem36
28-01-07, 14:08
pytam bo w tych silnikach kibler rura za kilka pln daje przyrosty odczuwalne przystosty, co do liczenia pod samochod to jesli sie poczyta troche literatury na ten temat zauwazyc mozna ze tak na prawde nie ma dobrej i precyzyjnej metody zeby to wyliczyc kazdy sposob zawiera swego rodzaju uproszczenia i tym samym bledy, uklady dolotowe sa zastapione modelami matematycznymi nie do konca odzwierciedlajacymi rzeczywistosc itd, wychodzi ze otrzymujemy dolot o wartosciach x a w testach wychodzi ze optymalny jest 80%x. CO ciekawe rura idaca do przepustnicy ma tak naprawde najmniejsze znaczenie w tym wszytkim, przystoty wynikaja przedewszytmik z wiekszego przeplywu przez stozek i mniejszych oporow na siankach i roznego rodzaju zaamaniach tego typu dolotow. prawdziwe roznice w doladowaniu dynamicznym sa w kolektorze ssacym i kanalach glowicy.

sunnboy
28-01-07, 16:13
..tak lyskacz..mam caly dolot od Weglarskiego..jestem zadowolony..

rem36..nieweim jak to jest liczone..nie znam sie..wiem ze naprawde odczulem roznice..silnik mam jaki mam za duzo nie zrobie staram sie zmieniac jak moge...mam caly uklad dolotowy i wydechowy zmieniony i naprawde poczulem odmulenie Hanki..teraz poluje na hybryde ;) ale o tym juz pewnie wiesz :speszony: narazie szukam ale nie amm zabardzo wejsc na takie cacko :(

Bishop
31-01-07, 01:04
Wrzucam foty mojego dolotu, tak jak wczesniej obiecalem. Moze to kogos natchnie... ;)

http://img341.imageshack.us/img341/963/imgp3909wv4.th.jpg (http://img341.imageshack.us/my.php?image=imgp3909wv4.jpg)
http://img75.imageshack.us/img75/6852/imgp3911xq7.th.jpg (http://img75.imageshack.us/my.php?image=imgp3911xq7.jpg)
http://img256.imageshack.us/img256/4973/imgp3914zi2.th.jpg (http://img256.imageshack.us/my.php?image=imgp3914zi2.jpg)

Wiem, ze troche syf widac wokol dolotu i nawet olej gdzieniegdzie, ale zimowa aura nie sprzyja robieniu porzadkow pod maska i na wrazenia estetyczne przyjdzie jeszcze pora.

sunnboy
31-01-07, 21:11
..samoróbka? :speszony:

Bishop
31-01-07, 21:45
niebardzo, zreszta na kibelrurke to mam nadzieje nie wyglada ;)
szczegoly masz wyzej - dodam ze zakupiony od jednego zioma z forum

sadam
01-02-07, 23:53
smieszny wezyk od odmy ;)
ale wyglad spoko, i chyba funkcje tez swoja spelnia

Lcfr
02-02-07, 00:07
niebardzo, zreszta na kibelrurke to mam nadzieje nie wyglada ;)



ja mam kibelrurke....
i mysle ze nie wygląda źle....

i jak mam byc szczery to estetyka jak i funkcjonalnosc mojej kibelrury przewyzsza ten wyrób.....

Limak9
04-02-07, 00:55
smieszny wezyk od odmy ;)
ale wyglad spoko, i chyba funkcje tez swoja spelnia

wlasnei przegladalem temat i mam pytanie jakie zadanei ma ten wezyk?

Bishop
04-02-07, 01:39
Limak9, patrz rownolegly temat:

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=24623

Limak9
04-02-07, 11:59
wiem.przegladalem ten temat ale w sumie nie uzyskalem odp na moje pytanie.

Robert84
04-02-07, 12:17
to ja sie podepne do tematu jaki stożek lepszy stalowy czy bawelniany piszcie wszystkie za i przeciw

BRACIA
04-02-07, 16:05
Doszukalem sie czegos takiego, prosze.

Test filtrow (http://www.garazraceteam.pl/test_filtrow/test_filtrow.doc)

Robert84
05-02-07, 01:39
Bracia dzieki ale ja no englisz :( moze mi ktos to przetlumaczyc z góry dzieki :hinczyk:
ale bynajmniej juz wiem ze jednak bawelniany lepszy

PatroL
20-03-07, 17:05
na zestaw Apexi mnie niestety nie stac... ale czytajac wiele roznych postów doszedłem do wniosku ze jak kupic filtr to juz pożądny... co sadzicie o zestawie K&N 57i Kit dedykowanym do d15z6... http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57-0170-1

http://www.kandn.com/images/m/57-0170-1.jpg

na Ebay'u mozna kupic za 120 $ , a dzis zadzwonilem do Inter Carsu i ze znizka wyszlo 225 PLN, tylko trzeba troche poczekac...
skoro mam sam wsadzac kibel pipe to czy nie warto kupic juz tą co jest w zestawie
wiem ze mozna kupic sam filtr, ale po co skoro rureczka jest z fajnego, chłodnego materiału...

a dolocik ze zderzaka i jakas osłonka przed cieplem z silnika to juz home made..

jakies opinie ??

Lcfr
20-03-07, 17:11
wszystko ok tylko ze za 225 to masz duuuzo wiekszy filtr.......

PatroL
20-03-07, 17:17
tak, tylko ze czy warto zakładać aby większy filtr, skoro ten jest konkretnie podpasowany pod ten silnik... z tego co wiem to d15z6 az tak duzo powietrza nie potrzebuje

Lcfr
20-03-07, 17:26
skoro to wiesz....


stozek z zasady ma wiecej dawac powietrza niz seria....
i generalnie ja bym szukal wiekszego....(bo mam jakies mody male)
moze do seryjnego silnika starczy

elmer
20-03-07, 18:24
Stożek to nie pytong, większy nie oznacza lepszy.

Taki stożek jak na focie (z zestawem) spokojnie wystarczy nawet do 200 konnego silnika.

spychu
20-03-07, 21:56
Ten K&N którego pokazałes w zupełności wystarczy mam u siebie własnie takiego na dolocie home made z kwasówki i przybyło 9KM wykres do obejrzenia w moim temacie.

Wszyscy mi mówią dlaczego taki mały stożek a ja im na to, że większy nie jest potrzebny.

StRz3cHu
21-03-07, 16:26
Otuz mam sprawe jak założyc stozek, jakiej wielkosci musi byc by pasował na do oryginalnego gumowego dolotu z D16Z6... widziałem takie rozwiazanie z tym samym silnikiem w TVN-owskim Civicku (tym pomarańczowym, co był do wygrania)
W planach był porzadniejszy dolot (power-rura), nawet go miałem, ale z racji instalki LPG było za duzo kombinacji z nim i poszeld na handel... stozek nadal lezy w garazu wiec pomyslalem ze moze go jednak zaloze... czy w ogole warto?!

Paulo81
21-03-07, 17:22
Witam, dokonalem zmainy serywjnego ukladu wlotowego na stozek. Calosc oczywiscie z power rura i puszka odpowiednio zabezpieczona termicznie. Powstal jednak problem z doprowadzeniem zimnego powietrza. Poczatkowo zaklad gdzie wykonali taka puszke i rure zastosowal rury papierowo - aluminiowe, jednak po kilku miesiacach rozpadly sie i efekt jest taki, ze zaciagaja cieple powietrze przy chlodnicy.

Planuje uzyc zlaczek pcv hydraulicznych i hydraulicznych gietkich rurek uzywanych do syfonow w przekroju 50. Wstepnie testy wypadklu pomyslnie jednak nie wiem czy wysoka temperatura ich nie uszkodzi.
Czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie?
Bede wdzieczny za pomoc.
PS Jesli ktos jest zainteresowany zakupem wkladki sportowej do firmowej puszki do prosze o kontakt - praktycznie nowka (chyba JRa lub KN - juz nie pamietam).

StRz3cHu
10-04-07, 23:59
Ponawiam pytanie :)
jak zamontować w sposob zaprezentowany na zdjęciu stożek? jakiej srednicy ona ma być?

http://images21.fotosik.pl/161/427f6ab479b28da1.jpg (www.fotosik.pl)

muzammil
11-04-07, 00:52
mam pytanie: czy ktorys z panow(a moze kilku?:D) wie jaka najlepiej wkladke zakupic do d15b7. slyszalem ze k&n sa bardzo dobre ale czy jest moze jeszcze cos lepszego??chodzi mi o efekty nie o cene...

Paulo81
11-04-07, 09:42
ktora wstaw w miejsce seryjnego ukladu. Zobacz "Nasze Hondy" wpisz w wyszukiwaniu D16Y5 wlasciciel mrpaulo (ja). Warto tez wygluszyc komore i wstawic z gory na masce gabke. Przy styku komory z maska uzylem uszczelek od malucha. Doloty najlepiej wyprowadzic z dolu przez miejsce od komory wygluszajacej, ktora zdemontujesz z ukladem wlotowym powietrza. Ja uzylem dwoch 50 gietkich kanalizacyjnych - na jeden dolot potrzeba dwie i po kolanku:) Jezeli dobrze oddzielisz cieple powietrze efekt murowany. Co do srednicy to zalezy od rury, ale stozki maja przejsciowki wiec nie powinno byc problemu - musisz dobrac go do komory.

StRz3cHu
11-04-07, 10:00
No ale jest problemo narazie w czym innym :) jak zamnontowac na ta miekka rure ten filtr? stozek powinnien wchodzic w rure czy na odwrot to rura w stozek?
mam w domu stozek 77mm i jakos to nie pasuje do siebie, wiec przeczuwam ze musi byc inna srednica stozka

Paulo81
11-04-07, 10:44
Bezspornioe stozek na rure, gdyz zaciskasz go na niej obejma. Inaczej trudno będzie go umocowac... Najlepiej byloby dorobienie odpowiedniej rury jak u mnie lub zakup dolotu (koszt pewnie ok. 200zl). Jesli poki co nie chcesz inwestowac zmierz srednice wewnetrzna stozka i miekiej rury i wybierz sie np. do nor auto czy castoramy itp. tam mozna cos dobrac.

StRz3cHu
11-04-07, 11:08
Dolot juz miałem ale bylo za duzo kompliekacji przez instalke LPG :/
A po obejrzeniu artykułu o TVN-owskim pomarańczowym Civicku w ktorym jest taki sam silnik i tak zamonotowany stożek, pomyslalem, ze i ja go tak załoze :)

Paulo81
11-04-07, 15:13
Pamietaj, ze przy stozku tylko wtryskowa instalacja LPG ma byt... Ja to przerabialem i zmienilem zwykla na wtrysk...

muzammil
13-04-07, 01:34
czy ktos moze mi doradzic jaka najlepiej nabyc wkladke do d15b7??moze ma ktos jakies testy, ale chodzi mi tylko o wkladke nie chce stozka. czy K&N jest naprawde bardzo dobry czy sa jakies jeszcze lepsze?? chodzi mi glownie o przyrost mocy. nie chce stozka bo chce zachowac poziom halasu silnika a poza tym zalezy mi na poprawie dolu a z tego co wiem to wkladki bardziej temu sprzyjaja niz stozki.

Lcfr
13-04-07, 09:42
do b7 pasuje ta wkladka co do b2 z 5gen i d16z6
najtaniej JR - 146zł, a K&N cos okolo 170 chyba
przy seryjnej wkladce mozna wyjac rezonator i dac nawiew na wkłądke...
(ten bialy sedna w moim podpisie tak ma i całkiem niegłupie to rozwiązanie)

muzammil
13-04-07, 18:33
nie chce najtanszego tlyko najlepszy.taki ktory da najwiecej mocy(wiem ze ta "moc" to jest nic ale chce zeby honda byla troche bardziej elastyczna).

Lcfr
13-04-07, 21:15
nie chce najtanszego tlyko najlepszy.taki ktory da najwiecej mocy(wiem ze ta "moc" to jest nic ale chce zeby honda byla troche bardziej elastyczna).

czy JR czy K&N mysle ze "przyrost " :) będzie taki sam..
przy dobrych wiatrach jakies 2KM max

a oba sa sprawdzone jakosciowo i maja dostepne czysciwo...

3dan
13-04-07, 23:50
nie chce najtanszego tlyko najlepszy.taki ktory da najwiecej mocy(wiem ze ta "moc" to jest nic ale chce zeby honda byla troche bardziej elastyczna).
na moc przy sportowej wkladce to raczej nie licz,ja wlasnie zalozylem KN wkladke do D15Z6 kosz to 165zl efekt-zadna rewelacja wmawiam sobie ze lepiej sie wkreca bo wkoncu 165 zeta wywalilem na nia wiec musi cos dac a realnie patrzac to marny rezultat za ta kase(nie mowie ze nie ma zadnej roznicy,jakas minimalna moze jest w elastycznosci samochodu ale ciezko zauwazalna przynajmniej dla mnie),mam nadzieje ze sie troche poprawi jak doprowadze nawiew do puszki z filtrem bo ten seryjny jest jakis taki powyginany do gory i nie ciagnie bezposrednio zimnego powietrza spod zderzaka

muzammil
14-04-07, 00:57
no wlasnie, tez mnie to interesuje. czy lepiej zalozyc wkladke i zrobic jakies w miare dobre doprowadzenie powietrza czy zakladac stozek+ dobre doprowadzenie powietrza?? zalezy mi glownie na lepszej pracy na niskich obrotach? co bedzie lepsze? czy stozek nie popsuje dolu??

dark
14-04-07, 02:50
wkladka bardzo malo ci da, wiec nie wiem czy jest sens ja wymienia, ja juz chcesz sie bawic z dolotem to zakladaj stozek.

Lcfr
14-04-07, 09:00
wkladka bardzo malo ci da, wiec nie wiem czy jest sens ja wymienia, ja juz chcesz sie bawic z dolotem to zakladaj stozek.

który raczej popsuje dół...... (nawet dobrze zrobiony dolot daje przewaznie wiecej korzysci na górze)



Wkład ma to do siebie ze:
- na pewno nie pogorszy osiagów
- moze je delikatnie poprawic (ale nie wymagajcie cudów!!!!!!!!!!!)
- mozna go czyscic wiec raz zakupiony obnaiza koszty eksploatacji....

Ja mialem/mam wkładki w 3autach (civic d15b7/civic d15b3/mazda 323c - z5)
We wszystkich zmierzonych wyszło 2,2,5KM wiecej niz seria wiec jakies wymierne osiagi sa
choc nie oszukujmy sie, ze nie jest to jakas potęga...


Sensownym wyjsciem (i łatwiejszym) jest zakupienie wkładu+zdjecie rezonatora+nawiew chłodnego powietrza ze zderzaka). Bedzie nawet fajny dzwiek (bo brak rezonatora)+raczej nie obetnie dołu.

dark
14-04-07, 11:23
czy ja wiem czy pogorszy ten dól, oczywiscie najwieksze przyrosty beda przy najwyzszych obrotach, ale ja jakos nie odczulem wiekszej roznicy w dole po zmienieniu dolotu.

Lcfr
14-04-07, 15:12
nie mowie, ze pogorszy...
moze pogorszyc i czesto sie tak zarza... co nie znaczy ze bedzie tak zawsze...
wszystko zalezy od dolotu...

muzammil
14-04-07, 15:40
ok sprawa wyglada tak: powiedzcie mi co myslicie o tym zestawie??http://cgi.ebay.co.uk/92-93-95-HONDA-CIVIC-COLD-AIR-INDUCTION-INTAKE-FILTER_W0QQitemZ230115798508QQihZ013QQcategoryZ366 80QQrdZ1QQcmdZViewItem
mieszkam w UK wiec nie bardzo jak mam cos zakupic w polsce, ten zestaw ma aluminowy dolot, nie bedize sie zbytnio nagrzewal???
a druga sprawa jest taka: jak wiadomo stozki maja za zadanie nie tlyko doprowadzic wiecej powietrza niz stockowe filtry ale takze przyspieszaja ped powietrza wprawiajac je w zawirowania. i tak sobie myslalem czy zastosowanie dolotu ktory nie jest wewnatrz gladki tlyko gwintowany(cos na sty lufy pistoletu ktora jest gwintowana i przez to pocisk osiaga znacznie wieksze predkosci). jesli chodzi o powietrze to rowniez gwintowana rura nada mu znacznie szybszy ped niz gladka. tylko pytanie ejst takie skad wiedziec czy jak sie zastosuje taki dolot czy bedzie on mial gwint w tym samym kierunku w ktorym stozek kieruje powietrze(jesli np stozek nadaje powietrzu lewy gwint a dolot bedize mial prawy nie ma to sensu bo jeszcze pogorszy wszystko). no i skoro mialoby to dzialac czemu tego nie robia profesjonalne firmy...?? co prawda mozna kupic gdzies na aukcjach taki bajer jakby smigielko do dolotu ktore niby wlasnie dziala w ten sposob ze przyspiesza powietrze ale czemu tlyko smigielko a nie caly dolot z gwintem???prosze o racjonalne odpowiedzi ludiz ktorzy maja jako takie poejceci o fizyce a nie typu "da ci to 267 HP wiecej plus 4x4, zakladaj!"
jesli zle kombinuje to prosze mnie naprostowac. nawet gdyby to dalo niewiele( nie spodziewam sie 10HP) ot mysle ze i tak to ma sens bo chyba na tym polegaja wszelkie modyfikacje samochodu, zeby go ulepszyc a wiec nawet 0,5HP jest postepem. co o tym myslicie????

dark
14-04-07, 16:45
juz to kiedys bylo, nie pamietam co dokladnie wowczas mowiono, ale sens byl taki, ze rury gwintowane tylko pogorsza przeplyw powietrza, wiec jak sam zauwazyles, zadna firma nie ma takiego dolotu w swojej ofercie. wiec zakladaj cai i bedziesz mial okolo 5 konikow wiecej:)))

Lcfr
14-04-07, 21:32
w skrócie:
- zastosuj normalną gładka rurę..
- jezeli boisz sie, zbyt sie nagrzewa dodaj jakąs izolacje
- nie stosuj tych smigiełek i gwinowanych rur...

muzammil
15-04-07, 01:54
ok znalazlem taki kit na necie powiedzice mi czy to w miare cos porzadnego moze byc czy jakis shit?? mieszkam w uk i nie maja zbyt duzego wyboru tutaj:/ ten jest sprowadzany z usa:
http://cgi.ebay.co.uk/92-93-95-HONDA-CIVIC-COLD-AIR-INDUCTION-INTAKE-FILTER_W0QQitemZ230115798508QQihZ013QQcategoryZ366 80QQrdZ1QQcmdZViewItem

[ Dodano: Nie 15 Kwi, 2007 ]
ps czy to aluminium nie bedize sie zbytnio nagrzewalo??

redzikm
16-04-07, 15:02
Mam szybkie pytanie.
Założyłem w piątek stożek i zauwazylem ze samochod zaczal kopcic, czym to może byc spowodowane?
Może źle dobiera mieszanke bo nie zrobilem resetu.
Dym jest szary, a olej podobno kopci na niebiesko.

3dan
18-04-07, 23:14
Sensownym wyjsciem (i łatwiejszym) jest zakupienie wkładu+zdjecie rezonatora+nawiew chłodnego powietrza ze zderzaka)
rezonator czyli ta czarna pucha w ktorej znajduje sie filtr tak??
Lcfr powiedz mi jak masz zamontowana wkladke jak wywaliles rezonator czy np przymocowales ja do pokrywy rezonatora,pytam bo chcialbym cos pokombinowac z ta wkladka KN ktora zakupilem a widze ze ty juz przerabiales temat
Pozdro

Lcfr
18-04-07, 23:35
Sensownym wyjsciem (i łatwiejszym) jest zakupienie wkładu+zdjecie rezonatora+nawiew chłodnego powietrza ze zderzaka)
rezonator czyli ta czarna pucha w ktorej znajduje sie filtr tak??
Lcfr powiedz mi jak masz zamontowana wkladke jak wywaliles rezonator czy np przymocowales ja do pokrywy rezonatora,pytam bo chcialbym cos pokombinowac z ta wkladka KN ktora zakupilem a widze ze ty juz przerabiales temat
Pozdro

ja mamw sedanie ojca tak:
- wyjety rezonator (to jest ta puszka w nadkolu)
- do seryjnej obudowy doprowadzona rura przez ktora wlatuje zimne powietrze ze zderzaka.

muzammil
21-04-07, 23:07
czy ktos wie czym sie rozni(oprocz ksztaltu) filtr stozkowy od cylindrycznego???czy jest inna charakterystyka zasysanego powietrza??ktory da wiecej mocy i ktory sie lepiej sprawuje??oba filtry roznia sie tlyko nieznacznie ksztaltem wiec podejrzewam ze wielkich roznic takze nie bedzie w dzialaniu ale jedank po cos robia i stozki i cylindryczne.zastanawiam sie nad zakupem filtra firmy GREEN i maja w ofercei stozki i cylindryczne, sa one w podobnych cenach.ktos cos doradzi??

3dan
26-04-07, 19:38
Wlasnie wrocilem z castoramy z rura taka jak do kominkow o najmniejszej srednicy jaka mieli 80,zamierzam w weekend doprowadzic powietrze do seryjnej puszki z wkladka k&n.przymocuje ta rure w tym samym miejscu gdzie wchodzi do puszki seryjna ta taka powyginana czyli od dolu,pewnie trzeba bedzie wyciac wiekszy otwor w puszcze na rure 80 fi i ta ze rure wypuszcze pod zdezakiem i zastanawiam sie jak to tak podlacze to powietrze bedzie bezposrednio wpychane dow miare szczelnej(tak mi sie wydaje) puszki z filtrem poniewaz kominkowa rura nie bedzie pozaginana w zwiazku z czym moje pytnie czy nie bedzie jakiejs lipy gdyz moze sie tam tworzyc cisnienie,w seryjnym doprowadzeniu powietrza do puszki ta rurka jest tak wygieta ze to silnik zasysa sobie powietrze gdzyz nie jest ono bezposrednio wtlaczane do puszki a teraz ped smochodu bedzie mi wtlaczal powietrze do puchy czy nie bedzie to mialo jakis negatywnych skutkow,no bo przeciez po cos te japonce powyginaly ta rure od powietrza tez ja mogi puscic bezposrednio pod zderzak i nie trzeba by bylo tego teraz przerabiac.Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi
Pozdro

muzammil
27-04-07, 18:00
wie ktos jaki jest rozmiar przepustnicy w d15b7???tzn chodzi mi oto jaki rozmiar rury musze miec zeby podlaczyc do przepustnicy w miejsce tego gumowego dolotu????

Lcfr
27-04-07, 21:06
wie ktos jaki jest rozmiar przepustnicy w d15b7???tzn chodzi mi oto jaki rozmiar rury musze miec zeby podlaczyc do przepustnicy w miejsce tego gumowego dolotu????

wew 56mm
zew cos okolo 60-62mm

muzammil
28-04-07, 02:16
lcfr a jaki rozmiar rury masz u siebie na przepustnicy???i jak to zrobiles zeby pasowalo??

Lcfr
28-04-07, 09:55
lcfr a jaki rozmiar rury masz u siebie na przepustnicy???i jak to zrobiles zeby pasowalo??

kibelrura 75mm
pierscien gumowy redukujacy róznice srednic
czyli przepustnica+pierscien i na to kibekówka

3dan
06-05-07, 14:59
Doprowadzilem powietrze do tej seryjnej puszki z wkladka k&n w sposob jak na zdjeciu i zastanawiam sie czy lepszym rozwiazaniem nie byloby umieszczenie konca tej rury w dadkolu w miejscu gdzie znajdowal sie rezonator powietrza ktory oczywiscie wywalilem poniewaz tak sobie gdybam ze przy takim zmaontowaniu rury :d ped powietrza podczas jazdy wtlacza je do puszki z filtrem,natomiast jak umiescimy koncowke w nadkolu bedzie ona oslonieta przez zderzak od bezposroedniego pedu powietrza podczas jazdy i ale z jednoczesnym dostepem do chlodnego powietrza w tym miejscu(nadkolu)i silnik bedzie sobie zasysal tyle powietrza ile potrzebuje.Jednym slowem czy nie zaszkodzi to jezli bedzie wpadalo wiecej powietrza (przy montazu jak na foto) niz jest potrzeban.Zostawic tak zamocowany dolot czy zmienic,Doradzcie :hinczyk:

http://i163.photobucket.com/albums/t285/3danH/P5050550.jpg

tomekk
06-05-07, 16:04
Ej ziomki, która wkładka K&N do D16Z6 (EG5)?

http://images21.fotosik.pl/256/eaa24087ce8142e4.jpg (www.fotosik.pl)

Z opisu wygląda, że 2. opcja, ale z wyglądu to bardziej mi 1. pasuje. Jak ktoś ma, to poproszę o wsparcie.

jjurgiel
07-05-07, 01:13
http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

[ Dodano: Pon 07 Maj, 2007 ]
sprawdź ceny w polskich sklepach jak szukałem do swojego wyszło mi taniej u nas ale mojego modelu nie ma w USA :)

3dan
07-05-07, 12:41
ja do d15z6 zaplacilem 165pln w JC

[ Dodano: Pon 07 Maj, 2007 ]
to jak z ta rura??? zostawic tak jak jest??? doradzcie

ToNZi
07-05-07, 23:30
ja mam podobnie przeprowadzone jak Ty - z tym, że mam stożek i na niego skierowana jest ta rura kominkowa... jak będzie lepiej tego Tobie dokładnie nie powiem, ale w wielu autach jest właśnie tak montowany...ktoś kiedyś pewno to badał ;)

tomekk
07-05-07, 23:31
to jak z ta rura??? zostawic tak jak jest??? doradzcie
No ale chyba sam jesteś w stanie stwierdzić, jak się autko sprawuje. Jak chodzi ładnie i wolne są w porządalu, to nie widzę przeciwwskazań do takiego rozwiązania...


sprawdź ceny w polskich sklepach jak szukałem do swojego wyszło mi taniej u nas ale mojego modelu nie ma w USA
ale mi nie chodzi o ceny i itp, a zrzut, który dałem pochodzi właśnie ze strony, którą podałeś. Sęk w tym, że nie wiem, który filtr powinien zagościć w D16.

otis
08-05-07, 12:41
> 3dan
Ja mam rurę dużo krótszą, do której powietrze wpada z miejsca gdzie był rezonator (powycinałem otwory w zderzaku) z ogromnym pędem i wszystko jest cacy. Po tym zabiegu poprawiły się osiągi auta:)) Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że filtr będzie Ci się szybciej syfił niż gdyby wlot do rury był osłonięty.

Bishop
08-05-07, 20:57
ale mi nie chodzi o ceny i itp, a zrzut, który dałem pochodzi właśnie ze strony, którą podałeś. Sęk w tym, że nie wiem, który filtr powinien zagościć w D16.

No to wlasnie dlatego podal Ci ziomek namiar do katalogu K&Na, bo chyba nikt Ci lepiej tego nie poda niz sam producent co podejdzie a co nie. Ja mam uzywke do d16y7 za 80 pln do opchniecia, ale z tego co tam widzialem to akurat tylko do tego modelu + do d14 podchodzi

tomekk
08-05-07, 23:00
No to wlasnie dlatego podal Ci ziomek namiar do katalogu K&Na, bo chyba nikt Ci lepiej tego nie poda niz sam producent co podejdzie a co nie.

Chłopcy, potraficie czytać ze zrozumieniem? Zdjęcie, które podałem pochodzi właśnie z tego katalogu on-line - sęk w tym, że do civica 1.6 z tego roku podają wskazane wyżej dwa modele. I moje pytanie brzmiało, który będzie lepszy? Z dokładnego opisu wygląda, że opcja dwa jest właśnie do silnika D16, ale z drugiej strony mam obecnie władkę i wygląda zupełnie jak opcja 1. I stąd moje pytanie, więc jak ktoś nie wie, to proszę niech nie odsyła mnie do katalogu :box:

Bishop
09-05-07, 00:29
Hehe spoko. Czytalem ze zrozumieniem i mialem jeszcze dodac edit do posta, ze skoro w katalogu jest ze opcja nr 2 jest do Vteca w D serii, a d16z6 to jest wlasnie Vtec to musi pasowac do puchy seryjnej w tym modelu, wiec ja bym bral wg katalogu, bo w 99% przypadkow to katalog sie sprawdza ;). A editu nie zrobilem bo siadl mi chwilowo necik i juz wylecialo mi z glowy...

pozdro :hinczyk:

mileju
10-05-07, 23:44
Chlopaki wszystko ladnie, pieknie ale... Co wy macie do Aomy mam Civa VIIg. silnik: D16v11 mam od 2 miesiecy caly uklad na Aomie. Tzn dedykowany dolot i stozek z oslona rowniez z Aomy ktory idzie prawie pod sama lampe. I jest super, nie dosc ze fajnie buczy to jeszcze przyspieszenie z 9 sek. sie polepszylo :) A i dolot sie tak nie nagrzewa. Wiec podajcie jakies argumenty czemu Aoma jest niby taka zla :) Pozdrawiam

Efyr
11-05-07, 01:25
Z tego co wiem to w aomie czepiają się do filtra, że syfu dużo puszcza.

mileju
11-05-07, 02:11
A oto dowod ze wszystko moze dzialac :) http://img294.imageshack.us/img294/9422/dsc00397xu7.th.jpg (http://img294.imageshack.us/my.php?image=dsc00397xu7.jpg)

[H] Dylu [H]
11-05-07, 06:31
A oto dowod ze wszystko moze dzialac :) Obrazek (http://img294.imageshack.us/my.php?image=dsc00397xu7.jpg)

co to za dowod bo za bardzo nie kumam ?? na co ??

sam mialem alu-rure + stozek + dobra obudowe z kwasowki z bardzo skutecznym doprowadzeniem zimnego powietrza i stozek pogorszyl mi tylko parametry auta w dolnym zakresie...

teraz mam serie + wklad K&N i jest o niebo lepiej na dole...obok mnie w warszawie do D14 wkladka kosztuje 130 pln...dalem ok 180 z preparatami do czyszczenia...

.....a i zalecal bym poprawic rure od odmy...

mileju
12-05-07, 02:06
Noo wiem wlasnie z ta rura to walcze ale jest ciezko :/ Nie wiem jak wyeliminowac to zagiecie :/

Efyr
12-05-07, 03:32
Włożyć wężyk o grubszych ściankach, wtedy nie będzie się tak zaginał.

pirat
12-05-07, 12:25
albo dluzszy :)

mileju
12-05-07, 12:52
No ale z 2 strony jest to jest dolot dedykowany to ta dlugosc rurki tez powinna byc dopasowana, prawda ? A jesli zdecydowalbym sie na wymiane tej rurki, to jaki wezyk kupic, waz ogrodowy czy co:) ?

Efyr
12-05-07, 13:22
Niby dedykowany, ale widzisz jaki Ci wężyk dali. Do tego wydaje mi się, że troche krótka ta rura i słabo ten stożek wyprowadza - jest dość blisko silnika (jak na mój gust)

W motoryzacyjnych mają wężyki na metry, tylko dobrać średnice wewnętrzną aby pasowała na króćce - za mała będzie ciężko założyć i może potem spękać, za duża, to bedzie luz i będzie spadać.

Ewentualnie jakiś inny, ogrodowy czy spożywczy, ale te mogą nie być odporne na temp wysokie, niskie, czy nagłe jej zmiany, nie mówiąc już o nieodporności na środki typu olej, brud i td, z którymi mogą mieć styk pod machą.

mileju
12-05-07, 13:31
Ale z drugiej strony czy to az taki przeplyw musi byc przez ta rurke ?? Bo ja robilem to zdjecie przy zimnym silniku. No ale jak jezdze to sie nagrzewa ta rurka i robi sie miekka. CZy to nie wystarczy do przelotu powietrza?Mozna to jakos sprawdzic ?

P.S.
Co sadzicie o zastosowaniu jeszcze jakies rury harmonijkowej( tej kominowe) spod zderzaka az po stozek. Tu jest fotka ukazujaca bardziej caly uklad.

3dan
12-05-07, 14:49
Zeby montaz stozka mial sens to musisz mu doprowadzic zimne powtrze,poczytaj chocby ten temat dokladniej i wszystko bdziesz wiedzial

mileju
12-05-07, 15:05
No ja wiem wiem, w tym celu odgordzilem stozek oslona termizolacyjna od kolektora i mam wlozona trobke ktora doprowadza powietrze spod lamby az po sam stozek. Ale zastanawiam sie czy to jest wystarczajace rozwiazanie czy ciagnec jeszcze rurke harmonijkowa ??Wtedy ja sie ciagnie jak by otworu stozka czy tylko do jego okolicy ??Ma moze ktos fote stozka z rura harmonijkowa ?

muzammil
12-05-07, 15:15
juz sie o to pytalem kiedys ale moze ktos jeszcze zechce sie wypowiedizec:))
jak wiadomo, civic troche slabo sie zbiera z dolnych obrotow, chcialbym to poprawic.mam d15b7 co proponujecie stozek czy wkladke???ktore bedzie lepszym rozwiazaniem???niektorzy mowia ze stozek popsuje dol zamist go poprawic, inni ze nie ma to znaczenia.ktos cos wie??wiem ze duzo z Was ma d15b7 wiec wypowiadac sie:DD

looka
12-05-07, 23:41
zmien kolektor na porzadne 4-2-1 to bedziesz mial dol ;)

ja dzis na probe wymodzilem cos takiego:

http://img444.imageshack.us/img444/7659/50130117nv7.jpg

http://img263.imageshack.us/img263/3945/46712904xs4.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/8186/30369622vg9.jpg

troche duzo "zakretow" ale stozek znalazl sie w miejscu puszki rezonujacej ;)
poki co kolektor mam niczym nie osloniety wiec pod maska wszystko sie gotuje i pewnie dlatego odczulem poprawe w stosunku do konfigu gdy stozek byl za akumulatorem...

nitro20
13-05-07, 01:30
CAI ci wyszło bardzo tania metodą, z tym że wg mnie powinieneś poprawić nadkole, bo z tego co widze to chyba troche dziur w nim jest. Ja mam CAI aem-a i wiem że nadkole jak jest dziurawe to stożek się momentalnie zrobi brudny, już nawet nie bede wspominać o wodzie... w zimie jeżdze na SRI, i teraz jak bede znowu zakładać CAi to będe chciał wymodzić coś zeby stożek od dołu w czymś siedział, w jakimś spodzie od jakiegos pojemnika czy cuś :P.

p0lish
15-05-07, 12:52
musze wymienic stozek, zdecydowalem sie na K&N, srednica montazu 75 mm i mam 2 rozne filtry: drozszy: http://allegro.pl/item194326591_sportowy_filtr_stozek_k_n_76mm_3kolo ry_vector.html
tanszy: http://allegro.pl/item192081921_promocja_k_n_univer_filtr_od_extreme _tuning_.html

czy ten tanszy tez da rade czy roznica jest jednak wystarczajaco duza na korzysc tego drozszego?

Vito
16-05-07, 14:46
3dan nie nagrzewa Ci się ta rurka od kolektora!!?? Ja mam podobnie tylko puściłem tą rurkę zderzakiem przed chłodnicą... i nie grzeje sie teraz nic prawie :)

skolopendra
16-05-07, 19:33
czy ten tanszy tez da rade czy roznica jest jednak wystarczajaco duza na korzysc tego drozszego?

mały w zupełnosci wystrczy

3dan
16-05-07, 20:36
3dan nie nagrzewa Ci się ta rurka od kolektora!!?? Ja mam podobnie tylko puściłem tą rurkę zderzakiem przed chłodnicą... i nie grzeje sie teraz nic prawie :)
pewnie i sie troche nagrzewa,ale mysle ze tragedi nie ma bo wywalilem dodatkowo ta oslone plastikowa przed kolektorem wic dodatkowe chlodzenie podczas jazdy a po drugie to wydaje mi sie ze skoro mam nia ustawiona bezposredni na zewnatrz to i tak sie powinna chlodzic od pedu powietrza ktore w nia wpada,przynajmniej tak mi sie wydaje :d :d
Tez myslalem zeby rure puscic z prawej strony chlodnicy ale musialbym robic dziure w zderzaku wiec wybralem obecna opcje montazu

pomierdor
18-05-07, 09:50
kumpel zapodał k&n i cai więc postanowiłem założyć na chwile więc założyłem rure owinołem taśmą termoizolacyjną sam stożek też był odizolowany zdjołem nawet nadkole żeby zobaczyć co to daje i daje... nic, na pewnym odcinku jak robiłem 180 na zwykłym i na dolocie to samo jedynie odczucia są inne bo mruczy w gornych obrotach a więc moje zdanie szkoda kasy.

skolopendra
18-05-07, 16:37
co to daje i daje... nic,

wszystko zależy od zgrania,,,,rezonanse ,długości falowe

mam kumpla któremu to cia odjęło 5KM

wszystko należy dostroić :aloha:

muzammil
20-05-07, 19:58
juz mialem zamawiac filtr K&N gdy przypadkiem natkanlem sie na pewne forum...

http://forums.swedespeed.com/zerothread?id=23711&postid=195593

szczegolnie ciekawy jest ten post:
http://forums.roadfly.com/forums/porsche/porsche_944_924_968/4959457-1.html

kiedys ktos juz na tym forum dal linka do testow filtrow roznych marek i tam takze K&N wypadl bardzo miernie. wiec moze panowie czas sie zastanowic czy aby na pewno K&N jest taki dobry??? zaraz oczywisice wszyscy na mnie wsiada ze to sa bzdury i K&N jest najlepszy, no ale czyms te wypowiedzi sa poparte(szczegolnie goscia ktory zajmowal sie wyczynowo wyscigami(drugi link)).
chyba kupie GREENa:))

Lcfr
20-05-07, 20:12
chyba kupie GREENa:))

kup

el_rogal
02-06-07, 12:49
zabieram sie za dolot, stozek kn mozna kupic ~180zl ale sam stozek to nie wszystko...

oplaca sie brac dedykowane doloty czy lepiej samemu kombinowac?
i gdzie mozna w pl dostac dedykowane kn'y ? bo nie moge nic znalesc...

havok
02-06-07, 12:50
gdzie mozna w pl dostac dedykowane kn'y ? bo nie moge nic znalesc...
Ja widziałem w Intercarsie.

Karol
02-06-07, 12:58
Można sobie wejść na stronę http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx i zobaczyć czy jest jakiś dolot do twojego modelu. Potem możesz np zamówić go w http://www.rpmotorsport.pl/ albo w innym sklepie internetowy. W każdym razie ja zamawiałem w tym sklepie i dostałem to co chciałem. Co prawda jeszcze go nie zamontowałem ale zrobię to w najbliższym czasie.

p0lish
04-06-07, 10:40
Można sobie wejść na stronę http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx i zobaczyć czy jest jakiś dolot do twojego modelu. Potem możesz np zamówić go w http://www.rpmotorsport.pl/ albo w innym sklepie internetowy. W każdym razie ja zamawiałem w tym sklepie i dostałem to co chciałem. Co prawda jeszcze go nie zamontowałem ale zrobię to w najbliższym czasie.

CAI do d16 EJ6 kosztuje 1050 (k&n), troche jednak drogo skoro w tej cenie mozna sprowadzic AEM'a

Lipek
04-06-07, 15:04
Uzywa ktos moze takiej wkladnki w Vgen-chodzi mi dokladnie o odczucia-sa jakies,czy roznica jest znikoma? http://moto.allegro.pl/item200496905_filtr_sportowy_wkladka_powietrza_hon da_civic_crx.html

grinderxxx
12-06-07, 19:03
siemka
mam pytanie...z pozoru proste i troche dziwne ale niemniej mnie to bardzo nurtuje. Mam taki poblem, ze podczas jazdy w deszczu lub mycia hani do stożka dostaje mi sie woda...nie jest on całkiem mokry ale zawsze troche wody na niego leci. Czy to jest problem...czy moze to zaszkodzic silnikowi gdy ta woda dostanie sie do silnika?? Pozdrawiam

Lcfr
12-06-07, 22:14
jak sie woda dostanie do silnika to mmmmmoooooże zaszkodzic...
kwestia tego ile sie jej dostanie-jak duzo zostanie zassane..........

rafalb33
12-06-07, 22:40
W deszczu czy podczas mycia raczej nic nie ma prawa sie stac. Ja mam u siebie bcm cda link (http://www.bmcairfilter.com/infoCDA.asp) z dolotem powietrza bezposrednio ze zderzaka.Więc powietrze ciagnie tylko i wylacznie przez dziure na halogen. Jezdziłem w ulewach, ze wycieraczki nie nadazały zbierac, za tirami itp. Woda lała sie dosyc ostro. Jedynie trzeba uwazac na głebokie kałóże bo wtedy moze zassac duza ilosc wody i silnik powie papap

dark
12-06-07, 23:46
tak łatwo woda nie przesiaka przez stozek :agent:

the.ghost.dog
16-06-07, 18:46
po lekturze wiekszosci tematów dotyczacych dolotów zastanawiam sie juz tylko nad trzema możliwościami... i proszę o rade w tej sprawie

1.CAI AEM dedykowany z www.adamrgarage.com cena około 1000zl
wątpliwości z tym związane:
- czy długa droga jaką ma do przebycia powietrze od filtra nie obniza sprawnosci takiego dolotu
- problematyczne czyszczenie filtra
- mozliwosc zassania wody do silnika
2.KOMPLETNY UKŁAD DOLOTOWY w firmie EL-TEC na filtrze k&N cena ok.550zl
http://www.el-tec.pl/doloty.html
watpliwosci:
- czy rura dolotowa nie bedzie sie nagrzewać i w ten sposob ogrzewac rownież powietrza przed dotarciem do silnika
- czy odizolowanie stożka jest wystarczające
3.Strumienica z filtrem stożkowym Węglarski + doprowadzenie zimnego powietrza spod zderzaka... cena???
http://www.magsport.republika.pl/dolot.html
http://www.magsport.republika.pl/foto/strumien/p1382836.jpg
-niewiele wiem o skutecznosci tego typu rozwiazania
-mam wątpliwości czy będzie ono skuteczne bez wiekszej ingerencji w układ wydechowy, na razie jestem zdecydowany tylko na katalizator sportowy lub pólsportowy z el-teca...http://www.el-tec.pl/katalizatory.html

co byscie wybrali dla siebie... moj silnik to d15z8
czy na przykład różnica między opcją 1 i 2 nie będzie na tyle mała że nie warto wydawać na to 350zł?
pozdrawiam i dziekuje za pomoc...

muzammil
16-06-07, 18:56
opcja 4.
kup dobry filtr.
dolot zrob z kibelrury(u siebie zrobilem z rury plastikowej od rynny 68 mm),stozek dobrze odizoluj i pociagnij zimne powietrze ze zderzaka.zaoszczedzisz duzo pieniedzy(ktore mozesz wydac np na kolektor wydechowy co w sumie da wiecej mocy niz sam dolot za 1000zl).w Twoim przyapdku(silnik) nie beda to ogromne przyrosty niezaleznie od wydanych pieniedzy. Lcfr ma pieknie wsyzstko zrobione u siebie, nawet zamiescil artykul jak to zrobic krok po kroku-polecam.

Gawroon
16-06-07, 19:26
dokładnie. zgadzam się z przedmówcą.
też kiedyś byłem napalony na doloty za 1000zł, ale nie ma to jak dobry home made.
kupujesz wkładkę k&n i robisz dobre poprowadzenie powietrza ze zderzaka bezpośrednio do puchy. ewentualnie jakiś stożek. do tego może być kibelrura i będzie ok. a za 800zł kup kolektor.

http://img261.imageshack.us/img261/2124/dolottt9.jpg

trzeba tylko uważać na kałuże bo jak silnik zassa dużo wody to trzeba szykować kasę na następny...

the.ghost.dog
16-06-07, 19:26
wiem ze to dobra opcja ale w moim przypadku odpada i raczej zdecyduje sie na ktoras z tych trzech ktore wymienilem... wiec jesli juz jedna z tych trzech opcji to jaka?

homemade?... jeszcze nad tym pomysle ale ktora z tych opcji wydaje wam sie najlepsza...

muzammil
16-06-07, 19:42
zrob homemade i zaloz kolektor wydechowy od mocniejszego silnika. da Ci to duzo wiecej za mniejsze pieniadze.

adamos85
19-06-07, 19:47
gdzie w KRAKOWIE zrobią mi montaz dolotu??????

Układ dolotowy z filtrem stożkowym K&N

kompletną usługę: demontaż starego dolotu, montaż nowego układu dolotowego w skład którego z reguły wchodzi: stalowa power-rura, filtr stożkowy, osłona od gorącego powietrza z komory silnika, doprowadzenie zimnego powietrza sprzed auta, montaż czujników itp.

muzammil
20-06-07, 01:02
zrob to sam i zaoszczedz pieniadze. gora godzina roboty.no i satysfakcja z wlasnego wkladu...:)

adamos85
20-06-07, 09:48
zrob to sam i zaoszczedz pieniadze. gora godzina roboty.no i satysfakcja z wlasnego wkladu...:)


chetnie bym to zrobił SAm, tylko nie wiem co mam zakupic i gdzie to kupic???

moze podeslecie jakies linki :hinczyk:

bidz
20-06-07, 10:36
moze podeslecie jakies linki
civicklub.pl
google.pl

adamos85
20-06-07, 11:05
mam na mysli zakup stozka K&N i dospasowac to niego power rure...

tylko nie wiem jakie dlugosci i przekroje mam kupic :(

the.ghost.dog
20-06-07, 11:47
troche inwencji panie adamie jest o tym mnostwo informacji na forum... włacznie ze sposobami doprowadzenia zimnego powietrza i oddzieleniem stozka od silnika;)

muzammil
20-06-07, 15:57
przejrzyj ten temat od pierwszej strony bylo o tym duzo. po drugie Lcfr zamiescil nawet photostory jak wszystko po kolei zrobil u siebie(lacznie z wymiarami jesli dobrze pamietam). wiekszosc ludzi stosuje rure o srednicy 75 mm
( bodajze od kibla:DD), ja u siebie mam rure plastikowa od rynny 68mm(ale nie wiem czy takowa w polsce jest dostepna).pamietaj zzeby doprowadzic zimne powietrze ze zderzaka bo inaczej stozek wlasciwie nie ma sensu.a jesli chodzi o dlugosc rury to postaraj sie umiejscowic stozek jak najblizej dziury ktora bedzie wpadalo zimne powietrze( po rezonatorze).

Mlody1985
20-06-07, 16:26
mam pytanie czytam to wszystko i nie rozumiem, chodzi o to zeby ktos mi odpowiedzial na pytanie czy wkladka np. K&N duzo daje lub chociaz troche:), moc oraz dzwiek

the.ghost.dog
20-06-07, 16:45
15decybeli i jakies 9koni ale jak chcesz naprawde porządny przyrost to musisz kupic magnetyzer dobry... na allegro sa całkiem niezłe
pozdrawiam ;)

muzammil
20-06-07, 16:45
dzwiek-nie.zostanie seryjny.
moc- ponoc "cos" tam daje.
jesli chcesz zmnieic dzwiek musisz wywalic rezonator bo to on jest odpowiedzialny za wytlumienie.
jesli chcesz odczuwalnej poprawy to wywal seryjny dolot zastap go kibelrura. jesli chcesz zachowac puszke od filtra to wsadz wkladke i koniecznie doprowadz zimne powietrze ze zderzaka i bedzie git.

Mlody1985
20-06-07, 16:52
the.ghost.dog pytam sie powaznie :d a Ty z jakimis farmazonami wyjezdzasz :/
dajcie powazna odp. bo nieznam sie na tym a chce wkladke a nie stozek

[ Dodano: Sro 20 Cze, 2007 ]
muzammil czyli jak tylko wkladka to bedzie kibel z dzwiekiem:/ to co najlepiej zrobic, gdzie jest rezonator?? Dzieki za powazna odp.

muzammil
20-06-07, 17:06
nawet gdybys zalozyl stozek dzwiek sie praktycznie nie zmieni. to co powoduje glosniejsza prace silnika to wlasnie brak rezonatora ktory ma za zadanie wygluszac dzwiek pobieranego powietrza poprzez liczne zakrety i meandry:P (hehe co za slowo, sam jestem w szoku:D). ale teraz na powaznie, rezonator to taka czarna pozakrecana puszka przed obudowa filtra powietrza. jesli chcesz ja zdjac musisz odkrecic nadkole, podniesc do gory samochod bo to trzyma sie na kilka srub i dosyc ciezko jest sie dostac.po wymontowaniu zostaje ci okragla dziura od spodu puszki z filtrem do ktorej ciagniesz zimne powietrze ze zderzaka. mam tak u siebie, zostailem wkladke bo nie chcialem stozka. mam identyczny silnik ja Ty. jesli chodzi o wrazenia to dzwiek sie zmienil, co do mocy moze troszeczke,plusem jest to ze w gorace dni samochod nie muli bo dostaje caly czas zimne powietrze ze zderzaka a nie ciagnie "zupy" z komory silnika.wejdz na "nasze Hondy" i Lcfr ma tam fotostory jak wsyzstko zrobic(ma stozek ale to nie ma znaczenia).powodzenia

Mlody1985
20-06-07, 17:18
ok Dzieki wielkie powodzenia i pozdrawiam

spychu
20-06-07, 18:13
15decybeli i jakies 9koni ale jak chcesz naprawde porządny przyrost to musisz kupic magnetyzer dobry... na allegro sa całkiem niezłe
pozdrawiam ;)
Ziom co ty palisz :) Podziel się bo to dobre jest :aloha:

Co do wkładki to ja po założeniu u siebie wkładki zaobserwowałem taką prawidłowośc, że w zakres środkowych obrotów auto zrobiło się nieco żwawsze. Dźwięk pozostał seryjny.

Natomiast po załozeniu dolotu. Poprawił mi się dół i góra a środek delikatnie pogorszył. Dźwięk zrobił się dużo fajniejszy.

Gregu
23-06-07, 10:27
witam, wiecie może jaki numer katalogowy wkładki K&N ma być dla budy MB17 i silnika D16Y3? Pytałem w sklepie, ale jak gostek mi podał numer filtra i sprawdziłem na stronie producenta jego wymiary, to był za duży, a na oznaczeniach aut na stronie K&N się nie znam i nie potrafię dobrać odpowiedniego;-(

havok
23-06-07, 14:46
Wychodzi mi coś takiego: http://www.knfilters.com/search/applications.aspx?Prod=33-2047

Gregu
23-06-07, 19:45
no i właśnie wymiary tego filtra sprawdzałem i coś mi wychodzi, że za duży jest :-( Zakładał ktoś ten(K&N 33-2047) filtr?

ceelx
23-06-07, 21:58
sorki wielkie jakbyla juz mowa o tym ale co daje ten sportowy filterek powietrza (nie stozkowy) do oryginalnego dolotu i puchy ??
dzwieku chyba za bardzo z niego nie bedzie ale jakies szersze ma to medium :cool: .
daje to cos czy to tylko pic na wode ?? :d

the.ghost.dog
23-06-07, 22:03
sorki wielkie jakbyla juz mowa o tym ale co daje ten sportowy filterek powietrza wystarczyło przeczytać kilka ostatnich postow ze strony dziewiatej i pierwszy od góry na tej stronie

ceelx
23-06-07, 22:12
sorki wielkie jakbyla juz mowa o tym

dlatego przeprosilem bo nie chcialo mi sie szukac :p

Gregu
28-06-07, 19:12
Kupiłem dziś tą wkładkę K&N 33-2047, założyłem(pasuje idealnie) i... jak pisał "spychu" w dźwięku rzeczywiście różnicy nie ma, ale autko jakby delikatnie lepiej reagowało na gaz od dolnych obrotów - ot takie moje odczucia ;-) Postaram się jeszcze zmierzyć te moje "odczucia" jakimś G-Techem :-)

muzammil
29-06-07, 16:00
dzwiek sie nie zmieni, niby dlaczego??? jesli chcesz miec glosniej i bardziej basowo musisz wywalic rezonator- to on jest odpowiedizalny za tlumienie halasu.

Vex
29-06-07, 16:04
A dlaczego ma sie zmienic dzwiek ? :) Filtry dzwiekow nie wydaja.

muzammil
29-06-07, 16:08
to wlasnie napisalem. dzwiek sie zmieni jesli wywalimy rezonator. nie ma znaczenia jaki filtr zalozymy(wkladka, stozek, walec, ogromny czy malutki) dzwiek pozostanie ten sam dopoki nie wyjmiemy rezonatora.tyle z mojej strony, dziekuje:]

Vex
29-06-07, 16:09
plusem jest to ze w gorace dni samochod nie muli bo dostaje caly czas zimne powietrze ze zderzaka a nie ciagnie "zupy" z komory silnika

Nie ciagnie powietrza ze zderzaka bo niestety nie ma takich wlasciwosci a ciagnie to co jest w "rurze" laczacej przepustnice z filtrem. W gorace dni w komorze silnika panuja kosmiczne temperatury tak samo nagrzewajac wszystko co powietrze spotka na swojej drodze. Wystarczy dotknac samej puszki czy rury dochodzacej do przepustnicy. Nie mniej zawsze lepiej miec obudowany najlpiej z ogdrodzeniem termicznym filtr. Zawsze nieco lepiej, szczegolnie przy wyzszych biegach.

[ Dodano: Pią 29 Cze, 2007 ]

to wlasnie napisalem. dzwiek sie zmieni jesli wywalimy rezonator. nie ma znaczenia jaki filtr zalozymy(wkladka, stozek, walec, ogromny czy malutki) dzwiek pozostanie ten sam dopoki nie wyjmiemy rezonatora.tyle z mojej strony, dziekuje:]

Jakos pewnie sie i zmienia ale tak czy siak uklad caly czas zostaje zamkniety co sprawia ze jest dobrze wygluszony :)

proch
22-07-07, 16:42
jakie sklepy polecacie przy zakupie filtru? postanowiłem kupić wkładkę K&N 33-2047, przeszukałem kilka sklepów... ceny 150-160 zł... dużo taniej pewnie nie znajdę, ale chodzi mi też o wiarygodność takich sklepów, żebym później nie czekał miesiąc na przesyłkę :P

Gregu
22-07-07, 21:36
Zastanawiałem się nad kupnem K&N 33-2047 na allegro u użytkownika MAGICZNY2 (cena 137zł + koszty wysyłki), ale w rezultacie kupiłem w sklepie w mojej miejscowości na zamówienie za 150zł, bo zależało mi na czasie (miałem go już na drugi dzień) i nie byłem do końca pewien czy będzie pasował.

jurekkiller
23-07-07, 02:07
mam pytanie czy ten zestawik podejdzie pod D15Z6 w EK3 ?
http://www.tomson.com.pl/x_C_I__P_20230451.html

prosilbym o szybka odp :)

the.ghost.dog
23-07-07, 02:20
http://img444.imageshack.us/my.php?image=d16a6cb4.jpg d16

http://img444.imageshack.us/my.php?image=d15z6ads9.jpg d15

chyba jednak troszke inaczej to wyglada...poza tym nie pisaliby w opisie przedmiotu ze pasuje do d16 jesliby pasowal tez do d15...

jurekkiller
23-07-07, 02:33
no wlasnie tego sie obawialem :/ co byscie polecili do d15z6 stozek + dolot ~500zl, gdzies w warszawie, bo naprawde bardzo szybko musze wymienic bo poprzedni wlasciciel strasznie napsul z filtrem :(

the.ghost.dog
23-07-07, 02:45
za 550 zl w el-tec.pl zrobia ci stozek odizolowany od silnika z doprowadzeniem zimnego powietrza...stozek k&n... za te pieniadze mozesz miec stozek firmy takiej jak aem wiec warto sie zastanowic nad poszukaniem gdzie indziej i odizolowaniem i doprowadzeniem zimnego powietrza samodzielnie...(co jest konieczne jesli chcesz zeby stozek spelnial swe zadanie w pelni)...jedną opcje juz masz...wiecej ci nie podrzuce bo nie jestem z warszawy

jurekkiller
23-07-07, 03:21
i tak sporo pomogles :) thx poczekam w takim razie na inne opinie :)

Mlody1985
23-07-07, 10:36
i tak sporo pomogles :) thx poczekam w takim razie na inne opinie :)




z tego co sie orientowalem o dolotach to dobry jest i bardzo dobra ma opinie Grabowski.
tam dolocik z filterkiem chyba nieodizolowany, bedzie raczej ponizej 500zl, a dokladnie ale niechce sklamac to cos kolo 350zl.

Komarecki
23-07-07, 10:56
Ja jednak polecam el-tec - układ zrobiony profesjonalnie, 550 zł to moze nie jest mało, ale wg. mnie warto. Filtr odgrodzony od komory silnika, doprowadzenie zimnego powietrza i czuć różnice w kulturze pracy silnika.
POLECAM

MACHoo
23-07-07, 14:22
jak chcesz to poszukaj tutaj www.mtuning.pl ja od nich kupiłem dolot i jestem zadowolony :D A w razie czego wyslij im zdjecie swojego silnika a oni ci dobiora dolot jaki potrzeba i wysla :)

Dragan
02-08-07, 09:38
A ja mam takie pytanko... Czy filtry i wkładki KN sa wstepnie nasączone? Bo różne opinie słyszałem...

Gawroon
02-08-07, 17:28
a co to za filozofia samemu zrobić dolot?
jak mam płacić 600zł zeby mi zrobili dolot to wole kupić gotowy wyrób albo samemu pokombinować i efekt będzie taki sam.

nie ma to jak dobry home-made

Gregu
03-08-07, 11:34
A ja mam takie pytanko... Czy filtry i wkładki KN sa wstepnie nasączone? Bo różne opinie słyszałem...

ja kupiłem wkładkę i była nasączona

skolopendra
03-08-07, 17:45
i efekt będzie taki sam.

.........................bądź podobny :d ;)

kasperaz
04-08-07, 11:57
to nie jest wielka filozofia dobrać odpowiednią średnice i długości rur dolotowych wystarczy pomierzyć dolot jakiejś dobrej firmy i podorabiać sobie na wymiar po co dawać tyle pieniędzy za napisy rura to rura musi mieć tylko odpowiednie wymiary i kolanka w odpowiednim miejscu! Na cholere suprer orginalne rurki z napisem AEM czy w nich lepiej powitrze się czuje i chętniej się spala. Gdyby poprzedni właściciel nie założył dolotu z aluminiowej rury za którą dał duż więcej niż to aluminium jest warte na złomie zrobiłbym dolot z kibel rury i nieszkoda by mi było jej docinać żeby uzyskać najlebszy efekt na dupohamowni. Najważniesze kupić dobry filtr i tu się zgodze że raczej renomowanej firmy

mrbounce
04-08-07, 13:23
witam
zastanawiam sie nad zamontowaniem stozkowego filtra powietrza do silnika d16y8, kupie prawdopodobnie power-rure aoma + filtr stozkowy. czy k&n rc-3250 bedzie dobry do tego silnika? co mozecie polecic?
pozdr.

BRACIA
04-08-07, 15:11
to nie jest wielka filozofia dobrać odpowiednią średnice i długości rur dolotowych wystarczy pomierzyć dolot jakiejś dobrej firmy i podorabiać sobie na wymiar po co dawać tyle pieniędzy za napisy rura to rura musi mieć tylko odpowiednie wymiary i kolanka w odpowiednim miejscu! Na cholere suprer orginalne rurki z napisem AEM czy w nich lepiej powitrze się czuje i chętniej się spala. Gdyby poprzedni właściciel nie założył dolotu z aluminiowej rury za którą dał duż więcej niż to aluminium jest warte na złomie zrobiłbym dolot z kibel rury i nieszkoda by mi było jej docinać żeby uzyskać najlebszy efekt na dupohamowni. Najważniesze kupić dobry filtr i tu się zgodze że raczej renomowanej firmy
a np dla lansu(punkty respektu :d ) po to ze jak bys cie pojawil na zlocie mogl bez wstudu otworzyc maske, na codzien tez mozesz pomierzcy spodnie od armaniego i uszyc sobie z worka lnianego , efekt bedzie taki sam - dupa jest przykryta ;) , warto tez zainwestowac w material nie palny dla tego ze jak zacznie ci sie cos jarac w silniku to zeby kibel rura nie podsycila plomienia :) .

kasperaz
04-08-07, 16:12
jak dla mnie to auto ma dobrze popierdalć wygląd dolotu nie przydaje się przy pocinaniu innych

skolopendra
04-08-07, 21:28
to nie jest wielka filozofia dobrać odpowiednią średnice i długości rur dolotowych wystarczy pomierzyć dolot jakiejś dobrej firmy i podorabiać sobie

;) :d

zapewniam Cię ze jest to wielka filozofia,,,jedna z większych w tej całej zabawie.... :aloha:

Gawroon
04-08-07, 21:38
"jak dla mnie to auto ma dobrze popierdalć wygląd dolotu nie przydaje się przy pocinaniu innych"

dokładnie.
skoro ja na wydech i dolot wydam 700zł a typ obok mnie 2500 poczym go objadę to komu powinno być łyso? Tak naprawdę liczy się skill a nie czy ktoś wydał 1000zł na dolot czy tylko 200. Różnice są nie wielkie.

Zeby zrobić dobry dolot nie trzeba wcale bawić się w szczegółowe pomiary. i taka jest prawda.
wystraczy poczytać testy dolotów home-made (chyba są na tym forum).
przynajmniej jeśli chodzi o większość civiców które widuje się na różnych spotach itp.

Geez
05-08-07, 01:05
sluchajcie a co sadzicie o filterku k&n a do tego kibel rurka dobrze poprowadzona w dolne okolice chłodnicy ?

Gawroon
05-08-07, 01:38
stożek na kibelrurce w miejsce seryjnej puchy + nawiew z pod zderzaka taki jak na focie którą umieściłem gdzieś wcześniej w tym wątku to według mnie dużo lepsze rozwiązanie. tylko uważaj na kałuże itp, żeby stożek wody nie zassał bo silnik do wymiany...

Geez
05-08-07, 12:01
:/ wogole nie pomyslalem o tym , masz racje , kibel rurka odpada ,

mozna gdzies poprowazic kibel rurkę , żeby to bylo bardzej bezpieczne i zabezpieczone od wody ?


sluchajcie , przeczytalem caly topic i chce zebyscie mnie sprawdzili :)

jezeli zakladam power rurke zakonczona stozkiem np KN to cala seryjne czarna plastkowa puszka ( tam gdzie jest filterek ) znika ?

ile bedzie mnie kosztowac w inter carsie dolot ze stozkiem kn do civica 2000r 3d ?



byl kots w tym el-tecu ? dobrze tam robia te doloty ?

moze ktos sie wypowiedziec ?

mAgik
15-08-07, 01:01
Ja też chciałem zrobić dolot w El-Tecu ale jakoś chwilowo zawiesiłem plany. Czytam te wasze opinie i już sam nie wiem. Chyba sobie sam coś wydłubie :d martwi mnie tylko to, co straszycie czyli, że stożek może zaciągnąć wodę i będzie kicha. Skąd najlepiej pociągnąć zimne powietrze jak mam halogeny?
Zastanawia mnie jeszcze co by było lepsze, cały układ dedykowany do mojego auta K&N czy ta konstrukcja jaką oferują w El-Tecu. To 200 zł mnie nie zbawi jeśli da mi większą trwałość ich robota.
Pzdr

rafnexster
18-08-07, 22:53
dwa dni temu założyłem do swojej Hani dolot ( oczywiście cały komplet) no i musze przyznać że byłem pod wrażeniem ( przez pierwsze 20-minut jazdy) potem zaczeło mnie to coraz bardziej irytować.... mam założony wydech sportowy który ma fajne brzmienie a to co otrzymałem po wymianie dolotu to przykro mi stwierdzić ( ryk silnika porównywalny ze starym rozlatującym się parchem i wibracje w wewnątrz nie do zniesienia ) szczeże do D15Z6 to nie polecam takich modyfikacji .... bo tak naprawdę poza rykiem to zwiększenia osiągów wcale nie odczułem. Wiem że zaraz zwolennicy takich modyfikacji będą się spierać że to napewno jakiś NO NAME albo coś w tym stylu ale przetestowałem dwa rodzaje dolotów ( między innymi K&N i to tylko wielka ściema że cokolwiek się poprawiło ) Głębsze odczucie odmulenia Hani miałem po wymianie kolektora wydechowego na sportowy... POZDRAWIAM

skolopendra
19-08-07, 10:33
poza rykiem to zwiększenia osiągów wcale nie odczułem.

nie powinieneś się dziwić tak przecież bywa bardzo często............. ;)

tylko jedni to zauważają a drudzy nie
:piwo:

the.ghost.dog
19-08-07, 11:09
nie powinieneś się dziwić tak przecież bywa bardzo częstonp w bmw załozenie dolotu nawet z zachowaniem wszelkich zasad sztuki ZAWSZE konczy sie pogorszeniem parametrów...



tylko jedni to zauważają a drudzy nieniektorzy nawet jak jest gorzej ta są pewni ze jest lepiej :D potezna siła autosugestii

rafnexster, dolot był odgrodzony od silnika i doprowadziłeś zimne powietrze?

Lcfr
19-08-07, 14:27
dwa dni temu założyłem do swojej Hani dolot ( oczywiście cały komplet) no i musze przyznać że byłem pod wrażeniem ( przez pierwsze 20-minut jazdy) potem zaczeło mnie to coraz bardziej irytować.... mam założony wydech sportowy który ma fajne brzmienie a to co otrzymałem po wymianie dolotu to przykro mi stwierdzić ( ryk silnika porównywalny ze starym rozlatującym się parchem i wibracje w wewnątrz nie do zniesienia ) szczeże do D15Z6 to nie polecam takich modyfikacji .... bo tak naprawdę poza rykiem to zwiększenia osiągów wcale nie odczułem. Wiem że zaraz zwolennicy takich modyfikacji będą się spierać że to napewno jakiś NO NAME albo coś w tym stylu ale przetestowałem dwa rodzaje dolotów ( między innymi K&N i to tylko wielka ściema że cokolwiek się poprawiło ) Głębsze odczucie odmulenia Hani miałem po wymianie kolektora wydechowego na sportowy... POZDRAWIAM

fajnie byłoby gdybys poparł to jakimis wykresami/pomiarami itp...
dupohamownia jest maylna - w obydwie strony... szczególnie jak sie na cos nastawimy to sugestia jest bardzo silna....
wiec mzoebyc ze cos sie poprawilo-ale bez tzw "jeb...niecia" wiec nie tak jak oczekiwałes
i moze byc, ze faktycznie nic to nie dalo....

ale nie wiesz jak to bylo naprade jezeli tego nie zmierzysz.

fazer1985
19-08-07, 22:33
Witam :) postanowilem napisac bo mam taki dylemacik , chce przerobic sobie troszke uklad dolotowy nie bede bawic sie w jakies kibel rury czy doloty z alu poprostu chce zalozyc stozek na ori rurke po zdemontowaniu puszki. NIe chce tez wydawac duzej kasy na sam filtr na allegro znalazlem takie jakby dwie grupy produktow czyli filtry AOMA i Simota. Czy moze orientujecie sie ktory by z nich wybrac do 80 zł. wszystkie sa w podobnych cenach no moze Simota jest troche drozszy. Wiem ze robie to bardziej zeby bylo i syczalo pod maska ale jak juz kupic to cos z wyzszej polki :)

rafalb33
19-08-07, 23:07
Jak masz zamiar robic taka kaszane to znam lepsze sosoby wydawania pieniedzy :piwo: . Nie dosc ze filtr na orginalnej rurze to calkiem sredni pomysl i do tego z tych nie najlepszych. Jak nie chce ci sie poswiecic polg godziny czasu na zbudowanie jako takiego dolotu to sibie odpusc calkiem. Kibel rura kosztuje kilka zlotych + doprowadzenie dolotu ze zderzaka rura kominkowa tez kilka zlotych. Do tego 1 piwo i 30 minut roboty (jak za pierwszym razem niech bedzie 2 piwa i godzina). No i dolozyc drugie tyle i miec k&n albo cos z wyzszej polki.

fazer1985
20-08-07, 14:37
Dolot zimnego powietrza bedzie z pod zderzaka innej opcj nie ma :) ale kibel rura...wole miec ori rure ktora zaizoluje tak by sie az tak nienagrzewala a na jej koniuszku jakis stozek odgrodzony od komory silnika i daje glowe ze bedzie to lepsze rozwiazanie niz jakas tam rura (sorry) jak to wyglada... a przy 90 kucach ktore mam to nie ma sensu wywalac wiekszej kasy na K&N co innego gdybym mial b18 to bym nie oszczedzal :) ale na d15b2 ktore pojezdzi u mnie jeszcze jakis rok to mi szkoda. Jestem jedynie ciekaw ktory z tych producentow jest lepszy bo mimo ze szkoda kasy na K&N to nie chce kupic byle czego, chocia sadze ze sa one podobnej klasy :)

rafalb33
20-08-07, 15:24
daje glowe ze bedzie to lepsze rozwiazanie niz jakas tam rura

No i bys bez głowy został. kibel rura jest jako dosc dobrym materialem na dolot (napewno lepsza niz stal czy alu) nie bedzie sie az tak bardzo nagrzewac i nie jest w stanie oddac duzo ciepla zreszta to nie ma az takiego znaczenia.Najwazniejsze to dogrodzic filtr od silnika i zrobic dolot zimnego powietrza. Powietrze w dolocie ma ogromna predkosc i nie zdazy sie nagrzac od rury. Wiele osob ma tak u siebie rozwiazane z kibel rura i niejednokrotnie bylo to poparte wykresami z hamowni...

fazer1985
20-08-07, 16:51
Z glowa zostane o to sie nie martw. Styka mi tylko to ze twierdzisz ze dajmy na to ta kibel rura jest lepsze od ori dolotu... to jest sztuka dla sztuki jaka jest roznica miedzy taka rurka a dolotem stosowanym fabrycznie przez Honde. Moze tylko tyle ze rurka jest prosta no chyba ze bedziesz ja zaginal po przez jakies kolanka a to na pewno zakluci przeplyw powietrza. Natomiast rurka ori jest ladnie wyprofilowana wiec nie zakluca przeplywu. Czyli sa dowody na to ze kibel rura ze stozkiem i nawiewem zimnego powietrza z pod zderzaka daje lepsze efekty niz taki sam stozek z takim samym nawiewem zimnego O2 z pod zderzaka na oryginalnej rurze ukladu dolotowego ?? aha bierzemy pod uwage ze obydwa rozwiazania sa identyczne pod prawie kazdym wzgledem maja tez takie sammo odgrodzenie od komory silnika roznica tkw tylko w rurze ktora jestr wykkonana w pierwszym przypadku z kibel rurki a druga jest oryginalna rura ukladu dolotowego.

kozik555
24-08-07, 14:38
A czy taki airbox poprawi osiągi i czy dzwiek silnika jest taki sam jak na otwarty stozku czy jest ciszej i wogóle czy jest sens dawac ponad 400zł za cały zestaw
http://moto.allegro.pl/item227994493_filtr_stozkowy_airbox_stozek_dolot_d o_250km.html
http://moto.allegro.pl/item227994513_uklad_dolotowy_montazowy_do_filtra_a irbox_dolot.html

The Stig
24-08-07, 18:56
A coś takiego jest dobre:
http://moto.allegro.pl/item227108461_zesatw_dedykowany_aoma_civic_1992_95 _stozek.html
Kompletnie się w tym nie orientuje, powiedzcie czy można się nad tm zastanowić czy to jakiś tani syf? Nie wyglada zbyt profesjonalnie. I czy w silniku D13B2 warto sie w to bawić?

NFS
24-08-07, 19:17
w d13b2 nie warto bo za duzo jest rzezbienia. jesli nie musisz zakłądac udziwnien gazowych typu BLOS to nie montuj stozka bo stracisz np. automat do podawania ciepłego powietrza z nad kolektora. lepiej kup sobie wkład K&N do seryjnej puchy np. w IC.

skolopendra
24-08-07, 20:12
lepiej kup sobie wkład K&N do seryjnej puchy

...............ja równie polecam wkładki
stożek był ostatnia modyfikacja jaką zrobiłem w swoim aucie :d (a dodam że wymieniłem już prawie wszystko ,co dało sie zmienić )

.............wymieniłem tylko z powodu zmiany kolektora,seryjna pucha już by nie podeszła

;) :d

rafalb33
25-08-07, 10:16
A czy taki airbox poprawi osiągi i czy dzwiek silnika jest taki sam jak na otwarty stozku czy jest ciszej i wogóle czy jest sens dawac ponad 400zł za cały zestaw

Ja mam u siebie takie cos BMC CDA (http://www.jedrasik.com/pokaz_produkt.php?idprod=90). W porownaniu do zwyklego stozka jest zdecydowanie ciszej, dzwiek jest nadal fajny ale nie uciazliwy. MOzna do tego fajnie poprowadzic rura kominkowa powietrze ze zderzaka. Ale 400zl za simote bym nie dal :d . NIe dalem nawet tyle za to cda bmc ;) .

The Stig
25-08-07, 12:03
w d13b2 nie warto bo za duzo jest rzezbienia. jesli nie musisz zakłądac udziwnien gazowych typu BLOS to nie montuj stozka bo stracisz np. automat do podawania ciepłego powietrza z nad kolektora. lepiej kup sobie wkład K&N do seryjnej puchy np. w IC.

A czy sama wkladka wogóle coś da? Jest jakaś zmiana w mocy czy dźwięku silnika?
A teraz głupe pytanie co to jest IC? :d

NFS
25-08-07, 17:52
A czy sama wkladka wogóle coś da? Jest jakaś zmiana w mocy czy dźwięku silnika?
A teraz głupe pytanie co to jest IC? :d

da, bo to jest K&N i chodzi o materiał z jakiego jest zrobiony filtr a nie o to czy wyglada jak pierscien, abażur, czy inny precel. Poza tym kibel rura, jej długosc i srednica akurat nie ma nic do gadania bo to gaznik. Z tego samego powodu w d13b2 stożek nie bedzie ryczał.

IC to siec sklepów intercars:-D

Roslina
06-09-07, 17:18
Ziomy czy wiecie cos o filtrach SIMOTA? Dobre toto?

astra
08-09-07, 18:37
posiadam liltr K&N dedykowany do mojej hani.
posiada symbole kit 57i 57-0172.wymontowalem go na chwile zeby mu sie przyjzec i okazalo sie ze jest troche zabrudzony.chce go wyczyscic i nie wiem czy po wyczyszczeniu go bede musial go nasaczyc.jak myslicie kupic lepiej jakies srodki do czyszczenia albo uzyc jakiegos plynu do naczyn?

skolopendra
08-09-07, 19:03
albo uzyc jakiegos plynu do naczyn?........... :bicie:


kupic lepiej jakies srodki do czyszczenia

na allegro sa zestawy płyn +olejek
.........................i taki kup

astra
09-09-07, 11:26
czyli czeba go nasaczyc bo on mi wyglaga na suchego :/ nikt go nigdy wczesniej nie nasaczal.dzisiaj bede zamawial te srodki,dla spokojnosci ducha zeby jakis fyf mi czasem nie zaciagal.dzieki za pomoc :piwo2:

Grzehurra
09-09-07, 17:41
pierwsze czyszczenie K&N'a po 50000km, ale znajac nasze drogi to po 30000 :d

Sławek
10-09-07, 12:39
A co powiecie o filtrach Bomz Racing? Jak to się ma jakościowo do Simoty czy Aomy?

Roslina
10-09-07, 13:16
Yo Ziomale.
Czy wkladka do D15Z6 podpasuje do D16Y5?

HONDAPJ
13-09-07, 11:29
Panowie jaka średnica montażowa stożka do silnika b18c4??
bo nie wiem jaki kupić

Efyr
15-09-07, 12:17
Panowie szybkie pytanie:

Czy stożek K&N RC3250 nie będzie za duży do D16?
Jego wymiary:
wys. 150mm
szer.dolna 130mm
szer.górna 90mm
średnica montażowa 79mm

Mi się wydaje, że jak większy to większa powierzchnia, czyli mniejsze opory, a niby o to w stożkach chodzi.

Ale prosze o szybką odp, bo mam okazje kupić taniej, ale muszę się już zdecydować.

Lcfr
15-09-07, 13:00
Panowie szybkie pytanie:

Czy stożek K&N RC3250 nie będzie za duży do D16?
Jego wymiary:
wys. 150mm
szer.dolna 130mm
szer.górna 90mm
średnica montażowa 79mm

Mi się wydaje, że jak większy to większa powierzchnia, czyli mniejsze opory, a niby o to w stożkach chodzi.

Ale prosze o szybką odp, bo mam okazje kupić taniej, ale muszę się już zdecydować.

ja mam u siebie wiekszy nawet... RC-4470 (duuuzo wiekszy ) :0
a u Eternity jeździ cos podobnego o czym piszesz RC-3320
i jest chyba otymalnie

Efyr
15-09-07, 13:16
Dzięki serdeczne Lcfr, bo się zastanawiałem, czy z filtrem nie jest jak z wydechem - aby nie przesadzać z udrażnianiem

Lcfr
15-09-07, 13:37
Dzięki serdeczne Lcfr, bo się zastanawiałem, czy z filtrem nie jest jak z wydechem - aby nie przesadzać z udrażnianiem
cos w tym jest prawdziwego ale...

moj wg niektrych teorii jest za duzy choc ja uwazam osobiscie ze jest ok-kupowalem go z pełną swiadomoscia(nawet specjalnie za nim jexdzilem)

ale Eternity jest pod taki silnik i tez jestesm yzadowoleni...
smiało wg mnie możesz brac ten o którym piszesz-albo nawet lekko wiekszy

Efyr
15-09-07, 17:45
Większego nie włożę, bo miejsca brak.
A jak poszperałem na necie, to się okazało, że cena aż wcale nie taka atrakcyjna, bo w sklepie internetowym sklepie znalazłem po 140 zł, ale raczej wezme ten model, bo najbardziej wymiarowo będzie pasował.

Jeszcze raz dziękuje Ci za odzew

Dareko87
15-09-07, 18:14
co powiecie o filtrach gabkowych jak sie ma to do K&N ?

Pozdrawiam