PDA

Zobacz pełną wersję : filtr stożkowy, wkladki itd ...



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7

skolopendra
26-12-09, 20:27
Czy zauważalna jest różnica między dolotem z rury karbowanej a tej gładkiej w środku?

tak ,w oporach wiatru ;)

Frydzio
26-12-09, 20:40
lozek, na forum slask ktos policzyl ile wyjdzie zrobienie dolotu z allegro z tych rurwk i wyszlo bodajze 230zl jak nie wiecej, kupp kibelrure i pomaluj ja szprejem na czarno

lozek
26-12-09, 20:42
a odmę jak podłączyć wtedy?

skolopendra
26-12-09, 21:12
a odmę jak podłączyć wtedy?

zewnętrzny filtr

lozek
27-12-09, 01:05
Duża jest różnica między zwykłym dolotem a parówą?

Stożek będzie zabudowany i doprowadzone będzie powietrze spod zderzaka.

od jakiegoś czasu "choruje" na tą parówę simoty, ale nie wiem czy warto ;)

skolopendra
27-12-09, 11:59
ale nie wiem czy warto

w 1,4 lepiej spisuje się wkładka

lozek
27-12-09, 12:38
Wiem, ale z powodu braku większych pieniędzy chce inwestować tak, żeby sprzęt potem pasował do d16z6/y8, bo swap jest tylko kwestią czasu.


Nie lubię kupować 2 razy więc wolę wydać więcej jeżeli trzeba i być zadowolonym.

A więc stożek na zwykłej rurze czy parówa?

skolopendra
27-12-09, 12:49
cia ;)

lozek
27-12-09, 13:31
CAI to chyba średnio się nadaje na zime i deszcze.

jak zabuduje stożek i doprowadzę zimne ze zderzaka to nadal będzie zimne powietrze wciągał, a przynajmniej wyeliminuje zasysanie wody.


Nie chce nowych pomysłów. Chce wiedzieć czy warto dokładać 2 stówki do parówy, w sumie nawet kolo 100zł bo jak będę chciał przerobić zwykłą rurę pod nową (poziomą) przepustnicę od z6/y8 to i tak będę musiał dokupować rury, kolanka, opaski aby stary dolot podpasował i mógł cały czas działać pod maską.


proste pytanie - czy warto dołożyć 100zł i zakupić parówę, która przyda się do tego silnika i do następnego?

BRACIA
27-12-09, 17:45
jak zabuduje stożek i doprowadzę zimne ze zderzaka to nadal będzie zimne powietrze wciągał, a przynajmniej wyeliminuje zasysanie wody.
liczy sie jeszcze predkosc powietrza , nie tylko ze jest chlodniejsze , dziekuje za uwage :)

lozek
27-12-09, 19:14
no fakt, ale w moim przypadku to zbędne info bo CAI i tak nie chce.

Muszę dokonać wybory czy zwykły dolot stożek plus rura czy parówa simoty.

WaSSIL
28-12-09, 01:18
kup sobie parówę i będzie cacy. Da ci tyle samo co zwykły dolot a jak będzie potrzeba to podejdzie ci nawet do B16/B18

lozek
28-12-09, 01:48
Właśnie zdecydowałem jakiś czas temu ( ze 3-4 godzinki temu ), że inwestuje w parówkę. Gorsza od zwykłego dolotu na pewno nie będzie a i przyda się po swapie, nie będę musiał 2 razy pieniędzy inwestować w dolot.

Frydzio
28-12-09, 12:41
najnowsze info od r sportu, u nich parowka bedzie 25zl tansza niz u simoty, lepsze to niz nic

oczywiscie nie r sport tylko shift r, nie jestem powiazany z tym sklepem, ale 25zl taniej to zawsze darmowa wysylka http://www.shift-r.com/e-sklep/index.php?cPath=5_39

rosiniak99
28-12-09, 16:30
za newsa frydzio masz browara ;)
a czy ktoś będzie na tyle miły i wymieni mi zalety parówy :)

lozek
28-12-09, 16:45
yyy Frydzio, ta parówa jest chyba tańsza 85zł a nie 25 ;) na simota.com.pl 399 kosztuje. Ja się jaram, będzie taniej - DZIĘKI ZA INFO !

Frydzio
28-12-09, 17:30
to sie nie jaraj bo jej nie maja ;-)

pisalem do nich i to co napisalem wyzej to prawda, mianowicie:

w pierwszym tyg nowego roku beda mieli dostawe parowek (ktore ma juz simota.com.pl)
ta cena to jest cena starej dostawy. Moj mail do nich:

""
>
> shift-r.com
>
> Użytkownik, rep, zapytał o: SIMOTA BIG PLASTIC TUBE HONDA CIVIC 92-95
EG - .
>
> witam
>
> pytalem juz o parowy, odpisalisie ze za 2-3 tyg beda, ale czy beda w tej
cenie 315zl? czy w cenie ze strony simoty - 399zl (tam juz maja dostawe)
>
> pzdr
>
> Link do produktu:
>
> http://www.shift-r.com/e-sklep/product_info.php?products_id=218
>
> Pozdrowienia,
>
> SHIFT-R TUNING
> http://www.shift-r.com/e-sklep/
>
"


ODPOWIEDZ

"Witam.
Dostawa dolotow Simota bedzie w pierwszym tygodniu nowego roku. Aktualna
cena 375zł.
Pozdrawiam.
"


:rolleyes:

lozek
28-12-09, 17:45
E to lipa.... ;) ale i tak taniej, więc jak wspomniałeś będzie za 400zł z przesyłką. Źle nie jest, dobre i to

rafsio
25-01-10, 15:56
Czy ten stożek jest coś wart? I czy warto go kupić?

http://www.allegro.pl/item899301847_filtr_stozkowy_simota_dolot_240km_za impregnowany.html

skolopendra
25-01-10, 17:44
I czy warto go kupić?


ja bym go dla siebie nie kupił

WhIsTlEr
25-01-10, 19:28
Jakie polecacie filtry 114mm pod parówę??

skolopendra
25-01-10, 19:42
pod parówę??

bmc. k&n. apexi

WhIsTlEr
25-01-10, 20:31
k&n. apexi
cos taniej dostane??
Simoty nie widze 114mm

skolopendra
25-01-10, 21:31
reszta to badziew i półśrodki

WhIsTlEr
25-01-10, 21:49
A moze jakies przyklady tych półśrodków

zabas
25-01-10, 22:07
a fujita ? pod parówke chyba też wporządku :)

WhIsTlEr
25-01-10, 22:23
a fujita ?
Ceny sa porownywalne...ciezko bedzie znalezc taki filtr pod parówke:(

Frydzio
26-01-10, 00:01
sa simoty dostepne pod parowke

WhIsTlEr
26-01-10, 00:06
Jak mozesz daj jakiegos linka bo ja nie widze...troche sie naszukałem dzisiaj:)

Frydzio
26-01-10, 00:12
http://www.v-maxzone.pl/produkty/7421,sportowy-filtr-powietrza-simota-do-250-km.html

WaSSIL
27-01-10, 13:26
a fujita ? pod parówke chyba też wporządku
Mam już drugi taki filtr i sobie chwalę. Jakościowo górna półka, więc pewnie coś podobnego do K&N

WhIsTlEr
27-01-10, 16:58
THX Fryzio Simota zakupiona
pzdr

lozek
29-01-10, 20:06
parówa do eg i ek jest taka sama? na simota.com są sprzedawane jako te do EG i inne do EK, a na allegro wystawili (Simota.com) parówy i podpisali ze są do civica 1.6 92-00

Frydzio
29-01-10, 23:15
lozek, a czy ty nie pisałeś już w ****u dawno temu ze kupujesz parówe i jeszcze jej nie kupiles? wybirasz sie jak sójka za morze

lozek
30-01-10, 00:19
lozek, a czy ty nie pisałeś już w ****u dawno temu ze kupujesz parówe i jeszcze jej nie kupiles? wybirasz sie jak sójka za morze

Czekam, aż ten Shift-r będzie miał... miała byc w 1/2 tyg. stycznia. piszą, że nadal nie mają.

Teraz zapytałem czy są takie same bo: Typek jakiś sprzedawał i chciałem wiedziec, do tego Shift-r ma do EG a do EK nie. Mi się wydaje, że to jest to samo, ale pewności nie mam.

Jarutis
30-01-10, 10:24
siema mam pytanko mam Honde Civic 1.5 Vtec-e z 92 roku i chce ja przeznaczyc do jazdy w KJSach co proponujecie odnosnie filtra jakie zmiany ?? Nie chce na to poki co wydac za duzo ale nie chce tez kupic tandety chinskiej co po tygodniu bedzie do wyrzucenia

derwisze
30-01-10, 11:05
Skoro nie tandeta to kupuj markowe filtry np k&n

Jarutis
30-01-10, 23:16
ale kupic sama wkladke k&n czy wsadzic dedykowany stożek??

skolopendra
31-01-10, 11:08
k&n czy wsadzic dedykowany stożek??

to zależy co chcesz osiągnąć

Jarutis
31-01-10, 22:25
chce zeby auto mialo jak najlepsze osiagi w KJSach noi w mozliwie niskich kosztach

bo na poczatek chce pojezdzic dla rozrywki ale nie chce w serii startowac wiadome:P

skolopendra
01-02-10, 15:44
więc pakuj cia i stożek

Jarutis
01-02-10, 16:58
nie przypadkiem cai? :P ale jakiej firmy bylby dobry bo na allegro widzialem tylko simota a nie mialem okazji poznac tej firmy wiec nie wiem czy jest ona slaba srednia czy dobra

skolopendra
01-02-10, 17:03
np:
http://autostyle.pl/product_info.php?manufacturers_id=6&products_id=35134&osCsid=7da91e72c9a183152ffd2d122f5c54b4

radar333
03-02-10, 12:17
Ma ktoś homemade CAI z rur i złączek dostępnych na allegro w EG z d15b7 lub d16z6?

woz1938
04-02-10, 21:58
a co sadzicie o dolocie z kiblorur?
owiniete termobandazem? ma to jakies znaczenie? w wygladzie napewno ale jak bd owiniete termobandazem to nie bd sie tak rzucac w oczy...

jest to jakies nie wiem gorszze do AEM'owskich CAI? mowie tutaj o dolocie pod zderzak
chce do tego dolozyc jeszcze 4-2-1 i 2 cale az do samego wydechu apexi n1

przejdzie to? czy musze kupic firmowke...?

kenny
04-02-10, 22:36
Kiedyś się jeździło tylko na kibel rurach i dawało radę :)

radar333
05-02-10, 12:26
No właśnie mam homemade CAI z kibelrurek pomalowanych na czarno i niby nie mam nic do tego setupu bo jest wszystko ok ale widać jak sk*rwysyn ze to jest rzeźba i dla tego chce zastąpić PCV rurami i kolankami alu z allegro i dla tego pytam czy ktoś ma jakiegoś gotowca co kupić ile i w jakich długościach. No chyba że są jakieś CAI setupy bez stożków ale z tego co widzę to wszystkie ze stożkami a mi nie jest potrzebny jakiś badziewny stożek bo mam już K&N. A jak zagaduje do gosci ile za CAI'a bez stozka to 50 zł taniej tylko :rolleyes:

Budziniak
07-02-10, 22:30
No właśnie mam homemade CAI z kibelrurek pomalowanych na czarno i niby nie mam nic do tego setupu bo jest wszystko ok ale widać jak sk*rwysyn ze to jest rzeźba i dla tego chce zastąpić PCV rurami i kolankami alu z allegro i dla tego pytam czy ktoś ma jakiegoś gotowca co kupić ile i w jakich długościach. No chyba że są jakieś CAI setupy bez stożków ale z tego co widzę to wszystkie ze stożkami a mi nie jest potrzebny jakiś badziewny stożek bo mam już K&N. A jak zagaduje do gosci ile za CAI'a bez stozka to 50 zł taniej tylko :rolleyes:

Czy ja wiem czy to tylko 50 zł. Sprawdź ile kosztują na allegro chińskie stożki....Możesz zrobić jakieś foto jak to u Ciebie wygląda? w sensie te czarne rury

Ceglan
08-02-10, 19:39
Witam wszystkich:), postanowiłem u siebie (D14A3) też zamontować dolot+stożek K&N. Na razie jest to prowizorycznie założone, i teraz wygląda to tak:

http://i46.tinypic.com/2motc79.jpg

http://i48.tinypic.com/30vhrpd.jpg

I powiem Wam że jestem ROZCZAROWANY. Teraz jeździ się makabrycznie w porównaniu do fabrycznego dolotu i stożka który był wsadzony (chyba sportowy?)
http://i49.tinypic.com/k2gqx.jpg

MIANOWICIE:
1. Silnik w ogóle nie chce wkręcać się na obroty, tzn robi to baaaardzo mozolnie ( w porównaniu do tego co było wcześniej)
2. Dopiero gdzieś od 5000 obr/min słychać fajne buczenie i czuć ze auto jedzie
3. Słychać jakieś świsty i gwizdy (nie iwem czy tak ma być czy to efekt złego zamontowania przeze mnie)

Planuje zmodyfikowac ten dolot (przedluzyc), ale powiedzcie mi gdzie dostane tą gumową obejme z opaskami?:
http://i45.tinypic.com/34s43rn.jpg

Patrzyłem w Castoramie i nie mieli, moze jakis motoryzacyjny?

skolopendra
08-02-10, 20:38
I powiem Wam że jestem ROZCZAROWANY. Teraz jeździ się makabrycznie w porównaniu do fabrycznego dolotu i stożka który był wsadzony (chyba sportowy?)

to było nie nieuniknione :)


ten dolot (przedluzyc), ale powiedzcie mi gdzie dostane tą gumową obejme z opaskami?:

wiele to nie zmieni ,radze pozostać przy serii

Ceglan
09-02-10, 08:34
wiele to nie zmieni ,radze pozostać przy serii

Przeciez taka objema pewnie kosztuje grosze, więc chcę sprawdzić jak chodziłby silnik na dłuższym dolocie (powinny sie poprawic niższe obroty, no i stożek byłby bliżej zderzaka, więc zasysałby zimniejsze powietrze). Nie wiecie gdzie można kupić takie obejmy?

P.S. Jak nie ebdzie efektu to zostane przy serii;)

radar333
09-02-10, 09:42
Możesz zrobić jakieś foto jak to u Ciebie wygląda? w sensie te czarne rury
Normalnie. seryjna guma jest przeduzona kibelrurka i potem kolanko 45* w dół, kawałeczek rury i w nadkolu znowu kolanko 45* żeby "odbic" i tam stożek. A rura to w zasadzie nie pomalowana (bo schodzi farba i kiszka wygląda) tylko oklejona czarna izolacja. Ot co :o Ale zadanie spełnia! Brat ma tak samo w CRX i jak na zimę zdemontował i dał serie to mówi że mu auto "nie idzie".

Karuzel
15-02-10, 18:18
a ja mam takie pytanie odnosnie stozkow, planuje zbudowac układ dolotowy o wiekszej srednicy i potrzebuje filtr stozkowy z wieksza srednica montazowa. znalazlem filtry firmy SIMOTA o srednicach 101mm i 114mm ale niejestem przekonany co do tej firmy. do tej pory jezdzilem na K&N-owskim filtrze i sobie go chwale i chcialem wlasnie poszukac firmy K&N z wieksza srednica montazowa, przejrzalem allegro i net i kurde niemoge znalesc nic innego jak simote. czy ktos z Was spotkal sie z filtrem K&N o wiekszej srednicy niz 89 ??

lozek
15-02-10, 21:15
a ja mam takie pytanie odnosnie stozkow, planuje zbudowac układ dolotowy o wiekszej srednicy i potrzebuje filtr stozkowy z wieksza srednica montazowa. znalazlem filtry firmy SIMOTA o srednicach 101mm i 114mm ale niejestem przekonany co do tej firmy. do tej pory jezdzilem na K&N-owskim filtrze i sobie go chwale i chcialem wlasnie poszukac firmy K&N z wieksza srednica montazowa, przejrzalem allegro i net i kurde niemoge znalesc nic innego jak simote. czy ktos z Was spotkal sie z filtrem K&N o wiekszej srednicy niz 89 ??

Jest K&N 114mm bo pare osób miało go na parówie.


PS. PANOWIE ZAPOMINAŁEM SIĘ TU POCHWALIĆ ! Dokonałem tego... Założyłem parówę do D14 z pionową przepustnicą :D

http://img515.imageshack.us/img515/7957/parwagotowe.jpg

zakit
16-02-10, 06:58
jakis efekt? :)

lozek
16-02-10, 13:58
Lekko odmuliło mi się autko i dźwięk mnie powala.

skolopendra
16-02-10, 14:47
a dół już pewnie kupa

lozek
16-02-10, 15:09
a dół już pewnie kupa

Czy ja wiem... wg mnie albo tak samo albo tyć lepiej.

Jechałem z 2 kumplami od razu po założenia parówy i jechał dobrze, dobrze się ruszało i ciągnął ok na dolnych.

skolopendra
16-02-10, 15:16
wg mnie albo tak samo albo tyć lepiej.

a końcowy seria? czy przelot?

lozek
16-02-10, 17:42
Seria - cały wydech seryjny

skolopendra
16-02-10, 18:04
to dlatego nie straciłeś dołu ;)

lozek
16-02-10, 20:54
Domyśliłem się, że z tego powodu.


Nie ma zbytniego rozprężenia zgadza się?

skolopendra
17-02-10, 15:08
tak

DjMariush
17-02-10, 23:34
Oooo,ciekawych rzeczy sie mozna dowiedziec od skolopendry. Ja wlasnie na wiosne chce wrocic do stozka,ale bez ala apexi. (narazie dolot i wydech seria) Myslalem wlasnie,ze strace dól, a tu zaskoczenie;) Zobaczymy co z tego bedzie

kuba92
18-02-10, 00:32
Czyli panowie w D14 jeśli mam tłumik przelot bez kata i założe power rure ze stożkiem to strace na dole ?

skolopendra
18-02-10, 16:53
stożkiem to strace na dole ?

jw .

lozek
18-02-10, 17:45
Dzisiaj jeszcze po dokladniejszym przycisnieciu, stwierdzam, że jednak troszke uszło na dole choć nie wiele ( tak do 2,500rpm delikatnie slabiej idzie) ale potem juz jest fajnie:)

Budziniak
20-02-10, 13:41
Jest w miarę dobra pogoda więc postanowiłem sprawdzić furkę. Zalałem za pięć dyszek aby było nie zbyt ciężko i .....
doszedłem do tego że w dolnym zakresie jest " jakby lepiej " lecz góra leci na łab na szyję.
Mam 4-2-1 i na końcu Ulter dedykowany. W domu leży Mugen WM Spot i zastanawiam się czy osiągi jeszcze bardziej nie zdziadzieją. Odnośnie dolotu to narazie jest seria ale jestem na liście zakupów grupowych w Simocie więc....dodam że ten brzęczący dźwięk po wycięciu kata zaczyna mnie wk órwiać i będę coś musiał z tym zrobić :D

mAgik
22-02-10, 16:28
Panowie, parówa Simoty do poziomych przepustnic podejdzie do B18C4 w nadwoziu MB6?
Bo ktoś tu na forum pisał, że jeśli jest ABS w aucie to nie podejdzie

zakit
22-02-10, 18:55
Panowie, parówa Simoty do poziomych przepustnic podejdzie do B18C4 w nadwoziu MB6?
Bo ktoś tu na forum pisał, że jeśli jest ABS w aucie to nie podejdzie
do poziomej przepustnicy nie podejdzie bo c4 ma pionowa i tyle. chyba ze utniesz, i spasujesz do pionowej

artek0903
22-02-10, 20:28
a teraz przeczytaj jeszcze raz co napisales :D od kiedy b18 jest pionowa przepustnica??

stoowa
22-02-10, 23:18
a teraz przeczytaj jeszcze raz co napisales :D od kiedy b18 jest pionowa przepustnica??

jak auto lezy na boku po dachowaniu... ;]

mAgik
22-02-10, 23:21
do poziomej przepustnicy nie podejdzie bo c4 ma pionowa i tyle. chyba ze utniesz, i spasujesz do pionowej

Chyba się koledze pomerdało :)
Już wiem, że powinna pasować

zakit
22-02-10, 23:37
odwrotnie myslalem, hehe, ciezkie dni mam :D

woz1938
28-02-10, 13:39
czytajac to...tzn o tym "dole" troche sie przymulilem bo zamowilem wlasnie w zakupach grupowych sobie parowe z filtrem simota.Zaloze ja dopiero jak zamontuje kolektor 4-2-1 wytne kata i wstawie ala apexi...tylko zastanawiam sie bo jesli ma mi sie dol zyebac to troche nie halo co?

a i pytanie jeszcze z innej beczki... jesli wytne kata i zaloze 4-2-1 i na koncu ala apexi to bd to ok? czy musze jednak zrobic 2 cale wydech?

skolopendra
28-02-10, 17:53
czy musze jednak zrobic 2 cale wydech?

nie musisz

kenny
01-03-10, 12:30
Chyba się koledze pomerdało
Już wiem, że powinna pasować
Tak naprawdę to zakit ma rację.
Przepustnica jest pionowa kiedy jej motylek jest pionowo. U nas na forum jednak przyjęło się określanie (niestety błędne) orientacji przepustnicy po tym jak wchodzi do niej powietrze.

Budziniak
01-03-10, 18:27
Tak naprawdę to zakit ma rację.
Przepustnica jest pionowa kiedy jej motylek jest pionowo. U nas na forum jednak przyjęło się określanie (niestety błędne) orientacji przepustnicy po tym jak wchodzi do niej powietrze.

:D wyjaśniłeś mi to co siedziało mi w głowie od początku posiadania Hondy :) Nie potrafiłem zrozumieć czemu pionowa jednak jest tutaj pozioma :)

mAgik
01-03-10, 19:35
Tak naprawdę to zakit ma rację.
Przepustnica jest pionowa kiedy jej motylek jest pionowo. U nas na forum jednak przyjęło się określanie (niestety błędne) orientacji przepustnicy po tym jak wchodzi do niej powietrze.

aaaa to zwracam honor. Przesiąkłem forum i jego gwarą ;)

radar333
02-03-10, 11:49
Czy ktoś słyszał coś albo sam czyścił stożek K&N NIE oryginalnym płynem? Oleju mam na 10 lat chyba ale płynu już prawie nic a przymierzam się do wiosennego mycia stożka. Płyny na allegro z wysyłka od 41 zł :/

DjMariush
02-03-10, 12:54
No ja juz slyszalem,ze mozna nawet oliwic oliwką Bambino dla dzieci;P
A serio:
Przeciez jak masz specjalny olejek to i masz specjalny plyn do rozpuszczania brudu+starego oleju z filtra. Tak samo są i plyny do naczyn i plyny do samochodow. Umyl bys sobie kubek po kawie szamponem samochodowym? 41zł to znowu nie taka astronomiczna kwota, tym bardziej,ze plynu wystarcza na kilka razy.

kenny
02-03-10, 15:34
No tak, ale zazwyczaj płyn się szybciej kończy niż olejek i po kilku myciach zostajesz z olejkiem w ręku a bez płynu. Filtry są robione z grubotkanej bawełny i IMHO nie ma znaczenia czym umyjesz, ważne by rozpuściło to ten syf który zbiera się na stożku. Natomiast olejek lał bym oryginalny.

elton_26
02-03-10, 20:02
Witam do nie dawna miałem zamontowaną seryjną puchę i rurę dolotową do b18c4 od ek4 bez rezonatora i między 3 a 4tyś obr.strasznie ten kombinowany układ buczał więc w sobotę postanowiłem zainstalować seryjną rurę od b18 i stożek jacky na 10cm przedłużce,wiem że filtr nie jest najwyższej jakości i na "chwilę" wystarczy docelowo chcę go zmienić na K&N i tu pytanie czy model RC-3250 będzie odpowiednim rozwiązaniem,konkretnie chodzi mi o jego rozmiar bo jest kilka takich filtrów w podobnym rozmiarze...i nie chodzi o średnicę montażową tylko wielkość filtra.
Ten ma wymiary
SZEROKOŚĆ DÓŁ - 127 mm
SZEROKOŚĆ GÓRA - 89 mm
WYSOKOŚĆ - 152 mm
ŚREDNICA MONTAŻOWA ( NA RURĘ ) 75 - 80 MM

Ps.może wybór jest banalnie prosty ale jakoś ja nie mogę się zdecydować.

radar333
03-03-10, 10:07
Olejek mam K&N w sprayu i tak jak piszę jest go bardzo duzo bo w instrukcji pisze żeby "nie walić" za dużo. Mamy z bratem CAI'e i płyn był na spółę ale mycie stożka z CAI'a co 2-3 miesiące momentalnie opróżniło butelkę płynu. Więc kenny, myslisz że mógłbym wymyc go czymś innym? Na przykład Ludwikiem?:D Oczywiście potem olejkiem K&N spryskać. Czy czasem ten płyn nie jest na zasadzie "kupiłeś odkurzacz X to MUSISZ kupować do niego worki X pięć razy droższe niż uniwersalne które i tak by podeszły"?

radar333
09-03-10, 21:25
To prał ktoś filtr K&N w czymś innym niż oryginalny płyn? Każdy ma ori chemikalia?

Budziniak
09-03-10, 21:44
Wlewałem do wiaderka Pur Activ zalewałem gorącą wodą i w tym czyściłem filtr. Woda stawała się coraz bardziej czarna wiec efekt prania w czymś innym niż K&N jest. Filterek był czyściutki, czerwoniutki jak w dniu zakupu.

DjMariush
10-03-10, 21:51
Filterek był czyściutki, czerwoniutki jak w dniu zakupu.

Jak kupujesz to juz jest nasaczony olejkiem,dlatego jest czerwony. Jak go umyjesz plynem K&N to blednieje i dopiero wtedy pryska sie na czerwono olejkiem i wiadomo,gdzie jest prysniee,a gdzie pominięte.
Myjcie dalej w Purze...

Budziniak
10-03-10, 22:20
Mariusz a jak Ci się wydaje na czym polega fenomen tej chemii K&N ? Nie mówię o tym olejku bo to rzecz jasna trzeba używać ale ten preparat do czyszczenia.Co ma w sobie takiego special edition że trzeba go używać ?
Delikatny płyn nie silny detergent równie dobrze spełni swoje zadanie i nikt mi nie powie że nie bo wiem co widziałem na dnie wiaderka gdy wylałem z niego wodę. Filtr był po porządnym wypłukaniu czysty i po wysuszeniu nadawał się do dalszego użytkowania.
ale no tak przecież trzeba być pro w 140 %

radar333
11-03-10, 09:30
Miałem w piwnicy wkładkę K&N do CRX'a i upraliśmy ja z bratem Ludwikiem. Do pojemnika z Clin'a wlaliśmy trochę Ludwika i wody w proporcji 1:1 i spryskaliśmy wkładkę tak jak to się robi oryginalnym K&N (powstała też taka delikatna pianka) i pozostawiliśmy na parę minut do spłukania. Zabieg powtarzany 2 razy. Nie widzę żadnych skutków ubocznych zastosowania chemii nie-K&N, wyczyściła się na cacy. Może K&N środek był troszkę mocniejszy (bardziej rozpuszczający parchy). Sucha wkładka nadaje się do spryskania oryginalnym olejkiem. Nie widzę dalej sensu w kupowaniu płynu K&N za 41 zł minimum (opcja z płynem praktycznie za darmo), piorę tak mój stożek w poniedziałek.

radar333
16-03-10, 09:23
Wnioski po praniu stożka: stożek uprany, płyn do mycia naczyń 1:1 z wodą. Wszystko ok, jest już na aucie, nie rozpadł się :) działa :) ALE nie można doprać stożka, przynajmniej jak jeździ na CAI'u. Ten oryginalny płyn K&N jest jakby mocniejszy i bardziej jako rozpuszczalnik działa.

Czyli sumując: wkładkę albo stożek jeżdżący pod maskę, bez doprowadzenia powietrza a tym samym nie tak bardzo brudny można prac chemią nie K&N (np. płyn do garów) ale do bardzo dużych zabrudzeń jak w CAI'u lepiej użyć już ori płynu bo po prostu lepiej "czyści" - płyn do garów aż tak nie rozpuści zaschniętych i wbitych w perforacje stożka parchów. Tyle.

szastal
21-04-10, 23:18
Ktoś jeździ lub miał coś takiego u siebie http://filtry.simota.home.pl/filtry/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=388&category_id=72&option=com_virtuemart&Itemid=1 ?

Frydzio
22-04-10, 15:54
czy CAI z 6 gena HB bedzie pasowal do 5 gena hb?

ArtK
24-04-10, 01:18
Ktoś jeździ lub miał coś takiego u siebie http://filtry.simota.home.pl/filtry/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=388&category_id=72&option=com_virtuemart&Itemid=1 ?
Nie działa to dobrze. Lepiej działa seryjna puszka z doprowadzeniem zimnego powietrza.

szastal
24-04-10, 17:11
Ogólnie myślałem o tym, ale na wyjściu wąż doprowadzony w zderzak, tak miałeś ?

sztanga1000
26-04-10, 00:36
szukam jakiegos dolotu moze byc z parowa do silnika B20Z1 co byscie polecili?

Tob
26-04-10, 19:47
Witam,
po dokladnym przeczytaniu forum na temat dolotow mam nastepujace pytania techniczne, do osob ktore maja doswiadczenie z silnikiem 1,5Li Vtec-E, D15Z6 (114KM), EK3, rok 96. Wyczytalem na forum, ze silniki te w dolnym zakresie rpm nie potrzebuja zbyt duzej ilosci "dodatkowego" powietrza, co za tym idzie niektorzy forumowicze skarzyli sie na to, ze po zamontowaniu (w szczegolnosci CAI + filt stozkowy), mieli odczucie zlej pracy silnika (efekt zamulenia, wolne wkrecanie, drgania) w dolnym zakresie rpm. Chcialbym, aby ktos wyjasnil ta kwestie, poniewaz jest dosc ciekawa.

Ja sam sie zastanawiam nad dwoma mozliwosciami, wiec prosze o podpowiedz bardziej doswiadczone osoby:

1) wymiana wkladki filtra K&N montowanego oryginalnie w air box - z forum doczytalem ze do tej opcji oplaca sie wymontowac rezonator i doprowadzic rura kominkowa zimne powietrze do air boxa. Wszystko jasne, tylko prosze mi wyjasnic dokladnie skad ta rura ma pobierac zimne powietrze? jezeli fabrycznie uklad byl tak zrobiony, aby pobieral powitrze z komory silnika za lampa. Rozumiem, ze to wszystko nalezaloby zdemontowac i z dolu fabrycznego air boxa doprowadzic rura kominkowa zimne powietrze? Tylko gdzie zamontowac drugi koniec rury, aby pobieral zimne powietrze. Mam wersje przedliftowa z klima...

2) druga opcja to opcja montazu CAI firmy Tenzo R model (TZ CA1096ES).

http://autostyle.pl/product_info.php?manufacturers_id=6&products_id=35304&osCsid=3c3a6992d9e5ccb787c92e1b1901b380

Czy ktos z forumowiczow sprawdzal te doloty, ich jakosc, a w szczegolnosci jakosc stozka? . Jezeli chodzi o druga opcje to zwiazana jest ona z moim glownym pytaniem, odnosnie silnika, poniewaz jezeli CAI ma zamulac silnik D15Z6 to sprawa jest prosta. Prosze mi jeszcze podpowiedziec, poniewaz w fabrycznie montowanym ukladzie, na gumowym ramieniu mam podlaczony przewod odmy i czujnika temperatury. Czy w tych dolotach CAI Tenzo R tez sa odpowiednie miejsca do ich montazu (poniewaz na zdjeciu nie widac).

Z gory dzieki za przydatne inforacje
Pozdrawiam wszystkich z rodziny Power of Dreams.

zabas
29-04-10, 08:49
koledzy a co z filterkiem na odme ? np. taki :
http://moto.allegro.pl/item1001532030_filtr_na_odme_simota_dolot_odma_wsz ystkie_wymiary.html
czy można go zamontować bezpośrednio przy pokrywie zaworów czy wypadałoby go poprowadzić gdzieś w zimniejsze miejsce ? ma to znaczenie ? by wybrać odpowiednią średnicę musze zmierzyć srednice węzyką podciśnienia ?

artek0903
29-04-10, 08:51
bezposrednio na pokrywe zaworow zakladasz. a zmierzyc musisz krociec na pokrywie

szastal
29-04-10, 10:06
by wybrać odpowiednią średnicę musze zmierzyć srednice węzyką podciśnienia ?

Nie wiem jak w D ale w B jest to 9mm i pewnie w D też tak jest.

artek0903
29-04-10, 10:15
ja kupilem 12mm i pasuje ;)

skolopendra
29-04-10, 15:57
9-12 podejdzie

plewski
29-04-10, 17:27
przeczytalem caly temat, 86 stron... ostro>.<
myslalem troche nad modyfikaca ukladu dolotowego(cala reszta to seria, EJ9 1,4) w celu polepszenia momentu w dolnym zakresie obrotow. Ogolnie wnioskuje ze stozek daje glw w gornym zakresie wiec odpada, pozostaje wkladka... Czy to da jakies odczuwalne zmiany?
To co wklada da zalezy od tego czego oczekujemy... poza tym kazdy chwali z reguly to co sam zrobil...moj brat jezdzi VW lupo 1,0 i twierdzi ze "cos" dalo, chyba sobie to wmawia zeby nie bylo ze wyrzucil kase w bloto...;d
to wsyzstko sie sprowadza do pytania... czy zmiany w tym zakresie(uklad dolotowy) dadza to czego oczekuje?? Czy taka "modyfikacja" nie bedzie czasem lekko na sile?

dzieki za odp
pozdrawiam

Rodman
29-04-10, 17:53
przeczytalem caly temat, 86 stron... ostro>.<
myslalem troche nad modyfikaca ukladu dolotowego(cala reszta to seria, EJ9 1,4) w celu polepszenia momentu w dolnym zakresie obrotow. Ogolnie wnioskuje ze stozek daje glw w gornym zakresie wiec odpada, pozostaje wkladka... Czy to da jakies odczuwalne zmiany?
To co wklada da zalezy od tego czego oczekujemy... poza tym kazdy chwali z reguly to co sam zrobil...moj brat jezdzi VW lupo 1,0 i twierdzi ze "cos" dalo, chyba sobie to wmawia zeby nie bylo ze wyrzucil kase w bloto...;d
to wsyzstko sie sprowadza do pytania... czy zmiany w tym zakresie(uklad dolotowy) dadza to czego oczekuje?? Czy taka "modyfikacja" nie bedzie czasem lekko na sile?

dzieki za odp
pozdrawiam

Wydaję mi się, że efekt na którym ci zależy (poprawa niższych zakresów obrotowych) uzyskasz zmieniając kolektor wydechowy na 4-2-1 np. z d16z6 lub ebay/allegro... IMO wkładki nawet nie poczujesz, choć z pewnością nie zaszkodzi, a w komplecie w wydechem może parę koni wskoczy :) piszesz, że masz EJ9 1.4, a jaki symbol silnika?

plewski
29-04-10, 21:30
d14a4 bodajze albo a2 sam nie wiem juz jak to jest w kazdym razie 3d hb 1,4 90km:P

a jaki jest koszt takiego kolektora? Ile bierze mechanik za zainstalowanie czegos takiego? Czy sa jakies inne koszta z tym zwiazane? Nie wiem jakies uszczelki czy inne pierdy:P? I przede wszystkim jak to sie ma do bezawaryjnosci, gdzies ktos pisal chyba nawet tutaj na tym forum ze pojemnosc 1400 to za malo na 4-2-1, ale moge sie mylic. Bedzie to wspolgrac z reszta seryjnego wydechu?

A jesli chodzi o wkladke(co by nie odbiegac za bardzo od tematu) to wiadomo, lepsza K&N niz zwykla, zapewne lepiej filtruje.

Wiem ze moze te pytania o koszty sa dosyc irytujace, ale niestety moj budzet jest dosyc ograniczony i po prostu wole wiedziec co i jak.

Z gory dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam!!!

EDIT: poszukalem troche po forum i allegro-> koszt kolektora roznie wyglada sa od 150-300 i wiecej... ale jeszcze wchodzi w gre sonda lambda o ile sie nie myle. Co jeszcze trzeba kupic oprocz samego kolektora aby to dzialalo?:P

zakit
30-04-10, 00:49
d14a4 bodajze albo a2 sam nie wiem juz jak to jest w kazdym razie 3d hb 1,4 90km:P

a jaki jest koszt takiego kolektora? Ile bierze mechanik za zainstalowanie czegos takiego? Czy sa jakies inne koszta z tym zwiazane? Nie wiem jakies uszczelki czy inne pierdy:P? I przede wszystkim jak to sie ma do bezawaryjnosci, gdzies ktos pisal chyba nawet tutaj na tym forum ze pojemnosc 1400 to za malo na 4-2-1, ale moge sie mylic. Bedzie to wspolgrac z reszta seryjnego wydechu?

A jesli chodzi o wkladke(co by nie odbiegac za bardzo od tematu) to wiadomo, lepsza K&N niz zwykla, zapewne lepiej filtruje.

Wiem ze moze te pytania o koszty sa dosyc irytujace, ale niestety moj budzet jest dosyc ograniczony i po prostu wole wiedziec co i jak.

Z gory dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam!!!

EDIT: poszukalem troche po forum i allegro-> koszt kolektora roznie wyglada sa od 150-300 i wiecej... ale jeszcze wchodzi w gre sonda lambda o ile sie nie myle. Co jeszcze trzeba kupic oprocz samego kolektora aby to dzialalo?:P


kupujesz kolektor z ebaya za 300zł, a sonde wkrecasz ta co juz masz w samochodzie, wszystkie uszczelki juz sa w komplecie, a mechanika sobie odpusc, 14 srubek odkrecic i przykrecic spowrotem, 30 min bez kanału robilem 3 dni temu....

plewski
30-04-10, 09:24
wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi!!!

PS:zakit przeslij na PW link do tego co kupiles, bede wdzieczny:P:)

zabas
30-04-10, 10:55
dzięki chłopaki właśnie wstępne pomiary wykazały że 12 podpasi :D

skolopendra
02-05-10, 19:42
jeszcze trzeba kupic oprocz samego kolektora aby to dzialalo?:P


wkładkę np k&n i kolektor z6

demonobiker
11-05-10, 01:32
Przeczytałem wszystkie strony w tym temacie i powiem tak.chciałem koniecznie zalożyć stożek, fajna rzecz myślałem, autko na tym zyska i wogóle.ale teraz się nad tym poważnie zastanawiam i nie wiem co zrobic.oto dwie opcje:
-stożek simota + kibel rurka całość kończąca się gdzieś w okolicy lampy z doprowadzeniem chłodnego z otworu który miałby sie znależć w okolicach halogenu
-wkładka K&N + doprowadzenie chłodnego.
Silnik to D14A2 chciałbym uzyskać chociaż minimalne ale zawsze jakieś lepsze przyśpieszenie, natomiast nie chcę by osiągi się pogorszyły to dyskwalifikuję daną opcje.
do tego nie bardzo wiem jaką konkretnie długośc kibel rurki dobrać by wszystko grało
pomożecie??

ewentualnie do opcji pierwszej kibel rurka owinięta taśma termoizolacyjną + stożek odgrodzony od silnika

dodam jeszcze ze auto śmiga na gazie-sekwencja stag 4, magicjet, tommaseto

skolopendra
11-05-10, 07:39
Przeczytałem wszystkie strony w tym temacie

nie żartuj :D


chciałbym uzyskać chociaż minimalne ale zawsze jakieś lepsze przyśpieszenie,

to wywal gaz :cool:

lar
11-05-10, 09:39
elo ja jeszcze co do tej wkładki sie chciałem dopytać, czy taka wkładka http://allegro.pl/item1031866359_filtr_powietrza_kn_k_n_honda_civic_ 1_4_1_6.html będzie na 100% pasowac do d16y2, bo o ile wiem to teraz mam zwykłą wkładke i ona nie miała takich 4 otworów po bokach na sróby tak jak ma to ta K&N

demonobiker
11-05-10, 12:50
gazu nie wywale bo jeszcze i sie koszt nie zwrocil:) a poz tym nie narzekam na nia a różnicy w osiagach czy na benie czy gazie nie widze.a wracajac do tematu pomoże ktoś?

jasiek09
12-05-10, 15:44
raczej stożek z kibel rurą da lepszy efekt i później na regulacje gazu

demonobiker
13-05-10, 15:59
a jak dobrać długość stożka by nie zamulić auta?

skolopendra
13-05-10, 17:54
długość stożka by nie zamulić auta?

to np krótkie stożki zamulają? :D

pierwsze słyszę :rolleyes:

demonobiker
13-05-10, 19:15
żle sie wyrazilem chodzilo mi o dlugos calego dolotu czytaj kibelrury

skolopendra
13-05-10, 19:17
max długa nie zaszkodzi ,

Bartas89
13-05-10, 23:15
Jaki polecacie zestawik w rozsądnej cenie do D16Y7? Tzn filtr stożkowy, rura itp. Najlepiej żeby był to już gotowiec czyli do montażu.
Proszę o linki najlepiej do sklepów.

Acha i o co chodzi z tą odmą? jestem w tym zielony

radar333
14-05-10, 12:05
Ja polecam byle jaki CAI: http://www.allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=cai+civic

zabas
15-05-10, 19:22
hej a jaki kupić łącznik do parówy i seryjnej przepustnicy d16z6 ? 77mm/60mm ??

Barti88
17-05-10, 13:30
zmierz sobie zewnętrzną srednice przepustnicy i będziesz wiedział. (60mm będzie ok. w razie czego to jest troche elastyczny)

zabas
18-05-10, 10:05
no właśnie pogoda nie dopisuje pod względem prac pod chmurką dlatego miałem nadzieje że ktoś podałby mi tą średnice zewnętrzną przepustnicy do d16z6.
kolega z z9 podał mi 65mm i wydaje mi sie troszku dużo.

zabas
22-05-10, 19:57
oki zmierzyłem - wynosi na zgrubieniu 65mm, za zgrubieniem 64mm.
i teraz moje pytanie czy jeśli zakupie łacznik silikonowy o wymiarach 77/65mm to będzie ok ? wystarczająco to sprężyste żęby naciągnąć czy kupić wieksze ??

Leeo
27-05-10, 14:03
Hejka,

czy przerabialiście już tutaj temat airboxa, bo nie wiem, czy nowy temat zakładać? Chodzi mi o porównanie airboxa simoty z innym airboxem:
http://allegro.pl/item1047036298_filtr_stozkowy_simota_airbox_stozek _do_200km_70.html
lub większego
http://allegro.pl/item1047036272_filtr_stozkowy_simota_airbox_stozek _do_300km.html
do czegoś takiego:
http://allegro.pl/item1056544815_zestaw_airbox_od_100km_do_250km_rur a_promocja.html
Jak widać w tym ostatnim stożek jest metalowy, tzn nie jest bawełniany czy tym podobne, a z jakiś stopów metalu. Co będzie lepiej filtrowało i działało? Rozważam ten drugi, ponieważ sprzedaje je osoba mieszkająca w moim mieście i sam oczywiście bardzo je zachwalał.

Posiadam teraz dedykowany do mojego silnika SRI AEM, ale rozważam zmianę filtra na coś takiego, żeby lepiej doprowadzić powietrze, bo przy zachowaniu filtra AEM jest to niemożliwe. Poradźcie coś...

Frydzio
27-05-10, 16:57
mysle ze najlepszym rozwiazaniem byłoby zakupienie obudowy/boxa na filtr od jero, wsadzenie w to stozka i do otworu w boxie doprowadzenie spiro powietrza ze zderzaka. Sam na takie cos sie czaje

Leeo
27-05-10, 17:20
u mnie może być problem ze zmieszczeniem tego.. w EM2 dosyć mało miejsca.. a gdzie jero ma temat o sprzedaży czegoś takiego?

astra
27-05-10, 17:49
u mnie może być problem ze zmieszczeniem tego.. w EM2 dosyć mało miejsca.. a gdzie jero ma temat o sprzedaży czegoś takiego?

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=50682

szastal
28-05-10, 22:01
mysle ze najlepszym rozwiazaniem byłoby zakupienie obudowy/boxa na filtr od jero, wsadzenie w to stozka i do otworu w boxie doprowadzenie spiro powietrza ze zderzaka. Sam na takie cos sie czaje

Też myślałem nad simotą ale w końcu robię jak wyżej , przynajmniej zostaje mi nadal w użyciu stożek aem.

Leeo
28-05-10, 22:43
A jaki masz stozek? Tez tak chcialem zrobic, ale moj aem nie wejdzie, bo ma podstawe 152mm a box jero11 ma 150mm. Pisalem do niego i odpisal, ze nie wejdzie, wiec chyba zostaje simota. No chyba, ze filtr metalowy o ktorym pisalem..

szastal
29-05-10, 22:11
Nie wiem dokładnie czy 150 czy 15x ale bez przesady 2mm to nie taka duża różnica, będę się tym martwić jak dostane obudowę, jak nie wejdzie to jakiś dystansik się zastosuje i będzie gitara.

Leeo
30-05-10, 03:53
No to daj koniecznie znać jak weszło, bo ja pisałem do jero11 i odpisał, że nie wejdzie. Ja mam taki filterek: http://www.aemintakes.com/search/product.aspx?Prod=21-202DK Nie wiem, czy masz cały kit AEM jaki mam ja, bo jak tak, to większość rurek aem ma średnicę 70mm, a wejście do boxa ma 75mm, więc dystansik przyda się i tutaj :)

Kiedy spodziewasz się boxa, żeby dokonać przymiarki, bo może ja też będę zamawiał? :D

szastal
30-05-10, 13:46
Boxa może w tym czy następnym tygodniu ale nie jest dla mnie to pilna sprawa bo od czwartku mam nogę w gipsie i pewnie szybciej jak 4 do 6 tygodni się tym nie zajmę. Owszem mam cały kit aem z rurą 70mm ale to też da się ogarnąć, tylko muszę na nogi stanąć. Całą rurę dolotową mam owiniętą taką pianką izolującą i chyba mi jeszcze trochę tego zostało i będę próbował z tego zrobić dystans i uszczelkę tak żeby to ładnie podeszło pod ten kit aem`a, w końcu nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia.

kicivic
02-06-10, 23:35
A co zrobic z czujnikiem temperatury powietrza przy montarzu stozka w d14? Bo siedzi on w obudowie filtra nad przepustnica i nie wiem czy probowac go umiescic w rurce dolotu.

Leeo
03-06-10, 00:59
Pewnie, że tak :) tutaj masz pokazane jak to zrobić - http://www.aemintakes.com/instructions/AEM-22-501_inst.pdf

Uważaj tylko, bo kabelek od czujnika może być za krótki i trzeba będzie go wyciągnąć ze spinki. Mnie ostrzegł przed tym Can, któremu przy instalacji naderwał się przewód i wyskoczył check, ale jak wyjmiesz go z opaski, to będzie dłuższy i wtedy długość będzie odpowiednia.

Lister
03-06-10, 01:03
Ja w swoim dolocie wykorzystałem tą gumową uszczelkę co siedzi w niej czujnik i przełożyłem do nowego dolotu po uprzednim wykonaniu odpowiedniego otworu :p

kicivic
03-06-10, 20:24
Dzieki wielkie za pomoc:)

domingez
05-06-10, 00:18
Poproszę o podzielenie się odczuciami użytkowników, którzy zamontowali parówczaki do silników 1.4 np D14A8 ; Z4. Czy poprawiła się moc i moment w górnym zakresie obrotów? Jaki jest najbardziej sensowny dolot do 1.4 w stosunku osiągów/kosztów oraz czy w ogóle jest sens wkładania dolotu do silnika D14?

lozek
05-06-10, 00:28
ja mam w d14a4. góra się poprawiła, środek też, dół się troszkę osłabił, tylko tyle moge powiedzieć bo auto nie było hamowane ani przed ani po modyfikacji, bo było to bez sensu ;)

jasiek09
05-06-10, 22:52
a czy ktoś może zakładał takową parówę i może się pochwalić swoimi subiektywnymi odczuciami lub wykresem przed po w d15b7 ? będzie tak samo jak w d14?

lozek
05-06-10, 23:36
a czy ktoś może zakładał takową parówę i może się pochwalić swoimi subiektywnymi odczuciami lub wykresem przed po w d15b7 ? będzie tak samo jak w d14?

Będzie trochę lepiej, bo jest lepszy ssak. Ja dzisiaj właśnie wymieniłem ssaka na tego od D15B7 i jest sporo lepiej.

jasiek09
06-06-10, 12:59
a sama parówka zrobiona na wzór simoty dała by coś przy seryjnym dolocie z kolektorem 4-2-1 ?

zabas
08-06-10, 22:43
mam pytanko - mam zamontowaną parówe z Fujitą bez zrobionego dolotu zimnego powietrza i bez odgrodzenia.
autko zbiera się lepiej i itp ale mam wrażenie że autko zamuliło przy wyższych obrotach, tak jakby pred. max na danym biegu spadła. winny jest brak dolotu ? dobrze myśle ?

Barti88
10-06-10, 14:28
zabas parówa poprawia troche dół i średni zakres obrotów z góra bywa różnie w seryjnych silnikach.
zakladalem kiedys parówe do seryjnego D15B7 i ZDECYDOWANIE auto osłabło na wysokich obrtoach (czyt. od 5 do 6krpm.)

sytuacja wygląda zupełnie inaczej w silniku z kpl. wydechem i kol.4-2-1 itp. na koniec wystrojonym. (z tym, że w silniku z vtec'iem)

zabas
10-06-10, 22:42
Barti88 no mam przelot 2' na 3 tłumikach plus kolektor 4-2-1, parówe z fujita ale bez dolotu zimnego i bez odgrodzenia jej. dół i średnie zakresy rzeczywiścię się poprawiły ale właśnie mimo że vtec słyszalny tak jakby słabszy :(
mowa o d16z7

Barti88
10-06-10, 22:54
odgrodzenie filtra i doprowadzenie powietrza z dołu zawsze jest na + ale nie zmieni to obecnej charakterystyki pracy Twojego silnika. (przynajmniej nie na tyle zeby dołek na górze został zniwelowany lecz chlodniejsze powietrze ogólnie sprawi, że będzie żwawszy)
wg. mnie strojenie pomoże a przed nim 'porzeźb' troche przy kolektorze ssącym(rozwierć go i daj większą przepustnice).

zabas
10-06-10, 23:24
ok takie były plany i tak :)
na razie doprowadze powietrze zimne, potem mody przy ssaku i przepustnicy :)
dzięki !

Frydzio
12-06-10, 17:35
d15b7, ssak z6, wydechowy z6, przelot + dolot sr. 77mm (standardowy z allegro) = lepszy dół i góra
+ większa srednica dolotu = ciągłe dobry dół, ale zdecydowanie gorsza góra, dłużej się wkręca

Leeo
13-06-10, 16:15
Macie pomysł jak uprać stożek AEM'a? (stożek suchy)

Frydzio
13-06-10, 19:36
ja zrobilem tak jak pisal kiedys Grucha:

wlewasz wody do wiadra i ludwika, dalej wkladasz filtr w pozcji horyzontalnej i krecisz nim wokol wlasnej osi (filtr do polowy zanurzony w wodzie). Zobaczysz ile syfu w wodzie zostanie. Wlewasz pozniej czysta wode i troche plynu i robisz tak az nie bedzie juz brudu. Po wysuszeniu bedzie czyściutki

szastal
13-06-10, 20:11
Macie pomysł jak uprać stożek AEM'a? (stożek suchy)

A ja użyłem preparatu od czyszczenia k&n

DymisR^
16-06-10, 10:23
witam, chce zmodyfikowac dolot w moim d15b2 mam juz zakupiony air duct teraz mam dylemat czy zamiast originalnego filtra wsadzic wkladke K&N i usunac rezonator czy usunac cala puszke dolotu i wsadzic cos takiego http://moto.allegro.pl/item1067561295_filtr_stozkowy_simota_airbox_stozek _do_200km.html ?? prosze o szybka odpowiedz gdyz jeden i drugi filtr kosztuja praktycznie tyle samo i na dniach musze kupic nowy

Barti88
16-06-10, 11:31
ja bym kupił wkładke K&N i wywalił rezonator.
ta Simota z allegro na pewno będzie głośniejsza i efekt dźwiękowy będzie fajny ale w b2 różnie bywa z innymi dolotami niż seryjne...

DymisR^
16-06-10, 17:02
czyli K&N raczej da mi jakis niewielki przyrost mocy a jezeli bym zalozyl simote mozliwe ze hania mocy moze nawet i stracic? glosniej niech jest ,po zmianie filtra poprostu nie chce stracic mocy jezeli juz to zyskac i mocy i fajnego dzwieku

jasiek09
16-06-10, 23:11
w b2 nie ma sesnu robić dolotu wg mnie

DymisR^
16-06-10, 23:33
jak juz mam air duct zakupiony za grosze od kumpla to wywale rezonator i podlacze pod ori puszke z filtrem i tak nie zaszkodzi ,mysle ze nawet pomoze, co do filtra kupuje wkladke K&N zawsze cos da i mysle ze z czasem i tak koszty sie zwroca bo o ile sie nie myle taki filtr sie czysci i nietrzeba nastepnego kupowac

lar
22-06-10, 07:39
elo :) czy ta wkładka bedzie na 100% pasować do mojego d16y2? http://allegro.pl/item1086464473_filtr_powietrza_kn_k_n_honda_civic_ 1_4_1_6.html
bo z tego co wiem to teraz mam zwykła wkładke i ona nie ma po bokach takich otworów na sruby, jest prostokatna bez zadnych takich rogów..

mafia35
22-06-10, 09:52
Właśnie od dawna zastanawiałem się co da wywalenie rezonatora...? Wkładkę K&N mam już od paru miesięcy i czuć lekką różnicę (mocniejszy dół).

DymisR^
24-06-10, 23:41
mafia35 uzywasz dedykowanego zestawu czyszczacego z olejkiem K&N do tego filtra czy masz jakies domowe sposoby na czyszczenie i nasaczanie filtra?filtr wlasnie kupilem uzywke wyprana i nasaczona i na nasepne czyszczenie musze chyba kupic taki zestawik bo niemam pojecia czy da sioe czyscic na domowy sposob i czy da sie czym innym tanszym to nasaczac

mafia35
25-06-10, 14:17
Kupiłem dedykowany - 60zł za dwa płyny (środek czyszczący w sprayu i olej). Robi się to co ~60k km

malinkie
14-07-10, 20:26
mam takie pytanie odnośnie filtrów stożkowych, bo jak czytałem ten temat ktoś pisał że filtry (chyba ) AOMA sa suche i nie trzeba ich olejkiem smarować, jakiej firmy jeszcze są takie których nie trzeba impregnować po czyszczeniu? mam w planach zrobienie d13b7 i chcialbym od razy jakis dolot zrobic.

WaSSIL
15-07-10, 11:30
fujita

kolu
15-07-10, 12:04
Witam
Coraz czesciej chodzi mi po glowie stozek i mam pytanko czy takie cos warto zalozyc?
Podobno pasuje idealnie do d14...

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57-0527%29

Co wy na to?

Dodam, ze mam kolektor 4-2-1, brak kata, srodkowy seria, koncowy przelotowy m-tech...

Pozdr

skolopendra
15-07-10, 19:58
czy takie cos warto zalozyc?

firma OK

radar333
16-07-10, 10:44
Server jeszcze ciągnie ten temat? :) Nie lepiej zrobić FAQ doloty i wszystkie posty tam odsyłać? :)

The Player
27-07-10, 13:28
Panowie zastanawiam się nad jakąś "parówą" Yowai-SS http://www.jhpusa.com/store/pc/viewPrd.asp?idproduct=1358&idcategory=368#details czy Password JDM http://www.jhpusa.com/store/pc/viewPrd.asp?idproduct=3695&idcategory=554 . Są jakieś różnicę między nimi? W filtrze? W wykonaniu?

zabas
28-07-10, 19:47
a zależy ci na karbonie czy nie ? bo jak nie to są tańsze u pewnego użytkownika tutaj na forum :D

patryk90
03-08-10, 18:47
A do jakiego uzytkownika sie odezwac jesli chodzi o te tansze parowy. Pamietam ze ktos z laminatu robil ale nie wiem dokladnie kto. prosze o pw
i jeszcze jedno pytanko jak z dostepem do filtrow pod parowe np simoty itp bo w kompletach sa sprzedawane a czy osobno tez sa dostepne?

Lister
03-08-10, 19:07
Bezproblemowo dostaniesz filtr.
A usera nicku nie pamiętam,na giełdzie znajdziesz.

DjMariush
03-08-10, 20:07
Jego nick to jero11

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?80156-os%B3ona-sto%BFka-Air-duct-klapa-USDM-pokrywki-%B6wiec-carbon-i-inne-z-carbonu-i-laminatu

kolu
03-08-10, 21:42
panowie mam pytanko posiadajac 6gen ej9 przed liftem w jaki sposob najlepiej porowadzic rure z zimnym powietrzem do stozka?
Narazie mam wsadzona do atrapy i chyba tez daje rade ale widze ze kazdy daje w zderzak...Napiszcie jaka droga to poprowadzic a moze jakies foto...
Pozdr

patryk90
03-08-10, 21:51
dzieki. to mowicie ze nie bede miec problemow z zakupem stozka.
ale chcesz robic dolot home made do tego zderzaka??

lozek
03-08-10, 21:53
kolu masz klime czy nie?

kolu
04-08-10, 09:34
nie mam klimy niestety...

lozek
05-08-10, 02:01
Nie masz klimy (czyli i chłodnicy klimy a głównie o to mi chodziło pytając o klime) i się zastanawiasz jak poprowadzić rurę? Masz przecież dostęp do wlotu w zderzaku skoro nie masz klimy.

mattowy
08-08-10, 21:07
witam posiadam d16y7 i zastanawiam sie nad kupnem dolotu pierwsza opcja to http://filtry.simota.home.pl/filtry/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=266&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=1 a druga to http://stuninguj.pl/index.php?cat_id=45&duel_shop_prodcat_duel_shPage=3&prod_id=2730&p=2 plus wymiana stozka na jakis lepszy np. FUJITA. co bedzie lepsze ? moze jakies inne propozycje ?

Budziniak
08-08-10, 23:26
Kupuj ten drugi bo tańszy. Same rury będą zapewne takie same w obydwu przypadkach więc jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać. Filtr jest ważny a nie rurki :)

mattowy
08-08-10, 23:44
no tak myslalem wlasnie... jaki filtr do tego polecasz ?

kuster
11-08-10, 22:26
Bry!
Mam uszkodzoną puszkę z filtra i chcę ją wywalić a że kaski zbyt dużo nie mam bo mi wyskoczył przegląd ubezpieczenie i rejestracja to chcę kupić teraz tylko sam stożek bez power-rury
doradźcie mi który mam wybrać poniżej daje linki do 2 aukcji allegro ze stożkami SIMOTA:
1. do 160KM http://allegro.pl/item1180401371_filtr_stozkowy_simota_dolot_160km_z aimpregnowany.html
2. do 240KM http://allegro.pl/item1180401372_filtr_stozkowy_simota_dolot_240km_z aimpregnowany.html

niby miałbym brać ten do 160KM ale czy to jest jakaś różnica?? Silnik D14A8

przy okazji testował ktoś kiedyś coś takiego?
http://allegro.pl/item1169568789_turbinka_dolotu_simota_dolot_turbin a.html

Budziniak
11-08-10, 22:52
no tak myslalem wlasnie... jaki filtr do tego polecasz ?

Fujita albo K&N.


Bry!
przy okazji testował ktoś kiedyś coś takiego?
http://allegro.pl/item1169568789_turbinka_dolotu_simota_dolot_turbin a.html
Bry !
Tego wiatraczka nie będę komentował bo to wstyd że w ogóle zapytałeś :D Filtr bierz większy jeżeli już musisz zakładać stożek ew. jeśli nie chcesz dalej jakoś rzeźbić tego dolotu to kup używana puszkę na allegro.

plewski
16-08-10, 14:52
jaka wkladke do d14a4?? wiadomo k&n najlepsza ale ja prosze o jakies tansze propozycje. Głównym zadaniem dla filtra ma byc wzorowe czyszczenie powietrza;)

jesli mimo wszystko najbradziej wskazany jest kn to prosze na pw o jakies linki czy cos gdzie mzona dosyc tanio dostac taki filtr:)

pozdrawiam

Lister
16-08-10, 21:15
simota jako tańsza alternatywa. Linki to wiesz ziom ,google nie masz ?

skolopendra
18-08-10, 18:15
jesli mimo wszystko najbradziej wskazany jest kn

jest w intercars można tanio kupić

lubie_cycki
18-08-10, 20:46
to tylko zwykla wkladka w seryjna puche niewidze sensu ladowania co 10k km ponad 100zł w KN skoro filtron za 25 zrobi to samo

rider143
18-08-10, 21:12
to tylko zwykla wkladka w seryjna puche niewidze sensu ladowania co 10k km ponad 100zł w KN skoro filtron za 25 zrobi to samoK&N co 10tys nie wymieniasz tylko serwis mu robisz:D

szastal
18-08-10, 21:15
to tylko zwykla wkladka w seryjna puche niewidze sensu ladowania co 10k km ponad 100zł w KN skoro filtron za 25 zrobi to samo

Chyba jeszcze nikt cię nie uświadomił że tych filtrów nie trzeba tak często wymieniać, ba nawet można wyprać, a co do działania to już widzę że twoja osobista twórczość .

jasiek09
19-08-10, 20:08
a próbował ktoś włożyć filtr walcowy -coś w tym rodzaju http://allegro.pl/item1191363887_filtr_powietrza_volvo_v50_2_5_fiat_ croma.html zamiast stożka, odchodzi problem nasączania i jest pewność że będzie dobrze filtrował czego nie zapewniają stożki no name...Tylko czy w połączeniu z kibelrurą będzie na + w porównaniu z seryjnym dolotem...? silnik d15b7

szastal
19-08-10, 20:33
a próbował ktoś włożyć filtr walcowy -coś w tym rodzaju http://allegro.pl/item1191363887_filtr_powietrza_volvo_v50_2_5_fiat_ croma.html zamiast stożka

Jak masz zamiar z gó*na bat kręcić to najlepiej w ogóle nie ruszaj swojego układu dolotowego.

jasiek09
19-08-10, 20:43
nie ma to jak dobry argument:mad: nie sugeruj się ceną i wyglądem bo link jest tylko poglądowy

rider143
19-08-10, 20:44
Jak masz zamiar z gó*na bat kręcić to najlepiej w ogóle nie ruszaj swojego układu dolotowego.nie ma to jak profi odpowiedź i 1 post więcej :cool:
A czym ten filtr ustępuje stożkom? Tym że lepiej filtruje powietrze?

lubie_cycki
19-08-10, 22:03
Napewno lepiej filtruje powietrze od zwyklego stożka, stozek z zasady ma dostarczyc wiecej powietrza a nie da sie tego osiagnac bez strat na jakosci filtrowania. Ja bym sobie tym filtrem nie zawracal dupy, zreszta szukanie mocy w samym filtrze mija sie z celem

jasiek09
19-08-10, 22:07
kol. ssący, głowica, wydechowy dłubnięte więc nie jest to szukanie mocy w samym filtrze,plan jest kibel rura plus stożek albo walec i odgrodzenie plus zimne powietrze ale wydaje mi się że taki walec po rozłożeniu miałby większą powierzchnie filtrowania niż wkładka i nie jeden stożek dlatego tu pytam

rider143
19-08-10, 22:20
Napewno lepiej filtruje powietrze od zwyklego stożka, stozek z zasady ma dostarczyc wiecej powietrza a nie da sie tego osiagnac bez strat na jakosci filtrowania. Ja bym sobie tym filtrem nie zawracal dupy, zreszta szukanie mocy w samym filtrze mija sie z celem

tu raczej chodzi o kształt tego filtra-podobne zastosowanie jak stozek tylko lepsza filtracja powietrza...

jasiek09
19-08-10, 22:29
np takie coś http://allegro.pl/item1160592501_filtr_powietrza_honda_civic_integra .html ?

karmel
19-08-10, 23:23
np takie coś http://allegro.pl/item1160592501_filtr_powietrza_honda_civic_integra .html ?


Ale gdzie to sie wsadza?

rider143
19-08-10, 23:26
Zamiast stożka-np na kibel rure?

szastal
20-08-10, 09:43
nie ma to jak profi odpowiedź i 1 post więcej :cool:
A czym ten filtr ustępuje stożkom? Tym że lepiej filtruje powietrze?

Bardziej mi chodziło o to że widzę po pierwsze plan dolotu z kibel rury, mam nadzieję że chociaż długość tej kibel rury jest wyliczona a nie na oko, ot tak sobie wsadzę taki kawałek rury bo się tu zmieści i będzie fajnie. A z drugiej widzę że na tą kibel rurę będzie montowany taki zwykły filtr z innego auta, a teorie że takie coś będzie lepsze od stożka (pomijam już) być może mam styczność z lepszymi stożkami niż no name. Tylko dziwi mi cały plan, bo jak to ci się będzie trzymać i jakie to będzie druciarstwo (o szczelności nie wspomnę), zaraz po tych modyfikacjach weźmiecie się za robienie zewnętrznego tuningu i hondy na ulicy będą wyglądać jak calibry po wieś tuningu bo widzę że droga prosta u was do tego po takim myśleniu.

Rodman
20-08-10, 11:29
a próbował ktoś włożyć filtr walcowy -coś w tym rodzaju http://allegro.pl/item1191363887_filtr_powietrza_volvo_v50_2_5_fiat_ croma.html zamiast stożka, odchodzi problem nasączania i jest pewność że będzie dobrze filtrował czego nie zapewniają stożki no name...Tylko czy w połączeniu z kibelrurą będzie na + w porównaniu z seryjnym dolotem...? silnik d15b7

Moim zadaniem taki mod ( w sensie montowanie specjalnie boxa na filtr walcowy, bo inaczej chyba nie wyda) w porównaniu do seryjnej puchu na filtr powietrza to żadna różnica... ot zmiana typu filtra jednego typu na drugi... czy rzeczywiście taki filtr będzie miał lepszą przepustowość powietrza od serii? wydaje mi się, że nie... ja bym osobiście już wolał wstawić wkład k&n do seryjnej puchy...

Co do kibel rury - robiłem z kolegą takie doloty z PCV, że na prawdę wstydu pod maską nie było... ale to wymagało sporo pracy (cięcia, klejenia, maskowania miejsca klejenia, szpachlowania, szlifowania i na koniec malowania) - efekt może być rzeczywiście miód malina... tylko jest jedno ale, robiąc taki dolot tylko drogą eksperymentu można zobaczyć co jak działa... z praktyki wiem, że zbyt duża średnica dolotu (kibel rura 75 cm = 3") o niewiadomej długości (czyli niewiadomej pojemności własnej) może nie dać nie do końca pożądany efekt - na prawdę się zdziwiłem jak pozytywnie na prace silnika wpłynął dolot AEM'a o wydawałoby się biednej średnicy 60 mm - przynajmniej tak było w moim d16z6 :p

szastal
20-08-10, 12:34
jak pozytywnie na prace silnika wpłynął dolot AEM'a o wydawałoby się biednej średnicy 60 mm - przynajmniej tak było w moim d16z6 :p

A i owszem, w moim silniku taki dolot też robi robotę. A teraz doszedł airbox i jest jeszcze lepiej.

rider143
20-08-10, 15:14
Airbox na stożek?

szastal
20-08-10, 17:45
Airbox na stożek?

A czego w tym nie rozumiesz ? Doprowadzenie zimnego powietrza jest wręcz wymagane .

rider143
20-08-10, 18:15
A czego w tym nie rozumiesz ? Doprowadzenie zimnego powietrza jest wręcz wymagane .to oczywiste-ale z początku źle zrozumiałem co masz na myśli.

pawulon_
29-08-10, 13:42
Gdzie na miejscu wypiora mi stożek w Wawie najlepiej południowo zachodnia część miasta?

artek0903
29-08-10, 14:26
sam sobie wypierz, opis jet gdzies na forum

pawulon_
29-08-10, 15:39
ja nic sobie nie piore sam

skolopendra
29-08-10, 15:43
Gdzie na miejscu wypiora mi stożek w Wawie najlepiej południowo zachodnia część miasta?

może tu:
http://www.praniedywanow.warszawa.pl/index.php

artek0903
29-08-10, 18:58
ja nic sobie nie piore sam

to mze mamusia? ;)

pawulon_
31-08-10, 16:02
dziewczyna ale na stożkach sie nie zna akurat
skolopendra jaki grypsiarz albo pomagasz albo na maxior pl spływaj z takimi postami

majdan
31-08-10, 16:52
ja Ci wypiere stożek przy uzyciu specjalistycznych srodków chemicznych K&N, biere 50 zł od stożka, chyba, że bardzo brudny wtedy 60 zł. praga północ

:D

skolopendra
31-08-10, 18:26
dziewczyna ale na stożkach sie nie zna akurat
skolopendra jaki grypsiarz albo pomagasz albo na maxior pl spływaj z takimi postami

mogę oczywiście pomóc, 80 zł sztuka i piorę + koszty wysyłki :rolleyes:

pawulon_
31-08-10, 18:30
teraz piszesz o dywanach czy o skarpetkach?

skolopendra
31-08-10, 18:31
piorę wszystko :confused:

FrAnCuZ
31-08-10, 19:13
Powiedzcie jakie firmy robia airbox oprusz simoty i jacky sport heheh

DjMariush
31-08-10, 20:15
Powiedzcie jakie firmy robia airbox oprusz simoty i jacky sport heheh

napisz do uzytkownika jero11

bialy06
01-09-10, 18:45
Układ dolotowy silnik d14a8 która opcja lepsza?

1. Seryjny dolot:p

2. Rezonator out, doprowadzenie do seryjnej puchy zimnego powietrza, wkładka, reszta seria

3. Jw. tylko zamiast wkładki stożek w seryjnej puszce

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdr.

skolopendra
01-09-10, 19:03
Układ dolotowy silnik d14a8 która opcja lepsza?

1. Seryjny dolot:p

2. Rezonator out, doprowadzenie do seryjnej puchy zimnego powietrza, wkładka, reszta seria

3. Jw. tylko zamiast wkładki stożek w seryjnej puszce

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdr.

chyba nie doczytałeś tematu.tam odpowiedz padła 1000x

bialy06
01-09-10, 19:13
1000x na pewno nie bo wszystkich postów jest 966:p Pewnie w gąszczu odpowiedzi gdzieś przeoczyłem. Niech zgadnę: opcja nr 3?
Pozdr.

FrAnCuZ
24-09-10, 10:25
A tak wogole co sadzice o air box -ach to wogole dobre rozwiazanie czy moze cos innego

szastal
24-09-10, 12:38
Mam i jest ciszej, może następnym razem pojadę na hamownie to go zdejmę i się zobaczy co i jak. Oczywiście musowo doprowadzenie zimnego powietrza.

maciex
24-09-10, 16:21
Pomyliłem temat wcześniej więc poprawiając się do mojej Hani EP1 D14 jaki dolocik żeby nie przepłacać a spełniał swoją funkcję i jak dobrze poprowadzić CAI.

Ksawi
12-10-10, 18:03
Co mysliscie nad filtrem typu Grzybek??? jakieś rożnice niż na stożkowym?? Słyszałem że niby mniej syfu pobiera , pozdro

skolopendra
12-10-10, 19:04
Grzybek??

wszystko zależy od materiału
jak checz mieć lux filtracje pakuj apexi

Ksawi
12-10-10, 19:17
Rzucam pierwszy lepszy http://allegro.pl/stozkowy-filtr-powietrza-redukcje-grzybek-red-i1235080302.html , co o tym mysleć?

skolopendra
12-10-10, 19:49
Doskonałą jakość gwarantuje Włoska firma Lampa.


;)

bialy06
17-10-10, 00:40
Co mysliscie nad filtrem typu Grzybek??? jakieś rożnice niż na stożkowym?? Słyszałem że niby mniej syfu pobiera , pozdro

http://mkiv.com/techarticles/filters_test/2/

Ksawi
17-10-10, 09:43
Oglądałem to już , i za cytuje kolege z innego forum ;)



A testy itd to może nie są opłacane :wstyd:


Ja też tak myśle ;) zobaczymy co wyjdzie ,bo decyzja padnie poźniej ;)

szogunwawa
17-10-10, 13:50
Waham się miedzy tymi filtrami do EP3. Który ma lepszą filtrację ?
http://www.rpmotorsport.pl/auta/product_info.php?products_id=14193
http://www.shift-r.com/e-sklep/product_info.php?products_id=341

Calypso
19-10-10, 18:54
Pipercross'a to możesz na wstępie odpuścić bo jest to filtr gąbkowy i bardzo łatwo przepuszcza dużo, dużo syfu... Widziałem takie filtry po różnych przebiegach i na prawdę na długą metę nie jest to dobry filtr. Z tym pierwszym nie miałem do czynienia. Z własnego przykładu mogę polecić filtry apexi tylko cena zabija... Jeśli coś innego to śmiało bierz K&N lub fujita.

Nowy Kubi
22-10-10, 16:17
Szogun,
A robisz krótki dolot czy CAIa?

szastal
25-10-10, 10:53
Czy airbox z spirorurą może tak zasysać powietrze żeby było słychać to w kabinie, nie mogę stwierdzić czy to na pewno to bo miałem wydech zmieniony w aucie i nie było wcześniej tego słychać, teraz jak wróciłem do cichego wydechu i ponownie słychać dolot pojawił się dziwny dźwięk przy większych obrotach (większym otwarciu przepustnicy) ale żeby do takiego stopnia to zaciągało ?

Calypso
25-10-10, 13:31
Co masz na myśli pisząc airbox?? Oem pucha plus nawiew czy jakiś inny?

szastal
25-10-10, 14:04
Co masz na myśli pisząc airbox??

http://img193.imageshack.us/img193/4664/dscf5288k.th.jpg (http://img193.imageshack.us/i/dscf5288k.jpg/)

Calypso
26-10-10, 13:43
W takim wypadku tak - jest to możliwe, że słyszysz prace układu dolotowego... Seryjnie jest rezonator, który wycisza pracę. Sprawdź czy wszystko jest szczelne i jeśli dźwięk nadal pozostanie to jest to po prostu dźwięk pracy dolotu. Jeśli chcesz to wyciszyć to proponuję powrót do oem puchy z wkładką K&N.

szogunwawa
28-10-10, 18:47
Szogun,
A robisz krótki dolot czy CAIa?

Filtr będzie zabudowany przez puszkę domowej roboty i będzie nawiew do puszki, rurą ze zderzaka . Obecnie mam K&N i jest OK . Zależy mi bardziej na czystości powietrza niż osiągach więc pewnie K&N zostanie. Cena Apexi rzeczywiście zabija .

DjHammer
29-10-10, 13:26
Panowie co wybrać zeby było na max jak najwiecej powietrza Storzek 4,5 '' Fujita czy 4,5'' K&N ??

Osobiście obstawiam K&N

Calypso
29-10-10, 13:36
I masz racje - K&N.

rutkose
30-10-10, 23:21
A dlaczego nie FUJITA?? Robiłeś calypso jakieś testy, masz doświadczenie, czy napisałeś od tak??

Calypso
31-10-10, 12:20
Miałem obydwa filtry w ręku po podobnych przebiegach rzędu ok 40tys km. Oba filtry miały nadmuch powietrza ze zderzaka i nie były zabudowane. Samochody były użytkowane na ulicy i też na torze - dało się gołym okiem zauważyć, że K&N był w lepszym stanie od Fujity. Jednak wg. mnie Fujita jest również bardzo dobrym filtrem i można go na prawdę polecić ale jeśli miałbym wybierać pomiędzy K&N a Fujita - wybrałbym ten pierwszy. Pzdr!

Budziniak
31-10-10, 22:17
K&N był w lepszym stanie od Fujity
K&N jest filtrem mokrym a Fujita to filtr suchy więc wygląd po takim samym przebiegu może zupełnie inny co nie znaczy że któryś musi gorzej filtrować

Calypso
01-11-10, 10:39
Zgadzam się z tym, ja tylko napisałem co zauważyłem po podobnych przebiegach obu filtrów. Dla mnie wizualnie wyglądał lepiej K&N, ale jak dokładnie obydwa filtry sprawdziły się pod względem filtracji to już trochę trudniej ocenić... Każdy z właścicieli był zadowolony. To tylko taka informacja z moich obserwacji. Pzdr!

DjHammer
01-11-10, 11:09
Dzieki panowie to wybieram K&N :)

zakit
09-11-10, 20:07
pany, jest sens zamieniac stozek simoty na AEM'a? koszta nie grają roli - pytanie czy warto robic taka zamianke, zalozmy doplacajac 100zł obydwa to short ramy

WaSSIL
09-11-10, 20:58
jest - simota dobrym stożkiem raczej nie jest - Fujita, K&N, AEM bym proponował bo o wiele lepiej filtrują powietrze ale to pewnie wiesz

zakit
10-11-10, 08:12
jest - simota dobrym stożkiem raczej nie jest - Fujita, K&N, AEM bym proponował bo o wiele lepiej filtrują powietrze ale to pewnie wiesz

tak, o filtrowaniu wiem dobrze, natomiast czy przyrost mocy tez bedzie? nie mowie o odczuwalnym bo 1-2km ciezko wyczuc, ale pewnie mowa nawet nie o takiej roznicy. czy w caloksztalcie modow, i planow dalszych jest sens zmieniac, pomijajac czystosc powietrza :)

skolopendra
10-11-10, 14:42
czystość powietrza jest priorytetem ,od niej zależy żywotność silnika

radar333
11-11-10, 15:48
Wg mnie stożek każdy "daje" tyle samo mocy sam w sobie ale te lepsze po prostu lepiej filtrują i tyle.

Budziniak
11-11-10, 19:30
filtry sprawdziły się pod względem filtracji
Gdzieś na forum ktoś wkleił mądry link pod którym były fotki porównujące jakość popularnych filtrów. Oczywiście najlepiej wyszedł ten najdroższy czyli Apexi :)

skolopendra
11-11-10, 20:02
ten najdroższy czyli Apexi

bo taka jest prawda

Budziniak
11-11-10, 20:29
http://img15.imageshack.us/img15/3114/testftu.jpg (http://img15.imageshack.us/i/testftu.jpg/)
Na ceny raczej nie ma co patrzeć bo u nas Apexi nie jest w cenie K&N.

jasiek09
11-11-10, 20:30
ja jeżdzę z CAI na takim papierowym http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=18fe9c3475eba616 i myślę że filtruje nie gorzej niż te najdroższe a jest kilka razy tańszy, dałem za niego coś koło 35zł

Budziniak
11-11-10, 20:33
a to z jakiego modelu jest ten filtr ? Bo to na seryjny wygląda