PDA

Zobacz pełną wersję : Poratujcie cos sie zepsulo !!!



skaos
15-03-05, 23:58
mialem dzisiaj nieciekawa przygode, a mianowicie zagrzebalem sie w sniegu na raczej odludnym terenie, probowalem sie podkopywac pod kolo, podkladac wycieraczke, ale samochod ani drgnal, co gorsza kola sie nie obracaly - juz zaczelo mi sie wydawac ze moze uszkodzila sie skrzynia biegow albo przeguby (nie wiem czy dobrze to zdiagnozowalem),

w koncu przejezdzal samochod i jechalo nim 4-ech gosci zatrzymalem ich i poprosilem ich o pomoc - wypchneli mnie (chwala im za to) - po czym jechalem ok 200-300 m na wstecznym zeby wyjechac z tej zdradliwej drogi na bardziej przejezdna

kiedy wysiadlem zeby im podziekowac poczulem straszny smrod - pomyslalem ze to moze opony sie troszke spalily (chociaz ciezko byloby to zrobic na sniegu czy lodzie)

kiedy wsiadlem do samochodu i jechalem sobie ten sam smrod przesladowal mnie a mianowicie wydobywal sie z kratek nawiewu

po wylaczeniu nawiewu - co uratowalo mnie przed zwymiotowaniem od tego zapaszku - jakos dojechalem w jedno miejsce, samochod postal ok 45min na parkingu i pojechalem do domu

nie wiem co jest i troszke sie boje jezdzic zeby czegos bardziej nie uszkodzic

czy moglo tam sie cos przepalic czy moze po prostu silnik byl nagrzany tak bardzo ze tak intensywnie i dziwnie smierdzial? trudno opisac ten zapach ale smierdzial gorzej niz spalony kapec - bez kitu myslalem ze zwymiotuje, juz mnie zaczynal bolec brzuch

a na ten zapaszek nawet odswiezacz powietrza nie pomagal - co to go mam zaczepionego na kratce nawiewu

jeszcze z rana do pracy pojade ale naprawde sie boje jezdzic

moze to byc spalone sprzeglo albo jakis plyn, ktory sie przegrzal albo go brakuje?

prosze o pomoc

z gory dzieki

aha moj cif to d13b2 94r.

rem36
16-03-05, 00:03
co gorsza kola sie nie obracaly - juz zaczelo mi sie wydawac ze moze uszkodzila sie skrzynia biegow albo przeguby (nie wiem czy dobrze to zdiagnozowalem),

jesli kola sie nie krecily ( badzo dziwne skoro no sniegu byles :/ ) to mi to wyglada na konkretne zjaranie sprzegla, czemu towazyszy rownie konkretny smrod :P

kosiniak
16-03-05, 00:18
na 100 pryjarane sprzegiełko :grin:

Sknerus
16-03-05, 00:20
Pewnie sie to sprzeglo przypalilo "delikatnie". Mysle ze jak pojedziesz teraz to bedzie dobrze, jak nie bedzaie dobrze to tylko i wylacznie tylny most ci leje ;)

GoorY
16-03-05, 00:36
wlasnie doznales uroku spalonego sprzegla :grin:

juniorohw
16-03-05, 00:58
I ja za sprzeglem jestem, ale jak pojechales w koncu dalej to nie jest zle, prawie jest jak nófka, jeszcze pchniesz na Allegro :D

gwb
16-03-05, 01:03
Mialem podobnie i na bank to sprzeglo.

PAT
16-03-05, 01:22
ach ten zapach sprzegielka :)

kenny
16-03-05, 02:53
nie ma to jak sztachnąć się zapachem świeżo przyjaranego sprzęgła... :grin:

skaos
16-03-05, 07:09
no to ladnie ide wlasnie odpalac i jade do roboty - zobacze jak sie bedzie sprawowal

a mozna na tym troche pojezdzic czy lepiej wymienic? bo biegi wchodza mniej wiecej tak jak wczesniej

a w ogole to dzieki za diagnoze

boomer
16-03-05, 10:21
NIE TO FORUM!!!!!!!!! :evil: